Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Borongajci

power_settings_newLogin to reply
+17
flower
talmidim
NJEGOVA
Euro
Trešnja
Morthul
dragan
Spart
ziger
kainos
Mila
Feba
Aladin
apostol
bolna
dominik
Izrail
21 posters

descriptionBorongajci EmptyBorongajci

more_horiz
Budući da na jednoj temi nisam dobio odgovor tko su Borongajci otvaram topic da možemo samo o njima pisati ovdje a da ne mješamo teme.
Ja sam našao samo ovo što mi se čini objektivno:

Poceli su na Borongaju, osnovani krajem 80-ih, pocetkom 90-ih. Rasirili
se po cijelom ZG (al im je ostao naziv borongajci). Nemaju
institucionaliziranu crkvu, vec je to samo zajednica.



Biblija je jedini autoritet... jednostavna organizacija...



u cestim su kontaktima s nekim adventistima, nekim baptistima i mnogo pentekostalaca...
http://www.forum.hr/showthread.php?t=67092&page=4

Dakle kad se o njima priča puno je subjektivizma.
Što vi znate o njima?

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
a sto to tebe toliko zanima?

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
Borongajci? Tko su oni, kakva je to zajednica? O čemu uče oni? Kažeš da su se proširili po Zg..Eto ako netko i pripada toj zajednici pa neka nam i kaže nešto o njima, a ako netko i zna nešto o njima neka to podjeli i s nama, dobro je znati sve, zašto ne?

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
dominik je napisao/la:
a sto to tebe toliko zanima?


A što me nebi smjelo zanimati.
Imamo navodno aktivne i Bogu predane ljude u gradu a o njima se mano zna, zar to nije dovoljan razlog?

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
Da li covjek mora pripadati nekoj crkvenoj organizaciji,da bi ga Bog prihvatio kao vjernika????

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
Ne mora, mora samo verovati.

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
Pripadnost određenoj organizaciji ne znači ništa. Hodati u Svetlu, biti pod Krvlju, biti rođen od Duha, i biti novo stvorenje, biti obrezanog srca... To je ono što se računa a ne pripadnost nekoj grupi ili crkvi ili organizaciji. Zbog toga nikada ne tvrdim da neko mora biti deo moje crkve da bio bio spasen ili nešto slično što mnogi ljudi danas tvrde, bilo svesno to verujući ili nesvesno to podrazumevajući.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
Lijepo se vi napričaste o svemu osim o temi ovdje.Wink

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
Izrail je napisao/la:
Lijepo se vi napričaste o svemu osim o temi ovdje.Wink


Informacije iz druge ruke niad nisu dovoljno pouzdane. Zašto ne odeš na njihov sastanak i vidiš sam?

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
Feba je napisao/la:
Izrail je napisao/la:
Lijepo se vi napričaste o svemu osim o temi ovdje.Wink


Informacije iz druge ruke niad nisu dovoljno pouzdane. Zašto ne odeš na njihov sastanak i vidiš sam?

Da, ukrala si mi riječ iz usta, ali predpostavljam da je odgovor otprilike ovakav: Sveta je crkva katolička pa što ću dalje lol!

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
Mila je napisao/la:
Feba je napisao/la:
Izrail je napisao/la:
Lijepo se vi napričaste o svemu osim o temi ovdje.Wink


Informacije iz druge ruke niad nisu dovoljno pouzdane. Zašto ne odeš na njihov sastanak i vidiš sam?

Da, ukrala si mi riječ iz usta, ali predpostavljam da je odgovor otprilike ovakav: Sveta je crkva katolička pa što ću dalje lol!


Dobro vama ide imate temu za te uigrane scene
https://izaija95.forumcroatian.com/Prijateljstvo-c3/Svjedoeenje-f5/Uigrane-scene-obraaenja-p17437.htm#17437

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
Izrail je napisao/la:
Dobro vama ide imate temu za te uigrane scene

Mene baš briga gdje ćeš ti biti dok god si s Kristom. Ja nisam iz crkve Borongajaca i nemam apsolutno nikakav interes da ikoga tamo dovedem da postane njihov član. Ali ne volim kad netko ima stav da je najbolji, najsvetiji i najpametniji i ''najpraviji'', a redovito zabada nos dalje i s distance još k tome pun kritizerskog duha jer to nije u duhu Kristovom. Meni nije problem doći u bilo koju denominaciju da ju vidim ako me zanima ili ona ili nekakav seminar tamo, ali opet znam gdje mi je mjesto.
P.S. to se ne odnosi na mormone, oni nisu kršćani; mislila sam na kršćanske denominacije/crkve

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
Izrail je napisao/la:
Mila je napisao/la:
Feba je napisao/la:

Informacije iz druge ruke niad nisu dovoljno pouzdane. Zašto ne odeš na njihov sastanak i vidiš sam?

Da, ukrala si mi riječ iz usta, ali predpostavljam da je odgovor otprilike ovakav: Sveta je crkva katolička pa što ću dalje lol!


Dobro vama ide imate temu za te uigrane scene


Ni ja ne pripadam toj zajednici tako da ništa ne dobivam niti gubim što bi ti otišao tamo i sam vidio jedan njihov sastanak.

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
Feba je napisao/la:

Ni ja ne pripadam toj zajednici tako da ništa ne dobivam niti gubim što bi ti otišao tamo i sam vidio jedan njihov sastanak.


Pa di imaju sastanke i kada.
Vrlo malo znam o njima pa zato i jesam otvorio temu.

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
Izrail je napisao/la:
Feba je napisao/la:

Ni ja ne pripadam toj zajednici tako da ništa ne dobivam niti gubim što bi ti otišao tamo i sam vidio jedan njihov sastanak.


Pa di imaju sastanke i kada.
Vrlo malo znam o njima pa zato i jesam otvorio temu.



Subotom u 18. Uđeš u dvorište gdje je Gap. Zatim prođeš i Gap i kockarnicu i skroz na kraju dvorišta su oni.

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
Feba je napisao/la:

Subotom u 18. Uđeš u dvorište gdje je Gap. Zatim prođeš i Gap i kockarnicu i skroz na kraju dvorišta su oni.


Ne znam gdje je Gap.
Ali na čudnom su mjestu kockarnica?
:afro:

I subotom ne mogu jer idem na neokatekumensku sv, misu a ona je uvijek subotom navečer i vrijedi kao nedjeljna misa.
Kladim se da to nisi znala.
Nego ajde budi dobra pa napiši par golih podataka o njima.
Tko ih je utemeljio itd bez nekih ulazaka u ocjene.
Hvala.

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
Izrail je napisao/la:


Ali na čudnom su mjestu kockarnica?
:afro:

I subotom ne mogu jer idem na neokatekumensku sv, misu a ona je uvijek subotom navečer i vrijedi kao nedjeljna misa.
Kladim se da to nisi znala.
Nego ajde budi dobra pa napiši par golih podataka o njima.
Tko ih je utemeljio itd bez nekih ulazaka u ocjene.
Hvala.


Tamo su iznajmili prostor za zajedničke sastanke subotom jer su inače podijeljeni na 4 ili pet zajednica.
Ne znam tko ih je utemeljio, mislim da je to bila jezgrica ljudi a točna imena ne znam.

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
Ne znam gdje je to još uvijek.
mouse

descriptionBorongajci EmptyRe: Borongajci

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply