Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Spasitelj

power_settings_newLogin to reply
3 posters

descriptionSpasitelj  EmptySpasitelj

more_horiz
Spasitelj je jasno Isus. Samo Bog može biti spasitelj niko drugi. U SZ je jasno Bog YHWH spasitelj. On je otkriveni spasitelj u NZ a to je Isus.

Izaija 43,11 Ja, ja sam Jahve, osim mene nema spasitelja.

Prema tome kako Piramida4 tj. Student može da kaže da imaju i drugi spasitelji. Samo je Bog spasitelj.

Psalam 140,8 Jahve, Gospode moj, spasitelju silni moj, u dan boja zakloni mi glavu!

Izaija 9,5 Jer, dijete nam se rodilo, sina dobismo; na plećima mu je vlast. Ime mu je: Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni.

Svakako da je Isus Bog silni. On je i spasitelj.

Izaija 45,21 Objavite, iznesite svoje dokaze, svjetujte se zajedno: tko je to od davnine navijestio i od tada prorekao? Nisam li ja, Jahve? Nema drugoga boga do mene; Boga pravednog i Spasitelja osim mene nema.

Šta znači spasenje kroz Isusa Hrista?

Upravo i to znači da je Isus Bog. Ako uporedimo stihove iz SZ da je Bog sve stvorio kroz svoju riječ, onda je jasno da je Riječ Božija stvarala Psalam 33,6 isto tako spasenje kroz Isusa znači da je On spasitelj.

Hošea 13,4 A ja sam Jahve, Bog tvoj sve od zemlje egipatske: drugog Boga osim mene ne ljubi! Osim mene nema spasitelja.

Kako znamo da je Isus Bog spasitelj iz SZ? Evo dokaza.

Luka 1,47 klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju,

Luka 2,11 Danas vam se u gradu Davidovu rodio Spasitelj - Krist, Gospodin.

Ivan 4,42 pa govorahu ženi: "Sada više ne vjerujemo zbog tvoga kazivanja; ta sami smo čuli i znamo: ovo je uistinu Spasitelj svijeta.

D. apostolska 5,31 Njega Bog desnicom svojom uzvisi za Začetnika i Spasitelja da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha.

Začetnik spasenja znači da od Njega dolazi spasenje, On je započeo spasenje.

Djela apostolska 13,23 Iz njegova potomstva izvede Bog po svom obećanju Izraelu Spasitelja, Isusa.

Hebrejima 2,10 Dolikovalo je doista da Onaj radi kojega je sve i po kojemu je sve - kako bi mnoge sinove priveo k slavi - po patnjama do savršenstva dovede Početnika njihova spasenja.

Efežanima 5,23 Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve - On, Spasitelj Tijela.

Ko može biti glava crkve i spasitelj osim Boga.

Filipljanima 3,20 Naša je pak domovina na nebesima, odakle iščekujemo Spasitelja, Gospodina našega Isusa Krista:

Izaija 25,9 I reći će se u onaj dan: "Gle, ovo je Bog naš, u njega se uzdasmo, on nas je spasio; ovo je Jahve u koga se uzdasmo! Kličimo i veselimo se spasenju njegovu,

Jasno je da pisci SZ i NZ isto misle, Isus je Bog spasitelj. Jer negdje piše da je samo Bog spasitelj a negdje piše da je Isus spasitelj. I naravno piše da je Isus Bog spasitelj Titu 2,13


Djela apostolska 4,11 On je onaj kamen koji vi graditelji odbaciste, ali koji postade kamen zaglavni.
Djela apostolska 4,12 I nema ni u kome drugom spasenja. Nema uistinu pod nebom drugoga imena dana ljudima po kojemu se možemo spasiti.
Psalam 118,22 Kamen što ga odbaciše graditelji postade kamen zaglavni.

Kamen simboliše Boga, i upravo su Jevreji odbacili Boga spasitelja svog. I ni u kom drugom nema spasenja osim u Isusu. Sasvim je jasno da je Isus jedini spasitelj.

Izaija 26,4 Uzdajte se u Jahvu dovijeka, jer Jahve je Stijena vječna;
1. Korinćanima 10,4 i svi su isto duhovno piće pili. A pili su iz duhovne stijene koja ih je pratila; stijena bijaše Krist.


U Bibliji jasno stoji da čovjek ne može spasiti čovjeka. Može samo Bog u tijelu. Bog koji je postao čovjek.

Psalam 146,3 Ne uzdajte se u knezove, u čovjeka od kog nema spasenja!

Psalam 49,8 Ta nitko sebe ne može otkupit` ni za se dati Bogu otkupninu:

Prema tome, jasno je da je Isus Jahve Spasitelj, što potvrđuje i svjedočanstvo Božje Riječi da je Spasitelj (samo) JEDAN (I JEDINI) i da je On - svakako - Isus:

“Ovo je Kamen Koji vi zidari odbaciste, i nema ni u kome drugom spasenja.” (Dela 4,11)

Da je Isus samo izvršitelj spasenja, neko sredstvo ne bi pisalo da je SPASITELJ.

Zasluga Oca, Isusa i Duha Svetog u planu spasenja je jednaka. Svakako da od Boga Oca dolazi spasenje, Isus je spasitelj. Da Isus nije spasio ljude niko se ne bi spasio.

Duh Sveti koji jedini navodi ljude na pokajanje grijeha svakako je spasitelj. Kako bi se ljudi spasili ako se ne bi pokajali. Kako bi dobili milost Božiju.

Izaija 62,11 Evo, Jahve oglasuje do nakraj zemlje: "Recite kćeri sionskoj: Evo, dolazi tvoj spasitelj. Evo, s njim naplata njegova i njegova nagrada ispred njega!

"I evo ću doći skoro i plata Moja sa Mnom, da dam svakome po delima njegovim. Ja Sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji." (Otkrivenje 21,12.13)

Izaija 40,10 Gle, Gospod Jahve dolazi u moći, mišicom svojom vlada! Evo s njim naplata njegova, a ispred njega njegova nagrada.


descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Da li si ti prije pročitao stihove koje si dao?
Očito - nisi!

------------------------------------

SPASITELJ – ISUSU DANO OD BOGA


DJELA APOSTOLSKA 5,31
Njega Bog desnicom svojom uzvisi za Začetnika i Spasitelja da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha.
DJELA APOSTOLSKA 13,23
Iz njegova potomstva izvede Bog po svom obećanju Izraelu Spasitelja, Isusa.
1. IVANOVA 4,14
I mi smo vidjeli i svjedočimo da je Otac poslao Sina kao Spasitelja svijeta.

Pojasni mi molim te gornje stihove -
forumulaciju - Bog poslao, Bog izveo, Bog uzvisio.

Tko je taj Bog?
Koga je taj Bog - poslao, izveo, uzvisio?

descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Zaista je arijanizam i unitarijanizam (koje je ustvari prikriveno farisejstvo, oblik judaizma prerušen u hrišćanstvo) lako oboriti.

Pogledajte kako su dvolični. Ako za Oca piše da je Bog, onda je jedini Bog. Isus po njima nije Bog. Međutim ako za Isusa piše da je spasitelj, onda On nije baš onaj pravi spasitelj, nego neko sredstvo spasenja, neki instrument spasenja.

Arijanci i unitarijanci sada moraju da izađu iz Biblije da bi doakzali svoje lažne antihrišćanske dogme.

U SZ je potpuno jasno da je BOG JEDAN I JEDINI SPASITELJ ljudi.

Ako je i Isus spasitelj, a po njima On nije Bog, onda su to dva spasitelja. Međutim u Bibliji jasno stoji da nema drugog spasitelja osim Boga.

I to je tačno zaista nema drugog spasitelja osim Boga. Ali Bog koji se jasno predstavio kao Otac, Sin i Duh Sveti zaista jeste jedan i jedini spasitelj.

Šta znači SPASENJE KROZ Isusa?

Arijanci koji ovo zloupotrebljavaju da bi umanjili Isusovu spasiteljsku misiju i ne znaju da upravo to znači da je Isus Bog.

Evo dokaza. U SZ jasno stoji da je Bog stvoritelj svijeta. Međutim u SZ stoji da je Riječ stvarala i da je sve preko (KROZ) Riječ stvoreno.

Kroz Nju (Riječ) znači da je Ona (Riječ) stvoritelj.

U SZ jasno stoji da je i Duh Božiji stvarao.

"Duh Božji stvorio me je i dah Svemogućega dao mi je život." Job 33.4

Postanak 1,26 I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!
Postanak 1,27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih.

15 Koji je slika Boga nevidljivoga, prvorođeni prije svakoga stvorenja; Kološanima 1,15


Stari Jevreji i hrišćani su upotpunosti poistovjećivali i izjednačavali Riječ Božiju sa Bogom.


descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
Da li si ti prije pročitao stihove koje si dao?
Očito - nisi!

------------------------------------

SPASITELJ – ISUSU DANO OD BOGA


DJELA APOSTOLSKA 5,31
Njega Bog desnicom svojom uzvisi za Začetnika i Spasitelja da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha.
DJELA APOSTOLSKA 13,23
Iz njegova potomstva izvede Bog po svom obećanju Izraelu Spasitelja, Isusa.
1. IVANOVA 4,14
I mi smo vidjeli i svjedočimo da je Otac poslao Sina kao Spasitelja svijeta.

Pojasni mi molim te gornje stihove -
forumulaciju - Bog poslao, Bog izveo, Bog uzvisio.

Tko je taj Bog?
Koga je taj Bog - poslao, izveo, uzvisio?


Očigledno ne shvataš stihove.

Začetnik spasenja je Onaj od koga dolazi spasenja.

Ako nisi znao Riječ izlazi od Oca, ono što izlazi od Boga je Bog.

Jeste obećao je spasenje Izraelu i Bog je rekao da je On jedini spasitelj. Upravo stihovi dokazuju da je Isus Bog. Pogledaj malo druge stihove koji jasno kažu da je Bog spasitelj i Isus je spasitelj. Znači da je Isus Bog.

Zasluga Oca i Isusa je potpuno jednaka. O Duhu Svetom ću kasnije govoriti.

Odgovori mi na pitanje.

Da li bi se spasili da Isus nije umro za naše grijeha?
Da li bi se spasili da Ga Otac nije poslao?

Isusova i Očeva zasluga je potpuno jednaka.

Da Otac nije poslao Isusa, ne bi se niko spasio.

Da Isus nije umro ne bi se niko spasio.

Moram da ti banalizujem da bi shvatio ovu situaciju. Idete ti i tvoj drug i jedan upadne u jamu. Drug njegov ga ne može izvući iz jame. Ali drug ima mobilni i pozove spasioce.

I dođu spasioci i izvuku ga. Drug je dozvao tj. poslao spasioce. Njihova zasluga je ista. Da nije imao mobilnog ne bi mogao pozvati spasioce, da spasioci nisu došli ne bi čovjek bio spašen.

descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Naravno veći dio prethodnog mog posta moraš zaobići.

descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Očigledno ne shvataš stihove.

Očigledno je to za tebe.
Začetnik spasenja je Onaj od koga dolazi spasenja.

Dobro - Taj je Bog Jedini Imenom Jahve Svetim.
OD Boga dolazi Sve - Od Isusa - nema ništa - imaš koji stih?
Ako nisi znao Riječ izlazi od Oca, ono što izlazi od Boga je Bog.

Riječ nema veze sa vezom sa Isusom - idi na temu - Logos - Riječ.
Jeste obećao je spasenje Izraelu i Bog je rekao da je On jedini spasitelj.

Bog Jahve je reko da je Bog Jahve Jedini Spasitelj - ne Isus.
Upravo stihovi dokazuju da je Isus Bog.

Upravo ti stihovi stavljaju Isusa u podloženu funkciju i dokazuju da nije niti će ikada biti Bog.
Pogledaj malo druge stihove koji jasno kažu da je Bog spasitelj i Isus je spasitelj. Znači da je Isus Bog.

Pa koja ti je to logika?
Stalno u SZ - Bog Jahve - Jedini Spasitelj.
U NZ - Bog Jahve i nadalje Jedini Spasitelj,
a dao sam ti stihove gore - koji kažu da je
Bog Jahve - DAO Isusu da Bude spasitelj,
ali i nadalje je Bog Jahve Jedini Spasitelj.
Čitaj Otkrivenja - Gdje tamo ima i jedan stih - Isus je spasitelj?
Daj mi taj stih, a ako ga nema -tvoj nauk je lažan.
A ako ima stih- da je Bog nadalje Spasitelj Jedini - Onda si 2 x u krivu.
Zasluga Oca i Isusa je potpuno jednaka.

Ne može biti jednaka - Bog daje Isus da bude spasitelj.
Tko je Glava kome?
O Duhu Svetom ću kasnije govoriti.

O SD nećeš ti nikada stihovima progovoriti, naročito ne u Otkrivenju.
Odgovori mi na pitanje.
Da li bi se spasili da Isus nije umro za naše grijeha?
Da li bi se spasili da Ga Otac nije poslao?

Mogli bi, ako bi to bila volja Jedinoga Boga, jer je Svemoguć.
Ali Bog Jahve je imao takav plan - koji je realizirao.

Pitanje - Da li misliš da svi dobri ljudi iz SZ nisu spašeni,
zato jer nisu čuli za Isusa?
Pa normalno da su spašeni.
A u koga su samo vjerovali?
Vjerovali su Samo u Jedinoga Boga i Jedinoga Spasitelja.
Jel ti sada jasno?
Znam da nije.
Isusova i Očeva zasluga je potpuno jednaka.

Nikako - Otac je Bog - Isus nije ni Otac ni Bog.
OD Boga Jahve Jedinoga Spasitelja dolazi spasenje.
Da Otac nije poslao Isusa, ne bi se niko spasio.

Svi dobri SZ ljudi su spašeni - bez Isusa!
Da Isus nije umro ne bi se niko spasio.

Svi dobri SZ ljudi su spašeni - bez Isusa!

descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Naravno veći dio prethodnog mog posta moraš zaobići.



Ne moram ja ništa.
Osim umrijeti.

U SZ - Jedini Spasitelj - Bog Otac Jahve.
Nema drugoga.
U NZ - i nadalje Jedini Spasitelj - Bog Otac Jahve,
ali -
Bog daje i Isusu da bude počasni spasitelj.
Jer samo Bog Jahve može biti Spasitelj - ne čojvek Isus.

Isus sam kaže da je Bog Spasitelj.
LUKA 1,47
klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Apostoli jasno razdvajaju Boga Spasitelja - od - Isusa.
1. TIMOTEJU 1,1
Pavao, apostol Krista Isusa po nalogu [b]Boga,
Spasitelja našega,
i
Krista Isusa, nade naše,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
U Otkrivenju - i nadalje - Bog Jahve Jedini Spasitelj - O Isusu kao spasitelju - ni riječi!
OTKRIVENJE 12,10
I začujem glas na nebu silan: "Sada nasta spasenje i snaga i kraljevstvo Boga našega i vlast Pomazanika njegova! Jer zbačen je tužitelj braće naše koji ih je dan i noć optuživao pred Bogom našim.
Dapače - Isus stoji sa desne strane Božjega prijestolja.

Imaš li i za to objašnjenje?
Stihovno, ne riječima ljudskim.

descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
napisao student

Dobro - Taj je Bog Jedini Imenom Jahve Svetim.
OD Boga dolazi Sve - Od Isusa - nema ništa - imaš koji stih?

Odg.

Vrlo lako ću sve da ti oborim.
Začetnik spasenja upravo dokazuje da od Isusa doalzi spasenje.

student
Riječ nema veze sa vezom sa Isusom - idi na temu - Logos - Riječ.
klap

Odg.
Netačno pogledaj malo onaj link pa nađi dio koji govori o riječi Božijoj i o Isusu. Nismo na tvom forumu pa da me usmjeravaš na drugu temu.

student
Bog Jahve je reko da je Bog Jahve Jedini Spasitelj - ne Isus.


Odg.

Ajd zaista nađi taj stih. Koji stih to govori? Koji stih kaže Isus nije spasitelj?

student
Upravo ti stihovi stavljaju Isusa u podloženu funkciju i dokazuju da nije niti će ikada biti Bog.


Upravo dokazuju suprotno.

student
Pa koja ti je to logika?
Stalno u SZ - Bog Jahve - Jedini Spasitelj.
U NZ - Bog Jahve i nadalje Jedini Spasitelj,
a dao sam ti stihove gore - koji kažu da je
Bog Jahve - DAO Isusu da Bude spasitelj,
ali i nadalje je Bog Jahve Jedini Spasitelj.

Čitaj Otkrivenja - Gdje tamo ima i jedan stih - Isus je spasitelj?
Daj mi taj stih, a ako ga nema -tvoj nauk je lažan.
A ako ima stih- da je Bog nadalje Spasitelj Jedini - Onda si 2 x u krivu.

Odg.
Pa ti mene zezaš. Ako je u NZ jedini spasitelj Bog, kako onda piše da je Isus spasitelj. Upravu si i i jeste jedini Bog spasitelj, a to je Isus.

Da li znaš šta si gore napisao? Pa ako je Bog dao Isusu da bude spasitelj onda Otac nije jedini spasitelj. Izgleda da si slabo logiku znaš.
1. IVANOVA 4,14
I mi smo vidjeli i svjedočimo da je Otac poslao Sina kao Spasitelja svijeta.

Poslao Ga da spasi ljude, nije ništa dobio kako si rekao.

Ooooo! Pa kako je onda Otac i dalje JEDINI spasitelj????? Logika ti nije dobra strana.

Otkrivenje je prije svega knjiga koja govori o kraju svijeta. A ti uzmi malo Jevanđelja i druge knjige pa vidi ko je spasitelj. Sve manje argumenata imaš. Pozivaš se na Otkrivenje. Mislim stvarno...

student
Nikako - Otac je Bog - Isus nije ni Otac ni Bog.
OD Boga Jahve Jedinoga Spasitelja dolazi spasenje.

Odg.

Jeste Otac je poslao Isusa. Ali to uopšte ne umanjuje Isusovu žrtvu. Upravo to dokazuje da je Njihova zasluga potpuno jednaka.

Pitanje na koje ćeš naravno filozofski dati odg.

Da li bi bili spašeni da Isus nije umro na krstu?

student
Svi dobri SZ ljudi su spašeni - bez Isusa!


Odg.

Da li znaš šta si napisao? O Bibliji nemaš pojma Very Happy . Isus je umro za grijehe svih ljudi. Svi u SZ ne bi bili spašeni da Isus nije umro. Zaista zastupaš farisejsku vjeru.

"I gle jagnje Božije koji nosi grijehe svijeta"

Stvarno me svaki dan sve više iznenađuješ.

i pitanje "Da li bi svi prije Isusa bili spašeni bez Isusove žrtve?








descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
tripo 41 je napisao/la:
Naravno veći dio prethodnog mog posta moraš zaobići.



Ne moram ja ništa.
Osim umrijeti.

U SZ - Jedini Spasitelj - Bog Otac Jahve.
Nema drugoga.
U NZ - i nadalje Jedini Spasitelj - Bog Otac Jahve,
ali -
Bog daje i Isusu da bude počasni spasitelj.
Jer samo Bog Jahve može biti Spasitelj - ne čojvek Isus.

Isus sam kaže da je Bog Spasitelj.
LUKA 1,47
klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Apostoli jasno razdvajaju Boga Spasitelja - od - Isusa.
1. TIMOTEJU 1,1
Pavao, apostol Krista Isusa po nalogu [b]Boga,
Spasitelja našega,
i
Krista Isusa, nade naše,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
U Otkrivenju - i nadalje - Bog Jahve Jedini Spasitelj - O Isusu kao spasitelju - ni riječi!
OTKRIVENJE 12,10
I začujem glas na nebu silan: "Sada nasta spasenje i snaga i kraljevstvo Boga našega i vlast Pomazanika njegova! Jer zbačen je tužitelj braće naše koji ih je dan i noć optuživao pred Bogom našim.
Dapače - Isus stoji sa desne strane Božjega prijestolja.

Imaš li i za to objašnjenje?
Stihovno, ne riječima ljudskim.


Moraš, moraš itekako da zaobilaziš.

Očigledno ne znaš da kada ne razdvajaju. Upravo pisci NZ dokazuju da je Isus Bog. Oni jasno tvrde da je Otac spasitelj i jasno tvrde da je Isus spasitelj.

U 1.Tim. 6.14-16, kada govori o Hristu i Njegovom ponovnom dolasku (14. stih), Pavle kaže: "koji sam ima besmrtnost" (16. stih).
U stihu 15 za osobu koja ima besmrtnost kaže se da je "car nad carevima i gospodar nad gospodarima".

A u Otk. 17.14 kaže se: "Ovi će se pobiti s jagnjetom, i jagnje će ih pobediti jer je gospodar nad gospodarima i car nad carevima".
Jagnje je simbol Isusa Hrista, tako da neme dileme da je car nad carevima koji ima besmrtnost - Hristos.

Ako je Hristos stvorenje, kako onda samo on ima besmrtnost? Samo Bog ima besmrtnost, a ako je ima Hristos to znači da je Hristos Bog.

U drugom delu stiha Pavle govoreći o Hristu kaže da on "živi u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, kojega niko od ljudi nije video niti može videti", iako je sam apostol video Hrista, kao i mnogi drugi na zemlji, znači sada govori o Ocu.

Očigledno je da Pavle odlično razume da su Otac i Sin jedno, i da opisuje čas Oca čas Sina kao jednog Boga.

Onaj ko ne veruje da je Isus Bog opet bi morao da tvrdi da apostole nije inspirisao Bog dok su pisali Bibliju. Ali, apostoli su znali da su Otac i Hristos jedno, i da ko vidi Hristove osobine, video je i Očeve osobine. Zato ovde biramo da li ćemo verovati Božjoj objavi (Bibliji) ili ljudskim tumačenjima suprotnim toj objavi. Jer. 17.5; Rim. 14.12,23; Mt. 5.18,19. Isus dolazi

"tou megalou theou kai soteros hemon Iesou Christou" - velikoga Boga i Spasitelja Isusa Krista. Zbog toga što određeni član (u genitivu jednine muškog roda) stoji samo ispred "theou" (Boga) a ne i ispred "kai soteros hemon Iesous Christou" jasno slijedi da je Isus Hrist u ovome tekstu nazvan Bogom i Spasiteljem.

Kad bi stajao član i ispred imenice "spasitelj", onda bi to značilo da su Bog i Isus dvije odvojene osobe u ovom tekstu. No, toga nema, stoga slijedi ono što i rekoh - Isus je Bog i Spasitelj. To Pismo jasno kaže. Titu 2,13

descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
46 Tada reče Marija: "Veliča duša moja Gospodina.

47 I duh se moj raduje u Bogu, Spasitelju mojemu.

Stvarno student da li ti mene zezaš?

Ozbiljno te pitam Piramido.

Piramida4 ili student stalni napisao
Isus sam kaže da je Bog Spasitelj.
LUKA 1,47
klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju,

Odg.

Luka 1,46 Tada Marija reče: "Veliča duša moja Gospodina,
Luka 1,47 klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju,


Pripisao si Isusu Marijine riječi. Strašno.

Luka 1,46 Tada Marija reče: "Veliča duša moja Gospodina,
Luka 1,47 klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju,
Luka 1,48 što pogleda na neznatnost službenice svoje: odsad će me, evo, svi naraštaji zvati blaženom.
Luka 1,49 Jer velika mi djela učini Svesilni, sveto je ime njegovo!

descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
46 Tada reče Marija: "Veliča duša moja Gospodina.

47 I duh se moj raduje u Bogu, Spasitelju mojemu.

Stvarno student da li ti mene zezaš?

Ozbiljno te pitam Piramido.

Piramida4 ili student stalni napisao
Isus sam kaže da je Bog Spasitelj.
LUKA 1,47
klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju,

Odg.

Luka 1,46 Tada Marija reče: "Veliča duša moja Gospodina,
Luka 1,47 klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju,


Pripisao si Isusu Marijine riječi. Strašno.

Luka 1,46 Tada Marija reče: "Veliča duša moja Gospodina,
Luka 1,47 klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju,
Luka 1,48 što pogleda na neznatnost službenice svoje: odsad će me, evo, svi naraštaji zvati blaženom.
Luka 1,49 Jer velika mi djela učini Svesilni, sveto je ime njegovo!


Velika isprika - u brzini -ne provjerih!
Krivo sam dao i napisao!
Isprika!


Očito je da Mariji nije Isus - spasitelj, nego Bog Otac Jahve.

descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
napisao student
Dobro - Taj je Bog Jedini Imenom Jahve Svetim.
OD Boga dolazi Sve - Od Isusa - nema ništa - imaš koji stih?
Odg.
Vrlo lako ću sve da ti oborim.
Začetnik spasenja upravo dokazuje da od Isusa doalzi spasenje.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Obori mi stihom, ne svojim riječima.
To što si rekao bi bilo ispravno – ali –samo da nisi izbacio ono sve ranije
iz SZ koje kaže da je Samo Bog Jahve JEDINI Spasitelj,
i drugo – riječi iz istoga stiha:

Bog Jahve uzvisio je Isusa – prije nije Isus bio spasitelj!

DJELA APOSTOLSKA 5,31
Njega Bog desnicom svojom uzvisi za Začetnika i Spasitelja da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha.

DJELA APOSTOLSKA 13,23
Iz njegova potomstva izvede Bog po svom obećanju Izraelu Spasitelja, Isusa.

1. IVANOVA 4,14
I mi smo vidjeli i svjedočimo da je Otac poslao Sina kao Spasitelja svijeta.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
student
Bog Jahve je reko da je Bog Jahve Jedini Spasitelj - ne Isus.
Odg.
Ajd zaista nađi taj stih. Koji stih to govori? Koji stih kaže Isus nije spasitelj?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
JEDINI Spasitelj.
Isus nigdje nije spomenut kao JEDINI Spasitelj.
Samo – već znamo Tko – Bog Jedini Jahve JEDINI Spasitelj.

IZAIJA 43,11
Ja, ja sam Jahve, osim mene nema spasitelja.

IZAIJA 45,21
Objavite, iznesite svoje dokaze, svjetujte se zajedno: tko je to od davnine navijestio i od tada prorekao? Nisam li ja, Jahve? Nema drugoga boga do mene; Boga pravednog i Spasitelja osim mene nema.

HOŠEA 13,4
A ja sam Jahve, Bog tvoj sve od zemlje egipatske: drugog Boga osim mene ne ljubi! Osim mene nema spasitelja.

Zašto nemaš niti jedan stih da je Isus – JEDINI spasitelj?
Pa zato jer Isus nije Bog. A samo Bog Jahve može biti pravi Spasitelj.
Gore ti je i jasno uputstvo - ne ljubi Isusa kao Boga, ne ljubi SD kao Boga.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
student
Upravo ti stihovi stavljaju Isusa u podloženu funkciju i dokazuju da nije niti će ikada biti Bog.
Upravo dokazuju suprotno.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Čime dokazuješ gornju tvrdnju?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
student
Pa koja ti je to logika?
Stalno u SZ - Bog Jahve - Jedini Spasitelj.
U NZ - Bog Jahve i nadalje Jedini Spasitelj,
a dao sam ti stihove gore - koji kažu da je
Bog Jahve - DAO Isusu da Bude spasitelj,
ali i nadalje je Bog Jahve Jedini Spasitelj.
Čitaj Otkrivenja - Gdje tamo ima i jedan stih - Isus je spasitelj?
Daj mi taj stih, a ako ga nema -tvoj nauk je lažan.
A ako ima stih- da je Bog nadalje Spasitelj Jedini - Onda si 2 x u krivu.
Odg.
Pa ti mene zezaš. Ako je u NZ jedini spasitelj Bog, kako onda piše da je Isus spasitelj. Upravu si i i jeste jedini Bog spasitelj, a to je Isus.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Daj stih – Isus je JEDINI spasitelj.
Daj stih – Isus je Bog.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Da li znaš šta si gore napisao? Pa ako je Bog dao Isusu da bude spasitelj onda Otac nije jedini spasitelj. Izgleda da si slabo logiku znaš.
1. IVANOVA 4,14
I mi smo vidjeli i svjedočimo da je Otac poslao Sina kao Spasitelja svijeta.
Poslao Ga da spasi ljude, nije ništa dobio kako si rekao.
Ooooo! Pa kako je onda Otac i dalje JEDINI spasitelj????? Logika ti nije dobra strana.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus je samo „počasni“ spasitelj. Isus je sa svojom smrću dao taj spas ljudima,
ali i nadalje stoji - Tko je Isusa uskrsnuo?
Samo Jedan Spasitelj je Spasio Isusa od smrti vječne – Bog Otac Jahve.
Nije se Isus sam spasio!
Čitaj u Otkrivenju – tko je i nadalje Spasitelj!
Bog Otac Jahve – Isus - ne – jer Isus nije Bog.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Otkrivenje je prije svega knjiga koja govori o kraju svijeta. A ti uzmi malo Jevanđelja i druge knjige pa vidi ko je spasitelj. Sve manje argumenata imaš. Pozivaš se na Otkrivenje. Mislim stvarno...

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ja zbilja mislim stvarno:
OTKRIVENJE 12,10
I začujem glas na nebu silan: "Sada nasta spasenje i snaga i kraljevstvo Boga našega i vlast Pomazanika njegova! Jer zbačen je tužitelj braće naše koji ih je dan i noć optuživao pred Bogom našim.

Jasno rečeno – Spasenje OD Boga Jahve –a Isus sa strane!
Kako to?
Pa zato jer Isus nije Bog – lijepo ti piše – što je Isus.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------student
Nikako - Otac je Bog - Isus nije ni Otac ni Bog.
OD Boga Jahve Jedinoga Spasitelja dolazi spasenje.
Odg.
Jeste Otac je poslao Isusa. Ali to uopšte ne umanjuje Isusovu žrtvu. Upravo to dokazuje da je Njihova zasluga potpuno jednaka.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bravo – Istinu govoriš – Bog Je Otac i Bog Jahve je poslao Isusa – Slugu svoga.
Isus nije Bog. Bog ne šalje Boga.
Zar sam nekada umanjivao Isusovu žrtvu?
Zasluga nije ista, jer Jedan je Bog Jahve, a drugi nije Bog, nego stvorenje.
Tko je uskrsnuo tvoga Boga Isusa?
Ako je Bog – zašto se nije sam uskrsnuo?
Ako je Bog – kako je uopće mogo umrijeti?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pitanje na koje ćeš naravno filozofski dati odg.
Da li bi bili spašeni da Isus nije umro na krstu?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
student
Svi dobri SZ ljudi su spašeni - bez Isusa!
Odg.
Da li znaš šta si napisao? O Bibliji nemaš pojma . Isus je umro za grijehe svih ljudi. Svi u SZ ne bi bili spašeni da Isus nije umro. Zaista zastupaš farisejsku vjeru.
"I gle jagnje Božije koji nosi grijehe svijeta"
Stvarno me svaki dan sve više iznenađuješ.
i pitanje "Da li bi svi prije Isusa bili spašeni bez Isusove žrtve?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Dokle god su bile prinošene krvne žrtve – to je bilo spasenje od grijeha,
za životo vječni.
Čitaj malo SZ.

LEVITSKI ZAKONIK 17,11
Jer je život živoga bića u krvi. Tu krv ja sam vama dao da na žrtveniku njome obavljate obred pomirenja za svoje živote. Jer krv je ono što ispašta za život.

LEVITSKI ZAKONIK 18,5
Zato držite moje zakone i moje naredbe; tko ih vrši - u njima će naći život. Ja sam Jahve!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Da nije tako – kako gornji stihovi kažu,
zašto je Isus po smrti – oživljen (od Boga Jahve)
išao u duhu propovjedati – SAMO izginulim u Noino vrijeme?
Zašto nije išao propovjedati i SZ ljudima?

-----------------------------
Da li bi te mogao lijepo zamoliti da daš koji stih za dokazivanje svojih tvrdnji,
ili sve što dokazuješ su uredbe ljudske?

descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Već sam ti sve dao u uvodnom postu.

Opet postavljaš farisejska pitanja.

Djela apostolska 4,12 I nema ni u kome drugom spasenja. Nema uistinu pod nebom drugoga imena dana ljudima po kojemu se možemo spasiti.

Eto koliko slabo poznaješ Bibliju, ja već unaprijed znam šta ćeš pitati.

Kada jasno piše spasitelj, ti ćeš pitati jedini spasitelj.

Bog je jedini spasitelj. Isus je jasno Bog. Koliko god se trudio zasluga Oca, Isusa i Duha Svetog je ista.

Naravno vješto si izbjegao pitanja.

Da li bi se spasili da Isus nije umro?
Da li bi se spasili da Otac nije poslao Isusa?

Ne razumiješ antropomorfizme.

A očigledno ne shavataš da je ta Pasha Isus. Nije ih čin spašavao nego vjera u žrtvu Isusovu. Tačnije i njih je krv Isusova spasila.

Ne izvrći Bibliju. Jasno je da Isus odnio grijehe svijeta.

http://www.gotquestions.org/Srpski/spasen-pre-Isusa.html

Hoćeš da umanjiš Isusovu žrtvu.

Što je jasno da se ne bi niko spasio da Isus nije umro za ljude.

Kad smo već kod zapovijesti.

Ono što si dao iz Levitskog zakonika Isus je samo ponovio u NZ

Zato što jeste veliki Bog i spasitelj kako i kaže Pavle u Titu 2,13

15 Ako imate ljubav k meni, zapovjesti moje držite.

21 Ko ima zapovesti moje i drži ih, on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav Otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam.

Ivan 14,15 i 21

Kao što i rekoh Isus je YHWH spasitelj.

descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
SPAS


MATEJ 7:21
"Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori:
`Gospodine, Gospodine!`,
nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
U KN neće ući oni koji govore Gospodine Isuse,
nego onaj koji vrši volju Boga Oca Jahve,
oni koji vrše volju Isusovoga Boga.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
IVAN 3,36
Tko vjeruje u Sina, ima vječni život; a tko neće da vjeruje u Sina, neće vidjeti života; gnjev Božji ostaje na njemu."
,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Za vječni život treba vjerovati da je Isus – Božji Sin.
Ne treba vjerovati da je Isus – Bog, jer Isus to nije.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
IVAN 5,24
"Zaista, zaista, kažem vam: tko sluša moju riječ i vjeruje onomu koji me posla, ima život vječni i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Što kaže gore?
Treba vjerovati Onome koji je poslao Isusa.
Tko je poslao Isusa?
Da li znaš Njegovo Ime i Njegovu Titulu?
To je Bog Jedini Otac Jahve.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ivan 17,3
A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista.
,,,,,,,,,,,,,,,,,
Što kaže gore?
Treba vjerovati Onome koji je poslao Isusa.
Tko je poslao Isusa?
Da li znaš Njegovo Ime i Njegovu Titulu?
To je Bog Jedini Otac Jahve.
---------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
1. IVANOVA 4,15
Tko ispovijeda da je Isus Sin Božji, Bog ostaje u njemu, i on u Bogu.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Za vječni život treba vjerovati da je Isus – Božji Sin.
Ne treba vjerovati da je Isus – Bog, jer Isus to nije.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. IVANOVA 5,5
Jer tko da pobijedi svijet, ako ne onaj, koji vjeruje, da je Isus Sin Božji?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Za vječni život treba vjerovati da je Isus – Božji Sin.
Ne treba vjerovati da je Isus – Bog, jer Isus to nije.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. IVANOVA 5,10
Tko vjeruje u Sina Božjega, ima to svjedočanstvo Božje u sebi. Tko ne vjeruje Bogu, učinio ga je lašcem jer nije vjerovao u svjedočanstvo kojim je svjedočio Bog za Sina svoga.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Za vječni život treba vjerovati da je Isus – Božji Sin.
Ne treba vjerovati da je Isus – Bog, jer Isus to nije.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. IVANOVA 5,11
I ovo je svjedočanstvo: Bog nam je dao život vječni; i taj je život u Sinu njegovu.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Tko je Osnova Života? Tko daje i oduzima život?
Bog Otac Jedini Jahve.
Za vječni život treba vjerovati da je Isus – Božji Sin.
Ne treba vjerovati da je Isus – Bog, jer Isus to nije.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. IVANOVA 5,12
Tko ima Sina, ima život; tko nema Sina Božjega, nema života.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Za vječni život treba vjerovati da je Isus – Božji Sin.
Ne treba vjerovati da je Isus – Bog, jer Isus to nije.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. IVANOVA 5,13
To napisah vama koji vjerujete u ime Sina Božjega da znate da imate život vječni.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Za vječni život treba vjerovati da je Isus – Božji Sin.
Ne treba vjerovati da je Isus – Bog, jer Isus to nije.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rimljanima 10,9
Jer ako ustima ispovijedaš da je Isus Gospodin, i srcem vjeruješ da ga je Bog uskrisio od mrtvih, bit ćeš spašen.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Za spasenje je potrebno ispovijedati da je Isus – Gospodin.
Titulu Gospodin – Isus je dobio OD Boga svoga Jedinoga Jahve.
Za spasenje je potrebno vjerovati da je Isusa – Bog Jahve uskrsnuo!
Isus je umro – Bog ne umire – Isus nije Bog.
Jedino Bog može uskrsnuti mrtve.
Isus nije sam sebe uskrsnuo – jer nije Bog.

descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Naravno ne smiješ odg. na pitanja. Very Happy

Za život vječni ti treba da vjeruješ u stvorenje. Netačno u Boga se vjeruje.

To upravo dokazuje da je Isus Bog.

Da vjerovati Ocu i Isusu. Vjerovati Bogu dakle.

izrazi sin i otac su antropomorfizmi. Očigledno ne znaš šta je to.

Upravo vjerovanjem da je Sin Božiji vjeruje se da je Bog.

Jeste otac osnova života, ali i Isus Ivan 14,6 Isus je život.

Upravo Isus daje i oduzimaće živote. Isus vaskrsava dakle daje život i On će da sudi mačem da pobije bezbožnike.


U počeo si da ponavljaš, nije ti to dobro to ti je ko mantranje u hinduizmu znaš ono "Hare Krišna, Hare Krišna" lux pa ponavljaju po 15 min. čini mi se.

Da Isus je Gospodin i YHWH je Gospodin.

A ovo što si uzeo sa Igorovog sajta je zaista... rofl

Opet samo dokazuješ da je Isus čovjek.

Da li si ti upoznat sa logikom imalo???? Ja kada bi rekao da je Isus SAMO BOG tvoji argumenti bi pili vode.

Isus je Bog i čovjek.

Evo ovo zavrđuje posebnu pažnju.

student piramida4
Jedino Bog može uskrsnuti mrtve. to stari to stari amen

Odg.

U kako si sam sebi uskočio u stomak.

"I ja ću ga vaskrsnuti u posljednji dan"

UUUU kako si se zeznuo. Very Happy


Isus je mogao sam sebe vaskrsnuti. "Dušu svoju polažem da je opet uzmem...





descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Isus može samo ono što mu Njegov Bog da u ovlast da čini.

ISUS USKSRNUT OD BOGA JAHVE


IVAN 5,21
Uistinu, kao što Otac uskrisuje mrtve i oživljava tako i Sin oživljava koje hoće.
RIMLJANIMA 8,11
Ako li Duh Onoga koji uskrisi Isusa od mrtvih prebiva u vama, Onaj koji uskrisi Krista od mrtvih oživit će i smrtna tijela vaša po Duhu svome koji prebiva u vama.
EFEŽANIMA 2,5
nas koji bijasmo mrtvi zbog prijestupa, oživi zajedno s Kristom - milošću ste spašeni!
KOLOŠANIMA 2,13
On i vas, koji bijaste mrtvi zbog prijestupa i neobrezanosti svoga tijela, i vas on oživi zajedno s njime. Milostivo nam je oprostio sve prijestupe,
DJELA APOSTOLSKA 2,24
Ali Bog ga uskrisi oslobodivši ga grozote smrti jer ne bijaše moguće da ona njime ovlada.
DJELA APOSTOLSKA 2,32
Toga Isusa uskrisi Bog! Svi smo mi tomu svjedoci.
DJELA APOSTOLSKA 3,15
Začetnika života ubiste. Ali Bog ga uskrisi od mrtvih, čemu smo mi svjedoci.
DJELA APOSTOLSKA 4,10
Neka bude znano svima vama i svemu narodu Izraelovu: po imenu Isusa Krista Nazarećanina, kojega ste vi raspeli, a kojega Bog uskrisi od mrtvih! Po njemu ovaj stoji pred vama zdrav!
DJELA APOSTOLSKA 5,30
Bog otaca naših uskrisi Isusa kojega vi smakoste objesivši ga na drvo.
DJELA APOSTOLSKA 10,40
Bog ga uskrisi treći dan i dade mu da se očituje -
DJELA APOSTOLSKA 13,30
Ali Bog ga uskrisi od mrtvih.
DJELA APOSTOLSKA 13,33
Bog je ispunio djeci, nama, uskrisivši Isusa, kao što je i pisano u Psalmu drugom: Ti si Sin moj, danas te rodih.
DJELA APOSTOLSKA 13,34
Da ga pak uskrisi od mrtvih te se on više nikad neće vratiti u trulež, rekao je ovime: Dat ću vama svetinje Davidove, pouzdane.
DJELA APOSTOLSKA 13,37
a Onaj koga Bog uskrisi ne vidje truleži.
DJELA APOSTOLSKA 17,31
jer ustanovi Dan u koji će suditi svijetu po pravdi, po Čovjeku kojega odredi, pred svima ovjerovi uskrisivši ga od mrtvih.
DJELA APOSTOLSKA 26,8
Zašto nevjerojatnim smatrate da Bog mrtve uskrisuje?
RIMLJANIMA 4,24
nego i za nas kojima se ima uračunati, nama što vjerujemo u Onoga koji od mrtvih uskrisi Isusa, Gospodina našega,
RIMLJANIMA 8,11
Ako li Duh Onoga koji uskrisi Isusa od mrtvih prebiva u vama, Onaj koji uskrisi Krista od mrtvih oživit će i smrtna tijela vaša po Duhu svome koji prebiva u vama.
RIMLJANIMA 10,9
Jer ako ustima ispovijedaš da je Isus Gospodin, i srcem vjeruješ da ga je Bog uskrisio od mrtvih, bit ćeš spašen.
1. KORINĆANIMA 6,14
Ta Bog koji je Gospodina uskrisio i nas će uskrisiti snagom njegovom.
1. KORINĆANIMA 15,15
Zatekli bismo se i kao lažni svjedoci Božji što posvjedočismo protiv Boga: da je uskrisio Krista, kojega nije uskrisio, ako doista mrtvi ne uskršavaju.
2. KORINĆANIMA 1,9
Ali u sebi prihvatismo i smrtnu osudu da se ne bismo uzdali u same sebe, nego u Boga koji uskrisuje mrtve.
2. KORINĆANIMA 13,4
I raspet bi, istina, po slabosti, ali živi po snazi Božjoj. I mi smo, istina, slabi u njemu, ali ćemo po snazi Božjoj živjeti s njime za vas.
2. KORINĆANIMA 4,14
Ta znamo: onaj koji je uskrisio Gospodina Isusa i nas će s Isusom uskrisiti i zajedno s vama uza se postaviti.
GALAĆANIMA 1,1
Pavao, apostol - ne od ljudi ni po kojem čovjeku, nego po Isusu Kristu i Bogu Ocu koji ga uskrisi od mrtvih -
EFEŽANIMA 1,20
koju na djelu pokaza u Kristu, kad ga uskrisi od mrtvih i posjede sebi zdesna na nebesima
EFEŽANIMA 2,6
te nas zajedno s njim uskrisi i posadi na nebesima u Kristu Isusu:
KOLOŠANIMA 2,12
s njime suukopani u krštenju, u njemu ste i suuskrsli po vjeri u snagu Boga koji ga uskrisi od mrtvih.
1. SOLUNJANIMA 1,10
i iščekivali s nebesa Sina njegova koga uskrisi od mrtvih, Isusa koji nas izbavlja od gnjeva što dolazi.
HEBREJIMA 11,19
uvjeren da Bog može i od mrtvih uskrisiti. Zato ga u predslici i ponovno zadobi.
1. PETROVA 1,21
koji po njemu vjerujete u Boga koji ga uskrisi od mrtvih te mu dade slavu da vjera vaša i nada bude u Bogu.

descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
To je rekao samo dok je bio na zemlji.

Bespotrebno zatrpavaš temu stihovima iz Biblije, nijedan stih iz Biblije ne potvrđuje tvoju lažnu farisejsku dogmu.

Upravo zato što Isus vaskrsava to potvrđuje da je On istinski Bog.

Naravno ne znaš šta znači stih koji govori o tome da se Isus ponizio.

descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Ne vidim gdje si objasnio ovaj stih, vjerojatno si zaboravio Smile

Njega Bog desnicom svojom uzvisi za Začetnika i Spasitelja da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha.

Znači tripo41, ti tvrdiš da one koje Jahve pošalje kao spasitelje i sama Biblija kaže da su spasitelji, ne treba smatrati spasiteljima? Smile

To tvrdiš? Smile

descriptionSpasitelj  EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply