Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Spasitelj

power_settings_newLogin to reply
3 posters

descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Gdje piše da se Isus ne treba smatrati za spasitelja?

Stih koji si dao ne potvrđuje to.

descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Ne razumijem tvoje pitanje.

Ja sam dao stih koji kaže da je Isus spasitelj jer ga je Bog uzvisio za spasitelja.

Shodno tome, obojica su spasitelji.

Na isti način je Jahve u SZ-u slao razne ljude kao spasitelje. Provjeri rječnike ili moj site koji rasturaš za popis SPASITELJA. Slobodno dokaži suprotno.

Ali..... IZVOR spasenja je jedino i isključivo Jahve.

I zato Iv 3:16,17 lijepo kaže

16 Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni. 17 Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu.

Ako ne priznaš Isusa za spasitelja, ne možeš biti spašen jer tako negiraš o onoga tko je Isusa UZVISIO i POSLAO kao spasitelja. Da li je to tako teško za shvatiti? Smile

Ne vjeruješ u Sina kao spasitelja, ne vjeruješ ni u Boga koji ga je poslao kao spasitelja.

Jednostavno, zar ne? Smile



descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Izvor spasenja je Bog. Ti što smatraš da je jedino Otac Bog, nije tačno.

Izvor spasenja je Bog, a to znači da je Isus. To potvrđuje da je On začetnik spasenja.

Površno studiraš Bibliju.

Izaija 26,4 Uzdajte se u Jahvu dovijeka, jer Jahve je Stijena vječna;



1. Korinćanima 10,1 Jer ne bih, braćo, htio da budete u neznanju: oci naši svi bijahu pod oblakom, i svi prijeđoše kroz more,
1. Korinćanima 10,2 i svi su se na Mojsija krstili u oblaku i u moru,
1. Korinćanima 10,3 i svi su isto duhovno jelo jeli,
1. Korinćanima 10,4 i svi su isto duhovno piće pili. A pili su iz duhovne stijene koja ih je pratila; stijena bijaše Krist.

A sada se malo vrati na san Novuhodnosora tj. na zadnji dio sna u kojem se odvaljuje stijena koja ruši kip koji je sanjao, tj. ovozemaljska carstva.

Tek da ti ne govorim o tipologiji i antitipologiji jer to je već ozbiljnije studiranje Biblije. Mada sam ja laik.

Tako bolje ne ulazi u raspravu. Jer ako bi ti doveo dekana adventističkog teološkog fakulteta iz Zagreba onda bi te razvalio u raspravi. Doduše on nema puno vremena. A nema ni potrebe. I on mi i ne pomaže.

Jer Bog kaže da nema drugog spasitelja osim Njega. Ako znamo da je i Isus spasitelj, onda je jasno da je On Bog spasitelj kao i Otac.

U Bibliji jasno stoji da čovjek ne može spasiti čovjeka. Može samo Bog u tijelu. Bog koji je postao čovjek.

Psalam 146,3 Ne uzdajte se u knezove, u čovjeka od kog nema spasenja!

Psalam 49,8 Ta nitko sebe ne može otkupit` ni za se dati Bogu otkupninu:


descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Ako misliš uspješno debatirati, onda ne izbjegavaj stalno teme i ne odgovaraj na ono što te se ne pita i nije tematski vezano, u redu?

Da li je tema bila SPASITELJ????

Da li sam postavio tvrdnju da je Jahve IZVOR spasenja a druge osobe SREDSTVO SPASENJA?

Da li sam rekao gdje to možeš pronaći?

Ako nisam u pravu ZAŠTO ME KONKRETNO NE DEMANTIRAŠ???

Tko sad priča o STIJENI???


Kakva je ovo rečenica:

Izvor spasenja je Bog, a to znači da je Isus. To potvrđuje da je On začetnik spasenja.

Izrekao si nedokazanu tvrdnju i zatim zaključio da si u pravu????????????? santa

GDJE piše u tvom odgovoru da je Isus IZVOR spasenja???

Stari moj, ja ću imenom i prezimenom stati pred sve što govorim, ako tvoj dekan zna VIŠE od američkih apologetika, e onda, prijatelju, tvoje riječi imaju neku težinu i ja ću se zapitati da li sam nešto propustio u Bibliji. U suprotnom, "hvalite me usta moja", ti si adventist, on je adventist, zaključak je jasan? Smile

Prijatelju učeni, zaista ne shvaćaš? Smile Ja upravo želim dovesti u raspravu najveći kalibar koji imate, ti i slični jednostavno ne znate dovoljno da bi rasprave bile imalo ozbiljnije.

Zato sam ti i predložio da skupiš ekipu školovanih teologa da na vašem primjeru pokažem koliki ste šarlatani u poznavanju Biblije i da ne moram sa svakim amaterom poput tebe stalno iznova raspravljati. Ok? Ja nisam pastor i ne zjakam po cijele dane besposleno tražeći zanimaciju u besmislenim raspravama i pričama. Nisam niti učitelj i ne radim 5 školskih sati na dan. Moje vrijeme je jako ograničeno i zato nastojim rasprave jednom zauvijek svesti na izravno sučeljavanje.

Moja ponuda još uvijek stoji.


Jer Bog kaže da nema drugog spasitelja osim Njega. Ako znamo da je i Isus spasitelj, onda je jasno da je On Bog spasitelj kao i Otac.

Ako Biblija jasno kaže da je Bog UZVISIO Isusa za spasitelja i da su OBOJICA spasitelji, jedan IZVOR SPASENJA, drugi SREDSTVO SPASENJA (po Isusu se spašava), onda je jasno da ti opet negiraš Bibliju.

Usput, GDJE piše da je Duh Sveti Spasitelj? Konkretno?

U Bibliji jasno stoji da čovjek ne može spasiti čovjeka. Može samo Bog u tijelu. Bog koji je postao čovjek.

GDJE piše da SAMO BOG U TIJELU MOŽE SPASITI ČOVJEKA????

NAVEDI KONKRETAN CITAT!



descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
I ne izokreći ono što ni student ni ja nismo rekli, spasenje je jedino i isključivo priznanjem Jahve kao spasitelja i Boga i prihvaćanjem Jahvinog Sina koji je poslan kao spasitelj.

Navedi gdje je netko od nas dvojice rekao da je spasenje kroz čovjeka i da čovjek spašava čovjeka??????

descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Ja nisam adventista ali su mi oni mnogo bliži nego arijanci i unitarijanci. i poznajem ih i imama jednog prijatelja. Nemoj biti nervozan.

A znači iza tebe stoje američki apologetici. Very Happy

Moj prijatelj sa FB jako slabo sa mnom komunicira nema čovjek kada.

Vidiš da čovjek ne može spasiti čovjeka. A Bog kaže da je On jedini spasitelj.


Psalam 146,3 Ne uzdajte se u knezove, u čovjeka od kog nema spasenja!

Psalam 49,8 Ta nitko sebe ne može otkupit` ni za se dati Bogu otkupninu:

I jednom se izjasni je li za tebe Isus spasitelj ili nije?

Ne filozofiraj.

E pa vidiš ja radim 4 sata ali zato idem 30 kilometara u jednom pravcu na posao, pa ni je baš nemam puno vremena.

Da pokažeš teolozima da su šarlatani a ti si ispao takav.

Ti si lijepo naveo dosta stvari na svom sajtu. I ja koji sam laik lako ću ih oboriti.

Ti kao stručnjak probaj da to ispraviš.

A nikad nijedna tema nije zasebna, ona obuhvata i druge teme.

Naravno da se treba držati glavne teme.

descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Ja nisam Jehovin svjedok ali su mi oni mnogo bliži od vas trinitarističkih vjernika. Pa s obzirom da nonstop melješ da smo student i ja JS, a nismo, od danas si i ti adventist, a shodno tome ću se ravnati da zastupaš njihovu teologiju i tako razgovarati s tobom. Mislim da je to pošteno, zar ne? Smile

Nitko ne stoji iza moje malenkosti. A iz čega si uopće složio da sam nešto slično rekao...divim se tvojem zaključivanju Smile

Gledaj, ovako kako ti obaraš moj site je smijurija, izreći svoje mišljenje može svatko. Na isti način neki muslimanski apologetik može iz svake tvoje rečenice napraviti komediju.

Poanta rasprave je da se obrađuje dio po dio stavova, ti međutim kopiraš s interneta tuđi tekst, dodaš par svojih rečenica i proglašavaš svoju genijalnu pobjedu Smile

Neš ti apologete Smile

Primjećujem da neprestano izbjegavaš zadržavanje na detaljima već otvaraš toliko postova i zamagljuješ time svoje neznanje.

E pa vidiš, ja do posla imam skoro 60 kilometara U JEDNOM PRAVCU, radim min 8 sati na dan, s tim da dio dosla obavim i nakon odlaska iz ureda te imam trenutno 2 veća školovanja a treći mi počinje na proljeće. To je sve vezano uz moj posao a gdje je sve ostalo...?

Prema tome, nemoj biti smiješan da si oborio nešto od mojih tvrdnji, jednostavno nemam vremena ni potrebe odgovarati na sve tvoje kopirane tekstove i izmišljotine koje ti postaš.

Iz tog razloga sam i ponudio da sve rasprave svedemo na jedno mjesto gdje će svatko iznijeti detaljno i konkretno svoje stavove i gdje će svatko moći dobiti uvid tko šta tvrdi i svaku tvrdnju provjeriti i sam. Nije li to poštena ponuda? Smile

Podebljao sam ti par pitanja, ukoliko nisi u stanju KONKRETNO odgovoriti na njih, onda smo ovu temu završili.







descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
E pa vidiš Igore postoji apostolsko pravoslavlje. I ono doduše ima određnih sličnosti sa adventizmom, ali ono je nastalo nezavisno od adventista. I to nije nikakva sekta odvojena od pravoslavlja nego jednostavno pravoslavci koji žele da sami tumače Bibliju bez velikih crkvenih autoriteta. A ja čak želim i nezavisno od njih da tumačim Bibliju. Sam čitam i sam tumačim, ako se to u nekim stavrima slaže sa adventistima to meni ne smeta.

Ali formirati mišljenje da Isus nije Bog se jedino može na osnovu islama, Jeh. svjedoka itd. ali i ateista. A ti si posjećivao sajtove kao "Triniti delusion" čak sam primjetio veoma slične rečenice koje si dao na svom sajtu.

posebno ono "Što poprilično isključuje Isusa"

Mogao bih i dati sajt sa kojeg si onako malo okrenuo riječi, ali suštinski isto govore.

Ali to nije strašno.

Ali je jasno da je spasitelj svijeta Isus Hrist i da bez Njega nema spasenja.

descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Gledaj, možeš ti biti adventist, baptist ili rimokatolik, meni je sasvim svejedno, jednako izokrećete Bibliju i ja te ne prozivam zato što si ti pravoslavni vjernik a ne baptist. Poanta je da ako ti mene prozivaš za JS a ja to nisam, ja tebe s još većom lakoćom mogu smatrati adventistom, bez obzira bio to ili ne, shvaćaš li što ti govorim?

Nikad nisam bio na sajtu "Trinity delusion", bio sam na mnogim drugim netrinitarističkim stranicama i ne isključujem da postoje određene sličnosti ako nam je zajednička baza da u Bibliji ne postoji trojstvo ili smo čitali iste autore.

Ako ti možeš dokazati da sam koristio tu ili neku drugu stranicu, slobodno iznesi. Nema tu nikakvih tajni. Ni tvoja ni moja teologija nije isključivo autorsko djelo, naravno da i ti i tvoji teolozi, kao i ja, koristimo teze koje su nastale davno prije nas. Zar ne?

No, velik dio stvari koje sam napisao jest "moja" umotvorina, temeljena na mom osobnom čitanju Biblije i korištenju VAŠIH rječnika. Ponavljam, teško je napisati nešto novo s obzirom da se ove teme raspravljaju stoljećima prije nas. Prije ili kasnije čovjek naleti na nešto što je netko davno prije napisao, obojica neovisno jedan o drugome. S obzirom da je netko drugi sve već prije napisao, tako ja ni svoje zamisli ni zamisli tvojih apologetika ne tretiram kao "moderno" autorsko djelo.

S obzirom da svaki JS vjeruje da je Isus Spasitelj svijeta, ali ne i Bog Jahve/Jehova/JHWH osobno, ja bih rekao da ti slabo poznaješ stavove JS, jednako slabo kao i Bibliju.

Ja svoje mišljenje o Isusu formiram isključivo na Bibliji, nikakvoj JS literaturi, Tradiciji ili CARM organizaciji.




descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Na osnovu Biblije ne možeš formirati mišljenje da Isus nije Bog.

Možeš samo na osnovu JS, islama, Varnavinog "jevanđelja".

JS znači vjeruju da je Isus spasitelj, a nije Bog. Samo je Bog spasitelj to ti jasno piše u SZ

descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz

Kad si već stigao odgovoriti???? Smile

Bog je poslao Sina kao Spasitelja. I zato je i Isus Spasitelj jer ga je Jahve UZVISIO za Spasitelja. Ne vjeruješ u Isusa ne vjeruješ ni u Jahvu koji ga je poslao. Jednostavno. Otkrio sam ti ponajveću istinu Biblije. Koja vrišti na svakoj stranici Novog zavjeta Smile

Odoh učiti.

descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Uzvisio ga je zato što se Isus ponizio, ako nisi znao. Very Happy

Ako to nisi primjetio u NZ onda kao da nisi čitao NZ.

A poniziti se može samo neko ko je Uzvišen. A ko je Uzvišen valjda to znaš. Very Happy

descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Naravno da se ponizio, ako netko poput jedinorođenog i prvorođenog Jahvinog Sina, siđe na zemlju i postane smrtnik, definitivno je to poniženje Smile

I svejedno u poslanici vidimo da imamo dvojicu, Boga i Isusa Smile

Međutim, ako je Isus Jahve Starog zavjeta, a to znači da je već prije zemaljskog utjelovljenja BIO SPASITELJ, ovo bi značilo da je Isus u jednom trenutku prestao biti spasitelj pa ga je Bog OPET UZVISIO za spasitelja? Smile

Neš ti Smile

descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz

Ali si se zeznuo samo je za Boga poniženje da dođe na oči kao čovjek, kao stvorenje. Anđeli koji su izveli Lota i njegove bili su u ljudskom obliku i to njima nije bilo nikakvo poniženje. Very Happy Very Happy Cool

Ako je Isus stvorenje to njemu ne bi bilo nikakvo poniženje.

Stvorenje da opet bude stvorenje, to nije poniženje.

Isus nije prestao nikada biti spasitelj. On je spasitelj iz SZ Bog YHWH.

Čim se rodio odmah je uzvišen za spasitelja, a nije prekidao svoje postojanje.

Zbog toga što se ponizio, zbog toga piše da je uzvišen od Boga. Očigledno ne shvataš suštinu.

I naravno da je i u SZ Isus spasitelj.

Jer Isus je uzvišen za spasitelja zato što je postao čovjek. Na oči kao stvorenje.

I Otac mu sve opet daje, tačnije vraća i da vaskrsava mrtve i da sudi itd. Sve što Mu pripada i što je Božije.

descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Smile

Baš sam se zeznuo victory

Znači, za nekoga tko je odsjaj slave i preslika samoga Boga i druga osoba u svemiru, za tu osobu nije nikakvo poniženje postati smrtni čovjek sa svim svojim fizičkim i psihičkim i inim ograničenjima aka potrebama?

Kaže tko? Simon? Very Happy

Podsjeti me, GDJE piše da inkarnacija anđela nije svojevrsno poniženje i degradacija?

E da, riječ je o anđelima ili o Jahvi osobno? Cool


Isus nije prestao nikada biti spasitelj.
Čim se rodio odmah je uzvišen za spasitelja


Stari moj, vidim da se hvališ pred studentom svojom neoborivom logikom, samo, obje tvrdnje ti ne mogu biti istinite Smile Odnosno, tebi mogu to stari

Neš ti logike klap


Zbog toga što se ponizio, zbog toga piše da je uzvišen od Boga. Očigledno ne shvataš suštinu.

Smile

Dobar pokušaj Smile

Dj. 5:31 Njega Bog desnicom svojom uzvisi za Začetnika i Spasitelja da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha.

Ako je UZVIŠEN za spasitelja, to znači da do trenutka tog uzvisenja Isus nije bio spasitelj. Za razliku od Jahve koji je spasitelj 24/7 od početka početaka početaka naše priče Smile Slobodno me demantiraj. Naravno, po mogućnosti kopiranjem tuđih tekstova Smile

I Otac mu sve opet daje

Isu je BOGOčovjek ali opet mora nešto dobiti što u biti nije ni izgubio? Joj stari moj, rasturi ti i studenta i mene…svojim nebulozama jocolor

Prijatelju, autor CARM stranice vjeruje u predodređenje kao biblijsku doktrinu, naravno, i ti se slažeš s njim?


descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Stvorenju nije poniženje da bude stvorenje. Očigledno ne znaš da je samo Bog Uzvišen.

Da nije nikakvo poniženje anđelima biti u ljudskom obliku dokazano je u Sodomi prilikom izvođenja Lota.

Ma kako si se zeznuo Igore. Slabo čitaš Bibliju.

I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva. Otkrivenje 19,10

Eto koliko je anđeo "uzvišen" nad čovjekom. Psihička i fizička nadmoć uopšte ne znači da su anđeli bliži Bogu. I anđeli su kao i ljudi podložni grijehu. Što je dokazao Lucifer ustvari od njega i potiče grijeh.

Eto toliko o toj "uzvišenosti" anđela. Tako da za anđele nije nikakvo poniženje da se nađu na oči kao ljudi.

Naravno onda moraš da uvodiš "svojevrsno poniženje" koje nema veze sa Biblijom.

Jer u Božijim očima su sva stvorenja jednaka, On voli sva stvorenja. A kada smo već kod toga s obzirom da si na svom blogu dao da je Isus prvo stvorenje iz Otkrivenja 3,14 opet si se zeznuo.

Uzmi malo Otkrivenje 5,13 pa ćeš onda vidjeti ko su stvorenja ili po tebi ispada da Isus samog sebe slavi i sam sebi odaje počast.

Napisao Igor

Dj. 5:31 Njega Bog desnicom svojom uzvisi za Začetnika i Spasitelja da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha.

Ako je UZVIŠEN za spasitelja, to znači da do trenutka tog uzvisenja Isus nije bio spasitelj.

Odg.

Naravno moraš da uvodiš svoju antibiblijsku dogmu. To je ovo "Ako je UZVIŠEN" očigledno nisi shvatio da je Isus uvijek bio spasitelj jer plan spasenja nije naknadno došao. Bog koji je sveznajući znao je i prije pada u grijeh Adama sve i Isus je već bio spasitelj.

I naravno opet si se zeznuo ne znaš ko je VJEČNA STIJENA U SZ. A ta stijena biješe Hristos.

Ne znaš šta je ugaoni kamen kojeg odbaciše zidari.

A tek šta je ZAČETNIK spasenja.

Očigledno ti više godi da su anđeli uzvišeni a Isus nije. Pa bio je jedan anđeo koji se uzvisio i onda je nastala pobuna na nebu.

Zbog toga što je anđeo htio da se uzvisi nastalo je zlo. Jer samo je Bog Uzvišen. I to je dokazao Luciferu.

descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
Smile

Jel ti to ozbiljno? Smile

Anđeli su božje sluge i to dokazuje da im inkarnacija nije poniženje? Ma hajde, smiješno je tvoje zaključivanje.

GDJE piše da im to nije poniženje? GDJE?

GDJE piše da Jahvinom Sinu nije poniženje biti inkarniran?

Ne izmišljaj stalno nešto što u tekstu NE PIŠE.

GDJE piše da su sva stvorenja na istoj razini? GDJE? Vrijedi li to i za orangutana? Nije li i on božje stvorenje i proizvod stvaranja? Kišna glista? Nije stvorenje? Delfin?

GDJE piše u SZ-u da je Isus VJEČNA STIJENA? Isus, ne Jahve, GDJE?

Strai moj, ili je Isus 24/7 spasitelj i ne treba uzvišenje ili je u jednom trenutku uzvišen za spasitelja. Oboje ne može biti istina.

Nisi odgovorio:

a) Riječ je o anđelima ili Jahvi osobno?

b) Vjeruješ li u predodređenje?





descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva. Otkrivenje 19,10

Očigledno si zaboravio da govrimo o stvorenjima koja su svejsna svog postojanja.

Evo koliko je "uzvišeniji" anđeo od čovjeka. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

a na farisejska pitanja ne odgovaram.

Sajt ti je doživio boks sudbinu ovog lijevog smajlija. I na FB sam objavio tvoje tvrdnje.

descriptionSpasitelj  - Page 2 EmptyRe: Spasitelj

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply