Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Besmrtnost duše

power_settings_newLogin to reply
+41
sivko5
tripo 41
flower
Navi
servus dei
Štefek
vijesnik
jakob
Marko
emanuel
apostol
cubela
Sinke
No Nick
Naomi
Euro
imhotep
ILIJA
Bhakti
Svjedok
Aladin
Hell master
Istina
Konin
10
crusader
Peaceful_warior
Mistagog
Justin
hrvoje hrki
ziger
Živac
braslav
Daniel
samaritanka
Spart
laodikejac
Mali princ
dominik
kon
kainos
45 posters

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:


Naravno da će naglašavat kada je to dan kada daje Svoj život za grešne ljude. I u običnom govoru između ljudi kada neko nekom nešto obeća kaže "Stvarno ti kažem sada uradi to i to"

Naglašavanjem vremena daje se još jače uvjerenje onome kome se govori bila naredba ili obećanje.

Isus hoće da ga čvrsto uvjeri da će biti vaskrsnut pri Isusovom drugom dolasku.

A ovo što sam prenio je neoborivo, a bilo je glavni dokaz da ovaj razbojnik ide u raj čim umre.
Prijatelju dragi, nije ti to ništa neoborivo. Nađi mi još neki redak kad Isus govori: "zaista, zaista vam/ti kažem - pa da naglašava da to govori danas... drunken
Da je tako kako ti tvrdiš, onda bi mu Isus rekao: "Zaista, zaista ti kažem danas: bit ćeš samnom u raju kada uskrsneš."

Dapače, pogledaj redak koji predhodi ovom. Razbojnik ga moli: "Sjeti me se, Gospodine, kada dođeš u svoje kraljevstvo. A Isus mu odvrati..."

Pa da te pitam: Kada je to Isus došao u svoje kraljevstvo?? Kada je započelo Njegovo kraljevstvo?
A što mu Isus odgovara?

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Nisi ništa oborio, ako ti misliš da će duša umrlih odmah nakon smrti ići u raj ili pakao onda to stih Luka 23,43 ne govori.


I razbojnik nije otišao ni kada se Isus vaznio na nebo.

Nego Mu je razbojnik rekao da Ga se sjeti kada dođe u carstvo svoje, dakle razbojnik zna da ne može biti vaskrsnut do posljednjeg dana. I to se jasno vidi sa Lazarom i njegovom sestrom Martom.

Ivan 11,24 Marta mu reče: znam da će ustati o vaskrseniju, u pošljednji dan.

Jer ovdje se jasno vidi da pobožna Jevrejka hrišćanska zna da niko neće ustati prije posljednjeg dana. Lazar jeste ustao, ali je opet umro i kao svaki čovjek čeka vaskrsenje.

I nigdje kroz cijelu Bibliju se ne vidi da neko vjeruje u zagrobni život. Izuzev Saula koji je završio onako kako je završio.

"Tako čovek kad legne ne ustaje više, dokle je nebesa neće se probuditi niti će se prenuti od sna svojega." Jov 14.12

Vjerovanje u zagrobni život je spiritizam i nije biblijska nauka.

Samo Bog ima besmrtnost

"Koji sam ima besmrtnost." 1. Timotiju 6.15,16





descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
A zašto ne odgovoriš na pitanja?
Samo preskočiš i tjeraš dalje...

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Kako je izgledalo rzbojniku dolazak u raj? Njemu je djelovalo da je proslo tek par sati na krizu gdje je umro i probudio se u raju. Njemu je djelovalo da je prosao samo jedan dan dakle Isus je rekao istinu ako ga shvatimo kao... izgledati ce ti kao da jos danas dodjes u Moje Kraljevstvo jer razbojnik nakon smrti nije svjestan sve dok se ne probudi u raju, dakle za njega je proslo tisuce godina da dodje u raj, ali njemu izgleda kao nekoliko sati koliko je bilo potrebno da umre. Kako je raj izvan vremena, to jest svevremen to mozemo misliti da je razbojnik vec sad u raju naravno uz jasnu ideju da raj nastupa na kraju povijesti.

Zadnja promjena: braslav; uto 22 svi 2012, 16:20; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Njegovo kraljevstvo je uvijek, vidiš da je otišao u kraljevtsvo svoje kada se vaznio na nebo. A počinje kraljevati kada završi posredovanje i kada dođe na zemlju uzme spašene i vrati ih sa sobom nazad.

I šta me pitaš šta mu je rekao Isus kada znaš šta mu je rekao.

Biće sa njim u raju u posljednji dan, a ne pri vaznesenju.


descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Kako je moj post prosao neprimjecen napisati cu drugi. Raj postoji izvan vremena, ne prije ili poslje nego izvan. Recimo da je vrijeme i sve sto se dogadja u vremenu jedan pravac, raj nije ispred ili iza tog pravca vec je izvan. Ljudi u raju imaju mogucnost da ako im Bog dopusti ili zatrazi da djeluju u svijetu kao sto je to bilo na gori preobrazenja gdje su Mojsije i Ilija usli na trenutak u nas svijet kao ljudi iz raja. Jasno je da mrtvi nisu svijesni dok su u grobu, ali oni su vec u raju jer je raj kao sto sam napisao izvan vremena.

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Naravno da Boga ili raj ne možemo trpati u naše prostorvrijeme. Mnogi to pokušavaju, pa nalaze raznorazne teorije i objašnjenja kojima siluju biblijski tekst.

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Vidiš da se ne siluje tekst. Biblija je jasna.

"Iziđe iz njega duh, i vrati se u zemlju svoju; taj dan propadnu sve pomisli njegove." Psalam 146.4

...nema rada, ni mišljenja, ni znanja, ni mudrosti u grobu u koji ideš." Propovednik 9,10

"Neće te mrtvi hvaliti, Gospode, niti oni koji siđu onamo gde se muči (ćuti)" Psalam 115.17

Šeol je grob, a ne mučilište.

Zato psalmista kaže: "Kad mi Gospod ne bi bio pomoćnik, brzo bi se [i]duša moja preselila onamo gde se ćuti"[/i] (Psalam 94.17)

Vidiš da duša ne ide na nebo ili u pakao nego u grob.

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Covjek je smrtan, u Rimljanima pise plata za grijeh je SMRT, a ne zivot vjecni u mukama. Na par mjesta se govori o besmrtnosti, u poslanici Timoteju kaze da je jedino Bog besmrtan.

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Duša je smrtna.

Djela 3,23, Jezekilj 18,4 i 18,20.

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Jezekilj 18,4 Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti.

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Jezekilj 18,4 Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti.


Postavlja se pitanje kad covjek umre, da li ispusta dusu ili duh?

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
three angels je napisao/la:
tripo 41 je napisao/la:
Jezekilj 18,4 Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti.


Postavlja se pitanje kad covjek umre, da li ispusta dusu ili duh?


duh duša tijelo
su termini koji se miješaju u Bibliji
_________________________________

1. SOLUNJANIMA 5,23
A sam Bog mira neka vas posvema posveti i
cijelo vaše biće –
DUH vaš
i
DUŠA
i
TIJELO
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Čovjek se sastoji od 3 komponente
A.
Jedna je DAH/DUH ŽIVOTA - od kojeg smo živi
životna energija koju Bog daje i oduzima
B.
Druga je TIJELO - materija
koja je sada - raspadljiva
C.
Treća je DUH - osobnost, memorija, soft ware, karakter, intelekt,....
čovjeka koji počinje egzistirati rođenjem

taj DUH je vječan
taj DUH spava kad se umre
taj DUH je u nesvjesnom stanju
taj DUH budi Bog na uskrs
taj DUH spaja Bog na uskrs sa novim tijelom



descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Zavisi iz kojeg ugla se gleda. Mi smo prostorno i vremenski razdvojeni od carstva nebeskog i Boga, koji je u vjecnosti, a vjecnost je stalna sadasnjost. Prema tome, za Boga je vec sve gotovo, carstvo nebesko je ostvareno, ali za nas koji smo ograniceni vremenom i prostorom, stvari stoje drugacije.

Vrijedna je pomena scena gdje se vjecnost javlja u prostoru i vremenu, onda kada vec vaskrsli Ilija i Mojsije iz carstva nebeskog pricaju sa Isusom.. vrijedi sagledati i na taj nacin.

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
David_ je napisao/la:
Zavisi iz kojeg ugla se gleda. Mi smo prostorno i vremenski razdvojeni od carstva nebeskog i Boga, koji je u vjecnosti, a vjecnost je stalna sadasnjost. Prema tome, za Boga je vec sve gotovo, carstvo nebesko je ostvareno, ali za nas koji smo ograniceni vremenom i prostorom, stvari stoje drugacije.

Vrijedna je pomena scena gdje se vjecnost javlja u prostoru i vremenu, onda kada vec vaskrsli Ilija i Mojsije iz carstva nebeskog pricaju sa Isusom.. vrijedi sagledati i na taj nacin.



Za Iliju se zna, da je tijelom uznijet na nebo - Za Mojsija se zna da ga je Bog uskrsnuo, Juda 9. Apostol Petar za Davida govori da nije uzisao na nebo. Zasto ova dvojica plus Henok su na nebu, a ostali ne, to ne znamo. Znamo da drugi spavaju do Isusovog dolaska. Jer zasto bi Isus budio iz smrti Lazara koji je bio bolestan, da ga pozove iz raja gdje navodno uzivao, i ovaj da se opet razboli i umre ili da ga Zidovi ubiju kako su se i dogovarali jer je bio svjedok Isusovog cuda?!

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
three angels je napisao/la:
tripo 41 je napisao/la:
Jezekilj 18,4 Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti.


Postavlja se pitanje kad covjek umre, da li ispusta dusu ili duh?


Ispušta duh životni koji je i dobio prilikom stvaranja.

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
U Bibliji često nalazimo termine duša i duh. Hebrejski nefeš i ruah, u NZ gehena i had. Treba vidjeti kontekst rečenice, i onda odrediti da li se u tom tekstu govori o životu, karakteru ili nekom sličnom pojmu.

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Mislim da čovjek nije stvoren besmrtan već sa potencijalom da postane ali s pomoću transfera priroda " Bog postaje čovjek da bi čovjek postao Bog".

descriptionBesmrtnost duše - Page 34 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply