Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Porijeklo zla

power_settings_newLogin to reply
+4
Mali princ
dominik
Spart
kainos
8 posters

descriptionPorijeklo zla - Page 2 EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
covjek-duh, dusa i tijelo. Tijelo je to koje navodi na grijeh, ono je uvijek to koje je grijesno,zato i pavle veli bijem svoje tijelo etc....djela tijela su:bludnost, svada, ljubomora.....(kad dode Krist dobit cemo nova tijela) i sam covjek se ne moze protiv grijeha boriti jer je zarobljen u grijehu, zato je Krist vazan, on nas je oslobodio da ne robujemo vise grijehu, a sada zasto su Adam i Eva jeli jabuku, zato sto su vise vjerovali zmiji, nego Bogu, nisu Boga slusali, imali su izbor i tako su odlucili.
vjera je poslusnost Bogu, zato je jako bitno da je poredak u vodstvu duh, dusa tijelo. A ne tijelo, dusa, duh Wink

descriptionPorijeklo zla - Page 2 EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
braslav je napisao/la:
Mislim da je Sokrat rekao da je zlo proizvod neznanja. Ja pak mogu zamisliti osobu (ne znaci da postoji) koja cak i uz svu istinu bira cinit zlo iz sadistickih pobuda.


Kada definiramo porijeklo zla, znat ćemo i kako ga nadići, zar ne?
I Isus potvrđuje Sokratove riječi: Oprosti ima Bože jer ne znaju što čine!

Dakle, došli smo do NEZNANJA.

A znati je isto što i biti, znamo tako to postajemo. I stoga, u ovom svijetu, mi nikada nećemo znati, nećemo biti bezgrešni jer nismo Bog. No, po Uksrsnuću i preobrazbom našeg tijela postat ćemo sudionici Kraljevstva. Tada ćemo ZNATI.

A do tada, ostaje nam vjerovati, ostaje hoditi ka Putu, Istini i Životu.

descriptionPorijeklo zla - Page 2 EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
Mali princ je napisao/la:
braslav je napisao/la:
Mislim da je Sokrat rekao da je zlo proizvod neznanja. Ja pak mogu zamisliti osobu (ne znaci da postoji) koja cak i uz svu istinu bira cinit zlo iz sadistickih pobuda.


Kada definiramo porijeklo zla, znat ćemo i kako ga nadići, zar ne?
I Isus potvrđuje Sokratove riječi: Oprosti ima Bože jer ne znaju što čine!

Dakle, došli smo do NEZNANJA.

A znati je isto što i biti, znamo tako to postajemo. I stoga, u ovom svijetu, mi nikada nećemo znati, nećemo biti bezgrešni jer nismo Bog. No, po Uksrsnuću i preobrazbom našeg tijela postat ćemo sudionici Kraljevstva. Tada ćemo ZNATI.

A do tada, ostaje nam vjerovati, ostaje hoditi ka Putu, Istini i Životu.

Zaista , mnogima je porijeklo zla i uzrok njegovog postojanja razlog velike zbunjenosti, nekada i vrlo žalosne zbunjenosti , čak i duboke depresije i očaja..Oni vide grijeh sa njegovim posljedicama boli i pustši.Pitaju se kako sve to može postojati pored onoga koji je neizmjeran u mudrosti, moći i ljubavi..Ima ljudi koji se trude otkriti u postojanju grijeha ono što nam Bog nije otkrio i zato nemogu naći rješenje i ostaju u teškoćama.Mnogi zbog toga odbacuju Bibliju..Zaista , bez Božjeg otkrivenja je ljudima nemoguće dati potpuno objašnjenje porijekla grijeha..Znamo tko je TVORAC grijeha
i za usebiosnovanu-pobunjeničku subjektivnost razloga napada na Boga.Sotona je sakrio razlog grijeha u besmisao kako bi svako traženje razloga izgledalo kao pravdanje grijeha a njega samog prikazao kao mudrog koji je dorastao Božjem prijestolju..Time je sugerirao anđelima da je zlo posljedica Božje vladavine..Ali, zlo će ipak biti na Nebeskom sudu raskrinkano do kraja.On ne može biti kažnjen prije nego se svemir uvjeri u ono što mi zovemo bezrazložni razlog - bez smisla..Pokušao je i Boga prevariti polazeći od takvog savršenstva slobode
koje izjednačuje Boga i stvorenje u odobrenju onoga što se hoće činiti kao da je svako htjenje istovremeno i ono što se treba činiti..Zbunio je trečinu anđela koji su prihvatili teoriju neograničene slobode i prava određivanja nužnosti..Dakle Sotona - kao antibog/ prema svom projektu poboljšanja poretka života/ je poglavar Antikrista - svoga Roga prevare koja se bori protiv Vječnog evnđelja..

descriptionPorijeklo zla - Page 2 EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
Mali princ je napisao/la:
braslav je napisao/la:
Mislim da je Sokrat rekao da je zlo proizvod neznanja. Ja pak mogu zamisliti osobu (ne znaci da postoji) koja cak i uz svu istinu bira cinit zlo iz sadistickih pobuda.


Kada definiramo porijeklo zla, znat ćemo i kako ga nadići, zar ne?
I Isus potvrđuje Sokratove riječi: Oprosti ima Bože jer ne znaju što čine!

Dakle, došli smo do NEZNANJA.

A znati je isto što i biti, znamo tako to postajemo. I stoga, u ovom svijetu, mi nikada nećemo znati, nećemo biti bezgrešni jer nismo Bog. No, po Uksrsnuću i preobrazbom našeg tijela postat ćemo sudionici Kraljevstva. Tada ćemo ZNATI.

A do tada, ostaje nam vjerovati, ostaje hoditi ka Putu, Istini i Životu.

Ne možemo biti spašeni sa grijehom-tj spašeni od grijeha a biti u grijehu.Preobraženje, dakle događaj slave u tijelu, ne oslobađa nas grijeha,.oslobođenje se mora dogoditi prije - Krist nas je oslobodio grijeha i smrti.To prihvatamo vjerom..Pavlova formula o surazapinjanju , suumrlosti, suukopanosti i suuskrslosti se nastavlja u suproslavljanju i suuznesenju , dakle spoj križa i slave!Oslobodimo se grijeha po Isusu Kristu kroz vjeru..

descriptionPorijeklo zla - Page 2 EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply