Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Abortus

power_settings_newLogin to reply
+38
miskec4096
Feba
Kralj David
Godgift
sunshine
stefani
stranac
amos
Mi-Ha-El
Fazlija
flower
Marta
nina_
Edy
Mika
Euro
Pravednik
apostol
crusader
jakob
Konin
UČENIK10
ILIJA
Istina
Medeni
hrvoje hrki
Želislav
mirjam
Bhakti
aleksa1962
Izrail
Totus Tuus
Aladin
vivi
mudri Salomon
Spart
dominik
kainos
42 posters

descriptionAbortus EmptyAbortus

more_horiz
Što mislite o abortusu, i usput jedno pitanje, da li bi kao doktor kršćanin izvršio abortus?

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
Mislim da je abortus ubojstvo i da doktor kršćanin to ne bi smio činiti.

P.S. Ubuduće pažnja da se ne gube teme. Very Happy

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
Slazem se s Febom.

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
<BLOCKQUOTE>Mislim da samo Darodavac zivota ima prava nad smrcu i zivotom.Mi ljudi ne mozemo stvoriti zivot ,niti ga imamo prava sebi ,i drugima uzeti ,a niti zagorcavati.</BLOCKQUOTE>

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
Ma koliko zakon bilo koje države dozvoljavao abortus,jedna od Božjih zapovijedi kaže; Ne ubij!
Doktor koji bi to učinio,učinio bi grijeh isti kao i žena koja se podvrgne tom zlom činu.

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
ja nisam protiv abortusa, ali samo u nekim specijalnim slucajevima (inace jesam protiv)

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
A sto bi radio kad bi dozivio,kao gineholog,da fetus dok ga abortiras uhvati tvoj prst,malim rukicama-neznam u kom je stadijumu bio?Da,znam slucajeva naravno iz medija kad je fetus bio 100% po nama ljudima za abortus,recimo otvorena ledja,a ipak nekim cudom ostao ziv i poslije ispao nadprosjecan covijek.

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
Dina je napisao/la:
A sto bi radio kad bi dozivio,kao gineholog,da fetus dok ga abortiras uhvati tvoj prst,malim rukicama-neznam u kom je stadijumu bio?Da,znam slucajeva naravno iz medija kad je fetus bio 100% po nama ljudima za abortus,recimo otvorena ledja,a ipak nekim cudom ostao ziv i poslije ispao nadprosjecan covijek.


nisam mislio na taj nacin, al kad te bas zanima radi se o sljedecem:
-ukoliko je u pitanju zivot majke (trudne osobe) tada smije izvrsiti abortus (znaci ukoliko bi doslo do komplikacija prilikom kojih bi umrli obadvoje-razumnije je izabrati da jedan umre)

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
mudri Salomon je napisao/la:
Dina je napisao/la:
A sto bi radio kad bi dozivio,kao gineholog,da fetus dok ga abortiras uhvati tvoj prst,malim rukicama-neznam u kom je stadijumu bio?Da,znam slucajeva naravno iz medija kad je fetus bio 100% po nama ljudima za abortus,recimo otvorena ledja,a ipak nekim cudom ostao ziv i poslije ispao nadprosjecan covijek.


nisam mislio na taj nacin, al kad te bas zanima radi se o sljedecem:
-ukoliko je u pitanju zivot majke (trudne osobe) tada smije izvrsiti abortus (znaci ukoliko bi doslo do komplikacija prilikom kojih bi umrli obadvoje-razumnije je izabrati da jedan umre)


A da se prije tog čina obrati Bogu za pomoć? Zar nije on Jahve Rafa? Zar nisu naši životi u Njegovim rukama? Onome koji iz ničega stvara, nije problem iscijeliti i najteže slučajeve.

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
Ja msilim da je to ubijanje malog nerodenog deteta!
I hriscanski doktor to ne bih smeo ciniti!

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
Hrišćanstvo i abortus ne idu zajedno, ni u snu a kamoli na javi.

Brat Aladin

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
Slažem se. Abortus nema opravdanja. To je gore od ubojstva jer ubijamo onoga tko je nama povjeren od Boga, i jer je to dijete potpuno bespomoćno. Nedavamo mu nikakvu priliku da upozna život.
Zato je abortus jedan od rijetkih grijeha koje kad počiniš si automatski izopćen iz katoličke Crkve, bez ikakvog upozorenja, čak i ako si samo odvezo do bolnice ženu za koju znaš da će to napravit.
ja se nemogu sjetit niti jedne stvari koju čovjek može napravit da je gnjusnija od abortusa.

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
Totus Tuus je napisao/la:

Zato je abortus jedan od rijetkih grijeha koje kad počiniš si automatski izopćen iz katoličke Crkve, bez ikakvog upozorenja, čak i ako si samo odvezo do bolnice ženu za koju znaš da će to napravit.


Mislim da velika većina vjernika katolika to nezna pogotovo ovo za vožnju.
Sad budući da nisu svjesni grijeha nemože se to primjeniti takvim automatizmom.

Što se tiče teme mislim da je abortus ubojstvo a Bog kaže ne ubij.

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
Ja nisam dozvolio abortus sada vec svojoj bivsoj supruzi, i sretan sam da se rodio nas sin Igor koji je dobro dijete i vrlo dobar djak jedne sarajevske gimnazije,mada nekad pomislim da za djecu koja rastu bez jednog roditelja zivot kasnije zna biti jako tezak i emotivno i finansijski jer samohrane majke nemaju puno prilike da ucine dosta za svoju djecu kao tamo gdje su prisutna oba roditelja.

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
Možemo mi tu kenjat naširoko i nadaleko o abrotusu i argumentima protiv i za, ali ono što u realnosti ostaje jest odluka žene. Ja smatram da jedino žena sama može i mora odlučiti da li će pobaciti ili ne, i prilikom toga nitko na nju ne smije vršiti pritisak niti za DA niti za NE. Ja ne mogu osuditi abortus u niti jednom slučaju osim u onom "idemo se poseksat, pa ak se dogodi sr*nje, napravit ćemo abortus". Ali ostali slučajevi tipa silovanja ili teške bolesti dijeteta... Ne znam... Rodila su se mnoga retardirana djeca koja su na blagoslov okolini, i smatram da oni također vrijede isto kao i mi, ali lako je meni pričat o tome koji nemam ništa s time... A što se tiče silovanja, tu nemam apsolutno nikakve osude abortusa.

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
Mislim da se s abortusom otišlo predleko.
A gnusno je samo pomisliti zbog čega se sve ne rade.
http://www.vecernji.hr/newsroom/zanimljivosti/796609/index.do

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
DVA PITANJA IZ ETIKE
Upucena mudrima i onima koji bi to zeljeli postati
PRVO PITANJE Predpostavimo da poznajete trudnu zenu
- vec ima osmoro djece od kojih su troje gluhi, dvoje slijepi i jedno umno zaostalo
- ona boluje od sifilisa

Preporucujete li joj pobacaj?
Odgovorite za sebe i citajte drugo pitanje
DRUGO PITANJE
Vrijeme je da se bira predsjednik svijeta. Vas glas je odlucujuci. Ovo su podatci o trojici glavnih kandidata
1. KANDIDAT
-Udruzen je s trulim politicarima i konsultira astrologe
-Ima dvije ljubavnice
-Pusi kao dimnjak i pije 8-10 martinija dnevno
2.KANDIDAT
-Vec je dva puta dobivao otkaz
-Spava do podne
-U koledzu je pusio opijum a pije 1/4l viskija svako vece 3. KANDIDAT
-On je ratni heroj s odlikovanjima
-Vegetarijanac je
-S vremena na vrijeme popije po pivo a nikad nije imao vanbracnih avantura
Od ta tri kandidata, koga bi ste izabrali, posteno govoreci? Izaberite i procitajte sto slijedi:

1. kandidat je: Franklin D. Roosevelt

2. kandidat je Winston Churchil

3. kandidat je ADOLF HITLER
Kako bi se reklo, treba se paziti ljudi koji imaju suvise uredan zivot!!!
A u vezi prvog pitanja, sto se odnosilo na abortus,ako ste odgoborili "DA", upravo ste ubili BETHOWENA


Mr. sc. Igor Djurcik

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
Hehe, ovo je odlično u smislu da nam daje pouku da ljude ne sudimo po vanjštini.

descriptionAbortus EmptyRe: Abortus

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply