Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

power_settings_newLogin to reply
+44
tripo 41
Putnik
Juditha
piramida4
sivko5
Roby Boby
Luna Tic
bs91k
bogec
cchh90cc
Gubavac
Magic Master
davor_ze
piramida3
albatros
stefani
smirnof
amos
usamljena
stranac
Caesar
jakob
emanuel
magdalena
melkisedek
Sinke
dragan
jony
vivi
No Nick
Totus Tuus
Aladin
braslav
forestsilvy
msomi
Izrail
GAZDAMATAS
Mali princ
Ruta
laodikejac
cubela
Spart
dominik
kainos
48 posters

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Krstenje djece!
Kod katolika je drugacije. Samim rodjenjem imamo istocni grijeh kojega se oslobadjamo krstenjem. Nekako mi je ljepse vidjeti malu bebu u narucju kuma kako svecenik krsti i proglasava ju djetetom Bozjim.

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Mala deca imaju posebnu draz, ali nemogu sama odluciti da li prihvataju Boga ili ne. Sobzirom da je Bog stvorio ljude sa voljom, oni nisu u tom smislu roboti.

A deca mogu pravilno birati tek naravno kada svesno mere realnost i ponude.

Kako ona mogu uopste da budu krsteni u cinu priznavanja svoje vere i prihvatanja Boga. Ona samo mogu da budu posvecena Boga. To je razlika i to velika razlika. A da su slatka slatka.

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Ali zar ne piše da ako kao djeca ne uđemo u božje kraljevstvo da nećemo ući?

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
GAZDAMATAS je napisao/la:
Ali zar ne piše da ako kao djeca ne uđemo u božje kraljevstvo da nećemo ući?

Misli se na srce djeteta koje nema zlo i zlobe u sebi kao mi odrasli,a dijete se nezna kajati za svoje grijehe,a mi odrasli znamo i zato je potrebno traziti oprost od grijeha.</BLOCKQUOTE>

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
GAZDAMATAS je napisao/la:
Ali zar ne piše da ako kao djeca ne uđemo u božje kraljevstvo da nećemo ući?


iskreno, mislim da si to malo predoslovno shvatio.

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Za djecu odgovaraju njihovi roditelji dok odrastaju, odgajaju ih,, tako je i na njima odluciti da li ce dijete krstiti ili ne, u kakvom ce duhu dijete rasti i koji moral ce prihvatiti.

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Noemi je napisao/la:
Jedni krštavaju malu djecu, drugi krštavaju odrasle u vodi, a treći kažu: ne treba se krstiti.
Koje je vaše iskustvo?


Treba se krstiti.
Eto to ja kažem.

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
[quote="Izrail"]
Noemi je napisao/la:
Jedni krštavaju malu djecu, drugi krštavaju odrasle u vodi, a treći kažu: ne treba se krstiti.
Koje je vaše iskustvo?


Treba se krstiti.
Eto to ja kažem.[/quote


E,obred ovo bi mozda i vrjedilo,da si ti Vicarius Fiili Dei:pop: ,ali buduci da je medju njima bilo iskrenih,divnih,prvo ljudi a onda vjernika,postoji i nijansa.obred </BLOCKQUOTE>

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
"Princip je isti sve su ostalo nijanse"

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Izrail je napisao/la:
"Princip je isti sve su ostalo nijanse"

Varas se Krist se krstio kao odrasla osoba,malo kasnije cu navesti stih iz biblije.obred </BLOCKQUOTE>

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Hoćeš li i na križ kao odrasla osoba ako je on išao?

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Izrail je napisao/la:
Hoćeš li i na križ kao odrasla osoba ako je on išao?

DA, jer sam spremna,na sve sto je moj dragi Krist prezivio-samo ako sam dostojna ,a u iskustvima cu ti ispricati da sam ponjela kriz zivota zbog mog Dragog Krista,</BLOCKQUOTE>

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Da li bi smo i decu na krst za sto su prihvatila krstenje na koje su ih gurnuli roditelji*?

Onaj koji se krsti on mora i da nosi krst!

Deca za to ne mogu biti krstena, krst je samo za one koji mogu samostalno donositi odluke i nositi odgovornosti.

To je razlika.

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Preduvjet za krštenje je vjera onoga koji se krsti. U apostolskoj crkvi samo oni koji su vjerovali su se krstili. Krštenje bez vjere nema smisla. Sukladno tome mislim da je besmisleno krštavati djecu.

Vezano uz samo krštenje jedino pravovaljano je ono biblijsko, a to je uronjavanjem u vodu. Biblija ne poznaje drugi način krštenja.

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
"Dana mi je sva vlast na nebu i na zemlji! Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga i učeći ih čuvati sve što sam vam zapovjedio!"
"I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta."

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
U evanđeljima piše da je mnoštvo hrlilo Ivanu da ih krsti vodom.
I Isusa je krstio.
Zanima me ima li povijesnih dokaza da su stari židovi imali taj običaj krštenja odraslih vodom?
Dakle danas to ne čine kad su prestali?
Hvala na svakoj informaciji.

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Romala je napisao/la:
Jedni krštavaju malu djecu, drugi krštavaju odrasle u vodi, a treći kažu: ne treba se krstiti.
Koje je vaše iskustvo?


Što ćemo dakle reći? Da ostanemo u grijehu da milost izobiluje? 2 Nipošto! Jednom umrli grijehu, kako da još živimo u njemu? 3 Ili zar ne znate: koji smo god kršteni u Krista Isusa, u smrt smo njegovu kršteni. 4
Krštenjem smo dakle zajedno s njime ukopani u smrt da kao što Krist
slavom Očevom bi uskrišen od mrtvih, i mi tako hodimo u novosti života.

5 Ako smo doista s njime srasli po sličnosti smrti njegovoj, očito ćemo srasti i po sličnosti njegovu uskrsnuću. 6 Ovo znamo: naš je stari čovjek zajedno s njim raspet da onemoća ovo grešno tijelo te više ne robujemo grijehu. (Rimljanima 6)

Krsititi se treba, i to kada je covjek svjesan svog izbora.
"Putujući tako, stigoše do neke vode pa će dvoranin: "Evo vode! Što priječi da se krstim?"Filip odgovori :"Ako vjerujes iz sveg srca, mozes." "Vjerujem-odvrati onaj-da je Isus Krist Sin Bozji." djela 8 :36, 37

Dijete ne moze za sebe reci da vjeruje, jer jos niti ne govori.A zanimljivo je da u odredenim Biblijama fali 37 stih. Zanimljivo, hm, pitam se zasto Razz

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
Čujte ako židovi tada nisu imali običaj krstiti kao ni sada što nemaju bespredmetna je svaka rasprava djeca ili odrasli.

descriptionKrštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad? - Page 2 EmptyRe: Krštenje djece ili krštenje odraslih - pitanje je sad?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply