Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Ja Jesam

power_settings_newLogin to reply
+2
TOnniBonni
piramida4
6 posters

descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
JA SAM - Govore drugi – NZ


Luka 1,19
Anđeo mu odgovori: "Ja sam Gabriel koji stojim pred Bogom. Poslan sam da govorim s tobom i da ti donesem ovu radosnu poruku.

Djela apostolska 10,21
Petar siđe k ljudima i reče: "Evo me! Ja sam onaj kojega tražite! Zbog čega ste došli?

Djela apostolska 18,6
Kako se pak oni stadoše protiviti i huliti, otrese on haljine i reče im: "Krv vaša na glave vaše! Ja sam nedužan. Od sada idem k poganima.

………………………………………………………………………………………………..
...... riječi:
-----------------------
I - G1473
ἐγώ
egō
eg-o'
A primary pronoun of the first person, “I” (only expressed when emphatic): - I, me. For the other cases and the plural see G1691, G1698, G1700, G2248, G2249, G2254, G2257, etc.

Primarni zamjenica u prvom licu, "ja" (samo kada je izrazio odlučno): - Ja, ja. U drugim slučajevima i množini vidjeti G1691 i G1698 i G1700 i G2248 i G2249 i G2254 i G2257, itd.
…………………………………………………………………………………………………………………………………
AM - G1510
εἰμί
eimi
i-mee'
First person singular present indicative; a prolonged form of a primary and defective verb; I exist (used only when emphatic): - am, have been, X it is I, was. See also G1488, G1498, G1511, G1527, G2258, G2071, G2070, G2075, G2076, G2771, G2468, G5600.

Prvo lice jednine sadašnjosti indikativno, dugotrajno oblik primarnog i defektivni, ja postoji (koristiti samo kada je nedvosmislen): - ja, su, X je sam bio. Vidi također G1488 i G1498 i G1511 i G1527 i G2258 i G2071 i G2070 i G2075 i G2076 i G2771 i G2468 i G5600.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Iste riječi koje upotrebljava i Isus,
i Bog Jahve u SZ.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Znači - iz gornjih stihova je sasvim jasno po TTT
da su zapravo trebali biti prevedeni ispravno:


Luka 1,19
Anđeo mu odgovori: "Ja sam Gabriel koji stojim pred Bogom. Poslan sam da govorim s tobom i da ti donesem ovu radosnu poruku.

Anđeo je zapravo Isus Bog koji je Jahve.
„Bog Jahve Isus sam (Gabriel (to je neka greška)) koji stojim pred samim sobom.
Bog Jahve Isus stoji sam pred Bogom Jahvom Isusom.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Djela apostolska 10,21
Petar siđe k ljudima i reče: "Evo me! Ja sam onaj kojega tražite! Zbog čega ste došli?

Petar je zapravo Isus Bog koji je Jahve.
(ali je došao u ljudskom obličju)
Evo me – Bog Jahve Isus – to sam ja kojeg tražite.
Sve je jako logično.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Djela apostolska 18,6
Kako se pak oni stadoše protiviti i huliti, otrese on haljine i reče im: "Krv vaša na glave vaše! Ja sam nedužan. Od sada idem k poganima.
------------------------------------------------
Pavao je zapravo Isus Bog koji je Jahve.
(ali je došao u ljudskom obličju)
Bog Jahve Isus nedužan sam.
Tako je Bog Jahve Isus = Pavao – rekao.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Na linku je rasprava trinitarističkog pastora i muslimanskog apologetika na temu „Da li je Isus Bog?“. Riječ je po mom skromnom mišljenju o dvojici osrednjih „stručnjaka“, naš učitelj bi rekao za pastora da je vrhunski poznavatelj tematike Smile

https://www.youtube.com/watch?v=ltEXcBz2YUY&list=PLA512949C00D7E252

Zanimljivo je pogledati odgovor pastora u 57. minuti (0:57:30) na pitanje muslimanskog apologetika koja se riječ u grčkom jeziku koristi za Boga, i pastor na to odgovaraElohim.

Takva razina znanja je i ona razrednog učitelja tripe 41 koji također ne zna elementarne stvari tipa „theos, kyrios, adonai....“, koji neprestano izbjegava konkretne odgovore i kao odgovore daje tuđe linkove i članke ali stalno bahato tvrdi kako je nekoga i nešto demantirao.

E sad, kad takvoj osobi stavite crno na bijelo, iz literature vlastite religije, da je u krivu, i on i dalje ostaje pri svome, ono što se meni postavlja kao logično pitanje, da li je ovdje riječ o ograničenim intelektualnim sposobnostima (što je oprostivo) ili je riječ o zlonamjenom i svjesnom iskrivljavanju istine i podmetanju (što je pak neoprostivo).

Također me zanima jedna važna stvar, da li tripini suvjernici odobravaju ili ne odobravaju, njegove tvrdnje i ponašanja. Ako znaju da je u krivu, zašto ga ne poduče. Ako znaju da je u pravu, zašto ne kažu konkretno šta je netočno u mojim argumentima.

No, nije mi namjera da ulazim ponovno u rasprave s navodnim učiteljem koji je već 25 godina vjernik ali i dalje ne zna šta znači riječ „kyrios“.

Nevjerojatna mi njegova logika, štoviše, nije mi jasno ako je uopće učitelj kako mu dozovoljavaju da podučava djecu (???!)?

Ovo su šaljive tvrdnje, za odgovor je dovoljno otvoriti Bibliju i malo ju prelistati:

Kako će da Isus sudi ako nije po Igoru sveznajući i sveprisutan?

A pošto Isus sudi jasno je da je Isus Bog.

Kao prvo ako nisi primjetio da YHWH dolazi da sudi. A dolazi Isus. Znači da je Isus YHWH.


Učitelj?

Ako je Bog Jahve poslao svog Sina da se svijet spasi po njemu i tom istom Sinu je predao sav sud, čast i ovlasti....i učinio ga Gospodinom i Kristom i Spasiteljem...i ako ga je pomazao svojim duhom... i ako mu govori šta treba činiti i govoriti..........i ako je Sin preslika Boga............i ako je u Starom zavjetu glavni akter Jahve Bog koji šalje Pomazanika......i ako u Novom zavjetu i dalje imamo Jahvu Bog i Sina koga je poslao.....i ako u Otkrivenju na nebu jasno vidimo da je riječ o Bogu i Isusu.........ljudi moji, fascinantna je ta vaša zaslijepljenost oko nečega tako krajnje jednostavnog. Svaka stranica Biblije naprosto vrišti o odnosu Boga i Isusa a vi stvarate misterij koji uopće nema niti smisla niti temelja.

Pazi ovo:

Otac je Jahve Bog. Jahve ima Sina Isusa. Otac Jahve je Sudac. Otac Jahve daje sud Sinu Isusu. Isus je tako također Sudac. Sudi u ime svoga Oca. Da li je zato Isus Jahve Bog? Smile


Student je dobro napisao:

Kad dođeš -ko sad na novu stranu - onih zadnjih nekoliko postova
sa prošle strane - ne treba gledati - ne-pravovaljani su.

Forum je super mjesto za skrivanje velikog neznanja. Nakon par stranica sve kreće ispočetka i lako je glumatati uprazno. I to je odgovor zašto tripo i slični izbjegavaju sučeljavanje argumenata na jednom mjestu, gdje je sve pregledno i jasno napisano.



Mislim da je problem u slijedećem, molim naše trinitarističke vjernike da razmisle malo, vi smatrate da Bog Jahve ne može imati Sina ako taj Sin nije istovremeno i Bog?

16 Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni. 17 Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu. 18 Tko vjeruje u njega, ne osuđuje se; a tko ne vjeruje, već je osuđen što nije vjerovao u ime jedinorođenoga Sina Božjega.

Ovako ja vidim te stihove:

16 Uistinu, Jahve je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Isusa da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni. 17 Ta Jahve nije poslao Sina Isusa na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu. 18 Tko vjeruje u njega, ne osuđuje se; a tko ne vjeruje, već je osuđen što nije vjerovao u ime jedinorođenoga Sina Božjega Isusa.

a ovako vi:

16 Uistinu, Bog Otac je tako ljubio svijet te je dao svoga Boga Sina da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni. 17 Ta Bog Otac nije poslao Boga Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu. 18 Tko vjeruje u njega, ne osuđuje se; a tko ne vjeruje, već je osuđen što nije vjerovao u ime jedinorođenoga Boga Sina Isusa.

Po meni je Bog Starog i Novog zavjeta ISTA osoba, Jahve (Isusov Bog i Otac) i poslao je nekog drugog tko dolazi u njegovo ime (svog Sina) a po vama je Bog poslao samog sebe (Bog Otac Boga Sina).

Čija terminologija je bliže Bibliji?

Po vama znači Bog ne može uistinu imati Sina? Bog ne može stvoriti Sina koji je poseban i božanstven? JEDINOrođen? Ako Isus nije Bog Sin onda nije ni Sin Božji?




Pa kaže naš učitelj:
Biblija je na mojoj strani, hvala Bogu.

S obzirom da je Biblija poprilično velika knjiga, a vjerujem da se svi slažemo da bi u stotinama i stotinama stranica teksta trebao postojati barem jedan jedini stih koji jasno kaže tko je Bog, pa poštovani učitelju i njegovi dragi suvjernici, možete li dati JEDAN JEDINI stih koji JASNO i KONKRETNO kaže da je Bog 3 u 1?

Da ne ulazimo više u rasprave, jedan jedini stih iz cijele Biblije?

Bez ikakve FILOZOFIJE I NADMUDRIVANJA.

JEDAN JEDINI?


descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz

CopyPasteMan, na ovom forumu je zabranjeno kopiranje u obimu u kojem ti to stalno činiš Smile

Zašto ne bi otvorio novu temu i u njoj kopirao SVE što nađeš na internetu umjesto što spamaš SVE teme svojim nepreglednim kopiranjima? Smile

Razumijem da nemaš šta sam za reći, ali ovo je zaista smiješno Smile

JEDAN JEDINI STIH "Bog je 3 u 1"?????? Smile



descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
affraid

Ja sam očekivao od tebe kao vrsnog stručnjaka za Bibliju obaranje ovih mojih argumenata. Očigledno sam se zeznuo.

Vidim ne smiješ da priđeš temi o svom sajtu.

Very Happy Very Happy Very Happy Ahmed Dedat ti je argument o Very Happy Very Happy

descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
IGOR-apokrinomai je napisao/la:

CopyPasteMan, na ovom forumu je zabranjeno kopiranje u obimu u kojem ti to stalno činiš Smile

Zašto ne bi otvorio novu temu i u njoj kopirao SVE što nađeš na internetu umjesto što spamaš SVE teme svojim nepreglednim kopiranjima? Smile

Razumijem da nemaš šta sam za reći, ali ovo je zaista smiješno Smile

JEDAN JEDINI STIH "Bog je 3 u 1"?????? Smile


Pa kakav si ti to čovjek?
Mučiš jadnoga Tripa!
Pa jako dobro znaš da takovih stihova, koje ti tražiš,
a Tripo na njima gradi nauku - Nema!
Zašto ga mučiš?

Kako da ti da stihove u kojima piše:
Isus je Bog, SD je Bog, Bogo-čovjek, Trojstvo, Trojedin, Trojednakost,...
kad takovih stihova nema u Bibliji.

Ima u njegovoj nauci - koja nije Biblijska.
Ako nije Biblijska - nije ni - Istinita.

Ako nije Istininita - onda je - kakva?

---------------------------------------------
Ti si Tripo više puta upozoren da imaš ne-Biblijski nauk.
Jednoga dana na Sudu, nećeš moći reči - Pa ja to nisam znao!

Jer će ti biti prezentirano - Igor, Student,...
su te upozoravali - više puta, a ti si ostao - zatvorenih očiju.
Sve što radiš - sebi radiš!

descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Tripo

Da li se možeš osvrnuti na moj post od
pon sij 14 2013, 21:53

JA SAM - Govore drugi – NZ
----------------------------------

Kako to komentiraš - obični ljudi govore - Ja Jesam,
a nisu, niti će ikada biti bogovi?

descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
IGOR-apokrinomai je napisao/la:

CopyPasteMan, na ovom forumu je zabranjeno kopiranje u obimu u kojem ti to stalno činiš Smile

Zašto ne bi otvorio novu temu i u njoj kopirao SVE što nađeš na internetu umjesto što spamaš SVE teme svojim nepreglednim kopiranjima? Smile

Razumijem da nemaš šta sam za reći, ali ovo je zaista smiješno

JEDAN JEDINI STIH "Bog je 3 u 1"??????





Na farisejska pitanja ne odg.

A sajt na kojem promovišeš učenje fariseja je baš za

Ovo ti je definitivno najveći hit Isus odbija poistovjećivanje sa Bogom Mt 19;17

Zadnja promjena: tripo 41; pon 21 sij 2013, 21:21; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
IGOR-apokrinomai je napisao/la:

CopyPasteMan, na ovom forumu je zabranjeno kopiranje u obimu u kojem ti to stalno činiš Smile

Zašto ne bi otvorio novu temu i u njoj kopirao SVE što nađeš na internetu umjesto što spamaš SVE teme svojim nepreglednim kopiranjima? Smile

Razumijem da nemaš šta sam za reći, ali ovo je zaista smiješno Smile

JEDAN JEDINI STIH "Bog je 3 u 1"?????? Smile


Pa kakav si ti to čovjek?
Mučiš jadnoga Tripa!
Pa jako dobro znaš da takovih stihova, koje ti tražiš,
a Tripo na njima gradi nauku - Nema!
Zašto ga mučiš?

Kako da ti da stihove u kojima piše:
Isus je Bog, SD je Bog, Bogo-čovjek, Trojstvo, Trojedin, Trojednakost,...
kad takovih stihova nema u Bibliji.

Ima u njegovoj nauci - koja nije Biblijska.
Ako nije Biblijska - nije ni - Istinita.

Ako nije Istininita - onda je - kakva?

---------------------------------------------
Ti si Tripo više puta upozoren da imaš ne-Biblijski nauk.
Jednoga dana na Sudu, nećeš moći reči - Pa ja to nisam znao!

Jer će ti biti prezentirano - Igor, Student,...
su te upozoravali - više puta, a ti si ostao - zatvorenih očiju.
Sve što radiš - sebi radiš!


Ma da baš je tvoj nauk biblijski. Ja svog i nemam. Ono što što ovdje dajem je biblijski.

descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
Tripo

Da li se možeš osvrnuti na moj post od
pon sij 14 2013, 21:53

JA SAM - Govore drugi – NZ
----------------------------------

Kako to komentiraš - obični ljudi govore - Ja Jesam,
a nisu, niti će ikada biti bogovi?


Evo ti odg. ovdje http://littleguyintheeye.wordpress.com/tag/ego-eimi/

Samo što ti sada Igor kao veliki "stručnjak" neće moći pomoći.

Evo ti pa study

descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
student.stalni je napisao/la:
Tripo

Da li se možeš osvrnuti na moj post od
pon sij 14 2013, 21:53

JA SAM - Govore drugi – NZ
----------------------------------

Kako to komentiraš - obični ljudi govore - Ja Jesam,
a nisu, niti će ikada biti bogovi?


Evo ti odg. ovdje http://littleguyintheeye.wordpress.com/tag/ego-eimi/

Samo što ti sada Igor kao veliki "stručnjak" neće moći pomoći.

Evo ti pa study


Da sam htio nekoga drugoga pitati - išo bi kod njega.
Ja tebe pitam- jel ti imaš svoje ja, ili imaš samo tuđe Vi?

Jel možeš sam objasniti ili ne?

descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Ja nemam svoje nauke imam biblijsku Božiju.

descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
tripo 41 je napisao/la:
student.stalni je napisao/la:
Tripo

Da li se možeš osvrnuti na moj post od
pon sij 14 2013, 21:53

JA SAM - Govore drugi – NZ
----------------------------------

Kako to komentiraš - obični ljudi govore - Ja Jesam,
a nisu, niti će ikada biti bogovi?


Evo ti odg. ovdje http://littleguyintheeye.wordpress.com/tag/ego-eimi/

Samo što ti sada Igor kao veliki "stručnjak" neće moći pomoći.

Evo ti pa study


Da sam htio nekoga drugoga pitati - išo bi kod njega.
Ja tebe pitam- jel ti imaš svoje ja, ili imaš samo tuđe Vi?

Jel možeš sam objasniti ili ne?


?

-----------------------

Da ti je nauk - Biblijski - onda biš imao čiste dokazne stihove - i to masu stihova,
a to baš ne vidim kod tebe.
Većinom vidim samo tvoje, ili tuđe uredbe ljudske.

Ovako - svako malo dolaziš u kontradikciju prema Bibliji.

descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Nisi vidio dosta stihova. Ne mora biti kod mene.

Al vas razbi sajt http://littleguyintheeye.wordpress.com/tag/ego-eimi/

descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Prepredeni učitelju tripo41, jesam li u postu sub sij 12 2013, 21:01

KONKRETNO odgovorio na tvoj link

http://littleguyintheeye.wordpress.com/tag/ego-eimi/

i na temu o kojoj smo pričali „ego eimi“???

i još pritom 5 puta pejstao tvoj link da svi vide koliko je genijalan???????

Postoji li neki dio na tvom linku koji je vezan uz „ego eimi“ na koji nisam odgovorio?

Ako ima, kopiraj ga i pejstaj!

reci lukavče, zbijaš li ti šalu samnom????

Ne shvaćam zašto te admini uopće ne opominju jer me; a) stalno lažno optužuješ, b) kopiraš preduge tekstove i koristiš ih kao gotove odgovore, c) ne odgovaraš na pojedinosti već stalno otvaraš nove teme i činiš raspravu nepreglednom ???????


Tvoj link je bezveznoća, ovako se tema istinski obrađuje;

http://www.elihubooks.com/data/elihu_online_papers/000/000/002/Elihu_Online_Papers_2_Sharps_Rule_Canon_Greg_Stafford_Dan_Wallace_revised_1.30.2012.pdf

BOJIŠ LI SE suočiti argumente izravno?

JEDAN JEDINI STIH „Bog 3 u 1?


P.S. Ako ti i tvoji teolozi i pastori pristanete da izravno sučeljavanje argumenata, dat ću sve od sebe, svo slobodno vrijeme, i da se poslužim tvojim riječima, da razbijem vaše argumente i pokažem koliko bedastoća i nebuloza mogu odrasle i školovane osobe smisliti.

Imamo li dogovor???????


descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
U postaješ nervozan. To ti nije dobro. U baš si ti objasnio.

Koje duge postove. Ti si slijep.

U baš si oborio sajt koji sam dao. A nemaš odg. na ono što dajem na dokaze sa tvog sajta.

A da nisi upravu dokazuje da su tvoji JS morali da isprave prevod u Ivan 8,58

https://www.youtube.com/watch?v=LHajBK8gPgw

https://www.youtube.com/watch?v=QUakPaWKvV0

A koliko nemaš pojma o Bibliji vidi se da ne znaš zašto veliki sveštenik razdire haljinu. Mora da je bio ljut što je morao po noći da sazove vijeće pa nije mogao da spava.

Ili misliš da su Jevreji htjeli kamenovati Isusa u Ivan 8,58 jer su bili neraspoloženi za razgovor.

http://neirr.org/egoeimi.htm study study study

Naravno definitvno si dokazao da nemaš pojma o Bibliji pa te moram vratiti na SZ pu u njemu malo prouči zbog čega su se sve ljudi kamenovali.

Posebno obrati pažnju na bogohulu. Naravno Isus nije bogohulio, a ti se Igore praviš da bolje znaš SZ o fariseja.

Naravno ti zastupaš farijsejstvo, a ne hrišćanstvo.

Sve da si u pravu da Isus nije rekao da je YHWH onda je rekao da je oduvijek.

Evo recimo da Isus nije rekao u Ivan 8,58 da je YHWH onda je rekao da je oduvijek. Očigledno su Jevreji shvatili da je oduvijek. A oduvijek je samo Bog.



descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
U baš si mi našao "stručnjaka" Grega Staforda. Koji se trudio da objasni da se Stjepan nije molio Isusu. Pa je onda ipak promijenio mišljenje da se možda molio Isusu.

Evo kako ga ljudi razbiše za Stjepana i molitvu Isusu.
http://www.reclaimingthemind.org/blog/2009/10/greg-stafford-on-praying-to-jesus/

Vidi ovo Igore Stjepan se molio "stvorenju"

Šteta što nije tebe upoznao da ga ti uputiš na istinu.



descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
A sada odg. na tvoju primjedbu što u Izlazak 3,14 piše HO ON a u Ivan 8,58 ne piše.

JOHN 8:58: egw eimi, egō eimi ("I AM")


"Your father Abraham rejoiced to see My day, and he saw it and was glad." So the Jew's said to Him, 'you are not yet fifty years old, and have You seen Abraham?' Jesus said to them, 'Truly, truly, I say to you, before Abraham was born, I AM!" [egō eimi]. Therefore they picked up stones to throw at Him, but Jesus hid Himself and went out of the temple (John 8:56-59; emphasis added).



To circumvent the plain reading of the text: Jesus claiming to be the "I AM,"12 the NWT changes the reading from the Greek to read:

Jesus said to them: "Most truly I say to you, Before Abraham came into existence, I have been" (egō eimi; John 8:58; NWT; emphasis added)



In his gospel and epistles, the Apostle John clearly and cogently presented the Person and finished work of Jesus the Christ. The Jesus that John passionately preached was God the eternal Word who became flesh. In the New Testament (primarily in John’s gospel), Jesus made seven (possibly eight) “absolute”13 egō eimi (“I AM”) declarations. These would be Mark 6:5014;14 John 8:24; 8:28; 8:58; 13:19; 18:5; 18:6; and 18:8.

To understand the full theological significance of the phrase egō eimi the Old Testament background must first be considered. Most commentators and well meaning Christians seize John 8:58 and then hastily connect it with Exodus 3:14. However, the JWs (and other Arian and unitarian groups) will quickly appeal this so-called correlation. They will correctly note that the Septuagint (hereafter LXX) of Exodus 3:14 reads, Egō eimi ho ōn (“I am the Being” or “Existing One”). And hence it is not the same as Jesus’ statement in John 8:585 But this type of argumentation is, of course, special pleading.

There is, though, a solid connection between Jesus’ divine claim in John 8:58 and Exodus 3:14. However, to envisage the full theological impact of Jesus’ divine declarative, egō eimi should be contextually juxtaposed with the Hebrew phrase ani hu (“I am He”). The import of the phrase egō eimi is directly connected to the Hebrew phrase ani hu. This phrase was a frequent title for Yahweh (esp. in Isa.), in which the LXX renders as egō eimi, “I AM” (e.g., Deut. 32:39; Isa. 41:4; 43:10; 46:4). Thus, the Jews understood clearly that egō eimi was a title reserved for Yahweh alone. I will expand on this point shortly.

http://christiandefense.org/jw_nwt.htm

descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
umirem od smijeha umirem od smijeha umirem od smijeha

Znači htjli su Ga kamenovati iz dosade. Bilo im dosadno.

Kako NEMAŠ POJMA o Bibliji. Reakcija Jevreja dokazuje da je Isus Bog.

Pojma nemaš o tome. Ubili su Ga zbog toga, a On nije hulio.

UUUU...BAŠ mi je strašan izvor Vočtauer. klap klap

descriptionJa Jesam - Page 3 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply