Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Spasitelj

power_settings_newLogin to reply
3 posters

descriptionSpasitelj  - Page 3 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Super za tebe što imaš fanove na fejsbuku Smile Ima ih širom Dalmacije i naš splitski gradonačelnik Smile Blago vama dvojici Smile I nama s vama Smile

Međutim, ne možeš se igrati velikog apologete i ignorirati pitanja i kopirati kao odgovore tuđe članke Smile

Ok, ti možeš Smile

1) Anđeli su sluge, ljudi su sluge, Isus je sluga Jahvin a ti si dokazao šta točno? Smile

2) Riječ je o anđelima ili o Jahvi osobno?

3) Vjeruješ li u predodređenje?

4) GDJE piše da Jahvinom Sinu nije poniženje biti inkarniran?

5) GDJE piše da anđelima inkarnacija nije poniženje?

6) GDJE piše da su sva stvorenja na istoj razini?

7) GDJE piše u SZ-u da je Isus VJEČNA STIJENA? Isus, ne Jahve, GDJE?

8 ) Da li su spasitelji koje je Jahve slao u Starom zavjeru lažni spasitelji?

9) Argumenti na jednom mjestu, imamo li dogovor?






descriptionSpasitelj  - Page 3 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
A ne znaš da su ljudi sluge Isusa. A Isus je bio i sluga ljudima. Da li to znači da nije čovjek?

Jasno se vidi da anđelima nije poniženje pokazati se kao čovjek. Šteta što ti nisi bio Lot.

Ovdje govorimo o ljudima i anđelima. Ljudi i anđeli mogu da zgriješe. Druga stvorenja ne.

Ne znaš u Bibliji da ta stijena biješe Isus i onda se aludira na Vječnu stijenu????????????

A trebao bi da razlikuješ spasenje od nekog naroda i vječno spasenje od Boga Isusa. Spasenje za vječnost.

Ili možda ne znaš da svi ti ljudski spasitelji u SZ ukazuju ne Isusa.

Da ti ne spominjem Kira Velikog i tipologiju i antitipologiju pošto o tome ne znaš ništa.

A ko je gradonačelnik Splita???????

I ko su moji fanovi???

descriptionSpasitelj  - Page 3 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Imaš 9 pitanja i dovoljno je 9 kratkih odgovora, po redak za svaki, i uz to je dovoljan jedan citat. Moram ići a ti odgovori ili nemoj. Ako odgovoriš tuđim kilometarskim tekstovima smatrat ću da nemaš jasan odgovor i da to skrivaš količinom teksta. Trošiš mi svo slobodno vrijeme.

9 kratkih redaka je dovoljno. Ako želiš raspravljati samnom skrati odgovore i odgovaraj svojim riječima. Ako ne, ti si pobjedio i možeš s drugima razgovarati.

descriptionSpasitelj  - Page 3 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Pa ne trošim ti ja nego ti sam svoje vrijeme.

descriptionSpasitelj  - Page 3 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Hm, ovo je forum, ti i ja ne razgovaramo jer te smatram vrsnim poznavaocem tematike i logike već zato što je na tvojim komentarima vrlo lako pokazati besmislenost tvojih tvrdnji a time i besmislenost stavova apologetika na koje se pozivaš i naše takove rasprave čitaju ostali posjetioci foruma. Kad ti kopiraš TUĐE kilometarske odgovore i takvim spamanjem prikrivaš svoje neznanje i ja svaki put moram trošiti ogromno vremena i odgovarati na TUĐE tekstove, onda mi upravo TI trošiš vrijeme jer me stalno prozivaš za nešto. Neupućeni bi mogli steći dojam da ti nešto i znaš. Što je daleko od istine.

Također, student i ja ti uredno odgovaramo na sve tvoje besmislene tvrdnje, ne razumijem otkud takva bahatost da stalno provociraš da ti se ne može odgovoriti???

Naravno da je nemoguće odgovarati na sve linkove koje ti postaš, halo, ovo je forum a ne natjecanje da li si ti brži u kopiranju tuđih tekstova ili ja u odgovaranju na njih.

Kad smo raspravljali na temu "ego eimi", ti si objavio TUĐI link, bez obzira što je TUĐI, uredno sam ti odgovorio na SVE s tog linka što je tematski bilo vezano uz "ego eimi". I nakon toga si uredno sve ignorirao i još imao toliko pristojnosti prozivati me da ti ne znam odgovoriti??? Pa ti mene tolikom budalom smatraš? Zar ću ja trošiti toliko vremena na ovakve idiotarije?

I zato te sad lijepo zamoljavam, (istovremeno podsjećam i administratora foruma i drugog moderatora na pravila foruma), da to ubuduće više ne radiš već da na forumu objavljuješ ISKLJUČIVO svoje vlastite umotvorine.

Ne zato što si nešto pametno postao već zato što spamaš i zagušuješ forum prevelikom količinom tuđeg teksta što istovremeno smanjuje mogućnost ikakve pregledne rasprave.

Vidio sam na jednom drugom forumu da i tamo van svake mjere postaš kopirani materijal. Stari moj, niti je ti pošteno niti po pravilima foruma.

ADMINE, slažeš li se s mojim zahtjevom da se zabrani kopiranje/pejstanje/citiranje duže od nekoliko rečenica?

Učitelju tripo41, imam iznimno malo vremena i na ovom forumu namjeravam s tobom razgovarati isključivo oko ovih 9 pitanja. Ako budeš kratak i konkretan.

A za krajnje detaljnu raspravu na drugom mjestu i samo pod uvjetom da ćeš surađivati s školovanim apologeticima.



descriptionSpasitelj  - Page 3 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
TKO JE SPASIO
MRTVOGA SINA - G YEHOSHUU?
================================================

1.
TKO je JEDINI Spasitelj?

2.
TKO je
UZVISIO
IZVEO
POSLAO
kao spasitelja SINA - Gospodina Yehoshuu?

3.
TKO je Spasio MRTVOGA spasitelja
SINA Gospodina Yehoshuu?

=============================

1.
SPASITELJ JEDINI = JEDINI BOG OTAC JHVH
=====================================

IZAIJA 43,11
Ja, ja sam JAHVE,
OSIM MENE NEMA SPASITELJA.

IZAIJA 45,21
Objavite, iznesite svoje dokaze, svjetujte se zajedno: tko je to od davnine navijestio i od tada prorekao? Nisam li ja, JAHVE?
NEMA DRUGOGA BOGA DO MENE; BOGA PRAVEDNOG I
SPASITELJA OSIM MENE NEMA.

HOŠEA 13,4
A ja sam JAHVE, BOG tvoj sve od zemlje egipatske:
DRUGOG BOGA OSIM MENE NE LJUBI!
OSIM MENE NEMA SPASITELJA.
__________________________________________

2.
Bog Jedini Otac JHVH je:
=============================
UZVISIO
IZVEO
POSLAO
kao spasitelja G Yehošuu
--------------------------------------------------------------

DJELA APOSTOLSKA 5,31
NJEGA BOG DESNICOM SVOJOM
UZVISI ZA ZAČETNIKA I SPASITELJA
da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
DJELA APOSTOLSKA 13,23
Iz njegova potomstva
IZVEDE BOG PO SVOM OBEĆANJU IZRAELU
SPASITELJA, ISUSA.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
1. IVANOVA 4,14
I mi smo vidjeli i svjedočimo da je
OTAC POSLAO SINA KAO SPASITELJA SVIJETA.
__________________________________________

3.
Bog Jedini Otac JHVH - Jedini Spasitelj
je spasio MRTVOGA Sina G Yehošuu
kad je SIN umro - USKRSNUVŠI ga

==============================

Jasno rečeno:
========================
DVIJE OSOBE ! !
------------------------
1,
JEDNA JE BOG OTAC JHVH
2,
druga je SIN
od Boga Oca JHVH =
Gospodin Yehoshua
koji NIJE Bog

jer je BOG - SAMO JEDAN - OTAC - JHVH


descriptionSpasitelj  - Page 3 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply