Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionKako je Isus propovijedao EmptyKako je Isus propovijedao

more_horiz
Isus Krist, bogočovjek, snažno je utjecao na svakog čovjeka.
Njegove riječi i misli su imale snagu i pomazanje. Sama pojava Isusa izaziva promjenu na ljudima.

Isus je živ! On je uskrsnuo! Može i dan danas da se pojavi na bilo kojem mjestu. Poslao je svog Svetog Duha da nas prosvjetljuje i transformira.

Vrlo duboka propovijed Isusa bila je ona o ljudskom srcu. Što stanuje u srcu čovjeka?

Osim fizičkog srca, imamo duhovno srce, u kojem se nalaze pojmovi koje oživljavamo i pretvaramo u djela.

Kako je Isus propovijedao? Što su značile riječi koje je govorio, kako su ih razumijeli ljudi onog vremena, a kako ih shvaćamo danas?

Idemo redom.

descriptionKako je Isus propovijedao EmptyRe: Kako je Isus propovijedao

more_horiz
Isus se neće pojaviti danas na bilo kojem mjestu..ovdje ili ondje..
On će u svom drugom dolasku doći na oblacima, a sam je rekao da nevjerujemo kada budu govorili - evo ovdje je ili ondje..
abraham

descriptionKako je Isus propovijedao EmptyRe: Kako je Isus propovijedao

more_horiz
Evo Smile da pojasnim svoju misao: Isus je rekao: kada smo dvoje ili troje u imenu Njegovom zajedno, i on je među nama, na bilo kojem mjestu svijeta da se skupe kršćani u ime njegovo i on je prisutan svojim duhom i rječju. On se pojavljuje i objavljuje svom narodu i to mi doživljamo i svjedočimo promjenom u svojem životu. Njegova sila i moć djeluje u svetom narodu, u onima koji su pokajani, oprani i očišćeni. Putem svoje Istine, Isus je prisutan među nama, i može se pojaviti i djelovati putem Duha Svetoga. Kako bi se drugčije mogli mijenjati da On nije među nama? Crkva, kao Tijelo Kristovo predstavlja Njega, njegov nauk i pronosi Radosnu vijest. Isus živi među narodom svojim i mi ga gledamo, slavimo, ljubimo, On je naš vođa, naš učitelj, naš Gospodin i Bog. Njemu se klanjamo u našim srcima i slavimo ga, i on je stalno s nama....Nikad nas ne napušta...s nama je, na svakom mjestu i dan,danas se pojavljuje u svom narodu.

Uzalud bi bile naše službe i molitve, vjerovanje i govorenje da ON nije s nama....bez njega ne možemo činiti ništa!

( uopće nisam mislila na fizičko pojavljivanje kao što su mislili kršćani tamo 18.. i neke, ne znam već koje...nego sam mislila na pojavu Isusa Krista u svom otkupljenom narodu, pa podrazumijevam da me shvaćate što hoću pisati)

descriptionKako je Isus propovijedao EmptyRe: Kako je Isus propovijedao

more_horiz
abraham je napisao/la:
Isus se neće pojaviti danas na bilo kojem mjestu..ovdje ili ondje..
On će u svom drugom dolasku doći na oblacima, a sam je rekao da nevjerujemo kada budu govorili - evo ovdje je ili ondje..
abraham


Ja sam s vama u sve dane do svršetka svijeta, reče Isus.. zar ne Abrahame, a Njegova pojava na bijelim oblacima je slikoviti prikaz onoga što se događa u čovjeku kada se Božjom milošću uzdiže njegova svijest ka Bogu. Uostalom, cijelo Otkrivenje je slikovito metaforički prikaz dinamike svijesti i čišćenja grešne ljudske prirode prikazane kroz sedam crkava ili sedam odaja zamka duše o kojima su u kršćanstvu govorili Tereza Avilska i Jovan Lestvičnik, a koji se događa kada se Krist spušta, kada Krist dolazi u našu dušu. Individualni karakter Otkrivenja poprimit će globalni tek na kraju vremena kada se svo postojanje, svi stvoreni univerzumi umire u Gospodu, kada se Duh Božji opet bude prostirao nad bezdanom u kojeg će se stropoštati svi oni koji nisu mogli podnijeti Oganj Ljubavi Božje.

descriptionKako je Isus propovijedao EmptyRe: Kako je Isus propovijedao

more_horiz
Isus je govorio isine neba kao onaj koji ima moč, kao izvor svega kao Stvoritelj i Zakonodavac, kao Sudija. On je dobro znao što kome treba reči i na koji način.
Naše propovijedi su drugačije po svakom pitanju od Isusovih.
Prvo, govore ju obični smrtni ljudi, kao oni koji ne poznaju Isusa kao što je Isus poznavao Nebeskog Oca i bio u kontaktu sa Njime.
Tip propovijedi danas je obratan od onih Isusovih: danas se ubacuje previše teologije, a malo primjene. Isus je govorio kroz ilustracije, primjera iz prirode, bez suviše teške teologije, tako da istina može doći do svakog srca. Mi se opterećujemo nepotrebnih izrazima i nejsnim tumačenjima.
Propovijed treba biti nadahnujća, produhovljena, mora nam dati snagu za idući period našeg života. To je duhovna hrana bez koje ne možemo, inače ćemo zakržljati i umirijeti. Makar u duhovnom smislu.

descriptionKako je Isus propovijedao EmptyRe: Kako je Isus propovijedao

more_horiz
Isus je propovijedao istinu sa ljubavlju. Pristupao je svakom čovjeku ne osuđujući ga a opet ljubavlju ga uputiti na njegov život koji nije u skladu sa voljom Božjom.Prilagodio se svakom čovjeku bez da je izmjenio ni slovce istine. A stvar jest u tome što istina i jest ljubav. Tako i mi moramo činiti. Pristupati ljudima sa ljubavlju, prihvatiti ih i razumijeti i jednostavno ljubavlju uputiti na ono što Bog nudi svakome od nas i na naše obveze prema Njemu. Hvala. Mir vam u Isusu Kristu Gospodinu našemu.

descriptionKako je Isus propovijedao EmptyRe: Kako je Isus propovijedao

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply