Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

power_settings_newLogin to reply
+42
kainos
amos
sivko5
piramida4
misliti
Mika
Domenika
Moderator
magdalena
lapillus
apostol
otpadnik
jakob
Medeni
servus dei
nathan
Navi
vijesnik
ILIJA
emanuel
Justin
crusader
Naomi
imhotep
Bhakti
mickey_mouse
moki72
Istina
tomahowk1
Trešnja
forestsilvy
Velikomucenik
Konin
Euro
Feba
dragan
Želislav
No Nick
dominik
Ruta
Aladin
jony
46 posters

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Gubavac
. I zato braćo i sestre nemojmo braniti ženama da govore i propovijedaju jer Bog koristi svakoga, bez obzira na spol,koji mu se iskreno preda i dopušta da Bog djeluje u tom životu.

Amen.Amen

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
B92 Propovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 Item-new-black Info Propovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 Item-new-black Vesti Propovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 Item-new-black Svet
Propovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 Trans

SAD: Ženi pun generalski čin
24. jun 2008. | 01:32
| Izvor: Beta
Vašington -- Prvi put u
američkoj istoriji jedna žena je dobila čin generala sa četiri
zvezdice, što je najviši čin koji jedno vojno lice može da dobije u
miru.


Sekreterijat odbrane objavio je danas da je predsednik SAD Džordž Buš
imenovao general-pukovnika En Danvudi za funkciju komandanta vojne
opreme, odgovornog za opremanje, snabdevanje i naoružavanje vojnika u
vojsci.

Ako to potvrdi Senat, ona će biti prva žena koja će steći pun
generalski čin. Po zakonu, u vojsci može da bude samo 11 aktivnih
generala sa četiri zvezdice, uključujući i šefa generalštaba, što je
trenutno general Džordž Kejsi.

Žene do sada nisu uspevale da
dostignu taj čin jer im po zakonu nije bilo dozvoljeno da učestvuju u
borbama, koje su bile put do najviših pozicija. Ta zabrana još uvek
stoji, međutim, u slučaju Danvudijeve vojska je izabrala da ostavi po
strani ograničenja.

Danvudijeva je jedna od dve žene u vojsci
koje imaju čin generala sa tri zvezdice. Druga je general-pukovnik
Ketlin Gejni, koja je direktor logistike u generalštabu.

"Njena 33-godišnja služba, naglašena izvanrednim liderskim
sposobnostima i posvećenošću dužnosti, čine je posebno kvalifikovanom
za tu visoku poziciju", saopštio je sekretar odbrane Robert Gejts.

Danvudijeva je trenutno zamenik komandanta za vojnu opremu. Među njenim
ranijim funkcijama je i komandant vojne podrške, kao i zamenik šefa
logistike generalštaba.

"Veoma sam počastvovana zbog današnje
objave, ali istovremeno i skromna. Odrasla sam u porodici u kojoj se
nije znalo šta je durbin. Ovo imenovanje samo potvrđuje da sam bila
iskrena u svojoj vojnoj karijeri", rekla je Danvudijeva.



descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
U mojoj bivšoj Crkvi, EPC, žene propovjedaju.
Ja sam upozorio njih i Starješinstvo, ali ništa od toga.
Imaju oči, a ne vide, imaju uši, a ne čuju.

Po Bibliji je


1.KORINĆANIMA 11:3-9,13,15 Ali htio bih da znate: svakomu je mužu glava Krist, glava ženi muž, a glava Kristu Bog. Svaki muž koji se moli ili prorokuje pokrivene glave sramoti glavu svoju. Svaka pak žena koja se moli ili prorokuje gologlava sramoti glavu svoju. Ta to je isto kao da je obrijana. Jer ako se žena ne pokriva, neka se šiša; ako li je pak ružno ženi šišati se ili brijati, neka se pokrije. A muž ne mora pokrivati glave, ta slika je i slava Božja; a žena je slava muževa. Jer nije muž od žene, nego žena od muža. I nije stvoren muž radi žene, nego žena radi muža. Sami sudite dolikuje li da se žena gologlava Bogu moli? Ne uči li nas i sama narav da je mužu sramota ako goji kosu? A ženi je dika ako je goji jer kosa joj je dana mjesto prijevjesa.

1.KORINĆANIMA 14:33-35 jer Bog nije Bog nesklada, nego Bog mira. Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku.

Ali sada je svuda emancipacija i ženama nitko ništa nesmije reč.

Nije važno ako ne radimo po Bibliji - po mnogima.
To su sitnice - kažu!
Naše je da opomenemo brata ili sestru.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Bog kaže, a mi ne izvršavamo;

1.KORINĆANIMA 14:33-35 jer Bog nije Bog nesklada, nego Bog mira. Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku.

Uz to i:

1.KORINĆANIMA 11:3-9,13,15 Ali htio bih da znate: svakomu je mužu glava Krist, glava ženi muž, a glava Kristu Bog. Svaki muž koji se moli ili prorokuje pokrivene glave sramoti glavu svoju. Svaka pak žena koja se moli ili prorokuje gologlava sramoti glavu svoju. Ta to je isto kao da je obrijana. Jer ako se žena ne pokriva, neka se šiša; ako li je pak ružno ženi šišati se ili brijati, neka se pokrije. A muž ne mora pokrivati glave, ta slika je i slava Božja; a žena je slava muževa. Jer nije muž od žene, nego žena od muža. I nije stvoren muž radi žene, nego žena radi muža. Sami sudite dolikuje li da se žena gologlava Bogu moli? Ne uči li nas i sama narav da je mužu sramota ako goji kosu? A ženi je dika ako je goji jer kosa joj je dana mjesto prijevjesa.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
1. Tim.2,11-12: " Žena neka u miru uči sa svom podložnošću. Ženi pak ne dopuštam poučavati..."

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Amen
brate aw-hab

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Amen. braćo.Ko dopušta ženi da poučava podlaže se antihristovom duhu.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Što mislite da žene ne mogu nekome držati biblijski sat ili podučavati nekoga....ne živimo na Bliskom Istoku study

Zadnja promjena: Chrysostom; čet 17 vel 2011, 16:46; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Samo čitaj Bibliju i ono što piše u njoj je Zakon.
Nemoj skretati - zaostali, praljudi,......
Drž se Biblije.
Malo kvasca ukiseli cijeli kruh.
Emancipacija je ateistička ili nečija druga izmišljotina, ali Božje nije sigurno.
Tu je Bog jasan, ali mi nismo.
Griješimo, i one.
Ali ako upozoriš sestru da griješi, pokažeš joj stihove, a ona se ne ispravi - ti si svoje napravio za Boga, a Bog će napraviti sa njom ono što misli da treba.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
uff,uff,uff kakvo skrnavljenje textova.Moze li mi neko od vas koji korintcanima poslanicu iznosite kao argumet da mi obasni zasto i kada jer to Pavle napisao i koji problem je bio u Korintu,pa im Pavle daje savete?
Izgleda da je Pavle kontradiktoran kada Galacanima pise:
Gal 3:28 Nema tu Jevrejina ni Grka, nema roba ni gospodara, nema muškog roda ni ženskog; jer ste vi svi jedno u Hristu Isusu.
Sta da radimo sada,kada dodje sestra i pokaze vam ovaj stih?

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
ISTINITI je napisao/la:
uff,uff,uff kakvo skrnavljenje textova.Moze li mi neko od vas koji korintcanima poslanicu iznosite kao argumet da mi obasni zasto i kada jer to Pavle napisao i koji problem je bio u Korintu,pa im Pavle daje savete?
Izgleda da je Pavle kontradiktoran kada Galacanima pise:
Gal 3:28 Nema tu Jevrejina ni Grka, nema roba ni gospodara, nema muškog roda ni ženskog; jer ste vi svi jedno u Hristu Isusu.
Sta da radimo sada,kada dodje sestra i pokaze vam ovaj stih?
Tu Pavao govori o našem statusu u Kristu ( svi smo sinovi Božji u njemu ) ali tu nema riječi o našoj službi.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Evo i za Korinćane 14,34 : " Žene vaše u crkvama neka šute: nije im dopušteno govoriti, nego..."
Tu Biblija jasno kaže da u crkvama, a ne samo u Korintskoj crkvi.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
To i dalje nije odgovor na moje pitanje zasto to Pavle pise Korincanima? Sta to znaci biti jedno u Hrstu pojasni mi malo?Kako su to u starom zavetu zene bile sudije i vojde naroda,prorocice a sad nemaju vise prava na to"jer Bibljija jasno kaze"?
Act 21:9 I ovaj imaše četiri kćeri devojke koje proricahu.
Luk 2:36 I beše Ana proročica, kći Fanuilova, od kolena Asirovog; ona je ostarela, a sedam je godina živela s mužem od devojaštva svog

stih koji si istrgnuo iz konteksta cele glave,ne stoji jer celo poglavlje u konetekstu uopste ne govori o zabaranjivanju sluzbi zenama u crkvi vec o jednom od problrma koji su bili u korintskoj crkvi.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Obrati pažnju na to da je razlika između
propovijedanja - naučavanja
i prorokovanja.
To su dvije različite stvari za Boga.
Onaj tko prorokuje, je Božji glasnik, kao Anđeo.

Ako gledaš da je neka poslanica za samo jednu Crkvu,
a da se ne može odnositi na druge,
jako griješiš.

Jer onda možeš sve poslanice izbaciti iz Biblije,
jer se odnose samo na nekoga posebno,
a ne na tebe i tvoje okruženje.

Da li žene propovijedaju - naučavaju - Da!
Onda se to odnosi i na tvoju Crkvu!

Izađi pred Crkvu,
i kaži svima na glas
što je istina.

Reci ženama propovjednicama - da griješe,
i neka isprave svoje krive putove.

Jer ako znaš, a nisi upozorio brata,
krv njegova na tvoju glavu.

Istina boli.
Zato su me ekskomunicirali.
Ali Bog sve vidi, zato ne brini.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Žene imaju odgovornost da govore drugima o Bogu i da tako svijedoče Krista. Djela 2:14-18.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Ajmo zajedno pročitati:

Djela apostolska 2
(14) A Petar zajedno s jedanaestoricom ustade, podiže glas i prozbori: "Židovi i svi što boravite u Jeruzalemu, ovo znajte i riječi mi poslušajte:
(15) Nisu ovi pijani, kako vi mislite - ta istom je treća ura dana -
(16) nego to je ono što je rečeno po proroku Joelu:
(17) "U posljednje dane, govori Bog: Izlit ću Duha svoga na svako tijelo i proricat će vaši sinovi i kćeri, vaši će mladići gledati viđenja, a starci vaši sne sanjati. (18)Čak ću i na sluge i sluškinje svoje izliti Duha svojeg u dane one i proricat će.

Kaže - PRORICATI - ne poučavati!
To su 2 različite stvari!

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Što su to one proricale?
Na taj su način imale prednost govoriti o Bogu=propovjedati Božje objave.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Bog jasno daje ženama na znanje -
proricati - da
naučavati - ne.

I to je to.

Proricati je davati buduće objave. DA
Naučavati je naučavati. NE

(16) Ako je kome do prepirke, takva običaja mi nemamo, a ni Crkve Božje.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 25 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply