Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

power_settings_newLogin to reply
+44
tripo 41
Putnik
Juditha
piramida4
sivko5
Roby Boby
Luna Tic
bs91k
bogec
cchh90cc
Gubavac
Magic Master
davor_ze
piramida3
albatros
stefani
smirnof
amos
usamljena
stranac
Caesar
jakob
emanuel
magdalena
melkisedek
Sinke
dragan
jony
vivi
No Nick
Totus Tuus
Aladin
braslav
forestsilvy
msomi
Izrail
GAZDAMATAS
Mali princ
Ruta
laodikejac
cubela
Spart
dominik
kainos
48 posters

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Namera mi je bila ne da ti ukažem na dogmatsku ubedjenost, razložnost ili definiciju koja govori u prilog krštavanja  dece već na nešto drugo  - klizavi teren koje ovo pitanje predstavlja za svakog teologa ili bogoslova kao i vidljiv oprez pri apriornom odbijanju takvog krštavanja vidljivog i kod Lutera a ne bih rekao da je to nešto loše, naprotiv.
To svakako nije bez razloga koji može biti intuitivan, podsvestan ali i nešto drugo.

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
dijete nema grijeha
a krštenje je ZA PRANJE GRIJEHA

dijete je nesvjesno čina krštenja
time je krštenje djeteta - SILOVANJE

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Pošto svi ljudi vode poreklo od Adama, to je prvorodni greh putem nasleđa prešao i preneo se na sve ljude. Otuda je prvorodni greh u isto vreme i nasledni greh. Primajući od Adama ljudsku prirodu, svi mi sa njom primamo i grehovnu iskvarenost, zbog čega se svi ljudi javljaju na svetu kao deca gneva po prirodi
Među njima smo i mi nekoć živjeli u požudama tijela svoga, udovoljavajući prohtjevima tijela i ćudi, te po naravi bijasmo djeca gnjeva kao i drugi.
Efežanima 2,3

jer na ogrehovljenoj prirodi Adamovoj počiva pravedni gnev Božji. Ali prvorodni greh nije potpuno istovetan u Adamu i u njegovim potomcima. Adam je svesno, lično, neposredno i svojevoljno prestupno zapovest Božju, tj. učinio greh koji je proizveo u njemu grehovno stanje, u kome vlada načelo grehovnosti ili ogrehovljenost same prirode čovečije.
Naslednost prvorodnog greha sveopšta je, jer niko od ljudi nije izuzet od toga osim Bogočoveka Gospoda Isusa a svi potomci Adamovi čija je priroda pala i ogrehovljena su rodjeni kao lik, ikona, obraz takvoga Adama
Kad je Adamu bilo sto i trideset godina, rodi mu se sin njemu sličan, na njegovu sliku; nadjenu mu ime Šet.
Postanak 5,3

Samim tim i neminovna posledica greha,ogrehovljena priroda sklona grehu i povredjena, caruje od Adama
Da, ali smrt je od Adama do Mojsija doista kraljevala i nad onima koji ne sagriješiše prekršajem sličnim kao Adam, koji je pralik Onoga koji ima doći.
Rimljanima 5,14

To se dakle odnosi i na nad one koji nisu sagrešili neposredno kao Adam i jeli od zabranjenog roda, nego su postali učesnici pada njegovog kao praoca, praroditelja. Pošto su u stanju nevinosti svi ljudi bili u Adamu to čim je Adam sagrešio — sagrešili su sa njim svi i ušli u grehovno stanje, bivši podvrgnuti ne samo grehu
Jer svi sagriješiše i nemaju slave Božje.
Rimljanima, glava 3,23

nego i kazni za greh a kazna za greh je
Zato kao što kroz jednoga čovjeka dođe na svijet grijeh, i kroz grijeh smrt, i tako smrt uđe u sve ljude, jer svi sagriješiše.
Rimljanima 5,12

U suštini stvari, svaki lični greh bilo kog potomka Adamovog crpe svoju suštinsku, grehovnu silu iz greha praroditeljskog, i naslednost prvorodnog greha nije drugo do produženje palog stanja praroditelja u potomcima Adamovim.
Gle, u bezakonju rodih se, i u grijehu zatrudnje mati moja mnom.
Psalam 51,5

i
Pa kako da čovjek prav bude pred Bogom i od žene rođen kako da čist bude?
Job 25,4

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
imal u istinitoj Bibliji i jedan stih
u kojem bi pisalo
da se KRSTITI treba MALO DIJETE

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Krštenje se ne daje no se prima, delovanje je Volje Božije i ispoljavanje Milosti Njegove u kojoj se spašavamo - ako smo kršteni, ako nismo pod kaznom smo i zakonu greha robujemo bez obzira na dob.
Jer plaća je grijeha smrt, a dar Božji jest život vječni u Kristu Isusu, Gospodinu našem.
Rimljanima 6,23

Otvori li Gospod Nebesa sa svojim krštenjem, reče li da se pravda mora ispuniti, opra li tvorevinu od pada, oslobodi li nas djavolovog jarma ?
Ivan ga odvraćaše: "Ti mene treba da krstiš, a ti da k meni dolaziš?
Ali mu Isus odgovori: "Pusti sada! Ta dolikuje nam da tako ispunimo svu pravednost!" Tada mu popusti.
Odmah nakon krštenja izađe Isus iz vode. I gle! Otvoriše se nebesa i ugleda Duha Božjega gdje silazi kao golub i spušta se na nj.
Matej 3,14-16

Ne zapovedi li
Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga
Matej 28,19

Lek je tu, da li ga bolesnom dati da ga popije ili ne, ne poslušati Zapovest Gospodnju, premišljati se?
Što ćemo dakle reći? Da ostanemo u grijehu da milost izobiluje?
Nipošto! Jednom umrli grijehu, kako da još živimo u njemu?
Ili zar ne znate: koji smo god kršteni u Krista Isusa, u smrt smo njegovu kršteni.
Krštenjem smo dakle zajedno s njime ukopani u smrt da kao što Krist slavom Očevom bi uskrišen od mrtvih, i mi tako hodimo u novosti života.
Rimljanima 6,1-4

Hoćemo li čekati da ga bolestan sam zaište iako u medjuvremenu može preminuti a da za lek i ne sazna niti postane svestan njegovog postojanja?
Zato kao što kroz jednoga čovjeka dođe na svijet grijeh, i kroz grijeh smrt, i tako smrt uđe u sve ljude, jer svi sagriješiše.
Rimljanima 5,12

Krštavanje dece nije u suprotnosti sa Pismom a u tradiciji Crkve je hiljadama godina, ili će se sada tvrditi da Crkve nije ni bilo od apostolskih vremena, da su svi kršteni od tada pogrešno, jer su na veru Crkve kršteni, i na silu ? Onda ni Pisma nema, zašto se onda na Pismo i pozivati ? Jer Pismo koje citiramo i na koje se pozivamo je isto tako po veri Crkve, da li i njega negirati i pod upitno svrstati?
sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.
Matej 16,18

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
MATEJ 28,19
Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode
KRSTEĆI IH U IME OCA I SINA I DUHA SVETOGA

???????????????????????????????

Zašto NITKO NIKAD NIJE u Bibliji TAKO krstio?
Zašto NITI jedan od apostola NIJE poslušao NAREDBU G Jehoshue,
i NIJE NIKAD NIKOGA tako krstio?

Zašto ima samo zapisa
da su apostoli krštavali u ime SINA G Yehoshue????


ZATO jer je OČITO da je TO nadodano!

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Ništa nije pridodato.
21. Oglasite, i dovedite, neka većaju zajedno: ko je to od starine kazao? Ko je javio još onda? Nisam li ja, Gospod? Nema osim mene drugog Boga, nema Boga pravednog i Spasitelja drugog osim mene.
22. Pogledajte u mene, i spašćete se svi krajevi zemaljski; jer sam ja Bog, i nema drugog.
23. Sobom se zakleh; izađe iz usta mojih reč pravedna, i neće se poreći, da će im se pokloniti svako koleno, i zaklinjati se svaki jezik.
Isaija, glava 45

dakle Otac, Jahve, Prvo Lice Svete Trojice - Otac,  naveštava Drugo Lice Svete Trojice - Sina, Gospoda Isusa Hrista, Logos ili Reč Božiju
1. U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
2. Ona beše u početku u Boga.
3. Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.

i dalje, a kao što je što je rečeno
14. I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.
Sveto Jevanđelje po Jovanu Glava 1

i
6. Ali mi imamo samo jednog Boga Oca, od kog je sve, i mi u Njemu, i jednog Gospoda Isusa Hrista, kroz kog je sve, i mi kroza Nj.
1. Korinćanima, glava 8

ili
9. I da otkrijem svima šta je služba tajne od postanja sveta sakrivene u Bogu, koji je sazdao sve kroz Isusa Hrista
Efescima, glava 3

takodje i
15. Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.
Kološanima,  glava 1

što nas dovodi do zaključka da Sveto Pismo uči o jednosuštnosti Oca i Sina
30. Ja i Otac jedno smo.
Jovan, glava 10

jer
2. I život se javi, i videsmo, i svedočimo, i javljamo vam život večni, koji beše u Oca, i javi se nama;
3. Šta videsmo i čusmo to javljamo vama da i vi s nama imate zajednicu; a naša je zajednica s Ocem i sa Sinom Njegovim Isusom Hristom.
Prva Jovanova glava 1

Svaki hrišćanin će se setiti i sledećeg upozorenja
9. Koji god prestupa i ne stoji u nauci Hristovoj onaj nema Boga; a koji stoji u nauci Hristovoj onaj ima i Oca i Sina.
Druga Jovanova glava 1

A ko negira jednosušnost Oca i Sina obično negira i Treće Lice Svete Trojice navešteno još od proroka
3. Jer ću izliti vodu na žednoga i potoke na suvu zemlju, izliću Duh svoj na seme tvoje i blagoslov svoj na tvoje natražje.
Isaija, glava 44

oganj koji razdeljuje Sebe za davanje darova
4. Kad Gospod opere nečistoću kćeri sionskih, i iz Jerusalima očisti krv njegovu Duhom koji sudi i sažiže.
Isaija, glava 4

Duha Svetoga po Kojem se poznaje Otac i proslavlja se Sin a koji sidje na Gospoda Isusa Hrista kada ga Jovan u Jordanu krstiše
33. I ja Ga ne znadoh; nego Onaj koji me posla da krstim vodom On mi reče:
Na koga vidiš da silazi Duh i stoji na Njemu to je Onaj koji će krstiti Duhom Svetim.
Sveto Jevanđelje po Jovanu Glava 1

i kao što Isaija proreče apostol potvrdi
11. Ja dakle krštavam vas vodom za pokajanje; a Onaj koji ide za mnom, jači je od mene; ja nisam dostojan Njemu obuću poneti; On će vas krstiti Duhom Svetim i ognjem.
Matej, glava 3

a mnogi hule na Njega
29. A koji pohuli na Duha svetoga nema oproštenja vavijek, nego je kriv vječnome sudu.
Marko glava 3

neshvatajući da bez Njega kroz koga bogočovek Hristos bi začet u telu
20. Josife, sine Davidov! Ne boj se uzeti Marije žene svoje; jer ono što se u njoj začelo od Duha je Svetog.
Matej glava 1

nema ni Carstva Nebeskoga
4. Reče Nikodim Njemu: Kako se može čovek roditi kad je star? Eda li može po drugi put ući u utrobu matere svoje i roditi se?
5. Odgovori Isus: Zaista, zaista ti kažem: ako se ko ne rodi vodom i Duhom, ne može ući u carstvo Božije.
Jovan, glava 3

kao što nema ni spasenja bez krštenja u Duhu Svetome
4. A kad se pokaza blagodat i čovekoljublje Spasa našeg Boga,
5. Ne za dela pravedna koja mi učinismo, nego po svojoj milosti spase nas banjom prerođenja i obnovljenjem Duha Svetog,
6. Kog izli na nas obilno kroz Isusa Hrista Spasitelja našeg
Titu, glava 3

kroz Gospoda Isusa Hrista koji zapovedi učenicima svojim upravo stoga
19. Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga
Matej glava 28

jer
5. Ko je koji svet pobeđuje osim onog koji veruje da je Isus Sin Božji?
6. Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina,
7. Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno.
8. I troje je što svedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.
1. Jovanova, glava 5

donoseći opravdanje, pročiščenje i spasenje u Milosti svojoj Bezgraničnoj ogrehovljenom, slabom čoveku
I nas koji bijasmo mrtvi od grijehova oživlje s Hristom (blagodaću ste spaseni)
Efescima 2,5

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
[quote="piramida4"]dijete nema grijeha
a krštenje je ZA PRANJE GRIJEHA

dijete je nesvjesno čina krštenja
time je krštenje djeteta - SILOVANJE


Izvještaj o Adamu i Evi kazuje da ih je sve stvorio Bog u smislu da je Bog u njih udahnuo živu dušu. I više, stvoreni su dobri, a ne zli, kao što smo mi stvoreni dobri, a ne zli. Usprkos tome, u ljudskim bićima postoji temeljna sklonost grijehu koja nadilazi osobni grijeh što ga možemo počiniti. I ta sklonost zlu dio je izopačenosti koju su ljudska bića donijela na svijet, to nije dar od Boga.

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Servius Tullius je napisao/la:
Ništa nije pridodato.
21. Oglasite, i dovedite, neka većaju zajedno: ko je to od starine kazao? Ko je javio još onda? Nisam li ja, Gospod? Nema osim mene drugog Boga, nema Boga pravednog i Spasitelja drugog osim mene.
22. Pogledajte u mene, i spašćete se svi krajevi zemaljski; jer sam ja Bog, i nema drugog.
23. Sobom se zakleh; izađe iz usta mojih reč pravedna, i neće se poreći, da će im se pokloniti svako koleno, i zaklinjati se svaki jezik.
Isaija, glava 45

dakle Otac, Jahve, Prvo Lice Svete Trojice - Otac,  naveštava Drugo Lice Svete Trojice - Sina, Gospoda Isusa Hrista, Logos ili Reč Božiju
1. U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
2. Ona beše u početku u Boga.
3. Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.

i dalje, a kao što je što je rečeno
14. I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.
Sveto Jevanđelje po Jovanu Glava 1

i
6. Ali mi imamo samo jednog Boga Oca, od kog je sve, i mi u Njemu, i jednog Gospoda Isusa Hrista, kroz kog je sve, i mi kroza Nj.
1. Korinćanima, glava 8

ili
9. I da otkrijem svima šta je služba tajne od postanja sveta sakrivene u Bogu, koji je sazdao sve kroz Isusa Hrista
Efescima, glava 3

takodje i
15. Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.
Kološanima,  glava 1

što nas dovodi do zaključka da Sveto Pismo uči o jednosuštnosti Oca i Sina
30. Ja i Otac jedno smo.
Jovan, glava 10

jer
2. I život se javi, i videsmo, i svedočimo, i javljamo vam život večni, koji beše u Oca, i javi se nama;
3. Šta videsmo i čusmo to javljamo vama da i vi s nama imate zajednicu; a naša je zajednica s Ocem i sa Sinom Njegovim Isusom Hristom.
Prva Jovanova glava 1

Svaki hrišćanin će se setiti i sledećeg upozorenja
9. Koji god prestupa i ne stoji u nauci Hristovoj onaj nema Boga; a koji stoji u nauci Hristovoj onaj ima i Oca i Sina.
Druga Jovanova glava 1

A ko negira jednosušnost Oca i Sina obično negira i Treće Lice Svete Trojice navešteno još od proroka
3. Jer ću izliti vodu na žednoga i potoke na suvu zemlju, izliću Duh svoj na seme tvoje i blagoslov svoj na tvoje natražje.
Isaija, glava 44

oganj koji razdeljuje Sebe za davanje darova
4. Kad Gospod opere nečistoću kćeri sionskih, i iz Jerusalima očisti krv njegovu Duhom koji sudi i sažiže.
Isaija, glava 4

Duha Svetoga po Kojem se poznaje Otac i proslavlja se Sin a koji sidje na Gospoda Isusa Hrista kada ga Jovan u Jordanu krstiše
33. I ja Ga ne znadoh; nego Onaj koji me posla da krstim vodom On mi reče:
Na koga vidiš da silazi Duh i stoji na Njemu to je Onaj koji će krstiti Duhom Svetim.
Sveto Jevanđelje po Jovanu Glava 1

i kao što Isaija proreče apostol potvrdi
11. Ja dakle krštavam vas vodom za pokajanje; a Onaj koji ide za mnom, jači je od mene; ja nisam dostojan Njemu obuću poneti; On će vas krstiti Duhom Svetim i ognjem.
Matej, glava 3

a mnogi hule na Njega
29. A koji pohuli na Duha svetoga nema oproštenja vavijek, nego je kriv vječnome sudu.
Marko glava 3

neshvatajući da bez Njega kroz koga bogočovek Hristos bi začet u telu
20. Josife, sine Davidov! Ne boj se uzeti Marije žene svoje; jer ono što se u njoj začelo od Duha je Svetog.
Matej glava 1

nema ni Carstva Nebeskoga
4. Reče Nikodim Njemu: Kako se može čovek roditi kad je star? Eda li može po drugi put ući u utrobu matere svoje i roditi se?
5. Odgovori Isus: Zaista, zaista ti kažem: ako se ko ne rodi vodom i Duhom, ne može ući u carstvo Božije.
Jovan, glava 3

kao što nema ni spasenja bez krštenja u Duhu Svetome
4. A kad se pokaza blagodat i čovekoljublje Spasa našeg Boga,
5. Ne za dela pravedna koja mi učinismo, nego po svojoj milosti spase nas banjom prerođenja i obnovljenjem Duha Svetog,
6. Kog izli na nas obilno kroz Isusa Hrista Spasitelja našeg
Titu, glava 3

kroz Gospoda Isusa Hrista koji zapovedi učenicima svojim upravo stoga
19. Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga
Matej glava 28

jer
5. Ko je koji svet pobeđuje osim onog koji veruje da je Isus Sin Božji?
6. Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina,
7. Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno.
8. I troje je što svedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.
1. Jovanova, glava 5

donoseći opravdanje, pročiščenje i spasenje u Milosti svojoj Bezgraničnoj ogrehovljenom, slabom čoveku
I nas koji bijasmo mrtvi od grijehova oživlje s Hristom (blagodaću ste spaseni)
Efescima 2,5


Zašto NITKO NIKAD NIJE u Bibliji TAKO krstio?
Zašto NITI jedan od apostola NIJE poslušao NAREDBU G Jehoshue,
i NIJE NIKAD NIKOGA tako krstio?

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Piramida4, da li je po tebi problem u Sv. Pismu - jer je izmenjeno i prepravljeno dakle falsifikovano, ili u samom krštenju?

Ako sumnjaš u jedan stih ili knjigu, sumnjaš i u sve ostalo i daješ za pravo da i drugi sumnjaju u nešto što im iz nekog razloga ne odgovara ili im je teško verovati a to je samo onaj prvi, najočigledniji nivo posledica ako Sveto Pisma sagledavamo na taj način. Tako se zapravo skrnavi Pismo jer onda nije više Sveto več obična kompilacija religioznih spisa sumnjive verodostojnosti.
Ako je tako onda smo svi ovde, mislim na hrišćane, obmanuti i bezrazložno se raspravljamo oko tumačenja i doktrina jer tumačimo nešto što nije niti istinito niti bogonadahnuto niti bilo šta drugo bitno za onoga koji veruje.

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Servius Tullius je napisao/la:
Piramida4, da li je po tebi problem u Sv. Pismu

problema NEMA za one koji NISU pod dogmom
za one koje nisu zadojeni od rođenja sa U IME OCA SINA SD
za one koji sagledavaju Bibliju CJELOKUPNO - a NE samo JEDAN stih
za one koji USPOREĐUJU - ISTRAŽUJU

i uvide da NITKO od apostola NIJE tako krstio

ZAŠTO NISU????

je TO SIN nije REKO
jer je TO nadodano
___________________________________


- jer je izmenjeno i prepravljeno dakle falsifikovano, ili u samom krštenju?


apostoli krste - u ime Jehoshue !!!
postoje samo takovi stihovo
o tako obavljenom krštenju

što je onda istina?
prijedlog SINA - U IME OCA SINA SD
ili
kako je izvršavano više puta u Bibliji?
___________________________________

Ako sumnjaš u jedan stih ili knjigu, sumnjaš i u sve ostalo i daješ za pravo da i drugi sumnjaju u nešto što im iz nekog razloga ne odgovara ili im je teško verovati a to je samo onaj prvi, najočigledniji nivo posledica ako Sveto Pisma sagledavamo na taj način. Tako se zapravo skrnavi Pismo jer onda nije više Sveto več obična kompilacija religioznih spisa sumnjive verodostojnosti.
Ako je tako onda smo svi ovde, mislim na hrišćane, obmanuti i bezrazložno se raspravljamo oko tumačenja i doktrina jer tumačimo nešto što nije niti istinito niti bogonadahnuto niti bilo šta drugo bitno za onoga koji veruje.

u Bibliji ima masa upozorenja da se NE dodaje NE oduzima
ali TO ne znači da je TO nemoguće i da TO nije nitko radio

ALI - cjelokupnost Biblije je i nadalje svuda ISTA

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Ako tako sagledavaš stvari da li si uzeo u razmatranje mogućnost da je neko namerno UKLONIO stihove koji govore upravo kao i Matej 28,19 a eto baš taj mu nekako promakao.
Autoritet na koji se pozivaš ne bi trebalo istovremeno i da potkopavaš jer time samo iskazuješ nedoslednost.

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Servius Tullius je napisao/la:
Ako tako sagledavaš stvari da li si uzeo u razmatranje mogućnost da je neko namerno UKLONIO stihove koji govore upravo kao i Matej 28,19  a eto baš taj mu nekako promakao.
Autoritet na koji se pozivaš ne bi trebalo istovremeno i da potkopavaš jer time samo iskazuješ nedoslednost.


kako bi JOŠ mogli NE Biblijski protumačiti krštenje u ime TROJICE?
______________________________________________________

1. IME OCA

Ime OCA je JHVH!
-----------------------------
Ne kaže se U IMENA! – Ne kaže se U VIŠE IMENA – nema množine.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------

2. SIN

Ne kaže se – U IME SINA!

Ime Sina je Yehošua.
Isus je dobio svoje Ime OD Boga Oca JHVH.

Ima Isus nose MNOGI u Bibliji!
U NZ postoje 2 Yehošue!
----------------------------------
Ime Yehošua = OD JHVH dolazi spasenje!
OD Koga?
OD Yehošue?
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
OD Boga Oca JHVH dolazi spasenje
ZATO
jer je JEDINO moguće da BOG spasi!

Tko je spasio Yehošu kad je UMRO?
------------------------------------------------------
ZNAČI – drugo IME – Yehošua -
OPET je GLAVNO Ime – JHVH.
-----------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
3. SD

Ne kaže se – U IME SD!
Zašto?
Pa SD nije Osoba i zato niti nema svoje osobno ime.
SD je DUH – OSOBNOST Boga Oca JHVH.

-----------------------------------------------
ZNAČI – 3. – SD
OPET je GLAVNO Ime – JHVH.
-----------------------------------------------

A APOSTOLI SU KRŠTAVALI SAMO
U IME SINA – JEHOSHUE
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
piramida4 je napisao/la:



Ne kaže se U IMENA! – Ne kaže se U VIŠE IMENA – nema množine.
-----------------------------------------------------------------------------------------------



Niko i ne kaže IMENA, nego se kaže kako su i apostoli govorili - U IME tj jednosuštnu Sv. Trojicu.
Dakle u ime Oca, Sina i Duha Svetoga.

Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga
Matej glava 28,19.


jer


je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno.
I troje je što svedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.
1. Jovanova, glava 5, 7-8

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
1. IVANOVA 5,5-8 – TKO je ŠTO?
===============================

1. IVANOVA 5,5
Jer tko da pobijedi svijet, ako ne onaj,
koji vjeruje, da je Isus Sin Božji?
…………………………………..

TKO JE POBIJEDIO SVIJET?
DA LI JE POBIJEDIO SVIJET ONAJ KOJI VJERUJE
DA JE SIN G Yehoshua = BOG?
NE!

SVIJET JE POBIJEDIO ONAJ KOJI VJERUJE
DA JE SIN G Yehoshua = SIN od Boga Jedinoga Oca JHVH
i da NIJE = BOG
===================================================

1. IVANOVA 5,6
Ovaj je, koji dođe
VODOM I KRVLJU I DUHOM,
ISUS KRIST,
ne samo u vodi, nego u vodi i krvi;
i Duh je, koji svjedoči, jer je Duh istina.
……………………………………………

KAKO JE ISUS KRIST DOŠAO NA ZEMLJU?
DOŠAO JE VODOM, KRVLJU I DUHOM.
===================================================

1. IVANOVA 5,7
Jer su trojica, što svjedoče u NEBU:
"OTAC, RIJEČ I DUH SVETI;
i ova su trojica jedno,
…………………………………………..

POSTOJI SVJEDOČANSTVO NA NEBU.
TROJE JE NA NEBU.

1. NA NEBU JE BOG JEDINI JHVH.
2. BOG JEDINI JHVH IMA SVOJU RIJEČ KOJOM SVE STVARA.
RIJEČ JE BOG.
3. BOG JHVH IMA SVOGA DUHA.
BOG JHVH JE SVET I NJEGOV DUH JE SVETI DUH.

NA NEBU JE BOG JHVH – KOJI JE:
OTAC I NJEGOVA STVARALAČKA RIJEČ I NJEGOV SVETI DUH
KOJI ČINE JEDNOGA BOGA JHVH.
===================================================

1. IVANOVA 5,8
I troje je, što svjedoči na ZEMLJI:
"DUH, I VODA, I KRV;
I OVO JE TROJE JEDNO.
………………………………………………

POSTOJI SVJEDOČANSTVO NA ZEMLJI.
NA ZEMLJI JE BIO SIN G Jehoshua.
I U Yehoshui Pomazaniku Jahvinu JE:
1. DUH
2. VODA
3. KRV
NA ZEMLJI JE Jehoshua
SA SVOJIM DUHOM, VODOM I KRVLJU
SVJEDOČIO.
===================================================

Da ti još pomognem -

Imaš 2 svjedočanstva -

1. od Boga Oca Jahve sa NEBA
2. od Sina na ZEMLJI
-----------------------------------------------


Riječ – Logos je „sastavni dio“ Boga Jahve.
Jehoshua nema veze sa Logosom,
Sem te – što je i On – Jehoshua stvoren po Jahvinoj riječi.
Nema stiha – Jehoshua je RIJEČ – Logos.
NEMA!

ZATO - iz gornjih razloga,
Niti jedan ozbiljni Teolog TTT, i još neki,
NE upotrebljava stih 1. IVANOVA 5,7
kao dokaz za TTT,
ili da je SIN = Riječ,
Jer mu okolina stihova jasno ruši lažni nauk.
Nego – dapače – izbacuje taj stih!

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Zdravo piramida4,

Prvo da ti se zahvalim na pomoći

piramida4 je napisao/la:


Da ti još pomognem -

Imaš 2 svjedočanstva -

1. od Boga Oca Jahve sa NEBA
2. od Sina na ZEMLJI
-----------------------------------------------


Riječ – Logos je „sastavni dio“ Boga Jahve.
Jehoshua nema veze sa Logosom,
Sem te – što je i On – Jehoshua stvoren po Jahvinoj riječi.
Nema stiha – Jehoshua je RIJEČ – Logos.
NEMA!

ZATO  - iz gornjih razloga,
Niti jedan ozbiljni  Teolog TTT, i još neki,
NE upotrebljava stih 1. IVANOVA 5,7  
kao dokaz za TTT,
ili da je SIN = Riječ,
Jer mu okolina stihova jasno ruši lažni nauk.
Nego – dapače – izbacuje taj stih!



a zatim da ti uputim kritiku što mi nadam se nećeš zameriti – mada sam i ja , kao i još neki članovi foruma, sklon da  odlutam od naslovljene teme, u ovom slučaju to je Krštenje djece ili krštenje odraslih , ti si se baš udaljio od iste i uporno insistiraš na nečemu drugom, i mada slažem se da je i to zaista bitna tema i vidim da ti je stalo do nje ali i meni je stalo do ove teme.
Stoga, pošto te cenim kao zanimljivog i dobronamernog sagovornika, bilo bi mi drago nastaviti razgovor na temi https://izaija95.forumcroatian.com/t1967p396-je-li-isus-bog a zamoliću kainosa da tamo prebaci naše poslednje postove mada to nije neophodno pa tako, ako želiš svakako, možemo nastaviti diskusiju i pozvati  ostale da nam se pridruže i iznesu svoje mišljenje.
Takodje valjalo bi da, uzimajući svakako u obzir koliko si u mogućnosti, malo češće posećuješ forum i odgovaraš na poruke jer ako je predugo neaktivna tema se „ohladi“, nit razgovora se prekine i zainteresovanost i volja za komentarisanjem naprosto izbledi.

Svako dobro.

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
KRŠTENJE – DJECE – ŠKROPLJENJE – KATOLICI
============================================

Ako nam je naš
Gospodin Jehoshua Mesija,
Sin Božji,
UZOR,
onda bi trebali što je moguće više slijediti njegova uputstva!

IVAN 13,10
Kaže mu Isus: "Tko je OKUPAN,
ne treba drugo da opere nego noge - i sav je čist!
I vi ste čisti, ali ne svi!

OKUPAN - ne znači poškropljen.

KJV
Joh 13:10 JesusG2424 saithG3004 to him,G846 He that is washedG3068

Strong
G3068 λούω louō loo'-o
A primary verb; to bathe (the whole person)

Okupati - oprati cijelu osobu!

Ne slijevati, ne škropiti sa par kapi, ne samo po glavi!

CIJELI!

Djecu nitko u Bibliji nije krstio,
već samo blagoslovljivao. Zašto?

Za prihvatiti Jehoshuu SINA u svoj život potrebno je obaviti i ispovijed grijeha
da bi u novi život ušao čist.

Djeca nemaju grijeha, zato ih se blagoslivlja.

Mene brine da li su Katolici spašeni krštenjem dok su bili nesvjesna djeca.
Jer ako nisu - bit će im Vraga!

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
piramida4 je napisao/la:


Djeca nemaju grijeha, zato ih se blagoslivlja.




Grešiš, zato i ne razumeš.

Psalam 51,1 Smiluj se na me, Bože, po milosti svojoj, i po velikoj dobroti svojoj očisti bezakonje moje.
Psalam 51,2 Operi me dobro od bezakonja mojega, i od grijeha mojega očisti me.
Psalam 51,3 Jer ja znam prijestupe svoje, i grijeh je moj jednako preda mnom.
Psalam 51,4 Samome tebi zgriješih, i na tvoje oči zlo učinih, a ti si pravedan u riječima svojim i čist u sudu svojem.
Psalam 51,5 Gle, u bezakonju rodih se, i u grijehu zatrudnje mati moja mnom.
Psalam 51,6 Gle, istinu ljubiš u srcu, i iznutra javljaš mi mudrost.
Psalam 51,7 Pokropi me isopom, i očistiću se; umij me, i biću bjelji od snijega.
Psalam 51,8 Daj mi da slušam radost i veselje, da se prenu kosti koje si potro.
Psalam 51,9 Odvrati lice svoje od grijeha mojih, i sva bezakonja moja očisti.
Psalam 51,10 Učini mi, Bože, čisto srce, i duh prav ponovi u meni.
Psalam 51,11 Nemoj me odvrgnuti od lica svojega, i svetoga duha svojega nemoj uzeti od mene.
Psalam 51,12 Vrati mi radost spasenja svojega, i duh vladalački neka me potkrijepi.
Psalam 51,13 Naučiću bezakonike putovima tvojim, i griješnici k tebi će se obratiti.
Psalam 51,14 Izbavi me od krvi, Bože, Bože, spasitelju moj, i jezik će moj glasiti pravdu tvoju.

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 19 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply