Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Ja Jesam

power_settings_newLogin to reply
+2
TOnniBonni
piramida4
6 posters

descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Studentu-stalni, raspravljati o gramatici s nekim tko ne poznaje ni najosnovnije elemente vlastite vjere je čisti gubitak vremena.

Sami sebe demantiraju a da toga nisu ni svjesni.


Pa Jahve, Isus i Duh Sveti. Oni su jedno.

Moj Bog je jaci od tvog!!!!!


Koja bi to točno religija bila koja zastupa učenje kako se biblijski Bog sastoji od tri entiteta – Jahve, Isusa i Duha Svetoga? Smile Štoviše, zastupa da se i Bog tako zove? Smile

Ma prejak je taj tvoj bog Smile

Kao da smo u vrtiću Smile

Ali pomičemo se, istina, Biblija zaista govori o Jahvi, Isusu i Božjem Duhu ali biblijski Bog je samo jedan – Jahve.

Ali drago mi je da barem neizravno priznajete da su Jahve i Isus dvije različite osobe Smile


descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Kao da smo u vrtiću....tako je....

Tvoj je Bog jači od mog
Moj nije visok, snažan, nabildan ni lijep
ali mi fino stane u džep
Moj džepni Bog je uvijek uz mene
On prati me, i to na duge pruge
On je samo moj, samo moj heroj
Pa nema potrebe da s njime gnjavim druge

https://www.youtube.com/watch?v=MqPeldrmBtQ

descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Isus jeste YHWH i On jeste objavio da je "Ja jesam"

descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Pa gdje si ti tripo 41, nestao si bez objasnjenja....sta bi covjece...otkad si otisao prestalo se pisati ovdje.... Very Happy

descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Isus jeste YHWH i On jeste objavio da je "Ja jesam"



Da li imaš za dokazivanje gornjega i jasni Biblijski stih,
tipa - Isus kaže - ja sam Jahve. ?

Zašto Ja Jesam - govore i obični ljudi?

Bogu je Ime - Jahve
Sinu je Ime - Isus

Ime Isus = OD Jahve dolazi spasenje
Znači - Ime Isus nije = Imenu Jahve

descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Ja sam i ja jesam je isto.

Jer isto znači.

YHWH ima isti korijen kao i ego eimi. U jevrejskom je taj korijen glagol haia "biti" što je na eng. "TO BE"

ego eimi (ἐγώ εἰμι)[pronunciation?] "I am", "I exist", is the first person singular present tense of the verb "to be" in ancient Greek.

Scholars believe that "YHWH," or "Yahweh" is the third person singular form of the ancient Hebrew verb, "haya," meaning "to be."

Isus jeste YHWH

Isus znači YHWH je spasitelj. Dakle ime Isus sadrži YHWH, i upravo se ono nalazi zbog toga što je Isus spasitelj.

Isus je otkriveni spasitelj Starog zavjeta a to je Bog.

A sada pogledajmo ova dva stiha iz Biblije i još koji su iza i ispred.

14Ja sam koji jesam, reče Bog Mojsiju. Onda nastavi: "Ovako kaži Izraelcima: 'Ja jesam' posla me k vama." Izlazak 3

Westminster Leningrad Codex
וַיֹּ֤אמֶר אֱלֹהִים֙ אֶל־מֹשֶׁ֔ה אֶֽהְיֶ֖ה אֲשֶׁ֣ר אֶֽהְיֶ֑ה וַיֹּ֗אמֶר כֹּ֤ה תֹאמַר֙ לִבְנֵ֣י יִשְׂרָאֵ֔ל אֶֽהְיֶ֖ה שְׁלָחַ֥נִי אֲלֵיכֶֽם׃

14καὶ εἶπεν ὁ θεὸς πρὸς μωυσῆν ἐγώ εἰμι ὁ ὤν καὶ εἶπεν οὕτως ἐρεῖς τοῖς υἱοῖς ισραηλ ὁ ὢν ἀπέσταλκέν με πρὸς ὑμᾶς Izlazak 3,14

Rasprava dobija oštrinu u ovom dijelu.

53Zar si ti veći od oca našega Abrahama, koji je umro? Pa i proroci pomriješe. Kime se to praviš? Ivan 8

Zapazite pitanje "Zar si ti veći... Pa i proroci pomriješe. Ovdje je jasno da Jevreji misle da je Isus običan čovjek.

Zapazite drugo pitanje "Kime se to praviš?"

Isus odgovara

54Odgovori Isus: Ako ja sam sebe slavim, slava moja nije ništa. Ima koji me slavi - Otac moj, a vi velite da je on vaš Bog,

Jako bitan momenat je da Otac slavi Isusa. Međutim YHWH kaže da nikom ne da slave svoje. YHWH nikog ne slavi.

Isaija 42,8 Ja sam Gospod (YHWH), to je ime moje, i slave svoje neću dati drugome ( naravno osim Sinu) ni hvale svoje likovima rezanijem.

55no ne poznajete ga, a ja ga znam. Ako vam reknem da ga ne znam, bit ću lažac jednak vama. No znam ga i riječ njegovu čuvam.

Isus jasno ovdje naziva Jevreje lažovima.

56Abraham, otac vaš, usklikta što će vidjeti moj Dan. I vidje i obradova se.

Evo veoma važnog momenta.

Isus objavljuje da je već bio kada je Avram postojao.

Ali za ovo nije kamenovan.

Jevreji pitaju i traže potvrdu prethodne tvrdnje. Oni sa stihom 57. dokazuju da smatraju Isusa najobičnijim čovjekom.

57Rekoše mu nato Židovi: Ni pedeset ti još godina nije, a vidio si Abrahama?

58Reče im Isus: Zaista, zaista, kažem vam: prije negoli Abraham posta, Ja jesam!

Isus ne samo da potvrđuje da je bio tada i prije, nego još na to naglašava "Ja jesam"

Kako se zna da je ovdje Isus rekao da je YHWH?

Zna se tako što je konstrukcija rečenice takva da je potpuno jasno da Isus naglašava da je YHWH.

Isus ovdje ne naglašava da je prije Avrama. On je već rekao da je bio kada je postojao Avram. Stih 56.

On samo potvrđuje tvrdnju iz stiha 56. i još na to dodaje da je YHWH.

Što se jasno vidi po stihu 59.

59Nato pograbiše kamenje da bace na nj. No Isus se sakri te iziđe iz Hrama.

Jevreji su kamenovali ljude zbog raznih stvari. jedna od njih je bila izjednačavanje sa Bogom. Međutim Isus nije bogohulio.

Jevreji su shvatili da je Isus rekao da je YHWH.

Upravo sa isticanjem da je prije Avrama i da je YHWH Isus je objavio da je oduvijek.

Isus nije uvijek kamenovan kada je rekao "Ja sam" ali tada je naglasak bio na drugim riječima.

Pogledajte sve stihove gdje Isus kaže pred Jevrejima "Ja sam" i nije kamenovan i vidjećete u konstrukciji rečenica da je naglasak na drugim riječima.

descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Dugo me nije bilo i navratim da vidim ima li čega pametnoga i naravno…sve po starom.

Opet naš učitelj zavodi narod i iznosi neistine.

Ovako ekipo, ja sam u gužvi i moja ponuda da na jednom site-u iznesemo sve ZA i PROTIV trojstva i dalje stoji. Ja ću sam financirati stranicu i pola prostora je vaše. Znači pastori, teolozi i naš učitelj, na vama je sada red.

A što se tiče ovog posta, vrlo kratko.

Prvo, NITKO ne može bez dvojbe dokazati iz čega YHWH vuče značenje. Pretpostavlja se i to je sve.

Drugo, YHWH NEMA isti korijen kao i ego eimi. Grozno iskrivljavanje istine od nekoga tko za sebe tvrdi da je učitelj (?!).

YHWH uopće ne znači „Ja sam“.

Ovo je link s TRINITARISTIČKE stranice.

http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=H3068&t=KJV
Strong's H3068

Jehovah = "the existing One"
1) the proper name of the one true God
a) unpronounced except with the vowel pointings of 0136

korijen iz „hayah“:
Strong's H1961
http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/Lexicon.cfm?Strongs=H1961&t=KJV
Značenje:
1) to be, become, come to pass, exist, happen, fall out
a) (Qal)
1) -----
a) to happen, fall out, occur, take place, come about, come to pass
b) to come about, come to pass
2) to come into being, become
a) to arise, appear, come
b) to become
1) to become
2) to become like
3) to be instituted, be established
3) to be
a) to exist, be in existence
b) to abide, remain, continue (with word of place or time)
c) to stand, lie, be in, be at, be situated (with word of locality)
d) to accompany, be with
b) (Niphal)
1) to occur, come to pass, be done, be brought about
2) to be done, be finished, be gone

Prevedeno u Bibliji (KJV) kao:
AV — was, come to pass, came, has been, were happened, become, pertained, better for thee

Da li se razumijemo? Nigdje nema „I am“ iliti „Ja sam“.

To su dva različita vremena. Grčki „eimi“ je bez dvojbe sadašnje vrijeme. Hebrejski „hayah“ nije sadašnje vrijeme.

Tvrdnja našeg navodnog učitelja bi bila istinitija da YHWH vuče korijen iz prezenta. Ali to nije istina.

YHWH NEMA veze s grčkim riječima „ego eimi“. Osim u mašti onih koji to žele vidjeti.

To isto vrijedi i za ISKRIVLJENI prijevod „Ja sam koji jesam“ Izl 3:14, jer gle čuda, ni tamo nema prezenta. Very Happy

Ali naravno, onda Isus ne bi mogao biti JHWH, zar ne? to stari

A sad će naš učitelj KONKRETNO reći šta nije istinito u mom postu, zar ne? Kao što sam ja KONKRETNO rekao šta je izmišljotina u njegovom.

descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
http://www.answering-islam.org/authors/shamoun/jesus_iam.html

Nemaš pojma o Bibliji sajt ti je postao sprdnja od dokaza.

http://neirr.org/egoeimi.htm

Vidiš da su htjeli da ga kamenuju. Ako ne znaš zašto su se ljudi kamenovali onda uzmi pa ponovo čitaj Stari zavjet.

descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz

John 8:58 and 10:30-33, "I am."

Jesus said in John 8:58, "Before Abraham was, I am." This is a very important verse to Trinitarians because it is one of the places we use to show that Jesus is God. We maintain that Jesus attributed the divine name of God ("I AM" from Exodus 3:14), to Himself. But this verse alone may not be sufficient to prove His deity. There are a combination of other verses that contribute to the doctrine. Nevertheless, there are many non-Christian groups that deny that Jesus is God. Therefore, when they come to this verse, it must be dealt with. The reason is simple. If Jesus did say, "I am", it would give strong evidence that Jesus was claiming to be God.

This paper will not attempt to analyze the Greek translation principles that have lead various Bibles to render John 8:58 as, "I have been," or "I was in existence," etc. Suffice it to say that the best recognized translations which have sought literal renderings of the text, have translated the verse as "I am": NASB, NIV, KJV, RSV, etc.

The Jehovah's Witness Watchtower organization claims that the best translation of John 8:58 is "Before Abraham was, I have been." Notice that they do not have it say, "I am." Is it legitimate for the Watchtower organization to insist that John 8:58 is best translated as "I have been"? Let's take a look.
Ego Eimi means "I am"

In Greek, the words recorded in John 8:58 are "'prin abraam genesthai ego eimi." Literally, this is "Before Abraham was existing, I am." "Ego eimi" is literally, "I am." This is the present tense. To say "I have been" is to use the perfect tense. In Greek, his would have been "aemane." But Jesus didn't use it here. He used the present tense, "ego eimi" which is "I am."

There are places, however, in the New Testament where the Greek present tense of 'ego eimi', "I am", can be translated into the English perfect tense, "I have been." An example of this is John 14:9 where Jesus says, "Have I been so long with you, and yet you have not come to know Me..." In this verse, "Have I been" is originally the Greek present tense, 'ego eimi'. But here, Jesus was answering the statement in verse 8, "Lord, show us the Father, and it is enough for us." Since in English it is awkward to say, "I am with you so long and you still don't know me....?", it is then rendered as, "Have I been with you so long and you have not come to know me....?" The translation of the Greek present into the English perfect tense is perfectly justifiable here because it doesn't make sense in English. But is it the case with John 8:58? Must it be translated as "I have been"? No. There is no linguistic requirement to translate it as "I have been" particularly when you notice that the Jews wanted to kill Jesus after he said, "ego eimi."
Two Views

Some say that the reason the Jews wanted to kill Jesus after He said, "Before Abraham was, I am" is because it was the last straw in a series of difficult and insulting things Jesus had been saying to the Jews in John chapter 8. Others say that the Jews wanted to kill Jesus for saying "Before Abraham was, I am," because "I am" is close to God saying "I am that I am" in Exodus 3:14. In other words, we can make the case that for Jesus to say, "Before Abraham was, I am" was equivalent to claiming God's name for Himself. This is something the Jews would absolutely protest. Let's look at the arguments:

The first argument states that Jesus had upset the Jews so much by what He had been saying that when he finally made his statement in verse 58, it was the last straw, the Jews snapped, and then they tried to kill him. But, they maintain, it wasn't because Jesus was claiming the divine title. They had just had enough.

What had Jesus been saying? Following is a list of some key statements by Jesus in chapter 8.

"I am the light of the world" (8:12)
"I am He who bears witness of Myself, and the Father who sent Me bears witness of me" (8:18).
"You don't know me or my Father" (8:19).
"You are from below, I am from above" (8:23).
"Unless you believe that I am, you shall die in your sins" (8:24).
"The things which I heard from Him [God the Father], these I speak to the world" (8:26).
"I speak these things as the Father taught me" (8:28).
"I always do the things that are pleasing to Him" (8:29).
"I speak the things which I have seen with My Father. . ." (8:38).
". . . you are seeking to kill Me, a man who has told you the truth, which I heard from God, this Abraham did not do" (8:40).
". . . I proceeded forth and have come from God. . ." (8:42).
"Truly, truly, I say to you, if anyone keeps My word he shall never see death" (8:51).
"It is my Father who glorifies Me..." (8:54).
"Before Abraham was, I am" (8:58).

The preceding list has many profound statements. It is perfectly understandable that the Jews would be upset. But, it was Jesus' statement in 8:58 that triggered their murderous attempt. Was it because Jesus said "Before Abraham was, I have been" or "Before Abraham was, I am." Which would be the phrase most likely to be the last straw for the Jews? It is quite possible that either statement would be sufficient. But, of course, any claim by Jesus to the divine name would be a stronger motivation for the Jews to kill Him.

Also, notice statements 1, 5, 11, and 14. These are clear declarations by Jesus where He exalts Himself to heavenly level. The Jews could easily see this and would protest, particularly when Jesus said, "Before Abraham was, I am. Since He did say, in Greek, "I am", it is more likely that the Jews wanted to kill Jesus for blasphemy. Consider Leviticus 24:16 which says, 'Moreover, the one who blasphemes the name of the Lord shall surely be put to death; all the congregation shall certainly stone him" (NASB).
The Connection with John 10:30-33

Capital punishment was only for serious sins: blasphemy, adultery, etc.. From what I can see in the Bible, saying you had a preexistence isn't blasphemy. However, claiming to be one with God is quite different. In John 10:30-33 Jesus said, "I and the Father are one. The Jews took up stones again to stone him. 32Jesus answered them, "I showed you many good works from the Father; for which of them are you stoning me?" 33"The Jews answered Him, 'For a good work we do not stone You, but for blasphemy; and because You, being a man, make Yourself out to be God" (NASB).

Between John 8:59 where the Jews picked up stones to kill Jesus and John 10:30-33 where they again picked up stones to kill him, there is no mention of stoning whatsoever. John 10:31 is referencing back to John 8:59 when it says "The Jews took up stones again to stone Him." Note that they again wanted to kill Him and this time they give the reason why. They said that Jesus was claiming to be God. Now, where would they get that idea? Could it have been where he said, "Before Abraham was, I am"? Could it be from where Jesus said, "I and the Father are one" (10:30). Since they wanted to kill Him both times, it would seem that Jesus had been making some very serious claims. Or was it simply that the Pharisees misunderstood Jesus and that Jesus never did claim to be God?

But, if Jesus was not claiming to be God in John 8:58 and 10:30, then what was it that He said that warranted such a violent response from the Jews in both cases? What phrase from Jesus did the Jews react to and what 'misunderstanding' did they have about what it was Jesus said that led them to claim that he was making Himself out to be God?

In my opinion, the best explanation for the Jews wanting to kill Jesus is because Jesus was claiming equality with God. They considered this blasphemy. The cults, like the bad religious leaders who opposed Jesus, deny who Jesus really is as well.

For further reading go to Who is Jesus according to the apostle John?

Izvor: Carm.org.


Upravo reakcija Jevreja dokazuje da je Isus rekao da je YHWH.


Eto koliko ne znaš o Bibliji. Pa ispada da su ga htjeli kamenovati onako iz dosade da im prođe vrijeme.


descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Lažni Barnaba te je prevario Igore.

Koji su ključni elementi u Evanđelju po Barnabi?
- Ne priznanje da je Isus razapet na krst, nego Juda
- Ne priznanje da je Isus Bog
- Ne priznanje da je Isus vaskrsnuo
- Isus priznaje Muhameda većeg od sebe


descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Smile

Po običaju ne znaš ništa konkretno odgovoriti i onda OPET citiraš TUĐE kilometarske tekstove gdje sama količina napisanog dokazuje da je nešto istina? Smile

Nije li u pravilima foruma ZABRANJENO tako opširno citiranje?

Šta bih ja sad trebao??? Uzeti 2 tjedna godišnjeg i odgovarati na tvoje linkove? Smile

Tripo 41, ti mene stalno prozivaš i sprdavaš se s mojim sajtom a kad ja pozovem tebe i tvoje teologe da posložimo paralelno dokaze onda šutiš kao zaliven hladno

Imam u svojoj arhivi spremljene na desetke TRINITARISTIČKIH web stranica koje sam skinuo s neta u više od 10 godina koliko se bavim ovom temom. Tako i answering-islam koja je jedna od najvećih. Usput, CARM je stranica za POČETNIKE. Površni i vrlo slabo argumentirani odgovori pisani više za vas nego za nas ostale..

Ovo je komentar tvog Sama Shamouna koga sam ja davno citirao na svojoj stranici, sam možeš pronaći gdje je to rekao. Smile

However, not all agree that Jesus' I AM statements are direct claims to Yahweh. This is based primarily on the fact that the phrase "I AM WHO I AM" can legitimately be translated as "I WILL BE WHAT I WILL BE." This is due to the verb from which the phrase stems.
The Hebrew phrase ehyeh asher ehyeh is derived from the verb hayah, "will be." It is often given the following meanings in standard Hebrew Dictionaries: "was, come to pass, came, has been, has happened, become, pertained, better for thee."


E sad stari moj, želiš li ti da ja odgovaram njemu ili tebi? Cool

Ili da ja tebi dajem linkove tvojih neistomišljenika, npr. Jehovinih svjedoka pa se ti malo zabavljaj i odgovaraj na njihove tvrdnje? Smile

http://jehovah.to/exe/discussion/index.htm

http://examiningthetrinity.blogspot.com/2011/03/exposing-false-reasoning-behind-trinity.html

http://web.archive.org/web/20040517235626/http://hector3000.future.easyspace.com/

I usput, zašto opet spominješ MOJ site kad ga ja uopće nisam spominjao, niti citirao već sam koristio site TVOG SUVJERNIKA????? Smile


A CARM...
-We maintain that Jesus attributed the divine name of God ("I AM" from Exodus 3:14), to Himsfelf.

NAGAĐANJE

i odmah rečenica poslije:

-But this verse alone may not be sufficient to prove His deity.

Koja je to uvrnuta logika, autor kaže da je „I AM“ božansko ime („divine name“) i onda to samo po sebi NIJE dovoljno da dokaže kako se Isus predstavio kao Jahve? Smile

Pa kako je to moguće ako Isusovo „Ja sam“ u Novom zavjetu vama stalno odzvanja u glavama kao da je to božansko ime? Smile

Očito je čak i njima, stari prijatelju, jasno, da treba DOKAZATI da ego eimi u NZ-u samo po sebi znači božansko ime a ne običan izričaj glagolskog vremena koji je u svakodnevnoj upotrebi.



Pitam te još jednom, želiš li da izravno suočimo argumente na neuralnom terenu, gdje tvoji moderatori neće brisati ništa i gdje možeš prepisati ako baš hoćeš sve stranice na webu?

Mislim, koja si ti faca, ja koristim VAŠE izvore i SVOJE zamisli kad razgovaram s vama a ti meni odgovaraš TUĐIM umotvorinama i još se bahatiš kako si nešto dokazao i da se ja trebam bojati tvojih prepisivačina? Smile Ja sam siguran da to nisi niti pročitao Smile

Stari moj, danas i sutra imam malo vremena, ako se bojiš odgovarati na konkretne stvari naš razgovor je završen.

Ali možemo i jednu drugu stvar napraviti, ja dobro znam da tvoji teolozi nemaju blage veze, najbolje što ti možeš iskopati su stranice poput ovih koje si citirao i na njima su vaši najbolji svjetski apologetici. Možemo li se složiti da je to najbolje što u vašoj apologetici postoji?

Ako ne, navedi izvore koji su kvalitetniji. Ako da, imam jedan prijedlog.

Ti, sa svojim teolozima, izaberi NAJBOLJE od najboljeg što web ima u dokazivanju trojstva, posložite sve dokaze i objavite ih na netu i ja ću se potruditi da ih oborim sve do jednog. ALI, želim tvoju riječ da me nakon toga nećeš spamati s beskonačnim citiranjem novih materijala jer ja nisam učitelj i ne radim 4-5 sati na dan da mogu piskarati do besvijesti i pored svog posla imam još i niz drugih obaveza pa tako i nekoliko školovanja u toku za koje, učitelju razredne nastave, moram i svakodnevno UČITI. Ti bi trebao znati koliko za učenje treba vremena, zar ne? Niti me zanima nakon toga više ikakav razgovor s tobom jer to namjeravam napraviti zbog svekolike javnosti a ne zato što s tobom ima smisla razgovarati.

Imamo li dogovor?

Uzmi vremena koliko trebaš i sa svojim stručnjacima složite dokaze. Možeš i tisuću stranica kopirati ALI stari moj, nakon toga nemoj više non stop spamati novim materijalima jer nitko ne može stići, niti da želi, odgovarati na toliko teksta. Da li ti je to uopće jasno?

Odgovorit ću na sve što možete pronaći, smisliti i izmisliti ali TO mora biti TO, nema više izmotavanja i zaglupljivanja nakon toga i bahaćenja da si nekoga razvalio svojom genijalnošću i da ti se ne može odgovoriti i slične budalaštine, U REDU?




evo još jedan primjer bezočnog laganja vaših suvjernika

http://www.biblebelievers.com/jmelton/Mormons.html

The Deity of Jesus Christ is a fundamental doctrine of Christianity, yet the Mormons deny this truth. Exalting man to "god status" is apparently alright, but Jesus Christ is not acknowledged as the eternal Son of God in the Mormon church.... Jesus Christ is clearly Deity, yet this doctrine is denied by the Mormons.

http://mmoutreachinc.com/mormons/morchristjesus.html

in Mormon temples, Jesus is not worshipped and is not called God. Mormons do not call Jesus their Lord and God.

vs

http://www.crkvaisusakrista.hr/evandeoska-knjiznica/zivuci-krist.html

Spominjući se rođenja Isusa Krista prije dva tisućljeća, svjedočimo o istinitosti njegova neprispodobiva života i beskrajne moći njegove velike Pomirbene žrtve. Nitko drugi nije imao tako snažan utjecaj na sve one koji su živjeli i koji će tek živjeti na zemlji.

On je bio Veliki Jahve Staroga zavjeta, Mesija Novoga. Pod upravljanjem svog Oca, On je stvorio zemlju.

Kao njegovi propisno zaređeni apostoli svjedočimo — da Isus jest živući Krist, besmrtni Sin Boga. On je veliki kralj Emanuel koji je danas zdesna svom Ocu. On je svjetlost, život i nada svijetu. Njegov put vodi sreći u ovom životu i vječnom životu u budućem svijetu. Neka je Bogu hvala na neprispodobivom daru njegova božanskog Sina.


2. Nef 11:7 7 For if there be ano Christ there be no God; and if there be no God we are not, for there could have been no bcreation. But there is a God, and he is Christ, and he cometh in the fulness of his own time.

26:12 And as I spake concerning the aconvincing of the bJews, that Jesus is the cvery Christ, it must needs be that the Gentiles be convinced also that Jesus is the Christ, the Eternal God;

1. Nep 19:10 And the aGod of our fathers, who were bled out of Egypt, out of bondage, and also were preserved in the wilderness by him, yea, the God of Abraham, and of Isaac, and the God of Jacob, dyieldeth himself, according to the words of the angel, as a man, into the hands of ewicked men, to be flifted up, according to the words ofgZenock, and to be hcrucified, according to the words of Neum, and to be buried in a isepulchre, according to the words of jZenos, which he spake concerning the three days of kdarkness, which should be a sign given of his death unto those who should inhabit the isles of the sea, more especially given unto those who are of thelhouse of Israel.

18 I am the light and the life of the world. I am Alpha and Omega, the beginning and the end.
17 Hosanna! Blessed be the name of the Most High God! And they did fall down at the feet of Jesus, and did aworship him.

19 And Nephi arose and went forth, and abowed himself before the Lord and did kiss his feet.

27 And after this manner shall ye abaptize in my name; for behold, verily I say unto you, that the Father, and the Son, and the Holy Ghost are one; and I am in the Father, and the Father in me, and the Father and I are one.

...therefore blessed are ye if ye shall believe in me and be baptized, after that ye have seen me and know that I am.

2 And again, more blessed are they who shall abelieve in your words because that ye shall testify that ye have seen me, and that ye know that I am.


Koji su ključni elementi u Mormonovoj knjizi?

Priznanje da je Isus Bog;

Isus je Jahve Starog Zavjeta, Vječni Bog, Alfa i Omega, klanjaju mu se i obožavaju ga kao Boga, Otac Sin i Duh Sveti su JEDNO, Isus se predstavlja s „Ja Jesam“:...

Sve ono što nezavedeni tripo41 vjeruje i proturava kao Istinu a ne može pronaći u svojoj Bibliji.

descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
E pa vidiš od tvog sajta nije puno ostalo. Preko 200 navodnih odlaza koje si iznio je već oboreno i to veoma detaljno.

Očigledno vješto izbjegavaš reakciju Jevreja na ono što je Isus rekao.

Ne radi se o direktnoj vezi između stiha Jovan 8,59 i Izlazak 3,14, nego je stih u Jovanu 8,59 veoma povezan sa jednim stihom iz Isaije a taj stih iz Isaije je povezan sa stihom Izlazak 3,14

Kad smo već kod mormona očigledno ne znaš šta uče http://mormoninfo.org/files/tracts/Serbian_Diff.pdf

Uopšte ne smatraju Isusa za stvoritelja, što je apsurdno samo po sebi da ga smatraju za Boga.

Evo šta smatraju da je Isus

http://www.svedokverni.org/hristos/

Što znači da ne smatraju Isusa Bogom. Mormonsko gledište je daleko bliže JS i drugim arijancima. Čak neki JS kažu jeste Isus Bog samo nije svemoćni, nije stvoritelj.

Evo malo da pogledaš ko su Mormoni, JS i drugi arijanci.

https://www.youtube.com/watch?v=DNRd2LoJb4I

Da se vratim temi.

http://vintage.aomin.org/EGO.html

E vidiš ja sam tvom sajtu posvetio finog vremena i ne žalim. Pun je rupa ko švajcarski sir.

descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Evo kako si se zeznuo u linku koji si dao piše da je Isus sve stvorio pa je napisano "Pod upravljanjem svoga Oca" što je gledište JS i što je kontradiktorno sa tvrdnjom da je Isus YHWH.


E sada ti Igore kao veliki stručnjak moraš da objasniš zašto su Jevreji htjeli Isusa kamenovati.








descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Pošto si se dotakao Mormonove knjige trebao si prije toga reći da je osnivač Mormona J. Smith mason 33 stepena kao i C.T. Russel znači da je njihov Bog satana a ne Isus.

Onda si trebao da daš da Mormoni smatraju Adama za Boga.

Pa onda u toj istoj knjizi koju si spomenuo da je Isus rođen u Jerusalimu i da je bio oženjen.

Pa i JS imaju tačnu doktrinu da je Otac Bog YHWH, ja ne govorim o tačnim doktrinama, nego o onome šta se krije iza tih doktrina.

descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Smile


Da li si ti forumaš tripo41 s kojim sam raspravljao prije određenog vremena i koji nije znao najosnovnije biblijske pojmove ni osnovna značenja riječi poput „kyrios/adonai/adoni/adon“?


Ako si to ti onda znaš i sam da si na ovom forumu pokazao jedino umijeće neprestanog kopiranja, izbjegavanja odgovora i tragikomičan način logičkog zaključivanja.

Učitelj, kažeš?

Mi nismo dotakli ni blizu 200 (??!!) citata u raspravljanju na ovom forumu, očito je da ti svaki svoj kopirani redak tretiraš kao demant mojih stavova.

Također prijatelju, ja smatram da si ti neiskrena osoba koja ne želi priznati svoje pogreške i golemo neznanje i svom silom se trudiš pokazati intelektualnu nadmoć makar ovo nije natjecanje u tome tko je pametniji.

Najiskrenije ti kažem da ti odgovaram samo zbog onih koji čitaju na ovom forumu, prijatelju moj, imam osjećaj u raspravi s tobom kao da si predškolske dobi jer i klinci u mom kvartu razumiju nakon nekog vremena kad ih uhvatiš u laži da su uhvaćeni i kad čine nešto pogrešno da su pogriješili.

Ali ti i dalje po svom, guraš pod svaku cijenu Smile

Ti dobro znaš da nitko nema toliko vremena kao i ti, osim nezaposlenih osoba i vaših pastora, i da nije fizički moguće odgovarati na sve tvoje kopirane tekstove koji su mogli biti slagani mjesecima i godinama. Umjesto da se držimo nekoliko tema ti neprestano ubacuješ nove teme i nove tekstove i tako skrivaš svoje neznanje i još bahato proglašavaš svoju pobjedu????

Prijatelju, ja sam tebi odgovorio na sve ključno što si pitao, ti meni uredno izbjegavaš odgovoriti i zatrpavaš forum gomilom tuđeg smeća u nastojanju da čitatelj po tvom revnom kopiranju zaključi kako si ti ovdje tata mata od zanata.

Stari moj, ovu igru ti i ja više nećemo igrati. Ako si tolika kukavica i neznalica da ne želiš da suočimo argumente na neutralnom terenu onda nema smisla da ja više išta odgovaram a pogotovo na nešto što nisi ti sam napisao već kopirao s interneta. Moje vrijeme je predragocjeno da ga više rasipam na budalaštine.

A ti sad slobodno obrazloži zašto ne želiš da stavimo argumente jedne pored drugih već neprestano kopiraš i pejstaš tuđe kilometarske odgovore i činiš ovu raspravu NEPREGLEDNOM ZA ČITANJE?

A što se tiče Mormona, 2 puta sam pročitao tvoje odgovore jer nisam bio siguran da li me zafrkavaš ili si ozbiljan Smile

Nitko ne kaže da je pravoslavna/rimokatolička/protestanstka teologija identična mormonskoj, jesi li ti pri sebi? lol!

Ja sam ti jasno napisao i KOPIRAO iz Mormonove knjige gdje stoji crno na bijelo NAPISANO sve ono što ti tripo41 vjeruješ a ne nalazi se u Bibliji:

Isus je Jahve Starog Zavjeta, Vječni Bog, Alfa i Omega, klanjaju mu se i obožavaju ga kao Boga, Otac Sin i Duh Sveti su JEDNO, Isus se predstavlja s „Ja Jesam“:...

A ti meni odgovaraš nekim traktom KOJI JE NAPISAN PROTIV MORMONA OD STRANE LJUDI KOJI VJERUJU JEDNAKO KAO I TI ???????????????????????????????????????????????

Ja tebi DIREKTNO iz Mormonove knjige a ti meni umotvorine svojih suvjernika i njihovu INTERPRETACIJU o toj knjizi??????

I tako odgovara jedna istinoljubiva osoba?

I kako ne smatraju Isusa kao stvoritelja kad sam ti u postu čak i citirao gdje oni sami kažu da vjeruju u Isusa kao stvoritelja i da je Isus Jahve Starog zavjeta koji je sve stvorio??????????????

Stari moj, MOLIM admine da se ovaj post NE BRIŠE, mislim da si ti jedna izuzetno prevrtljiva osoba i da nemaš dobre namjere prema drugim ljudima, citiraš mi linkove svojih suvjernika koji su aktivni protivnici Mormona kao DOKAZ (???) protiv tih istih Mormona????

To je zlonamjerno i nečastivo i ja iako nisam Mormon i ni u kom pogledu ne odobravam njihovu nauku ne želim više na ovom forumu s tobom razgovarati.

Pitam te zadnji put, slažeš li se da raspravu na temu „trojstvo“ prebacimo na neki neutralni teren, gdje ćeš moći mjesecima pripremati, napisati i kopirati SVE ŠTO ŽELIŠ, uz uvjete:

1) da se odlično pripremiš ali isključivo u suradnji s svojim teolozima (dopušteno ti je surađivati s stotinama svojih suvjernika i imaš vremena koliko god želiš)

2) da vaši dokazu budu PARALELNO PORED MOJIH, u istoj ravnini, na istoj stranici, da se vide jasno i istovremeno argumenti obje strane


3) da dokazi ne budu šta je pastor/apologetik XY rekao već isključivo biblijski tekst i rječnici

4) da dokazi budu konačni, jasni i pregledni


Ja dajem svoju riječ da se neću s nikim konzultirati i da ću isključivo SAM na sve odgovoriti.

Vjerujem da sam time i više nego korektan prema vama.

Da li je ovo POŠTENA PONUDA?

Ako nije obrazloži zašto nije. Ako imaš koji dodatan uvjet reci koji.

S ovim sam zaključio raspravu s tobom i bilo kim drugim na ovom forumu.

Molim da se ovaj post ne briše i neka ostane kao poziv svim teolozima/pastorima i "laicima" koji će u slučaju da tripo41 neće, a siguran sam da neće, prihvatiti moj poziv za izravno sučeljavanje. Moj najveći uvjet je da na suprotnoj strani bude okupljen cijeli tim "stručnjaka" jer neću trošiti ogromno vremena da dokažem kako vaše doktrine nemaju veze niti s Biblijom niti pameti a onda se nakon nekog vremena javi netko s kim ću morati sve ispočetka.

Toliko od mene na ovom forumu.



descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Ako te uhvatila amnezija onda je to uobičajeno za JS. Tako vas hvata amnezija za lažna proročanstva koja ste davali.

Ja nemam šta posebno da raspravljam sa tobom. Tvoj sajt je skoro do kraja obrađen i oboren i biće to javno iznešeno.

Evo ti da vidiš kako se profesionalno obrađuje Biblija i kako treba da ti izgleda sajt za samo jednu stvar.
http://littleguyintheeye.wordpress.com/tag/ego-eimi/

I kad lijepo sve to obradim onda ću napraviti svoj blog sa tvojim oborenim argumentima.

descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Smile

Ccccc, još jedan link? Smile Koji OPET nepobjedivo dokazuje tvoje stavove a čim ja počnem odgovarati na njega ti ćeš staviti još 20-ak drugih? to stari

Stari moj, ja nisam Jehovin svjedok niti imam ikakve veze s njima osim što duboko vjerujem da su po pitanju identita Isusa Krista i Jahve puno bliži Bibliji od vas.

Tj. preciznije, oni su u pravu a vi niste.

Ali da ih poštujem, naravno, poštujem ih.

Jasno sam naveo svoje stavove čim sam se prvi put pojavio na ovom forumu.

Student stalni je još dalje od Jehovinih svjedoka. A postoje i drugi vjernici s kojima prijateljski komuniciram koji također nemaju veze s Jehovinim svjedocima iako ne vjeruju u trojedinog boga.

Danas si lažno svjedočio protiv mormona. Umjesto da se pokaješ i ispričaš jer iznosiš LAŽI ti opet nastavljaš s neutemeljenim optužbama.

Ako vjeruješ u postojanje paklenih muka, savjetujem ti da duboko preispitaš svoj život jer lažima i podmetanjem možeš završiti jedino tamo gdje vidiš njih.


Sad si i mene lažno nazvao Jehovinim svjedokom iako ja to nisam. Pa prijatelju, LAŽ je LAŽ, a ti znaš gdje po Biblijji lašci završavaju?

Vidim da si zaista kukavica i da izbjegavaš pošten i objektivan razgovor na neutralnom mjestu. A najgore od svega je što si učitelj i što svoju metodologiju koristiš u odgajanju budućih naraštaja.

Svaka budala može kopirati link i bahatiti se tuđim radom. Da si malo pošteniji mogao bi i sam pronaći stotine tekstova s analizama koji govore protiv trojstva i vidjeti koliko je toga napisanog u njima.

Što se tiče svog linka, ne znam čime si točno fasciniran? Tekst tvrdi da je Isus Jahve a ti si odmah pao u ekstazu zbog toga? Smile Mada ne znamo ni da li autor uopće vjeruje u trojedinog Boga i pripada li nekoj drugoj skupini "Isus Bog ali ne i Trojstvo". Usput, pregledao sam cijeli site i nisam mogao pronaći baš ništa o vašem presvetom trojstvu. No, nevažno.

Ako se malo bolje potrudiš možeš pronaći site gdje su okupljeni vaši ponajbolji apologetici i gdje ovakvih stranica ima na bacanje.

Pročitao sam ovakvih stranica na STOTINE, siguran sam da ti nisi pročitao niti JEDNU JEDINU koja govori protiv trojstva, zar ne? Smile

Siguran sam da ne čitaš do kraja ni ove što govore tebi u prilog već samo kopiraš bez provjeravanja napisanog. Smile

Jesam li ti pošteno predložio da sa svojim teolozima skupite sve te silne stranice i složite podatke na jednom mjestu gdje ćete neoborivo dokazati koliko ste iznimno vješti u tumačenju Biblije? Smile

I meni će biti lakše da vas konačno prikažem u pravom svjetlu i ne gubim vrijeme više na pojedinačne rasprave i 120 000 pojedinačnih linkova Smile

I prijatelju, ako NISI PRIMJETIO, ja ne trebam analizirati svako hebrejsko ili grčko slovo jer se služim ISKLJUČIVO VAŠIM TRINITARISTIČKIM RJEČNICIMA Smile

VAŠU literaturu koristim protv VAŠIH tvrdnji. Nije li to i više nego POŠTENO? Smile

Link koji si kopirao je opsežan, cijeli site je vrlo opsežan, ali i po količini tvojih kopiranja na forumu bi se reklo da ti imaš 5-6 doktorata a znamo da to nije istina Smile

Zar tebi zaista još nije jasno da NE ZNAŠ dovoljno da se smisleno raspravljaš samnom a kamoli da me demantiraš? Smile

Nije meni svrha da ja pokažem tvoje neznanje, jer je ono zaista veliko, već neznanje vaših teologa i apologetika. Ono što ja trebam je da netko poput tebe okupi veću skupinu vaših „stručnjaka“, diplomiranih teologa tj. doktora, poželjno sa hrv. KBF, ETF-a ili nekih vaših srpskih ustanova, i da na JEDNOM mjestu izložite NAJBOLJU APOLOGETIKU koju vaša religija može dati.

Shvaćaš li konačno? Smile Meni se nije dalo završiti ni svoj site za koji si očito emotivno vezan jer sam shvatio da amateri poput tebe ne znaju ni šta znači „kyrios/adonai“ i da gubim ogromno vremena uzalud pokušavajući prebaciti raspravu i argumente na najvišu razinu.

Da vidiš da tebe i tvoje linkove ne uzimam za ozbiljno, još ću zadnji link par puta pejstati da svi vide kako je trojstvo tj. dvojstvo apsolutna biblijska istina lux

http://littleguyintheeye.wordpress.com/tag/ego-eimi/
http://littleguyintheeye.wordpress.com/tag/ego-eimi/
http://littleguyintheeye.wordpress.com/tag/ego-eimi/
http://littleguyintheeye.wordpress.com/tag/ego-eimi/
http://littleguyintheeye.wordpress.com/tag/ego-eimi/

Ne samo da lažeš i klevećeš već ne čitaš ni ono što sam stavljaš kao dokaz Smile

Link NIJE SAMO ZA JEDNU STVAR već je na linku i gomila drugih stvari Smile

Nadrobio je unutra sve što se moglo iz Biblije vezano uz Boga ili Isusa, „ego eimi“ je samo na početku, zar ne, učitelju? Smile

Pročitao si sve na linku, ha? ne

Pokušaj još jednog amatera da doktorira na temi koju ne poznaje. Ako mu ni temelji nisu ispravni, šta je tek s ostalim???

Gledaj ovo Gospodine Ne Čitam Ono Što Pejstam:

Samo 2-3 primjera zašto tvoji linkovi ne služe nikome osim vama:

Kaže autor linka, amater poput tebe koji navodno rastura hebrejski:

Spominje „ego eimi“ iz Iv 8:24 i dodaje:

ἐγώ εἰμι This phrase is used in the LXX in:
Exo 3:14 καὶ εἶπεν ὁ θεὸς πρὸς Μωυσῆν Ἐγώ εἰμι ὁ ὤν· καὶ εἶπεν Οὕτως ἐρεῖς τοῖς υἱοῖς Ισραηλ Ὁ ὢν ἀπέσταλκέν με πρὸς ὑμᾶς.
Exo 3:14 And God said to Moses, I AM THAT I AM; and He said, You shall say this to the sons of Israel, I AM has sent me to you.

Vidiš li kako je tvoj suvjernik, kad je navodio PRIJEVOD Izl 3:14 iz Septuaginte;

a) Podebljao ego eimi ali NE i ho on , koji ZAJEDNO čine KOMPLETAN prijevod riječi iz hebrejskog „ehyeh asher ehyeh“?
b) Time sakrio da „ego eimi“ samo po sebi nije božansko ime već je naglasak na drugom dijelu „ho on“ koji se odlično veže na Otkrivenje 1:4 i Boga koji je prikazan kao različit entitet od Isusa
c) Doveo čitatelje u ZABLUDU kako uistinu glasi fraza iz prijevoda da bi izdvojeno povezao „ego eimi“ s Novim zavjetom i Isusom Bogom
d) Prikrio da i drugi „I AM“ ne dolazi od „ego eimi“ već od „ho on“ koji nije izraz koji je Isus koristio u Ivanovom evanđelju i koji autor prikazuje kao božansko predstavljanje

Exo 3:14 καὶ εἶπεν ὁ θεὸς πρὸς Μωυσῆν Ἐγώ εἰμι ὁ ὤν· καὶ εἶπεν Οὕτως ἐρεῖς τοῖς υἱοῖς Ισραηλ Ὁ ὢν ἀπέσταλκέν με πρὸς ὑμᾶς.

Nakon tog uvoda gdje je prevarantski prikrio informacije, ide dalje i originalnu hebrejsku frazu iz Izl 3:14 „Ehyeh Asher Ehyeh“ prevodi kao „I AM THAT I AM“ bez ijedne riječi iz rječnika ili napomene da to NIJE DOSLOVAN PRIJEVOD niti je riječ O ISTOM GLAGOLSKOM VREMENU??!!!!!

I još dodaje

"The phrase ἐγώ εἰμι (ego eimi) in Greek & אהיה אשׁר אהיה (ehyeh asher ehyeh) in Hebrew = אנא אנא (ene na) in Aramaic."

kao da je riječ o SINONIMIMA!!!

ehyeh asher ehyeh u Septuaginti NIJE PREVEDENA kao „ego eimi“ već kao “ego eimi ho on“!!! Gdje je „ho on“ DVA PUTA naglašen u Izl 3:14!!! I gdje je „ho on“ onaj izraz za koji Jahve kaže Mojsiju kao odgovor tko ga šalje!!!


Ali bilo bi dosta, ponavljam još jednom, tvoje neznanje samo po sebi nije problem niti je sramota, čovjek uči dok je živ i radi na svojim pogreškama da ih više ne ponavlja, ali tolika bahatost i tolika samouvjerenost koja nema pokrića je naprosto jadna i fascinantna.

Jesi li ti toliko zaljubljen u sebe? Zaista si ogromna neznalica i umjesto da se pokriješ od srama, ti još uz neznanje širiš i laži o pripadnicima drugih vjera i religija.

Stari moj, poštujem svaku osobu koja se ne slaže samnom ali se ponaša kao pristojan čovjek. Lažove i klevetnike izbjegavam a ti si svoje pravo lice otkrio već odavno a ja sam glup što ti nakon toliko laži na koje sam te upozorio i nakon svih kleveta i lažnih optužbi koje stavljaš na mene i pripadnike drugih religija uopće odgovaram.

Sretno s tvojim obaranjem mog site-a. Ako ćeš to raditi upola dobro koliko si obarao svoje vlastito poštenje možda i uspiješ nešto smisleno napisati.

Za kraj ti dajem info da sam napravio kopiju svega napisanog ukoliko se u budućnosti ikada vidimo u javnosti na nekim tribinama i počneš tvrditi da nisi rekao što si rekao.

Molim admine da sve moje postove na forumu ostave u stanju u kakvom jesu zbog onih čitatelja koji bi samnom u budućnosti možda željeli imati iskrenu i kvalitetnu raspravu na nekom neutralnom terenu.

ZAHVALJUJEM

descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
Ako nisi znao ono si što misliš, a ne gdje formalno pripadaš. Vidi se da razmišljaš ko fariseji, jako ti je bitno formalno pripadanje nekoj vjeri.

Evo da vidiš kako je tvoj sajt amaterski i kako su na njemu argumenti ništavni. Malo da se podsjetiš.

Sin znači da je Otac stariji

Kakva glupost od argumenta. Nemaš pojma šta su antropomorfizmi.

Ovo je toliko nikakav argument. I da je tačan izvan je svake logike. To isto kao kada bi ja rekao "Ja sam sin svoga oca, ali je samo moj otac čovjek, a ja nisam čovjek ja sam samo sin".

Antropomorfizmi u Bibliji
Šta su antropomorfizmi?

Antropomorfizam je izraz kojim se opisuje davanje nekih specifično ljudskih karakteristika životinjama, biljkama, prirodnim ili natprirodnim fenomenima kao što su božanstva. Karakteristika antropomorfizma je da se svi ti fenomeni simbolički prikazuju sa ljudskim karakteristikama (lice, odjeća i sl.), odnosno tumače kao ličnosti sa ljudskim motivima.
Antropomorfizam ima drevnu tradiciju, odnosno predstavlja karakteristiku gotovo svih svjetskih mitologija, kao i dijela religija. Pojavljuje se u obliku basni, a u modernom dobu predstavlja karakteristiku dječje književnosti. Wikip.


U Bibliji se često susrećemo za izrazima „Otac“ i „Sin“ koji se odnose na Boga Oca i Isusa Sina Božijeg. Mnogi ljudi misle da se radi o bukvalnim izrazima. Međutim nije tako. Biblija obiluje izrazima poput antropomorfizama. Npr. Bog ima oči, ruke, uši. Boga niko nikada nije vidio. Bog nema oči, ruke, uši. Sa tim izrazima nama je predočeno da Bog čuje, vidi i djeluje.

Isto tako Isus nije bukvalno sin Oca, kao što smo mi sinovi svojih očeva. Isus nije stvoren, On nije nastao nakon Boga Oca. Antropomorfizmima u Bibliji često opisujemo božansku realnost u kategorijama logičkim i prihvatljivim za ljudski um. Na taj način je jedna nespoznatljiva Božija realnost dostupna ljudskom shvatanju. Odnos Božanskih lica tj. osoba je predstavljen odnosom Oca i Sina. Antropomorfizmi su sasvim uobičajena pojava u Bibliji.












descriptionJa Jesam - Page 2 EmptyRe: Ja Jesam

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply