Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Da li su Adam i Eva istorijske ili mitoloske licnosti?

power_settings_newLogin to reply
+3
three angels
kainos
David_
7 posters

descriptionDa li su Adam i Eva istorijske ili mitoloske licnosti? - Page 2 EmptyRe: Da li su Adam i Eva istorijske ili mitoloske licnosti?

more_horiz
Kao što rekoh Adam i Eva su stvoreni smrtni jer su kao stvorenja po prirodi smrtni dok je samo Bog po prirodi besmrtan, bespočetan itd.

Kao što znaš, oni nisu blagovali sa " stabla" života koje simbolizira samog Krista.

descriptionDa li su Adam i Eva istorijske ili mitoloske licnosti? - Page 2 EmptyRe: Da li su Adam i Eva istorijske ili mitoloske licnosti?

more_horiz
Kopitar je napisao/la:
Kao što rekoh Adam i Eva su stvoreni smrtni jer su kao stvorenja po prirodi smrtni dok je samo Bog po prirodi besmrtan, bespočetan itd.

Kao što znaš, oni nisu blagovali sa " stabla" života koje simbolizira samog Krista.


15Jahve, Bog, uzme čovjeka i postavi ga u edenski vrt da ga obrađuje i čuva. 16Jahve, Bog, zapovjedi čovjeku: »Sa svakoga stabla u vrtu slobodno jedi, 17ali sa stabla spoznaje dobra i zla da nisi jeo! U onaj dan u koji s njega okusiš, zacijelo ćeš umrijeti!«

Ok, sada razumijem, ako si mislio na ove retke. Jer Bog je čovjeku rekao ako okusi onaj pold da će zacijelo umrijeti. U tom smislu si mislio smrtan. Ali da nisu okusili ploda bili bi do dan danas besmrtni, tj. da su ostali poslušni Božjim zapovijedima.

descriptionDa li su Adam i Eva istorijske ili mitoloske licnosti? - Page 2 EmptyRe: Da li su Adam i Eva istorijske ili mitoloske licnosti?

more_horiz
Ne prijatelju samo je Bog po prirodi besmrtan i bez utjelovljenja Boga i preuzimanja na sebe smtne i raspadljive prirode stvorenja a predavanje svoga Božanstva tom stvorenju ne bi bilo života vječnog.
Bez procesa oboženja ili teoze naše smrtne naravi kao i cjelokupne tvorevine koja očekuje proslavu a koja bez utjelovljenja, muke,smrti i uskrsnuća ne bi bilo ništa od naše besmrtnosti kao rezultat izvršenja zapovjedi Adama i Eve.

descriptionDa li su Adam i Eva istorijske ili mitoloske licnosti? - Page 2 EmptyRe: Da li su Adam i Eva istorijske ili mitoloske licnosti?

more_horiz
Kopitar je napisao/la:
Ne prijatelju samo je Bog po prirodi besmrtan i bez utjelovljenja Boga i preuzimanja na sebe smtne i raspadljive prirode stvorenja a predavanje svoga Božanstva tom stvorenju ne bi bilo života vječnog.
Bez procesa oboženja ili teoze naše smrtne naravi kao i cjelokupne tvorevine koja očekuje proslavu a koja bez utjelovljenja, muke,smrti i uskrsnuća ne bi bilo ništa od naše besmrtnosti kao rezultat izvršenja zapovjedi Adama i Eve.


Ja razumijem da je Sin Božji došao i umro za nas, i jasno mi je da će spašeni dobiti život vječni. Samo te ne razumijem kako to Isus predaje Božanstvo stvorenju, tj. čovjeku - jer si gore rekao da onda čovjek postaje bog, što je opet nauka tajnih društava i mormona. Mi nismo nikakvi bogovi, nego ljudi, stvorenja. Ili te nisam razumio što si time htio reći.

descriptionDa li su Adam i Eva istorijske ili mitoloske licnosti? - Page 2 EmptyRe: Da li su Adam i Eva istorijske ili mitoloske licnosti?

more_horiz
Ja sam te već uputio na Bazilija Velikog i crkvene oce.
"Bog je postao čovjek"
U IK imamo dvije prirode Boga i čovjeka....
Bog je oplenio samog sebe i predao nama uzima na sebe materiju ( tijelo) tj prirodu stvorenja da ono što nije postane ono što Jeste.

descriptionDa li su Adam i Eva istorijske ili mitoloske licnosti? - Page 2 EmptyRe: Da li su Adam i Eva istorijske ili mitoloske licnosti?

more_horiz
Kopitar je napisao/la:
Ja sam te već uputio na Bazilija Velikog i crkvene oce.
"Bog je postao čovjek"
U IK imamo dvije prirode Boga i čovjeka....
Bog je oplenio samog sebe i predao nama uzima na sebe materiju ( tijelo) tj prirodu stvorenja da ono što nije postane ono što Jeste.



Da li je:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
1.
Bog Otac JHVH
postao TIJELO,
postao Sin Yehoshua Pomazanik
postao ČOVJEK?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ILI je
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
2.
Bog Otac JHVH
STVORIO TIJELO svome Sinu Yehoshui Pomazaniku
i
POSLAO Sina Pomazanika na Zemlju?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Hebrejima 10,5
Zato On ulazeći u svijet veli: Žrtva i prinos ne mile ti se,
NEGO SI MI TIJELO PRIPRAVIO;
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

BOG OTAC JHVH NIJE SE UTJELOVIO
NEGO JE BOG JHVH STVORIO TIJELO SINU

BOG OTAC JHVH NIJE SE UTJELOVIO
NEGO SE JE JAHVIN SIN
Gospodin Yehoshua Pomazanik
UTJELOVIO
-------------------------------------------------------------------------

IVAN 3,16
Uistinu, BOG je tako ljubio svijet te je
DAO svoga Sina Jedinorođenca
da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

BOG OTAC JHVH NIJE SE UTJELOVIO
NEGO SE JE JAHVIN SIN Yehoshua Pomazanik UTJELOVIO

BOG OTAC JHVH JE DAO SVOGA SINA Yehoshuu Pomazanika
-------------------------------------------------------------------------

IVAN 5,37
Pa i OTAC KOJI ME POSLA sam je svjedočio za mene.
Niti ste glasa njegova ikada čuli niti ste lica njegova ikada vidjeli,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

BOG OTAC JHVH NIJE SE UTJELOVIO
NEGO SE JE JAHVIN SIN
Gospodin Yehoshua Pomazanik
UTJELOVIO

BOG OTAC JHVH JE POSLAO Sina
Gospodin Yehoshua Pomazanika NA ZEMLJU.
-------------------------------------------------------------------------

descriptionDa li su Adam i Eva istorijske ili mitoloske licnosti? - Page 2 EmptyRe: Da li su Adam i Eva istorijske ili mitoloske licnosti?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply