Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Abortus

power_settings_newLogin to reply
+38
miskec4096
Feba
Kralj David
Godgift
sunshine
stefani
stranac
amos
Mi-Ha-El
Fazlija
flower
Marta
nina_
Edy
Mika
Euro
Pravednik
apostol
crusader
jakob
Konin
UČENIK10
ILIJA
Istina
Medeni
hrvoje hrki
Želislav
mirjam
Bhakti
aleksa1962
Izrail
Totus Tuus
Aladin
vivi
mudri Salomon
Spart
dominik
kainos
42 posters

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Možda ,Fazlija, zato što abortusom ubiješ čoveka, a razvodom oni još uvek ostanu živi. Možda zato što jadno dete u utrobi majke ne može reći nemoj me ubiti, jer mu glas ne možeš čuti. Razvod nije uvek zabranjen biblijom i obe strane imaju moć govora. Na kraju krajeva njihov izbor, a kod abortusa je to izbor majke, a ne bebe.
Da se razumemo po meni ima slučajeva kada smatram za opravdanim abortus. Jadna moja prijateljica je nosila bebu kojoj je glava bila otvorena i majka je dobila ozbiljne zdravstvene probleme. Kada bi život majke bio ugrožen da bi mogla umreti i za sobom ostaviti troje dece onda smatram da je trebalo biti uradjeno šta je uradjeno.To dete se ne bi ni rodilo živo.
Ali legalizacija abortusa zato što im udara na budžet ili zato što je posledica predbračnog bluda ili preljube, dižem svoj glas protiv, jer to dete nije samo neka ćelija već je živo biće koje ima pravo na život kao što sam ja ili bilo ko drugi imao.
Verujem da je medicina dar od Boga, a pomogne ljudima ali očigledno ljudi znaju zloupotrebiti znanje koje im je pruženo.

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
Ne shvacam razlog tolikog zestokog protivljenja krscana tome?! Postoje tolike stvari koje krscani sami nastoje izbjegavati, i pozivaju druge da ih ne cine, ali ipak ne traze i njihovu potpunu zakonsku zabranu. Npr. rastava braka. Zbog ceka tolika iskljucivost po pitanju pobacaja?


Jednostavno cu pokusati da ti objasnim na nacin na koji bi mogao da razumes u cemu je problem Hriscana sa abortusom, a koristeci bas tvoje poredjenje.
Pobacaj je ubistvo deteta koje nema mogucnost da se odbrani, i vapi za pomoci od onih koji mogu da ga odbrane.Kako su to u ranim danima , u stomaku i do osamnaest godina roditelji ti koji brinu o tome, ukoliko zanemare roditeljsku duznost zakon ima obavezu da reaguje po tom pitanju, kroz sluzbu za socijalni rad itd...Ali ako roditelji pokusaju da ubiju svoje dete a to nije izdefinisano zakonom kao ubistvo, onda oni koji znaju za taj propust u zakonu zbog svoje savesti moraju da reaguju i ukazuju na tu rupu u zakonu, u koju do sada je upalo ko zna koliko nevine dece, holokaust nije nista naspram toga.
Dok je razvod braka odluka dve zrele osobe, i kako su odlucile tako ce im i biti, i snosice posledice za svoj los odabir.Dok to malo dete u utrobi majke niko nista i ne pita, samo ga jednostavno ubiju i bace u smece.
Nije mi jasno kako ne mozes to da osetis, jadno malo dete ubijeno lako i jednostavno.I svima lepo, i resen problem.Naravno da ce se abortusi obavljati ilegalno ako su zakonom zabranjeni, ali ce ih biti mnogo manje.I ako dodje do komplikacija, opet ce biti manje ljudskih zrtava nego sada.Dali si se zapitao koliko se danas samo u staroj Jugi ubije beba.Mislim da onaj rat koji smo nedavno imali nije nista naspram toga.Iz kojeg razloga podrzavas masovna ubistva beba?Pardon, kontrolisana masovna ubista beba.

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
DVA PITANJA IZ ETIKE
Upucena mudrima i onima koji bi to zeljeli postati
PRVO PITANJE Predpostavimo da poznajete trudnu zenu
- vec ima osmoro djece od kojih su troje gluhi, dvoje slijepi i jedno umno zaostalo
- ona boluje od sifilisa

Preporucujete li joj pobacaj?
Odgovorite za sebe i citajte drugo pitanje
DRUGO PITANJE
Vrijeme je da se bira predsjednik svijeta. Vas glas je odlucujuci. Ovo su podatci o trojici glavnih kandidata
1. KANDIDAT
-Udruzen je s trulim politicarima i konsultira astrologe
-Ima dvije ljubavnice
-Pusi kao dimnjak i pije 8-10 martinija dnevno
2.KANDIDAT
-Vec je dva puta dobivao otkaz
-Spava do podne
-U koledzu je pusio opijum a pije 1/4l viskija svako vece 3. KANDIDAT
-On je ratni heroj s odlikovanjima
-Vegetarijanac je
-S vremena na vrijeme popije po pivo a nikad nije imao vanbracnih avantura
Od ta tri kandidata, koga bi ste izabrali, posteno govoreci? Izaberite i procitajte sto slijedi:

1. kandidat je: Franklin D. Roosevelt

2. kandidat je Winston Churchil

3. kandidat je ADOLF HITLER
Kako bi se reklo, treba se paziti ljudi koji imaju suvise uredan zivot!!!
A u vezi prvog pitanja, sto se odnosilo na abortus,ako ste odgoborili "DA", upravo ste ubili BETHOWENA


Mr. sc. Igor Djurcik

Mozda kad bi mnoge majke znale kome su upravo uzele zivot nikad to ne bi ucinile,i ako je ekonomska kriza,iako su losa vremena,nema izgovora za abortus,a pogotovo kako ste u postovima prije rekli da se to u braku desava.Mozda bi se stvarno mnogo vise trebalo poraditi na edukaciji roditelja,koliko je vrijedan jedan ljudski zivot koga je Bog stvorio nikad ne bi to napravile,ja razumijem i bol zene koja abortira,zato je neophodna edukacija,mozda prje nego zabrana.

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
protiv abortusa sam. svaki zaceti zivot je zivot. i mi smo svi nastali iz fetusa, prema tome,nas zivot nie vrijedniji od nekog buduceg zivota koji bi bio brutalno uklonjen.

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
[quote="Dina"]
DVA PITANJA IZ ETIKE
Upucena mudrima i onima koji bi to zeljeli postati
PRVO PITANJE Predpostavimo da poznajete trudnu zenu
- vec ima osmoro djece od kojih su troje gluhi, dvoje slijepi i jedno umno zaostalo
- ona boluje od sifilisa

Preporucujete li joj pobacaj?
Odgovorite za sebe i citajte drugo pitanje
DRUGO PITANJE
Vrijeme je da se bira predsjednik svijeta. Vas glas je odlucujuci. Ovo su podatci o trojici glavnih kandidata
1. KANDIDAT
-Udruzen je s trulim politicarima i konsultira astrologe
-Ima dvije ljubavnice
-Pusi kao dimnjak i pije 8-10 martinija dnevno
2.KANDIDAT
-Vec je dva puta dobivao otkaz
-Spava do podne
-U koledzu je pusio opijum a pije 1/4l viskija svako vece 3. KANDIDAT
-On je ratni heroj s odlikovanjima
-Vegetarijanac je
-S vremena na vrijeme popije po pivo a nikad nije imao vanbracnih avantura
Od ta tri kandidata, koga bi ste izabrali, posteno govoreci? Izaberite i procitajte sto slijedi:

1. kandidat je: Franklin D. Roosevelt

2. kandidat je Winston Churchil

3. kandidat je ADOLF HITLER
Kako bi se reklo, treba se paziti ljudi koji imaju suvise uredan zivot!!!
A u vezi prvog pitanja, sto se odnosilo na abortus,ako ste odgoborili "DA", upravo ste ubili BETHOWENA


Mr. sc. Igor Djurcik

e odakle ti informacija da hitler nije imao vanbracne odnose!i zaboravio si spomenuti da je on bio u zatvoru i da je napisao knjigu mein kampf:kod svakog covjeka mozes naci dobre i lose strane

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Da bez obzira što većina ljudi drži da je abortus ubijanje, što i jest, ali se postavlja pitanje pogotovo u prljavom ratu, a neko se dotakao već toga. Što učiniti kada je žena silovana? Dakle ona nije svojom voljom zatrudnjela. To dijete nije plod ljubavi? Da li je onda u tom slučaju prihvatljiv ili odobravajući abortus?

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Kralj David je napisao/la:
Da bez obzira što većina ljudi drži da je abortus ubijanje, što i jest, ali se postavlja pitanje pogotovo u prljavom ratu, a neko se dotakao već toga. Što učiniti kada je žena silovana? Dakle ona nije svojom voljom zatrudnjela. To dijete nije plod ljubavi? Da li je onda u tom slučaju prihvatljiv ili odobravajući abortus?

Mislim da i onda nije prihvatljiv,jer zivot je zivot,ako je do zaceca doslo,sto je onda s vjerom i da je svatko od nas na Gospodinovim dlanovima urezan.Sigurno da dijete nije krivo sto se je zacelo na takav jedan grubi nacin,ali nitko nema prava ubiti pa i tako strasno zaceti zivot,jer rijec je i o zeni ali i o plodu koga ce ona donjeti kao zivo stvorenje na svijet.Ljudi i ljudski zivoti ipak nisu sesiri ili tanjuri li flase.

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Dina je napisao/la:
Kralj David je napisao/la:
Da bez obzira što većina ljudi drži da je abortus ubijanje, što i jest, ali se postavlja pitanje pogotovo u prljavom ratu, a neko se dotakao već toga. Što učiniti kada je žena silovana? Dakle ona nije svojom voljom zatrudnjela. To dijete nije plod ljubavi? Da li je onda u tom slučaju prihvatljiv ili odobravajući abortus?

Mislim da i onda nije prihvatljiv,jer zivot je zivot,ako je do zaceca doslo,sto je onda s vjerom i da je svatko od nas na Gospodinovim dlanovima urezan.Sigurno da dijete nije krivo sto se je zacelo na takav jedan grubi nacin,ali nitko nema prava ubiti pa i tako strasno zaceti zivot,jer rijec je i o zeni ali i o plodu koga ce ona donjeti kao zivo stvorenje na svijet.Ljudi i ljudski zivoti ipak nisu sesiri ili tanjuri li flase.


Tako je, Dina. Ne može se jedan grijeh opravdati drugim.

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Načelno ne podržavam abortus, osim u slučajevima kada je ugrožen život majke - tada dajem prednost živima pred nerođenima. No uzmimo upravo slučaj žene koja je silovana. Možemo mi sada ovdje govoriti o tome da je život život i da nitko od nas ne može o njemu odlučivati, no stavimo se u poziciju žene koja je doživjela traumu silovanja. Koja je iz te traume ostala trudna. Pazite, žena koja je silovana bez trudnoće ima strašna sjećanja na silovanje, a od ove se žene očekuje da nosi dijete devet mjeseci, da prođe muke rađanja djeteta koje nije željela i da nakon toga - u idealnom slučaju - odgaja to dijete. Ja ne znam koliko bi morala psihički jaka biti takva osoba da odvoji to dijete od gnjusnog čina kojim je ono začeto. Mnogo je vjerojatnije da će ona htjeti zatrti svako sjećanje na taj događaj. Zatim, stavimo se u poziciju djeteta koje se rađa, a već je neželjeno. Je li u takvim slučajevima bolje da niti ne doživi rođenje, nego da bude u gorem slučaju ubijeno u nekoj od majčinih epizoda postporođajne depresije, ili u boljem slučaju "samo" psihički zlostavljano?
Znam, sada će netko reći "neka rodi, pa da na usvajanje". E kad bi to bilo tako jednostavno. Prijateljica mi zna povremeno volontirati u jednom domu za nezbrinutu djecu i govori mi kakvi su tamo uvjeti i koliko se odgajatelji stižu baviti tom djecom. Već su i ovako domovi prepuni. Zamislite koliko bi tek bilo da se rađaju sva ona abortirana djeca.
Neželjeno dijete od samog je početka života hendikepirano i nikada se neće moći mjeriti s djetetom koje su njegovi roditelji htjeli, planirali i posvetili mu život. To je tužna istina.
Pitanje abortusa je užasno kompleksno, i nikako se ne može svesti samo na niz binarnih odabira koje zastupa kršćanska etika. Stvari bi trebalo pristupati stupnjevito: poželjno je prakticirati ljubav bez predbračnog seksa. Ali, ako se već ne možete suzdržati, budite odgovorni, koristite zaštitu. A ne jednostavno: abortus je ubojstvo, kontracepcija je loša. Nemaju svi potrebnu disciplinu za suzdržavanje. To je svakako nešto čemu treba težiti, no treba imati i kontakt sa stvarnošću, imati plan B za razdoblje dok se ne dostigne ta utopija.
Abortus uništava samo jedan život. Rođenje neželjenog djeteta uništava dva.

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
miskec4096 je napisao/la:
Načelno ne podržavam abortus, osim u slučajevima kada je ugrožen život majke - tada dajem prednost živima pred nerođenima. No uzmimo upravo slučaj žene koja je silovana. Možemo mi sada ovdje govoriti o tome da je život život i da nitko od nas ne može o njemu odlučivati, no stavimo se u poziciju žene koja je doživjela traumu silovanja. Koja je iz te traume ostala trudna. Pazite, žena koja je silovana bez trudnoće ima strašna sjećanja na silovanje, a od ove se žene očekuje da nosi dijete devet mjeseci, da prođe muke rađanja djeteta koje nije željela i da nakon toga - u idealnom slučaju - odgaja to dijete. Ja ne znam koliko bi morala psihički jaka biti takva osoba da odvoji to dijete od gnjusnog čina kojim je ono začeto. Mnogo je vjerojatnije da će ona htjeti zatrti svako sjećanje na taj događaj. Zatim, stavimo se u poziciju djeteta koje se rađa, a već je neželjeno. Je li u takvim slučajevima bolje da niti ne doživi rođenje, nego da bude u gorem slučaju ubijeno u nekoj od majčinih epizoda postporođajne depresije, ili u boljem slučaju "samo" psihički zlostavljano?
Znam, sada će netko reći "neka rodi, pa da na usvajanje". E kad bi to bilo tako jednostavno. Prijateljica mi zna povremeno volontirati u jednom domu za nezbrinutu djecu i govori mi kakvi su tamo uvjeti i koliko se odgajatelji stižu baviti tom djecom. Već su i ovako domovi prepuni. Zamislite koliko bi tek bilo da se rađaju sva ona abortirana djeca.
Neželjeno dijete od samog je početka života hendikepirano i nikada se neće moći mjeriti s djetetom koje su njegovi roditelji htjeli, planirali i posvetili mu život. To je tužna istina.
Pitanje abortusa je užasno kompleksno, i nikako se ne može svesti samo na niz binarnih odabira koje zastupa kršćanska etika. Stvari bi trebalo pristupati stupnjevito: poželjno je prakticirati ljubav bez predbračnog seksa. Ali, ako se već ne možete suzdržati, budite odgovorni, koristite zaštitu. A ne jednostavno: abortus je ubojstvo, kontracepcija je loša. Nemaju svi potrebnu disciplinu za suzdržavanje. To je svakako nešto čemu treba težiti, no treba imati i kontakt sa stvarnošću, imati plan B za razdoblje dok se ne dostigne ta utopija.
Abortus uništava samo jedan život. Rođenje neželjenog djeteta uništava dva.

Nemoj se ljutiti,ova analiza ti je odlicna,ali u njoj nedostaje nesto,sto se zove majcinstvo,nesto sto svaka zena ima u sebi,bila rotkinja ili nerotkinja.
Slazem se da je silovanoj zeni strasno,ali nesto,sto narod kaze stoji pod srcem,tesko se baca.
Srela sam ovih dana zenu 48 god.koja je imala muza alkoholicara,i prica mi,sve sto i kako je prosla u zivotu,i rekla mi je....,,ali najteze mi je,sto sam imala 5 abortusa po zelji moga muza''nisam nista ni pitala niti kazala,jer ja to nisam znala.Ali sam razmisljala ,zasto joj je to najteze?A toliko drugih grubosti nosi na sebi i u sebi dozivljenih od muza nasilnika.
Mislim da je veoma tesko,govoriti iz daljine,ali opet tvrdim,da mi nemamo prava unistavati zivot.A kao drustvo,takodje nemamo prava ne prihvatiti takvu djecu,koja su iz necije grubosti i neodgovornosti zaceta i rodjena.
Tko zna,kome se iz moje obitelji moze tako sto danas sutra dogoditi?

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Hm, ja imam drugačije iskustvo. Razgovarao sam s curom koja je pobacila. Eto, malo su se ona i njezin partner zaigrali, ona je imala nepunih 18 i, hajdmo to srediti. Da se razumijemo, ja ne podržavam takva "sređivanja", kako rekoh. Uglavnom, ginekolog koji joj je rekao da je trudna rekao joj je da će biti krasna mlada mama. Već se čak znalo i spol djeteta. I pobacila je. Meni je rekla da to dijete nije nikada doživljavala kao "više od nakupine stanica". Tako da bih itekako bio oprezan s izjavama da svaka žena u sebi ima majčinski instinkt i da će zavoljeti dijete koje nosi. Vidio sam previše disfunkcionalnih obitelji gdje su djeca bila željena, pa je opet bilo roditeljskog iživljavanja na njima. Kojiput je bilo čak i roditelja koji su se postavljali kao apsolutni gospodari života i smrti svoje djece ("Ja sam te rodila, ja ću te i zadaviti."). Dijete koje ima nesreću čuti takvu rečenicu mnogo je nesretnije od djeteta koje se nikad ne rodi.
Druga stvar, meni se čini da je isto tako često prisutna predrasuda da su muževi ti koji tjeraju žene na pobačaje. No što sa slučajevima, rijetkim doduše, kada otac želi dijete, ali majka donosi zadnju odluku? Tko tu onda ima majčinske instinkte?

Inače, ona cura s početka je rekla da će, kad se bude osjećala spremnom, sigurno roditi. Štoviše, možda bi rodila i da joj se to opet dogodi. Dakle očito je da nije cijepljena protiv majčinskog osjećaja, samo - mora postojati želja.

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Pilula za dan posle hormonska bomba



Ivan Mišković | 09. 03. 2010. - 00:02h
| Foto: B. Puljević | Komentara: 20




Pilule
za dan posle, koje se uzimaju najkasnije 72 sata od nezaštićenog
seksualnog odnosa kako bi se sprečila neželjena trudnoća, nisu uopšte
bezazlene, niti se smeju često koristiti, upozoravaju ginekolozi.
Štaviše, reč je o hormonskim bombama koje i te kako mogu da poremete
zdravlje žene. Prečesto korišćenje ove tablete može da izazove čak i
neplodnost.
Abortus - Page 12 19410_0415-lekovi-foto-b-puljevic_fKao mogući neželjeni efekti ove pilule mogu da se jave mučnina, glavobolja, promena raspoloženja, pa i povraćanje





Primamljivi oglasi i relativno niska cena doveli su do široke
upotrebe i do toga da se mlade devojke lako odlučuju da tu pilulu kupe.
Lekari naglašavaju da pilula ne sme da se koristi često, najviše dva
puta godišnje, i da žena pre upotrebe treba da se konsultuje sa
ginekologom. Po završetku naredne menstruacije, i ako ciklus izostane,
trebalo bi obavezno otići na pregled. Kao mogući neželjeni efekti ove
pilule mogu da se jave mučnina, glavobolja, promena raspoloženja, pa i
povraćanje. Umerena upotreba do dva puta godišnje ne utiče na plodnost
žene i ne dovodi do steriliteta. Za češće korišćenje pilula za dan
posle, ginekolozi kažu da može da izazove i ove probleme.

Ginekolozi objašnjavaju da što se pre uzme ova tableta,
najbolje u roku od 24 sata od nezaštićenog odnosa, to je veća
verovatnoća da će ovaj vid urgentne kontracepcije biti efikasan.
Uspešnost ovih tableta je oko 75 odsto, što znači da svaku četvrtu ženu
ipak neće spasiti neželjene trudnoće.
Dr Ana Mitrović, ginekolog iz GAK „Narodni front” kaže da i ova pilula
ima svoje mesto i da je bolje uzeti je jednom ili dva puta u životu,
nego da dođe do neželjene trudnoće i abortusa.
- Kada je reč o ovim lekovima, istina je na sredini. Neće uništiti
hormone žene, ali nisu ni bezazlene. Ovo je dozvoljena kontraceptivna
metoda u celom svetu i nije neuobičajeno koristiti je. Naravno, treba
imati meru i ne treba je reklamirati kao nešto potpuno bezopasno. Žene
treba da znaju da ih ove pilule ne štite i prilikom prvog sledećeg
nezaštićenog odnosa - kaže dr Mitrović za „Blic”.

Pilule za dan posle mogu se kupiti u apotekama po ceni od
oko 420 dinara. Bez obzira na nisku cenu, iskustva govore da treba biti
oprezan.
- Nakon korišćenja ove pilule, dva puta sam imala menstrualni ciklus
tokom mesec dana, a zatim ga nisam imala narednih sedam meseci. Imala
sam i krvarenje nakon što sam je popila - priča Milica A. (22) iz
Loznice.
I Milica je, kao i većina žena, za ovu pilulu čula preko reklame. U
njoj se ne kaže da tri do šest dana nakon uzimanja pilule, zbog ukupnog
dejstva sadržaja pilula na regulacione mehanizme u organizmu, moguće je
da dođe do blagog krvarenja.
Reklamu za ove pilule na radiju svakodnevno sluša i Olivera Gordić, direktorka Apoteka „Beograd”.


- Bila sam zatečena kada sam čula reklamu za ovu pilulu na radiju. Reč
je o leku sa visokim sadržajem hormona, a reklama je prikazuje kao da
je najbezazlenija po zdravlje. Ovaj lek nije naivan, a mlade devojke ne
znaju dovoljno o tome. Još je bolje pitanje kako niko ne sankcioniše
takvo reklamiranje - kaže za „Blic” Olivera Gordić.
Da bi se izbegla bolna iskustva nakon nezaštićenih seksualnih odnosa,
ginekolozi savetuju niskodozne kontraceptivne pilule koje su pouzdana i
bezbedna kontracepcija. O adekvatnoj kontracepciji žene treba da se
posavetuju sa svojim ginekologom.


Reklamiranje
Član 98 Zakona o lekovima kaže da ovakvi lekovi smeju da se
reklamiraju, ali na objektivan način i da se pacijenti ne dovode u
zabludu. Olivera Gordić smatra da reklamiranje pilula za dan posle nije
adekvatno, jer se nijednom rečju ne pominju potencijalni štetni efekti
po zdravlje žena.




U Srbiji godišnje više desetina hiljada abortusa


Zvanični podaci Instituta za javno zdravlje Srbije pokazuju da se u
Srbiji godišnje uradi oko dvadeset četiri hiljade abortusa. Međutim,
realna slika je drugačija i procena ginekologa jeste da na ovim
prostorima godišnje između 100.000 i 120.000 žena prekine trudnoću.


Na ovaj korak najčešće se opredeljuju žene koje imaju između 25
i 34 godine, koje su već u braku i imaju decu. Abortus je, iako
ozbiljan hirurški zahvat koji može dovesti do zdravstvenih komplikacija
kod pacijentkinja, i dalje najčešće kontraceptivno sredstvo u Srbiji.

Statistika Svetske zdravstvene organizacije (SZO) pokazuje da su prema
broju abortusa na prvom mestu Rusija i zemlje bivšeg Sovjetskog Saveza,
slede Mađarska, Bugarska i Rumunija, dok Srbija zauzima dvanaesto
mesto. Prema podacima Instituta za javno zdravlje Srbije svaka 12. žena
u Srbiji izlaže se neželjenoj trudnoći, a abortusi su najčešći u braku.
Rezultati nedavno sprovedenog globalnog istraživanja stavova mladih o
sigurnom seksu i kontracepciji su poražavajući.

Istraživanje je pokazalo da u Srbiji više od polovine
mladih nema dovoljno informacija o savremenoj kontracepciji, iako je
preko 85 odsto njih navelo da im je seks u vezi veoma važan. Čak preko
60 odsto ispitanika izjavilo je da poznaju bar jednu osobu u svom
okruženju koja se podvrgla abortusu.
Zbog činjenice da u Srbiji još uvek postoje izražene predrasude o
savremenoj kontracepciji razgovor o ovoj temi sa lekarima, stručnjacima
ili prijateljima jako je važan, naročito ako se ima u vidu da u
seksualnoj vezi odgovornost imaju oba partnera.


S. T.

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Isus je rekao da ne sudimo nikome, ako ne želimo da nam se sudi..

svatko živi po svojoj savjesti..

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Bog je veći od savesti

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
stefani je napisao/la:
Bog je veći od savesti

Amen, i često zahtevniji od savesti .

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
savijest moze otupiti... pa onda uzmemo bibliju i zostrimo je po biblijskim principima a na ljudskim.

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
informer je napisao/la:
savijest moze otupiti... pa onda uzmemo bibliju i zostrimo je po biblijskim principima a na ljudskim.

Amen

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
to je ubijanje nerođene dece

descriptionAbortus - Page 12 EmptyRe: Abortus

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply