Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? EmptyZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA?

more_horiz
(Ovaj sam tekst osobno sastavio, te ga zabranjujem kopirati po drugim forumima)

ZAŠTO SVIJET (NE) TREBA SPASITELJA..?



Iako u ovom
tužnom i kaotičnom životu, ispred sebe nailazimo većma na „Duševni nered“ nego
li spokojnosti pravog smisla života
iz istog razloga pitamo se kako preživjeti dan bez da ne moramo misliti na
Izbavitelja. Svatko živo biće nalazi se u nekoj vrsti „krize“. Pogled na samog
čovjeka obuhvaća niz takvih kriza i briga koje najčešće vode u propast. Odraslima
se kontroli otima vrijeme kao najveći
ljudski neprijatelj. Bez nadzora nad vremenom, kao teškim bremenom, potpuno smo
izgubljeni, ne razmišljajući na okolinu već na sami sebe, k tome i bez pravog
usmjerenja uskoro bi podivljali. Iz te krize ulazi se u još veće i dublje
shvaćanje nesigurnosti te sukoba sa
samim sobom. Crkva nas uči posvetiti
samo 1 sat vremena tjedno na zajednički susret Euharistije i molitve. U crkvu
osim maloljetne djece pohađa „šačica“ starijih, te onih u punom sjaju gotovo da
i nema. To je sitan broj onih koji
redovito se pojavljuju na misi, dok poveliki ostatak puka misli na nešto drugo:
Ne trebam Spasitelja danas, ta imam vremena za sutra. Kud nas onda ovo
razmišljanje dovodi? Odemo samo jednom godišnje na misu i to na badnjak, da bi
kasnije preskočili i to malo dobra te svakih 5 godina posjećivali Crkvu kao
sakralni objekat... I na posljetku kao naše transcendentalno iskustvo upija se
u zaborav i mrak. Slobodna volja raskoljena je na dvije strane, između dobra i
zla. Prvenstveno, zlo će pobjediti, a povratak ka' dobroj strani vrlo je težak
i maglovit. Mnogi nas izvori otstranjuju od dobrote, i tu započinje statičnost
fizičke promjene, drugim riječima kretati
se protiv svoje volje.
Materijalni svijet je užasan i mnogima što je
najgore – primamljiv. Životna svijest vodi do pohlepe za novcem bez kojeg je nemoguće preživjeti?! Postajemo tako
jadnima. To bezuvjetno ponašanje svodi i dovodi do najsramotnijeg čina –
ratovanja. Ubijanja, mržnje... Svakodnevno ne prođe jedna vijest da ne bismo
čuli razaranje, terorizam, broj mrtvih i slično. Politika je također opasna i
đavolja u sadašanjem svijetu. Ljude se čak što-više podmićuje novcem za rad
nedjeljom pa čak i najvećim blagdanima. Zlokoban je ovaj svijet i potreban
milosti Spasitelja. Čak ni sam papa
kao mirotvorac nema nikakv utjecaj da zaustavi bilo kakav sukob. Treći primjer
su nesreće kao fenomeni prirode, te se mnogi pitaju gdje je taj spasitelj kad doista zatreba. Svjedoci
smo tsunamija, poplava, potresa, požara, brojnih zrakoplovnih nesreća. Dakako
da svijet više NE treba Spasitelja, a ne trebam ga ni ja. Ili mislite li
drugačije? Bog je svugdje prisutan.
Božja odgovornost je velika. Pitanje je samo koliko nas naše vrednote zbližuju.
Mi Njega trebamo kad je uistinu
najpotrebnije. Zadnji moment. A gdje smo bili do tada? Prema kršćanskom
shvaćanju život nije vječan, ali za to pojam „duša“ možemo definirati kao bit
besmrtnosti i bitak vječnoga neuništivog života. Svaki pojedinac u života
razvija potsvijest o kojoj ima
mnoštvo raspravljanja. Tako dobijamo neku vrstu vječnosti i beskonačnosti. Vjera je jako krhka, pogotovo u momentu
ako se nekog naglo zapita vjeruje li u Boga. Mladi ljudi današnjice u društvu
ispadnu polu-ludi ako spomenu nešto o vjeri i Bogu. Na pravednika se ne nailazi
lako, takav NE postoji. Postojao je prije više od dvije tisuće godina Savršeno
ljudsko biće. On je jedan-jedini. Bogočovjek, znan kao „Isus nazarećanin –
kralj Izraelski“. Svi težimo k'a savršenstvu, međutim, nitko nije savršen.
(budite savršeni kao što je Otac vaš nebeski). Ova me definicija zabrinjava.
Dakle, sve je moguće... No, svi ljudi na
krugu Zemaljskom ne čitaju Bibliju i nisu kršani da bi znali što je Krist
govorio, međutim poneke vjere također teže savršenosti više nego možemo zamisliti
i to po nekoj drugoj verziji i objašnjenju. Dakle, sama 'potsvijest' opkoljava čitavo naše žiće u pravi smjer, a sloboda
volje ga blokira, i vrlo vjerojatno zaokupljeni drugim zanimanjima (igrom,
raskoši, rastresenosti, vinom, ženama, neukosti, ocrnjivanjem, jalom, zaborav
samog sebe i Boga). Poznati filozof
Blais Pascal u svojoj knjizi kaže ovako, citiram: „Čovjek je očigledno stvoren da misli. U tome je sve njegovo
dostojanstvo i sva njegova vrijednost; i sva njegova dužnost da misli kako
treba. A red misli je ovaj: Početi od sebe, od svojeg tvorca i njegova cilja.“



Mnogi će ovaj tekst shvatiti
kao jedno najobičnije štivo poslije ručka ili prije spavanja, no bit svega toga
je na kraju da se zapitamo hoće li ovaj svijet propasti ili tako dugo dok se
dobro bori protiv zla, neće..?



Toliko nam je
prijeko-potreban Spasitelj da ni ne pomišljamo na to.



Odbojnost od vjere može
biti između nekoliko pravaca: Križa-žalosti, Smrti-straha.



Budući da nasuprot laži
stoji istina, tako nasuprot smrti stoji nada u život po uskrsnuću Njegovu.
Povjerimo se Kristu i krenimo napokon njegvim putem!

ZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? Spirit-of-the-Savior-Print-C10085609

descriptionZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? EmptyRe: ZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA?

more_horiz
Moram komentirati!Ovo si odlično sročio.Unio si sebe,svoja razmišljanja i osjećaje.Lijepo i za svaku pohvalu! sunny

descriptionZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? EmptyRe: ZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA?

more_horiz
Crusader,
toliko sam zahvalna Bogu sto je juce moga supruga i mene uslisio u molitvi za strpljenje....bilo je trenutaka kada danas ne bi imao mogucnosti napisati ovako predivni tekst.
Uglavnom mojim inicijativom.
Danas ujutro su me tri stvari obradovale,njeznost i nacin moga supruga kako mi je cestitao rodjendan,Magdalenina cestitka i ovaj tvoj tekst koga si ovdje napisao.
Samo mi je zao sto nisi dao copyright...da i ljudi na drugim forumuma uvide potrebu ici za Kristom.
Od srca ti hvala na ovakvom tekstu
ZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? Spirit-of-the-Savior-Print-C10085609
Budući da nasuprot laži
stoji istina, tako nasuprot smrti stoji nada u život po uskrsnuću Njegovu.
Povjerimo se Kristu i krenimo napokon njegvim putem!

descriptionZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? EmptyRe: ZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA?

more_horiz
Crusader:
Blais Pascal u svojoj knjizi kaže ovako, citiram: „Čovjek je očigledno stvoren da misli. U tome je sve njegovo
dostojanstvo i sva njegova vrijednost; i sva njegova dužnost da misli kako
treba. A red misli je ovaj: Početi od sebe, od svojeg tvorca i njegova cilja.“


Čovjek je stvoren za nešto daleko više - otkrivenje je Božje, to ohrabruje mnoge da misle i ljube i rade pod svim okolnostima - tako i Crusader, za nešto više..

Luka 18,7.8 Neće li onda Bog obraniti svoje izabrane koji dan i noć vape k njemu sve ako i odgađa stvar njihovu?Kažem vam, ustat će žurno na njihovu obranu. Ali kad Sin Čovječji dođe, hoće li naći vjere na zemlji?

Pored velike i globalno široko rasprostranjene rezignacije i otvorenog neprijateljstva prema istini, postoji i vapaj duša za Spasiteljem.
Vapaj je duša prema Spasitelju odziv Njegovoj čežnji prema nama kojom neprestano nas poziva k Sebi da nas odvrati od zla i smrti ka svetosti i vječnom životu Njegove Ljubavi..Tako isto u velikoj borbi protiv odgovra naše duše na Isusovu čežnju - Sotona zamračuje i opija duše svojim pozivima kojim je tisuće godina varao ljude čežnjom prema višem postojanju i užicima nego što nam je Bog darovao u Spasitelju..
Veliko je mnoštvo dobrovoljno stalo na stranu sila tame i združilo se sa grijesima zbog kojih dolazi kraj ovome svijetu u velikom potopu ognja - kako govori apostol Pavao..
Ljudi iz koristoljublja i idolskog odnosa prema zadovoljstvima gaze Božji zakon i Božju Riječ zanoseći se filozofijom - jedi i pij dušo moja..
Teški tereti i materijalne i duhovne bijede pritiskuju čovječanstvo uslijed pohlepe manjine ...
Mi smo dužni Bogu Ljubiti i one koji se protive Spasitelju, e da bi ih naveli na pokajanje..
Tko hoće ljubiti neka ljubi kad misli da ga Spasitelj ljubi, neka i dalje se sveti..jer skoro će kraj...No ne zbog kraja svijetu da ljubi Spasitelja - već zbog ljubavi kojom nas ljubi..Tko ljubi neka tako ljubi zbog svetosti koja je u punini u Kristu - ako mu je omiljela svetost a ne zlo ovoga svijeta.

descriptionZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? EmptyRe: ZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA?

more_horiz
crusader je napisao/la:


ZAŠTO SVIJET (NE) TREBA SPASITELJA..?


Onaj koji netreba spasitelja je opijen ovim svijetom i zlom, oni koji Ga traže i koji Ga trebaju su trijezni.

descriptionZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? EmptyRe: ZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA?

more_horiz
bumbar je napisao/la:
crusader je napisao/la:


ZAŠTO SVIJET (NE) TREBA SPASITELJA..?


Onaj koji netreba spasitelja je opijen ovim svijetom i zlom, oni koji Ga traže i koji Ga trebaju su trijezni.


U čemu je i u kome evanđelje?

descriptionZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? EmptyRe: ZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA?

more_horiz
Vjerovatno nije!
Moj naslov je procurio iz recenice Brian Singerovog Supermana, od kojeg sam ja samostalno poslije napravio ovo stivo.
"..pisala si da svijet ne treba Spasitelja, no svakodnevno cujem vapaje onih koji placuci zazivaju ga"

You wrote that the world doesn't need a savior, but every day I hear people crying for one.

Moguce je da svasta ispadne iz ovog zakljucka

descriptionZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? EmptyRe: ZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA?

more_horiz
Pa,istina je da mnogi danas pokazuju svojim ponašanjem da ne trebaju Spasitelja,a kad zagusti zazivaju ga.Smatraju Ga nekim Djeda Mrazom koji će ih izvlačiti iz nevolja,ispunjavati ima želje,željice,....a da se nikada nisu zapitali i promislili o Njegovoj svetosti,pravednosti.Mnogima je On potreban samo kad zagusti.Tada čak pitaju:"Zašto mi se ovo događa?"Umjesto da priznaju da su sami krivi za svoje stanje,oni krive druge i Boga...Tada u svom očaju padaju na koljena i mole.No,nakon Božje pomoći,vračaju se starom životu i tako u krug.Poneki imaju sreće,pa spoznaju istinu....No oni tvrda srca i tvrde šije ostaju u svojem jadnom stanju.Za njih je Spasitelj trenutni ispunjitelj njihovih potreba.
Svijet treba Spasitelja!Svakodnevno,svakog sata i minute...Jedini problem je da toga treba postati svjestan!
Blago onima koji su to spoznali.

descriptionZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? EmptyRe: ZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA?

more_horiz
Pitanje koje treba postaviti je:

Zašto vjernici ne žele spasitelja?

Grupirati ljude u dvije skupine: svijet,vjerni
Imalo bi smisla kada bi svi ti ''vjerni'' bili istinski obraćeni ljudi.
Problem je u tome što obraćenih ljudi ima jako malo, malo ljudi u cijelosti prihvaća Boga, naša narav je posvađana s Bogom i mi ga trebamo samo onda kada svatimo svoju bijedu. Svatko od nas puno češće treba đavola, ali ipak, svi se izjašnjavaju kako su vjerni i vole Boga (u Hrvatskoj više od 80 % stanovništva), iako i ti i ja tog istog Boga svakodnevno pljujemo, psujemo, gazimo, tučemo...(mi grešnici volimo dobre osjećaje, novce, slavu, prijateljstva, cigarete, alkohol, žene...)
Čest je zabluda mišljenje da je apstinencija dobro djelo. Apstinencija od grijeha ne znači ništa.
Prihvačamo Boga samo onda kada nam se to svidi. Kada se ja (ti, vjernici) obratimo onda ćemo uvidjeti da svijet treba spasitelja ali mi smo ti koji im nemamo što ponuditi, mi smo ti koji ne želimo spasitelja. Svijet je u tolikoj potrebi da čezne za istinom ali poslanika je malo, a uzrok tome je moja i tvoja neobračenost.
Lako je biti farizej i govoriti: ''Hvala ti Bože što nisam kao onaj carinik...''

descriptionZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? EmptyRe: ZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA?

more_horiz
Svijet ne želi spasitelja zato što je toliko ogrezao u tamu i grijeh da više i nevidi svjetlo. A i na kraju zašto bi dopustili da ih ograničava tamo neki Božji moralni zakon? Njemu je dobro, uživa u slobodi i užicima živi punim plućima. Ne treba mu restrikcije a kamoli spasitelj. Jedna žalosna i razoćaravajuća situacija. Složio bih se Johnom Coffeyem.Jako likepo napisan post. Mislim da puno toga govori i prikazuje zapravo realnu situaciju stanja. Hvala.

descriptionZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? EmptyRe: ZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA?

more_horiz
Hvala ti sto si podupro moj stav, Johne Coffey. Velika je razlika između pravog vjernika i istinskog vjernika. Samo zato što smo loše naravi i mnogi kršćani misle "neće ti Bog pomoći ako si sam ne pomogneš"
To je plitko razmišljnje.
Njemu je dobro, uživa u slobodi i užicima živi punim plućima.

A kad ćeš uživat punim plućima, kad te neka bolest primi, ili ćeš tada zazivati svetinje u pomoć?
Jedna žalosna i razoćaravajuća situacija. Složio
bih se Johnom Coffeyem.Jako likepo napisan post. Mislim da puno toga
govori i prikazuje zapravo realnu situaciju stanja. Hvala.

Ako živiš po uzoru Johna Coffeye-a "Walking to green big mile" , to može značiti osim da si prikriven veom tajni, pošten, gledaš na bližnjega svoga, pomažeš bližnjemu i tako dalje; a tvoji postovi isijavaju i pažnje su vrijedni. Dobrodošao,Johne!

descriptionZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? EmptyRe: ZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA?

more_horiz
Neka ti bude po vjeri tvojoj Crusader. Ali imaj na umu da što siješ to ćeš i žeti! Krist nas je, u Svetom Pismu, sve pozvao da se uzdržavamo od strasti svoga tijela i naslada ovog svijeta jer vode u propast! A misli se na sve stvari koje nas odvajaju od Boga i tjelesno-moralno-duhovno-emocionalne uništavaju. Hvala. Radost vam i mir u Isusu Kristu.

descriptionZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? EmptyRe: ZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA?

more_horiz
Današnji svijet ne treba spasitelja jer , od silne dekadencije i otpadništva, niti ne uviđa da propada. Svi mi danas težimo za slobodom tako i svijet. Samo što svijet ne shvaća da sloboda ne leži u dekadenciji i dopuštanju i konzumiranju svega i svačega ,što eventualno vodi upropast, već u ljubavi i milosti našeg Gospodina Isusa Krista.Knez tame ovog svijeta nam nameće demokraciju i slobodu te življenje po vlastitom nahođenju kao jedino sredstvo zadovoljstva. Ali nažalost svijet ne shvaća da su to lanci i navike tj. okovi koji će ograničiti naš život i učiniti da robujemo istim navikama. Krist je sam rekao da će nas istina osloboditi. " Ja sam put , istina i život..." kaže Krist. E takvu slobodu ja želim i svima vama i sebi. Slobodu u Kristovoj ljubavi i životu po njegovim moralnim zakonima. To je ono što usrećuje čovjeka i što mu daje istinsku slobodu.Hvala. Mir vam u Isusu Kristu Gospodinu našemu.

descriptionZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA? EmptyRe: ZASTO SVIJET (NE)TREBA SPASITELJA?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply