Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Dan Gospodnji

power_settings_newLogin to reply
+6
ispravka
Juditha
Maran ata
Ruta
laodikejac
piramida4
10 posters

descriptionDan Gospodnji - Page 2 EmptyRe: Dan Gospodnji

more_horiz
Možemo štovati subotu koliko god hoćemo koja je jedna od 10 Božijih zapovijedi, ali postoji još 9 i Bog traži da ih sve poštujemo jer je on perfektan i traži od nas da budemo također perfektni. Međutim svi od nas su nekada slagali, izustili ime njegovo uzalud, pogledali nekoga sa požudom (Isus kaže ako pogledate nekoga sa požudom već ste sagriješili bludno). Neka mi netko sa ovog foruma kaže da nikada nije sagrješio prema 10 zapovijedi! Sudeći dakle prema 10 Božijih zapovijedi svi koji stanu pred Boga su krivi i završit će paklenom ognju. Svi su sagriješili i niko nije dovoljno dobar da dođe u nebo sam po sebi (Rimljanima 3:23). Međutim Bog je učinio nešto što se zove neprocjenjiva ljubav, a to je da je dao svoga sina kao otkup za naše grijehe. Dao nam je nekoga koji će kada stanemo pred sudiju reći da je on već platio našu kaznu. Naravno ako se u ovom životu obratimo Isusu Kristu našem Gospodinu te predamo svoj život njemu koji će nas zajedno sa Duhom Svetim obećanim voditi pravim putem. Jer kao što je rekao u Ivanu 14:6, “Ja sam put, istina i život. Nitko ne dolazi k Ocu osim po meni.

”Jer je plaća grijeha smrt, a milosni dar Božji jest život vječni u Kristu Iusu, Gospodinu našemu” (Rimljanima 6:23).

descriptionDan Gospodnji - Page 2 EmptyRe: Dan Gospodnji

more_horiz
Ja sam misljenja da Dan Gospodnji se odnosi na kraj vremena, veliki Jahvin Dan kako vele proroci. Prijasnji svijet je unisten potopom, a danasnji ce biti unisten ognjem kako veli apostol Petar. Evo par tekstova koji se odnose na posljednje vrijeme, prije nego dodje Dan Gospodnji

"A kao u dane Noine, tako će biti i dolazak Sina Čovječjega. Jer kao što su u danima prije potopa jeli i pili, ženili se i udavali sve do dana kad Noa uđe u arku, a da nisu ništa ni znali dok nije došao potop i odnio sve, tako će biti i dolazak Sina Čovječjega." Matej 24, 37-39

"Znajte ponajprije ovo: u posljednje će dane doći podrugljivci koji će hoditi po svojim vlastitim požudama i govoriti: »Gdje je obećanje Njegova dolaska? Jer otkad oci usnuše, sve ostaje tako kako je bilo od početka stvorenja.« Ta oni hotimice zaboravljaju ovo: nebesa bijahu odavna i zemlja postade iz vode i po vodi, riječju Božjom. Po njima ondašnji svijet propade vodom potopljen. A sadašnja nebesa i zemlja istom su riječju pohranjena i čuvaju se za oganj u dan suda i propasti bezbožnih ljudi." 2.Petrova 3, 3-7

descriptionDan Gospodnji - Page 2 EmptyRe: Dan Gospodnji

more_horiz
καιnos je napisao/la:
Ja sam misljenja da Dan Gospodnji se odnosi na kraj vremena, veliki Jahvin Dan kako vele proroci. Prijasnji svijet je unisten potopom, a danasnji ce biti unisten ognjem kako veli apostol Petar. Evo par tekstova koji se odnose na posljednje vrijeme, prije nego dodje Dan Gospodnji

"A kao u dane Noine, tako će biti i dolazak Sina Čovječjega. Jer kao što su u danima prije potopa jeli i pili, ženili se i udavali sve do dana kad Noa uđe u arku, a da nisu ništa ni znali dok nije došao potop i odnio sve, tako će biti i dolazak Sina Čovječjega." Matej 24, 37-39

"Znajte ponajprije ovo: u posljednje će dane doći podrugljivci koji će hoditi po svojim vlastitim požudama i govoriti: »Gdje je obećanje Njegova dolaska? Jer otkad oci usnuše, sve ostaje tako kako je bilo od početka stvorenja.« Ta oni hotimice zaboravljaju ovo: nebesa bijahu odavna i zemlja postade iz vode i po vodi, riječju Božjom. Po njima ondašnji svijet propade vodom potopljen. A sadašnja nebesa i zemlja istom su riječju pohranjena i čuvaju se za oganj u dan suda i propasti bezbožnih ljudi." 2.Petrova 3, 3-7


Da, Dan Gospodnji se odnosi na poslednje dane prema Mateju 24, Luci 21 i Marku 13

Poslednji dani se odnose na  period pocetka 20 veka, tacnije od 1914

do te godine se doslo na temelju Biblijskog prorocanstva iz knjige Danila.

kada ima mvremena detaljnije cu izneti o tome.

descriptionDan Gospodnji - Page 2 EmptyRe: Dan Gospodnji

more_horiz
Ja sam nekako primjetio da mi subota bolje pase za odmaranje i za meditacije, a nedjelja vec pomalo da se radi nesto oko kuce, priprema za radni ponedjeljak i tako... mada nisam pri tome koristio nikakve spise. Vise sam osluskivao svoje tijelo i um.Tako da ja glasam da je subota dan za odmor.

descriptionDan Gospodnji - Page 2 EmptyRe: Dan Gospodnji

more_horiz
Fazlija je napisao/la:
Ja sam nekako primjetio da mi subota bolje pase za odmaranje i za meditacije, a nedjelja vec pomalo da se radi nesto oko kuce, priprema za radni ponedjeljak i tako... mada nisam pri tome koristio nikakve spise. Vise sam osluskivao svoje tijelo i um.Tako da ja glasam da je subota dan za odmor.


I ja glasam da je subota dan za odmor. I tako Bog posveti sedmi dan i blagoslovi ga. Ne samo da Židovi drže taj dan svetim nego ima i grupa kršćana koja broji milione u svijetu i isto čini. To činim i ja.

descriptionDan Gospodnji - Page 2 EmptyRe: Dan Gospodnji

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply