Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionZnaci  posljetka svijeta ..? EmptyZnaci posljetka svijeta ..?

more_horiz
Sto je sa 2012 ?

descriptionZnaci  posljetka svijeta ..? EmptyRe: Znaci posljetka svijeta ..?

more_horiz
Zar je bitno kada će kraj? Za neke će biti već danas.
Isus od nas traži da budemo spremni i da živimo kao da je već došao, vidi Mt 24-25.
I sam sam "tražio" datum parusije, ali na kraju sam odustao: što mi znači da ga i "pogodim", jedino bih podigao svoj ponos što sam kao prorok "pogodio", ali pitanje je tko bi mi to vjerovao. I da danas netko zna datum, a ne zna, kada on prođe i dođe Krist, ta ti spoznaja neće više vrijediti jer će doći novi poredak stvari.
"Stražite jer ne znate časa..."

descriptionZnaci  posljetka svijeta ..? EmptyRe: Znaci posljetka svijeta ..?

more_horiz
Tko upravlja sekularizacijom da ni crkveni autoriteti ne mogu zaustaviti drugi pad covjeka nakon potopa?

Apeli upuceni vjernicima o opasnosti od konzumistickog odnosa prema svetom ne moze zaustaviti bijeg velikog broja krscana od preispitivanja svoje svijesti, od uma, srca i duse .Nema vise praznika vec - neradni dani, prazni dani, razbibrige, relaksacija, zabave, dokolice, jedenje, komercijalni blud, razvrat, programirano uzivanje i neogranicena potrosnja za 20% svjetskog stanovnistva i zaraza sekularizacije se siri i na siromasni dio stanovnistva..Ljudi koriste pilule za izlaz iz praznine u dane praznika..Ne znaju sto ce sa sobom..Isli bi negdje - daleko..u neku babilonsku trznicu da bi ispunili svoju unutrasnju pustos koja ih goni i mami slastima..Covjek ne zna sto ce sa sobom u tom poslijepotopnom padu u bijegu od svijesti i odgovornosti..Bijeg od svetosti u labirint sekularizacije zanje paklenu zetvu - Vjernici bjeze od Krista ..Zar je to moguce dok s druge strane druga grupa vjernika iscekuje Krista i opire se sekularizaciji..Reforma odnosa prema svetosti donekle moze zaustaviti sekularizaciju ..Tokom "praznika" povecan je broj samoubistava..Mnogi nisu vise ni sposobni vratiti se nadi..
Komunisticka mitoloska nada vise ne postoji..Mitolosku prazninu zamjenjuje drugi mit - globalni konzumizam koji donosi svoje svece..

descriptionZnaci  posljetka svijeta ..? EmptyRe: Znaci posljetka svijeta ..?

more_horiz
Dina je napisao/la:
Sto je sa 2012 ?


Mozda pocetak neceg sto ljudi nisu nikad doziveli.
"GLOBALNI MIR"

Konačno svijet bez rata očiščen od terorizma i kriminala. Riješeni svi problemi. Palestina i Izrael se mozda pomire. Raj na zemlji. Mozda stupi na snagu novi svijetski kalendar, o kome sam pisao kod teme "Novi svijetski poredak".
Zanimljivo da nekako svi putovi vode u 2012 god. za samo 4 godine. Jako blizu ali ipak daleko za 4 godine se može svasta još dogoditi.

Što da činimo do tada?

6 Ponizite se dakle pod silnu ruku Božju, da vas povisi u vrijeme pohoda!
7 I svu svoju brigu bacite na njega, jer se on brine za vas!
8 Budite trijezni i bdijte, jer protivnik vaš, đavao, kao lav ričući obilazi i traži, koga da proždere.
9 Njemu se oduprite tvrdi u vjeri i znajte, da iste muke podnose vaša braća u svijetu!
10 A Bog svake milosti, koji vas pozva na vječnu svoju slavu u Kristu Isusu, on će vas, iza malo muke, usavršiti, okrijepiti, utvrditi.
11 Njemu slava i vlast u vijeke vjekova! Amen.

Eto na nama je da stražimo i molimo, da ne bi bili sotonine žrtve. A za kraj ne treba da strahujemo jer je s nama Bog, kad se bude pojavio i radosno uzviknemo "EVO BOGA NAŠEGA KOGA ČEKASMO!"

1.Solunjanima 5,1-3

1 A o vremenu i času, braćo, ne treba da vam pišemo,
2 Jer sami dobro znate, da će dan Gospodnji i doći tako kao tat u noći.
3 Jer kad reknu: Mir i sigurnost! onda će iznenada napasti na njih propast, kao bol na trudnu ženu, i neće uteći.

descriptionZnaci  posljetka svijeta ..? EmptyRe: Znaci posljetka svijeta ..?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply