Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Porijeklo zla

power_settings_newLogin to reply
+4
Mali princ
dominik
Spart
kainos
8 posters

descriptionPorijeklo zla EmptyPorijeklo zla

more_horiz
Evo braćo i sestre dobre teme, kako je zlo nastalo i gdje...to ima veze i sa slobodnom voljom...

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
E, ovo je sad u redu. To se odnosi na drugačije zlo od onoga zla zbog kojeg se valaja moj Đošua. Ovo je o iskonskom zlu, a ono je svakidašnjem zlu. Molim ljepo. Đošua, izvoli, imaš riječ. viče study

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
ma valjam se od smijeha zbog tvoje izjave o brašnu Laughing

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
Znam . Very Happy

Izvoli piši o porijeklu zla.

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
Ma vrlo rado bih vam se pridružio al ne rade mi sva slova na tipkovnici pa moram koristit zaslonsku a to je jaaaaaako sporo i zamorno odzid

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
Pa, "zlo" je nastalo iz oholosti kojom se zanio svjetlonosa i pozelio biti iznad Boga, pa je pao. Jednako tako tome su pristupili i ljudi, pa su pali.

Zlo nije nista drugo doli - neka bude moja, a ne Bozja volja.

A dobro je suprotnost tome - neka bude Bozja volja, a ne moja.

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
No nitko nije rekao otkud zlo!! Što je uzrok zlu, i zašto je Eva uopće slušala zmiju, i zašto je Adam jeo jabuku kad je bilo finih smokava,i konačno zašto je uopće Bog stvorio zmiju!!! Jel se netko to pita!

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
Da li ti znaš odgovor na to pitanje?

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
Porijeklo zla - pokazat će se na Nebeskom sudu.
Ezekijel 28,14-17: /pročitajte/
"....Srce ti se uzoholi zbog ljepote tvoje, mudrost svoju odnemari zbog svojega blaga!.."
Lucifer je dopustio da se postepeno razvije njegova sklonost za uzvišenjem samoga sebe.Bog ga je ukorio "Što izjednačuješ srce svoje sa srcem Božjim." Ezekijel 28,6
pročitajmo Izaija 14,13.14 ... " ...više zvijezda Božjih podignuću prijesto svoj..."
Uzdizanje samoga sebe je posljedica izbora u eksperimentiranju sa sobom samim metodom upoređivanja svojih osobina sa Božjim...

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
slobodna volja i egoizam korijeni su zla.

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
Hoćeš reći slobodna volja je zlo...što je onda Bog trebao stvoriti robote, koji neće sagriješiti i u svemu biti poslušni Njemu...

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
zloupotreba slobodne volje i egoizam, to je htjela reći i ja se s tim slažem. Smile

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
kad je svjetlonosa htio biti Bog;u raju;



dalje; htio je unisiti covjeka, da grijeh zavlada u njegovom zivotu
zbog ljubomore koja se nastanila u njegovom srcu(Luciferovom), covjek
je povjerovao u davlovu rijec kad je rekao da ce biti kao Bog ako
pojede jabuku, covjek nije vjerovao Bogu i pojeo je jabuku,nije mu
vjerovao kad mu je Bog rekao da ce umrjeiti ako je pojede,Bogu koji je
jedini svet i pravedan, i tako je grijeh usao u covjeka i zato danas
postoje sve ove stvari, siromastvo, bijeda, bol, tuga, zlo, ubojstva,
jer davo gospodari zemljom, ali Bog je imao rijesenje, Isus Krist, ali
naravno ljudi danas vole komplicirati stvari, KRSCANSTVO JE JEDNOSTAVNO!!!

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
Dakle, čovjek je mogao birati lijevo ili desno, dobro ili zlo, i ovisno o slobodnoj volji bira.
No!
Zašto baš bira dobro, ili zašto baš bira zlo? Na temelju iskustva? A kako je na početnoj točki-lutrijom?
I zašto Bog uopće stavlja pred čovjeka mogućnost zla, odnosno propasti, ako ga toliko voli?

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
Bog nije covjeku stavio zlo i namamio ga. U postanku pise, Bog je rekao nemoj jesti jabuku jer ces umrijeti, eva i adam su poslusali davla radije nego Boga, oni su imali izbor. Oni su mogli reci ne. Ali nisu.
Covjek uci razlikovati dobro od zla, pod vodstvom Duha Svetoga, sto naravno ukljucuje poznavanje Rijeci i duhovni razvoj sluasnjem i vrsenjem Rijeci.
Najlakse je okriviti nekog drugog za svoje postupke, nazalost tako je. Izbor snosi odgovornost, uzrok -posljedica

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
Najlakse je okriviti nekog drugog za svoje postupke, nazalost tako je. Izbor snosi odgovornost, uzrok -posljedica

Naravno! No, što tjera čovjeka ka zlu a priori? Neznanje? Neiskustvo?

Baš me zanima kako razmišljate na ovoj problematici jer na osnovi toga se može štošta zaključiti....

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
Mislim da je Sokrat rekao da je zlo proizvod neznanja. Ja pak mogu zamisliti osobu (ne znaci da postoji) koja cak i uz svu istinu bira cinit zlo iz sadistickih pobuda.

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
Porijeklo zla je, najjednostavnije rečeno, nešto što nema apsolutno nikakvog smisla.
Zašto?
Zato što je zlo pobuna protiv Boga.
A pobuna protiv Boga je i pobuna protiv samog sebe.
A pobuna protiv samog sebe nema apsolutno nikakvog smisla... (Osim ako si mazohist ili imaš suicidne sklonosti - ali to ne možeš imati, prije nego što se pobuniš protiv Boga... Smile )
Biblija kaže da smo svi mi pobunjenici protiv Boga (Rimljanima 3:24).

STOGA:
Trebamo li se mi svakodnevno pitati: "Kako je moguće da samo ovakav?"
Trebamo li stalno razbijati glavu prošlošću i pokušavati shvatiti onaj prvi, ultimativni, krajnji uzrok sveg zla i patnje koji postoje na ovome našemu svijetu?
Možemo li dokučiti, pronaći, shvatiti nekakav logični, smisleni uzrok za zlo?
NE.

UZROK ZLA JE NEŠTO APSOLUTNO BESMISLENO.
STOGA, ZAŠTO POKUŠAVATI SHVATITI SMISAO TOGA?

Kršćanin se ne treba pitati: "Odakle zlo? Zašto bol, nepravda, patnja, muka?"
Kršćanin se treba pitati: "Kamo odavde? Ok, grijeh i zlo su u meni i oko mene, ali - gdje je izlaz, nada, izbavljenje?"


SLAŽETE LI SE, KRŠĆANI??

descriptionPorijeklo zla EmptyRe: Porijeklo zla

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply