Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Molitva za neprijatelje

power_settings_newLogin to reply
+2
Spart
maxadsl
6 posters

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyMolitva za neprijatelje

more_horiz
Čitala sam u knjigama da onaj tko ne može da voli svoje neprijatelje, ne voli ni Boga.
Biblija nas uči da sve ljubimo bez razlike. Možemo li to uvijek? Imate li kakvih iskustava?

Da li vas je netko povrijedio a vi se molili za njega/nju?

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
Molitva za neprijatelje 020106TA237_prvE ovo ti je strasno pitanje,uvijek me juka,kako voljeti nekoga kad ti ide za petama i stalno ti smislja zlo?Nasla sam kompromis ,a da li je pred Bogom pravo?Neznam!Ne mrzim neprijatelja,ignoriram ga, i nedamu slijedecu priliku,a zelim pred Bogom biti prava,kad mi spadne adrenalin mogu se i pomoliti,ali si licemerje nemogu dopustiti,i tim se iskonski neslazem.Uvijek postivam iskrene neprijatelje nego neiskrene prijatelje,eto borim se,zelim Bogu ugoditi.






Molitva za neprijatelje P

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
Dina je napisao/la:
Molitva za neprijatelje 020106TA237_prvE ovo ti je strasno pitanje,uvijek me juka,kako voljeti nekoga kad ti ide za petama i stalno ti smislja zlo?Nasla sam kompromis ,a da li je pred Bogom pravo?Neznam!Ne mrzim neprijatelja,ignoriram ga, i nedamu slijedecu priliku,a zelim pred Bogom biti prava,kad mi spadne adrenalin mogu se i pomoliti,ali si licemerje nemogu dopustiti,i tim se iskonski neslazem.Uvijek postivam iskrene neprijatelje nego neiskrene prijatelje,eto borim se,zelim Bogu ugoditi.






Molitva za neprijatelje P


Dina shvaćam te u potpunosti,svi smo mi ipak samo ljudi,ali jedan stih koji sam danas pročitao u Svetom Pismu me podsjetio baš na to;Mt.5:44-47 "A ja vam kažem: Ljubite svoje neprijatelje i molite za one koji vas progone,kako biste postali sinovi svoga Oca nebeskog,koji čini da njegovo sunce izlazi nad zlima i dobrima,i da kiša pada pravednima i nepravednima.Ako ljubite one koji vas ljube,kakvu ćete plaću imati?Zar i carinici ne čine to isto?....

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
Ja sam čitala "starca Siluana", monah s Hilandara. On kaže: tko ne može da voli svog neprijatelja, ne može da voli Boga.

E, to je malo viša filozofija. Karate je zakon, ponekad Smile

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
Razlikujem dvolicnost,patrijarha-Abrahama,Izaka,Jakoba,Rebeke,itd sve do danas preko onih koji su Krista razapeli, kada zloupotrebljavaju suverenitet Svetog Duha i nerade sadasnji posao,navjescivanja Kristove pravednosti,vec uzivaju u svom sadistickom idolopoklonstvu.To su suvremeni licemjeri.Molim te newmember za koga se licemjera Isus molio,?

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
Zar nije Krist bio razapet zbog nas svih?Ne možemo ljude iz onog vremena svrstavati kao da su potpuno drukčiji od nas danas.Ako je nama Bog poslao svog Jedinog Sina da umre za nas,a mi smo ti koji smo protiv Njega,sve do našeg pokajanja i obraćenja Bogu,tko smo mi da sudimo?

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
Ni govora ne sudim nikome,ali nesmijemo dopustiti preteranu tolerancijuMolitva za neprijatelje 020106TA242_prvMolitva za neprijatelje 020106TA242_prvMolitva za neprijatelje 020106TA242_prvMolitva za neprijatelje 020106TA242_prvMolitva za neprijatelje 020106TA242_prvvolim svoje neprijateljeMolitva za neprijatelje 070106NA25_prvprihvatam Kristovu zrtvu i za njih
ali nemogu ici bezgranicno,valjda sam samo covijek.Ima jedna izreka :,,zivjeti sa svetima na nebu bit ce blagoslov i slava,ali zivjeti s njima na zemlji muka je zaista prava''


Molitva za neprijatelje P

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
moguce je voljeti neprijatelje...ali samo po Kristu i Njegovom ljubavlju. Ali to postici...ah..

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
<BLOCKQUOTE>Dominik ,volim sto si iskren.-hvala ti.</BLOCKQUOTE>

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
Ljubite svoje neprijatelje.. ali mrzite grijeh u njima.
Ma ja cu vas volit i kad ste zlocesti Smile

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
E,Vanjice da li ti nije ovo frazica???



<BLOCKQUOTE>
vanja777 je napisao/la:
Ljubite svoje neprijatelje.. ali mrzite grijeh u njima.
Ma ja cu vas volit i kad ste zlocesti Smile
</BLOCKQUOTE>

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
Dino.. nisam te bas skuzila.. Smile frazica?

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
vanja777 je napisao/la:
Dino.. nisam te bas skuzila.. Smile frazica?
Mad



kuzim ja tebe,ali nemozes voljeti neprijatelja,a grijeh rastaviti od njega,nije ti to kupus ogulis prvo lisce i skuhas dobar kupus,to je dio covjeka,mora on sam sebe mjenjati.Nasla sam negdje da pise trebas se za drugoga kajati,ali tko moze to uciniti ja pozdravljam ja.....jos ..ne....mogu.</BLOCKQUOTE>

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
Ja mislim da samo uz Bozju pomoc to mozemo ciniti.
Kaze se da trebamo biti ko deca jer oni jednom drugome odmah oproste i zaborave. Svi smo mi samo ljudi, ali to nije izgovor nevoleti svoje neprijatelje!

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
vivi je napisao/la:
Ja mislim da samo uz Bozju pomoc to mozemo ciniti.
Kaze se da trebamo biti ko deca jer oni jednom drugome odmah oproste i zaborave. Svi smo mi samo ljudi, ali to nije izgovor nevoleti svoje neprijatelje!

Ali ja imam jedan drugi problem,kako si neki ljudi dopustaju,sve znati o drugima,i pricaju i argumentirano i neargumentirano,nose svjecu svuda za drugima,i kaze jedan duhovni pisac,kad bi to vrijeme,koje trose pazeci da drugi ne pogjresili,posvetili sebi bili bi vec na nebu.E sad vi meni molim vas objasnite,da li vam je netko neprijatelj ,kad tako cini o vama ili ga svrstavate,u klasu svojih prijatelja,pa makar on o vama sirio lazi?</BLOCKQUOTE>

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
To neki ljudi rade, ali je to onad stvarno zalasno jer Sad nepoznaju Boga istinito. Trebamo oprastati jer mi smo svi gresna bica i nekada znamo nekoga jako duboko uvredtiti.Shocked
I to boli ali uz Bozju pomoc mi to mozemo sigurno postici.cheers
Samo napred!!Very Happy moli

Zadnja promjena: ; uto 05 lip 2007, 13:13; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
vivi je napisao/la:
To neki ljudi rade, ali je to onad stvarno zalasno jer Sad nepoznaju Boga istinito. Trebamo oprastati jer mi smo svi gresna bica i nekada zanamo nekoga jako duboko uvredtiti.Shocked
I to boli ali uz Bozju pomoc mi to mozemo sigurno postici.cheers
Samo napred!!Very Happy moli

Draga moja Vivi,ja bi voljela kad bi ovo s teorije preslo na djela.a znam ja tako sam i ja tjesila druge,ali sve do onog trenutka dok sama nisam dozivjela,bol,koju mi je neprijatelj nanio,a onda sam u drugim cipelama pocela drugacije druge tjesiti.</BLOCKQUOTE>

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
Ma to je duhovni rast i jako je individualan.Proces u kojem te Bog mjenja traje godinama.Nebi bilo rečeno da se nemože izršit, ali smo Božjom snagom u nama.

TVOGA DUHA, TVOJE SILE ,VIŠE TEBE U MOJ ŽIVOT...
Moja omiljena pjsmica...

descriptionMolitva za neprijatelje EmptyRe: Molitva za neprijatelje

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply