Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionDva Zakona - legalizam i opravdanje u praksi EmptyDva Zakona - legalizam i opravdanje u praksi

more_horiz
U poslanici Galatima o kojim se zakonima radi?Zakon nema sile osloboditi prijestupnika njegove krivice ali ga upućuje Kristu.

descriptionDva Zakona - legalizam i opravdanje u praksi EmptyRe: Dva Zakona - legalizam i opravdanje u praksi

more_horiz
Pitanje koje si postavio ne moze ni dr. Matak tek tako odgovoriti, rekao bih. Smile

ali je sigurno razmisljati o cemu je tamo zapravo rec...Cak i da jeste u pitanju Dekalog, ja sa time nemam problema, jer znam da Zakon nema funkciju spasenja.

descriptionDva Zakona - legalizam i opravdanje u praksi EmptyRe: Dva Zakona - legalizam i opravdanje u praksi

more_horiz
No Nick je napisao/la:
Pitanje koje si postavio ne moze ni dr. Matak tek tako odgovoriti, rekao bih. :)

ali je sigurno razmisljati o cemu je tamo zapravo rec...Cak i da jeste u pitanju Dekalog, ja sa time nemam problema, jer znam da Zakon nema funkciju spasenja.

Na zahtijeve Zakona ne trebamo gledati samo kao na zabrane, nego kao na milost.Njegove su zabrane za poslušne sigurnija garancija sreće, a primljen u Kristu djeluje na usavršavanječistote karaktera koja će nam u vječnosti donositi radost..Prihvaćanje Zakona u Kristu je sastavni dio opravdanja kroz vjeru - zakon postaje naša misao u sili koju prije nije imao budući je bio oslabljen tijelom.Sada , opravdavši se vjerom u Krista , sila ispunjenja Zakona nam se dodaje u Kristovoj pravednosti - u nama nema pomisli na grijeh koga na pr. prije opravdanja nismo učinili jer za to nije bilo prilike.Zato se u grijeh uračunava i onaj kojega mi nismo učinili jer za to nije bilo prilike..

descriptionDva Zakona - legalizam i opravdanje u praksi EmptyRe: Dva Zakona - legalizam i opravdanje u praksi

more_horiz
Na zahtijeve Zakona ne trebamo gledati samo kao na zabrane, nego kao na milost.


slazem se...Smile

I sa svime ostalim se slazem. Samo ponavljam: Zakon nema moc da spase, vec nas upucuje ka Hristu! To je razlika. Ne znam slazes li se sa time? Tako bar ja posmatram stvari.

descriptionDva Zakona - legalizam i opravdanje u praksi EmptyRe: Dva Zakona - legalizam i opravdanje u praksi

more_horiz
No Nick je napisao/la:
Na zahtijeve Zakona ne trebamo gledati samo kao na zabrane, nego kao na milost.


slazem se...:)

I sa svime ostalim se slazem. Samo ponavljam: Zakon nema moc da spase, vec nas upucuje ka Hristu! To je razlika. Ne znam slazes li se sa time? Tako bar ja posmatram stvari.

Zakon nema moć oživljavati - oslabljen je tijelom..slažem se ..U topici Božji Zakon pitao sam za vezu ceremonijalnog i moralnog zakona...Ta veza je vrlo bitna..

descriptionDva Zakona - legalizam i opravdanje u praksi EmptyRe: Dva Zakona - legalizam i opravdanje u praksi

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply