Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Abortus

power_settings_newLogin to reply
+38
miskec4096
Feba
Kralj David
Godgift
sunshine
stefani
stranac
amos
Mi-Ha-El
Fazlija
flower
Marta
nina_
Edy
Mika
Euro
Pravednik
apostol
crusader
jakob
Konin
UČENIK10
ILIJA
Istina
Medeni
hrvoje hrki
Želislav
mirjam
Bhakti
aleksa1962
Izrail
Totus Tuus
Aladin
vivi
mudri Salomon
Spart
dominik
kainos
42 posters

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Stvarno dobar primjer!!

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Anonymou je napisao/la:
A da se prije tog čina obrati Bogu za pomoć? Zar nije on Jahve Rafa? Zar nisu naši životi u Njegovim rukama? Onome koji iz ničega stvara, nije problem iscijeliti i najteže slučajeve.


AMEN i AMEN!!!cheers cheers cheers cheers cheers

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
mirjam je napisao/la:
Stvarno dobar primjer!!

ALI pogledajte kako to vidi kardinal:
na ovoj stranici
http://news.bbc.co.uk/
ova vijest:

http://www.bbc.co.uk/mediaselector/check/player/nol/newsid_6700000/newsid_6709800?redirect=6709871.stm&news=1&bbwm=1&bbram=1&nbram=1&nbwm=1

http://news.bbc.co.uk/1/hi/scotland/6706743.stm
Cardinal sounds abortion warning


Abortus - Page 2 _42990283_obrien_pa203ibod The cardinal has been accused of using inflammatory words

Catholic politicians who defend abortion should not expect to remain full church members, Scotland's most senior Roman Catholic has warned.

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2007,6,13,amnesty_vatikan,78398.jl

Protiv kulture smrti:

Vatikan optužio Amnesty International za podržavanje pobačaja

Nakon zauzimanja stajališta u korist pobačaja, međunarodna organizacija za zaštitu ljudskih prava Amnesty International, neće više od katolika dobivati financijsku potporu – najavio je kardinal Renato Raffaele Martino, predsjednik Papinskoga vijeća za pravdu i mir, u razgovoru za američki tjednik 'National Catholic Register'. Kardinal je izrazio veliku ogorčenost zbog stajališta u korist pobačaja, koje je zauzela ova organizacija, te istaknuo kako staviti se na stranu nekažnjavanja dragovoljnoga prekida trudnoće znači iznevjeriti institucionalne ciljeve same organizacije. Neizbježna posljedica takve odluke – pojasnio je nadalje kardinal – bit će obustava financiranja od strane katoličkih organizacija.
Predsjednik Papinskoga vijeća za pravdu i mir nadalje je istaknuo kako ne postoji pravo na pobačaj koje je međunarodno priznato, kako se zaključuje nakon Konferencije Organizacije ujedinjenih naroda o pučanstvu održane u Kairu. Tom prigodom – podsjetio je kardinal – pobačaj je isključen kao dopušteno sredstvo nadzora nad rađanjem. Izaslanstvo Svete Stolice, u toj je prigodi predvodio upravo kardinal Martino, tada nadbiskup i stalni promatrač Svete Stolice pri Uredu Organizacije ujedinjenih naroda u New Yorku. Lobiji koji podupiru pobačaj nastavljaju svoju propagandu, koja spada u ono što je Ivan Pavao II. nazivao „kulturom smrti“ – kazao je nadalje kardinal, te upozorio kako je krajnje zabrinjavajuće da tako zaslužna organizacija kao što je Amnesty International sada popušta pritiscima tih lobija. Pritom je napomenuo da su na taj preokret potaknula neka nacionalna predstavništva ove organizacije. Stoga je – prema mišljenju kardinala Martina – potrebno ojačati zalaganje katolikâ, kao i svake osobe dobre volje, u zaštiti prava na život svih koji se trebaju roditi, i to bez uzaludnih razlika u slučajevima u kojima bi ubojstvo djeteta u majčinoj utrobi bilo opravdano, i onih u kojima bi ono bilo neopravdano. Dragovoljno ubojstvo svakoga nedužnog ljudskog života uvijek je zločin koji stavlja u opasnost temelje općega dobra ljudske obitelji – istaknuo je na koncu kardinal Martino.
Druga strana:
http://www.feminist.org/news/newsbyte/uswirestory.asp?id=10310

http://in.today.reuters.com/news/newsArticle.aspx?type=worldnews&storyID=2007-05-10T024739Z_01_NOOTR_RTRJONC_0_India-297470-1.xml

Abortus - Page 2 X

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Pobačaj je “ ubojstvo u majčinoj utrobi ... Dijete je dar Božji. Ako ga ne želite, dajte ga meni. "


“Pobačaj je najveći neprijatelj mira, jer ako majka može ubiti svoje vlastito dijete, što onda sprečava mene da ubijem tebe ili tebe da ubiješ mene? Zaista ništa.”


“Donijeti odluku da dijete mora umrijeti da bismo mi živjeli po svojim željama, to je bijeda.”

Majka Tereza
_________________
Strah Gospodnji početak je mudrosti,
s vjernima je ona stvorena u utrobi majčinoj.
(Sir 1, 14 - 15)

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
hrvoje hrki je napisao/la:
Pobačaj je “ ubojstvo u majčinoj utrobi ... Dijete je dar Božji. Ako ga ne želite, dajte ga meni. "
Majka Tereza


Znači li to da oni koji ne žele dijete slobodno ga mogu ostaviti pred tvojim vratima?

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Naslovnica » Brak i obitelj » Dnevnik nerođene djevojčice

Dnevnik nerođene djevojčice



26. 04. 2007.


Abortus - Page 2 Dnevnik113. studenoga (1. dan)
Danas je počeo moj život, no moji roditelji to još ne znaju. Još sam mala, manja od koštice jabuke, ali sam u cijelosti već ja, nezamjenjiva. Sad je već jasno, bit ću djevojčica s plavom kosom i plavim očima.27. studenoga (12. dan)
Već sam malo porasla, ali sam još premalena da bilo što činim svojom snagom. Majka sve čini za mene. Pritom još uvijek nema pojma da ja postojim u njezinom trbuhu i da uz pomoć njezine krvi rastem.

2. prosinca (15. dan)
Sada moja usta počinju biti usta. Za godinu dana moći ću se smijati, a malo poslije i govoriti. Već znam i koja će biti moja prva riječ - mama! Tko zapravo tvrdi da već danas nisam čovjek? I te kako! Upravo tako kao što je mrvica kruha - kruh.

6. prosinca (19. dan)

Danas je moje srce počelo kucati. Odsad će ravnomjernim ritmom kucati cijelog mojeg života. Sve dok se nakon mnogo godina ne umori i ne stane, ali do tog dana ima još puno vremena: ja sam tek na početku.

12. prosinca (25. dan)
Svakog dana pomalo rastem. Moje ruke i noge već dobivaju svoj oblik. Ali trebat će mi još dosta vremena da ovim nogama otrčim k mami i rukama zagrlim tatu.

22. prosinca (35. dan)
Na mojim rukama se stvaraju mali prstići. Oni će jednog dana držati lutkice, bacati lopticu, brati cvijeće i prihvaćati druge ruke. Moji prsti. Hoće li možda jednom svirati violinu ili crtati sliku?

30. prosinca (43. dan)
Danas je liječnik rekao mojoj majci da ja postojim. M ma, jesi li sretna zbog toga? Moraš još čekati da bi me mogla ljuljati na svojim rukama.

3. siječnja (51. dan)
Mama i tata ne znaju da sam djevojčica. Možda očekuju sina. Ili možda blizance. Sigurno ću ih iznenaditi.

16. siječnja (60. dan)
Ja već imam pravo lice. Nadam se da ću jednog dana izgledati kao moja mama.

20. siječnja (9.) tjedan
Abortus - Page 2 Dnevnik2Već bih mogla gledati da oko mene nije mrkli mrak. Ali će uskoro moje oči spoznati vanjski svijet, sunčevu svjetlost, cvijeće, malu djecu. Kako izgleda more? Kako brda? I prije svega, kako ti izgledaš, mama?

1. veljače (11. tjedan)
Mama, čujem kako tvoje srce kuca. Čuješ li i ti moje tiho tap-tap-tap-tap? Imat ćeš potpuno zdravu malu djevojčicu. Neke bebe teško dolaze na svijet. U tom slučaju mogu pomoći liječnici. Ali neke mame, čini mi se, ni ne žele imati dijete. Ja, u svakom slučaju, jedva čekam da me poneseš na svojim rukama, da dodirnem tvoje lice i da te gledam. Čekaš li ti tako željno na mene kao ja na tebe?

4. veljače (4 dana poslije)
Mama, mama, zašto si to učinila? Zašto si dopustila da mi oduzmu život? Zajedno nam je moglo biti tako lijepo...

H. Swab
preuzeto od www.adventisti.info

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Dina je napisao/la:
DVA PITANJA IZ ETIKE
Upucena mudrima i onima koji bi to zeljeli postati
PRVO PITANJE Predpostavimo da poznajete trudnu zenu
- vec ima osmoro djece od kojih su troje gluhi, dvoje slijepi i jedno umno zaostalo
- ona boluje od sifilisa

Preporucujete li joj pobacaj?
Odgovorite za sebe i citajte drugo pitanje
DRUGO PITANJE
Vrijeme je da se bira predsjednik svijeta. Vas glas je odlucujuci. Ovo su podatci o trojici glavnih kandidata
1. KANDIDAT
-Udruzen je s trulim politicarima i konsultira astrologe
-Ima dvije ljubavnice
-Pusi kao dimnjak i pije 8-10 martinija dnevno
2.KANDIDAT
-Vec je dva puta dobivao otkaz
-Spava do podne
-U koledzu je pusio opijum a pije 1/4l viskija svako vece 3. KANDIDAT
-On je ratni heroj s odlikovanjima
-Vegetarijanac je
-S vremena na vrijeme popije po pivo a nikad nije imao vanbracnih avantura
Od ta tri kandidata, koga bi ste izabrali, posteno govoreci? Izaberite i procitajte sto slijedi:

1. kandidat je: Franklin D. Roosevelt

2. kandidat je Winston Churchil

3. kandidat je ADOLF HITLER
Kako bi se reklo, treba se paziti ljudi koji imaju suvise uredan zivot!!!
A u vezi prvog pitanja, sto se odnosilo na abortus,ako ste odgoborili "DA", upravo ste ubili BETHOWENA


Mr. sc. Igor Djurcik


Bravo Dina.Super primjer lako je suditi za ili protiv abortusa dok se ne nades u toj situaciji i nisi opterecena upravo ovakvim problemima recimo o kojima pises...

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Kad počinje život?





Abortus - Page 2 RazvojRazvoj čovjeka počinje odmah nakon oplodnje. On traje deset lunarnih mjeseci ili 280 dana. Začeće je proces, a ne trenutačni događaj. Međutim, čim dođe do začeća, do spajanja ženskog jajašca i muškog spermija u prikladnim uvjetima, moguće je da se jedan ljudski život potpuno razvije. Iz toga proizlazi da život čovjeka, pa tako i njegova prirodna prava, počinju začećem. Nedvojbeno je da to čudesno združivanje muških i ženskih gameta, u trenucima oplodnje, predstavlja život. No, je li to doista i osoba?

Fetus, dijete u majčinoj utrobi od osam tjedana, može se uznemiriti zvukovima, svjetlom i dodirom. Sredinom trudnoće potpuno je razvijeno djetetovo unutarnje uho, zbog čega fetus reagira na širok spektar zvukova. Ugledna audiologinja Michele Clements tvrdi da fetusi najviše vole glazbu Mozarta i Vivaldija. To su pokazali smirenim pokretima i pravilnim otkucajima srca. Rock glazbu, Brahmsa i Bethovena fetusi nisu osobito voljeli, a pokazali su to snažnim gibanjem nogu. "Fetus posve jasno reagira na svjetlosne podražaje. Rukama i nogama može doticati dijelove svojeg tijela, a devet tjedana nakon začeća beba je već dovoljno formirana da savija prste oko predmeta na dlanu svoje ruke ... Osjeća i bol."


Roditelji odgajaju svoje dijete još prije rođenja
Poznat je slučaj djevojčice koja je, čim se rodila, počela neobično vikati čim bi čula očev glas. Prestala bi plakati kad se otac nije više čuo, ali čim je progovorio, nastavila je plakati.

Ispitivali su roditelje. Priznali su da su se tijekom trudnoće često svađali, pri čemu je muž glasno vikao. Ta mala, jadna djevojčica došla je na svijet već sa strahom u svojem malom srcu jer se bojala i strahovala od glasa rođenog oca dok je bila još u majčinoj utrobi.

Dok očekuju dijete, roditelji bi trebali gajiti odnose pune ljubavi. To ne koristi samo majci da se što bolje pripremi za porođaj, već i nerođenom djetetu. Budući da dijete još u majčinoj utrobi može razlikovati visinu i dubinu tonova, svakako može razlikovati i glasove svoje majke i oca. Nerođeno dijete koje tako sluša ljubazne tonove i razgovor svojih roditelja već je, na neki način, "programirano" da zauzme pozitivna gledišta prema drugima.

Zdravstveni problemi tijekom trudnoće mogu nastati i kod majke i kod fetusa. Bolesti očiju mogu nastati između 3. i 10. tjedna trudnoće, bolesti srca između 3. i 15. tjedna, a smetnje u unutarnjim dijelovima uha između 4. i 14. tjedna. Uzroci mogu biti nedostatak vitamina A i D, rendgenske zrake, nesretni slučajevi, krvarenja, nedostaci u prehrani, narkotična sredstva, nesvjestica.


Slavna umjetnica
Mlada žena je žarko željela djecu. Zajedno s mužem odlazila je k liječnicima, uzimala je sve lijekove koji su joj bili preporučeni, a sada se napokon nalazila pred porođajem. S obzirom na neke komplikacije, porođaj je vodio specijalist porodničar. Nije posebno poznavao rodilju, ali je obećao da će joj u svemu pomoći. Pri porođaju je odmah uočio da se dijete, djevojčica, rađa bez lijeve noge. Uzrok tome bili su neki lijekovi. Odjednom je u liječniku nastala borba. Sjetio se, naime, slučaja kad je rođeno dijete sa sličnim nedostacima, a majka, vidjevši svoje novorođenče, od razočaranja i boli je poludjela. U prvi je mah pomislio da je bolje mrtvo dijete nego ovakvo, bez noge, te da bi bilo dovoljno pritisnuti pupčanu vrpcu. Nitko ne bi primijetio, a možda bi se izbjegla drama kao kod one mlade majke koje se sjetio. Međutim, odbacio je takvu pomisao te je djevojčica rođena takva kakva je bila. Majka je bila žalosna i očajna, ali je preboljela bol, pritisnula svoje čedo na grudi i zahvalila Bogu na ispunjenoj želji za djetetom. Bila je pobožna. Smatrala je da joj je i takvo dijete Božji dar što ga joj je Bog dao da se brine za njega u ljubavi.

Dvadeset godina poslije osvanuli su plakati o koncertu slavne violinistice, mlade djevojke koja je gostovala u gradu. Na koncertu je bio i onaj specijalist porodničar. Umjetnica se pojavila, burno pozdravljena, i pred punom dvoranom održala koncert. Dok je izvodila divne klasične melodije uz pratnju orkestra, liječnik je primijetio da ona neznatno hramlje. Razmišljao je o toj djevojci i sjetio se djevojčice koja se rodila bez noge. Nakon prvog dijela koncerta došao joj je čestitati. Kraj nje je stajala njezina majka. Prepoznao ju je i pozvao da je nešto upita. Da, i majka je njega prepoznala. Kako je bio sretan što nije popustio onom prvom dojmu i uskratio život djevojčici! Nije joj smetao onaj nedostatak. Ona i njezina mati uzdale su se u Boga koji nadoknađuje sve nedostatke onima koji se u Njega pouzdaju.


Biblija govori o djetetovom životu prije rođenja

Abortus - Page 2 Razvoj1"Izak se obrati Jahvi za svoju ženu, jer je bila nerotkinja. Jahve ga usliša, te njegova žena Rebeka zače. No djeca su se u njenoj utrobi tako sudarala te ona uzviknu: ‘Ako je tako, zašto ću živjeti!’" (Postanak 25,21.22) A psalmist kaže: "Jer ti si moje stvorio bubrege, satkao me u krilu majčinu ... Oči tvoje već tada gledahu djela moja, sve već bješe zapisano u knjizi tvojoj: dani su mi određeni dok još ne bješe ni jednoga." (Psalam 139,13-16) Bog bira čovjeka još prije njegovog rođenja: "Prije nego što te oblikovah u majčinoj utrobi, ja te znadoh; prije no što iz krila majčina izađe, ja te posvetih, za proroka svim narodima postavih te." (Jeremija 1,4.5)


Nasilni prekid trudnoće (abortus)
"Indukcija porođaja (abortus)", kaže dr. Kurjak, "provodi se u slučajevima kada bi daljnji razvoj trudnoće ugrozio život, bilo djeteta, bilo majke ... Zatim u slučajevima bolesti majke, na primjer kad boluje od šećerne bolesti, krvarenja, raznih srčanih bolesti, težih kroničnih bolesti, akutne infekcije, rubeole, ili u slučajevima silovanja ili incesta."

U dokumentu komisije o nasilnom prekidu trudnoće dr. Albert S. Whiting izlaže kršćansko gledište o abortusu. Nasilni prekid trudnoće, stoji u njegovom izvještaju, uvijek nosi teške posljedice te se ne smije obavljati bez vrlo ozbiljnih razloga. Kršćani trebaju izražavati sućut s onima koji su donijeli odluku o abortusu te ne smiju zauzeti stav osude. Kao kršćani, želimo biti zajednica vjere koja pruža duhovnu potporu onima koji prolaze kroz krizu kad moraju donositi odluku o prekidu trudnoće.

Premda ne ohrabrujemo nasilne prekide trudnoće, ipak prihvaćamo činjenicu da postoje iznimni razlozi i prilike u kojima se može uzeti u obzir prekid trudnoće. U takvim slučajevima konačna odluka o nasilnom prekidu trudnoće leži u rukama majke i liječnika. Jasne upute o biblijskim načelima i utjecaj Svetoga Duha pomoći će trudnici da donese konačnu odluku.


Kršćansko trpljenje
žena je u svojoj 46. godini života saznala da će opet dobiti dijete. Već je imala odraslu djecu te je ovo bilo doista nepoželjno. K tome, imala je bolesno srce i visok tlak. I u toj životnoj dobi još jedno dijete! Pala joj je na um pomisao da pobaci, što bi bilo moguće i razumljivo. Ali bila je kršćanka, vjerna žena, i odagnala je tu pomisao. Pisala je svojem pastoru iz bolnice:

"Tri tjedna prije vremena došao je na svijet naš sin. Nazvali smo ga Filip, ali je dijete bolesno. Mongoloidno je, ima i srčanu manu. Muž i ja volimo svoje dijete i nadamo se da će ozdraviti. Sad prolazim kroz dolinu suza i tame, ali vjerujem da je Gospodin naš Pastir ..."

Tko je tješio ovu majku da je tako mogla pisati? Još smo čuli da je, uza sve, morala trpjeti majčine i svekrvine prijekore. Morala je tješiti muža i podnositi bolne, uvredljive riječi i dobacivanja rodbine i znanaca, čak i braće i sestara u crkvi. Tko je nju mogao tješiti i hrabriti u njezinoj samoći i jadu? Nalazila se u zatvorenom krugu velikog straha i dugog čekanja. Samo se molila Bogu, a kao
uslišenje molitava došlo je ovo teško bolesno dijete. Međutim, ono što je za svu njezinu obitelj i rodbinu bilo nenormalno, za nju je njezino dijete postalo stvorenje na koje je usredotočila svoju majčinsku ljubav namjesto boli.

J.N. Slankamenac
preuzeto www.adventisti.info

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Čišćenje!
tako se moderno terminološki naziva abortus iliti pobačaj.

jadno i bijedno neznanje je upravo kod ovog pitanja meni najodvratnije, jadan i bijedan
čitaj-mrtav
onaj koji u neznaju čini!!

vidi pa znaj:
http://www.silentscream.org/video1.htm

Zatim proklet svijet koji nije od Krista i nije Kristov!!

a znate li da svijetovni ZAKON dopušta abortus a donesen je u Hrvatskoj 1978. a nazvan je elegantisch:
"U K A Z o proglašenju Zakona o
zdravstvenim mjerama za

ostvarivanje prava na slobodno odlučivanje o rađanju djece"


Bog s vama i svim majkama i očevima!!

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Istrazitelj srca naglasava:
a znate li da svijetovni ZAKON dopušta abortus a donesen je u Hrvatskoj 1978. a nazvan je elegantisch:
"U K A Z o proglašenju Zakona o
zdravstvenim mjerama za

ostvarivanje prava na slobodno odlučivanje o rađanju djece"



Evo , pogledajmo ove videe sa adrese:
http://www.silentscream.org/video1.htm
u engleskoj verziji:Part 1
Part 2
Part 3
Part 4
Part 5
Part 6

hvala Istrazitelju Srca

Molimo, pogledajmo i ovaj video:

http://https://www.youtube.com/watch?v=IReZ2B3tQ2M

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Procitajmo Psalam 139 i vidimo ovaj video:


descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Poziv ne samo zenama:

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Ne smijemo Bogu oduzimati ni jednu ovcu Njegovog stada,
jer on ju je oblikovao od postanja svijeta...radi nje je bio razapet da bi ona mogla prijeci iz smrti u zivot..ne biti ubijena u utrobi...

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Lako je to reci Abrahame...Nisi zena i nisi nikad bio silovan, iamo bolesno dijete i milion drugih stvari...Gdje Biblija izricito govori da je protiv abortusa?
Ja isto ne podupirem abortus,ali eto zanima me gdje pise, tko je to rekao?

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Vidio sam svega i svega..
Zaista je to tragicno za savijest i tesko za mnostvo zena..i oceva i u ratu , logorima i u miru..
Majke Srebrenice:
http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2007,11,27,majke_srebrenice,99688.jl

U bibliji nigdje nisam nasao da pise izricaj protiv pobacaja
ali ne pise ni za...O silovanju pise..

Radio Vatikan:
U Latinskoj se Americi sve više usvajaju pobačajni zakoni: pobačaj je legaliziran u tri države, u šest država više nije kažnjiv, dok je u sedam država ilegalan.



U Latinskoj se Americi sve više usvajaju pobačajni zakoni: pobačaj je legaliziran u tri države, u šest država više nije kažnjiv, dok je u sedam država ilegalan. Neke vlade nastoje usvojiti zakon o nekažnjavanju dragovoljnoga prekida trudnoće. U Urugvaju je Senat izglasao zakon o nekažnjavanju pobačaja, koji mora proći glasovanje u zastupničkom domu. Urugvajski su biskupi na zakon reagirali objavljivanjem dokumenta o zaštiti života.
Osvrnuvši se na dokument urugvajskih biskupa u razgovoru za našu radio postaju kardinal Alfonso López Trujillo, predsjednik Papinskoga vijeća za obitelj, rekao je kako se u nekim državama nekažnjavanjem želi legalizirati pobačaj. Ti zakoni nemaju snagu zakona! Stoga su biskupi objavili dokument naslovljen: Braneći ljudski život dobivamo svi“. To je čista istina, a u tome smislu biskupska poduka je aktualna i veoma duboka. Očekujemo da će Urugvajci dobro prihvatiti dokument, a nadamo se – kako se govori – da je Predsjednik protiv pobačaja i da neće prihvatiti zakon: tome se nadamo, a to bi bio lijep primjer – kazao je kardinal. Na upit zašto se javno mnijenje protivi smrtnoj kazni, a ne brani početak života, kazao je kako valja promisliti zašto neki vidici smrtne kazne pokreću javno mnijenje, a to se vidi u Ujedinjenim narodima. Čudno je da se javno mnijenje ne pokreće kada je u pitanju „smrtna kazna“ koja se izvršava nad nevinim djetetom, dok je još u majčinome krilu. Dijete nije ništa skrivilo, dakle ne može biti žrtva, a pobačaj je kazna protiv djeteta: uništava se dijete, a uništiti jedan život –već se govori u Talmudu – isto je kao da se kaže kako treba uništiti čitavi svijet. Nadamo se da će u Parlamentima drugih država prevladati zdrav razum, te da se tamo gdje već postoje permisivna zakonodavstva pokrene novo razmišljanje. Nikada ne treba zaboraviti da se katolici i svi ljudi dobre volje uvijek mogu pozvati na priziv u savjesti – zaključio je kardinal Trujillo.Abortus - Page 2 Fruehchen6

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
Istina je napisao/la:
Lako je to reci Abrahame...Nisi zena i nisi nikad bio silovan, iamo bolesno dijete i milion drugih stvari...Gdje Biblija izricito govori da je protiv abortusa?
Ja isto ne podupirem abortus,ali eto zanima me gdje pise, tko je to rekao?


Rekao je Bog -osobno:

Onda Bog izgovori sve ove riječi: ………..

Ne ubij!

Izlazak 20,1……… Izlazak 20,13

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
svaka krscanka nebi smijela uciniti abortus, sto god se dogodilo, jer bi tada ucinila grijeh.

descriptionAbortus - Page 2 EmptyRe: Abortus

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply