Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Tajna broja 666

power_settings_newLogin to reply
+11
Mitar
Želislav
sunrise_an
KRAJVREMENA
No Nick
amos
usamljena
Fazlija
stranac
stefani
kainos
15 posters

descriptionTajna broja 666 EmptyTajna broja 666

more_horiz
Ovdje je mudrost. Ko ima um neka izračuna broj zvijeri: jer je broj čovjekov i broj njezin šest stotina i šezdeset i šest. (Otkrivenje 13:18)

Evo dragi forumaši...Što mislite tko ili što se krije pod ovim simboličkim brojem iz Otkrivenja?

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
Pozdrav, Krizostom.
Ovo će biti zanimljiva tema.

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
stefani je napisao/la:
Pozdrav, Krizostom.
Ovo će biti zanimljiva tema.


Pa dobro stefani. Možeš krenuti prva. Što ti mislilš?

Zadnja promjena: Krizostom; sri 18 oľu 2009, 16:28; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
Mislim isto što i ti, pa prvenstvo prepuštam tebi.

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
Za početak bi bilo dobro postaviti neki standard.
Ima nekih koji veruju da biblija nije Reč božija i da su je pisali ljudi.
Ono što previde je:
II Petrova 20,21: "I ovo znajte najpre da ni jedno proroštvo ne biva po svome kazivanju; Jer nikada proroštvo ne bi od čovečije volje, nego naučeni od Duha govoriše sveti Božiji ljudi."

Ovdje je mudrost. Ko ima um neka izračuna broj zvijeri: jer je broj čovjekov i broj njezin šest stotina i šezdeset i šest. (Otkrivenje 13:18)

Iz teksta se da primetiti da je taj broj 666 broj čovekov i broj njezin (zveri).
Pa ako otkrijemo ko je zver, odgovor bi trebao biti jako blizu, zar ne?

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
Već rani kršćani su pokušali odgonetnuti tko se skriva iza ovog broja....pa su mislili da je to možda Neron, kasnije Domicijan, rimski imperatori koji su svirepo progonili krščane....
Reformatori Luther, Calvin su pak mislili da se pod tim brojem skriva većinska srednjovjekovna crkva….U novije vrijeme neki misle da je to Hitler, ili možda Al Qaide…
I ljubitelji matematike su pokušali dešifrirati taj broj, pa tako imamo onu poznatu teoriju VICARIUS FILI DEI……zanimljivo, onda bi samo matemtičari išli na nebo……….
No nema nekih naznaka da se Ivan služio latinskim, niti je je predvidio da se 666 dešifrira pomoću latinskog….Ivan je pisao na grčkom, zašto onda ne koristimo grčku numerologiju…

Ali prava istina je ta da je Ivan razmišljao hebrejski….i knjiga Otkrivenja može se razumjeti samo ako se poslužimo slikama i simbolima iz Starog zavjeta…..

Gdje se još 666 koristi u Starom zavjetu….1. Kr 10, 14: “Zlato što je dolazilo Salomonu svake godine bilo je teško šest stotina i šezdeset i šest talenata” (2 Ljet 9,13)………

Odmah nakon ovog retka možemo primjetiti da on napušta Boga….Isto tako vidjet ćemo da je Salomon prekršio zapovijedi Božje oko toga….O čemu se zapravo radi….

Pročitajmo Ponovljeni zakon (5. Mojsijeva), 17 14-20): “Kad sitgneš u zemlju koju ti Jahve, Bog tvoj, daje; kad je zaposjedneš i u njoj se nastaniš, pa onda kažeš; Želim da nad sobom postavim kralja, kako ga imaju svi drugi narodi oko mene – tada ćeš onoga koga Jahve, Bog tvoj, odabere, sebi postaviti za kralja. Nekoga od svoje braće postavi sebi za kralja, a ne smiješ postavljati nad sobom tuđina, koji ti nije brat. Samo neka ne drži mnogo konja, i ne šalje naroda u Egipat da poveća broj konja. Jer vam je Jahve rekao: “Ovim se putem više nikada ne vraćajte.” I neka nema mnog žena, da mu srce ne pođe stranputicom; i neka sebi ne gomila srebra ni zlata! A kad sjedne na kraljevsko prijestolje, neka sebi na svitak prepiše ovaj Zakon od svećenika Levijaca. Neka ga drži uza se; neka ga čita sve vrijeme svoga života da nauči bojati se Jahve, Boga svoga; držati sve riječi ovoga Zakona i vršiti ove odredbe; da se svojim srcem ne uzdigne iznad svoje braće i da ne skerene o dove zapovijedi ni desno ni lijevo, kako bi dugo kraljevao, on i sinovi njegovi, u Izraelu.”

Koje sve zapovijedi je Salomon prekršio…..Izvještaj iz 1 Kraljevima kaže da je Salomon sakupio 1400 bojnih kola i 12000 konja koje je dovozio upravo iz Egipta…Drugo rekli smo da je svake godine Salomonu dolazilo 666 talenata zlata…1 talenat = 34, 272 kg…a srebro je bilo bezvrijedno u njegovo vrijeme….Imao je 700 kneževskih žena I 300 inoča….Drugim riječima Salomon se uzdao u sebe i činio je po svojoj volji što je htio, uzdizao se iznad ostale braće…Salomonov prihod od 666 talenata zlata bio je zbroj svih njegovih dostignuća njegovom vlastitom silom – bez Boga. To je čovjekov broj iz Otk 13, koji simbolizira ljudska dostignuća….Sve ono što čovjek postiže bez Boga ništavno je…..Salomon se uzoholio iznad ostale braće…a znamo da je ponos, oholost prvi grijeh Sotone koji je htio postati kao Bog….veoma strašan grijeh….I Ivan piše onim sedmerim crkvama da ne padnu u ovakav grijeh….

Zadnja promjena: Krizostom; pet 20 oľu 2009, 12:37; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
Isto tako broj 666 simbolizira oholu i buntovnu silu koja vjeruje da sve može postiči svojom vlastitom snagom (Otk 13,5)…Ona ne samo da huli na njegovo ime nego vodi rat protiv Božjeg naroda……u Danijelu I Otkrivnju ima dosta paralela…Koja sila je progonila Božji narod po Danijelovoj knjizi? Babilon koji je bio ohol i buntovan, protivio se Bogu i vrijeđao ga….Zanimljivo je da su babilonska matematika i njihov mjerni sistem temeljeni na broju 6…

Zahvaljujući starim Babiloncima mi danas mjerimo vrijeme šesticama, 60 min I 60 sek…vrijeme je novac reći će neko….a upravo je novac i bogatstvo oni krivci koji ljude odvajaju od Boga….I najzad onaj kip koji je podigao kralj Nabukodonozor je bio visok 60 a širok 6 lakata…da broj 6 je bio važan u babilonskoj religiji….[/size] Babilon koji je živio bez Boga morao je pasti jer se protivio Bogu i progonio Božji narod…Isto tako na kraju vremena će Babilon progoniti Božji narod…Svi oni koji pokušavaju svojom silom ići naprijed, ko god zaboravlja Bogu pripisati svoje uspjehe, ko god ne traži u Bogu nadahnuće i snagu za svaki svoj korak, spada u Sotonin tabor. Bez obzira je li riječ o rimskom caru, državniku, nekoj instituciji, ili meni osobno…

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
iz onog što je Krizostom vrlo analitički i uz puno truda prikazao, ispada da je 666 izravno povezan s duhom babilonske religije koja se i danas manifestira u raznim religioznim formama

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
Hm, moje poruke s ove teme nestaju?! Toliko o otvorenosti dijaloga?!

Moj osnovni stav je da se tzv. predskazanja iz Otkrovenja nisu, a niti nece nikada, ispuniti. Osnovni smisao te knjige je predskazati posljednje dogadadjaje, i mislim da tu svrhu nije ispunila.

Postavlja se pitanje u cemu je problem? Razumno je za pretpostaviti da osoba koja je imala te vizije nije znala iste posve razumjeti. Mozda je rijec o osobi koja je vidjela daleku buducnost koja ju je zgrozila, ali ne zato sto bi to bio smak svijeta, nego stoga sto se prestrasila vizija koje nije posve razumjela (tehnoloski napredak i sl.).

Naravno, druga mogucnost je i da je sve izmisljeno, sto ne treba olako iskljuciti jer se nista od toga u 2.000 godina nije dogodilo. Koliko jos treba cekati? U tom svjetlu mi se i rasprava oko znacenja broja 666 cini posve bespredmetna, jer zakljucujem da je ili radi o necemu sto niti sam vidovnjak nije posve razumio, ili o necemo posve izmisljenom. U svakom slucaju, sve to nema nikakvog iskoristivog utjecaja na nas svakodnevni zivot.

E sad, ne vidim zasto bi se takav moja stav o ovom pitanju trebao stalno brisati sa ove teme?

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
O čemu ti to govoriš, Fazlija?
Ta knjiga je proročka i do jote se ispunjava, ali ako je nikada nisi pročitao onda razumem zašto tako govoriš?
Da bi je razumeo trebaš Svetog Duha, a Njega ti niko ne može dati. Njega možeš primiti samo na način kako su Ga i prvi apostoli primili. Pokajanjem i krštenjem u Ime Gospoda Isusa Hrista.
Ta knjiga je knjiga Otkrivenja na čemu Isus gradi svoju crkvu i ona nije za ne vernike već je vernicima Otvorena.
Tvoj osobni stav ne menja proroštvo i istoriju koja ta proroštva potvrdjuje. A onako iskreno, citiraj mi nešto što smatraš da je izmišleno možda nam Isus pomogne da vidimo šta te muči oko te knjige da imaš takvo mišljenje o njoj.

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
Ta knjiga je proročka i do jote se ispunjava, ali ako je nikada nisi pročitao onda razumem zašto tako govoriš?

Naravno da sam je citao, to je stvar opce kulture?! Zasto krscani stalno misle da ljudi nisu citali Bibliju ako se ne slazu s njihovim tumacenjem te iste Biblije?!

Sto se do sada ispunilo iz te knjige? Vec je proslo 2.000 godina i ljudi stalno imaju osjecaj da se bas sada ispunjava ono sto pise unutra, pa opet... nista?! Meni se cini da je to jedina konstanta te knjige.

Da bi je razumeo trebaš Svetog Duha, a Njega ti niko ne može dati. Njega možeš primiti samo na način kako su Ga i prvi apostoli primili. Pokajanjem i krštenjem u Ime Gospoda Isusa Hrista.

Drugim rijecima, kada bih vjerovao u Apokalipsu, onda bih je tek ispravno razumio?! To je posve nerazuman stav. Kada bi ta knjiga bila tocna i istinita, ona bi se ostvarivala u stvarnom svijetu bez obzira na vjerovanje ili nevjerovanje, a ne samo u zamisljajima onih koji u nju vjeruju.

Napravili su jednom pokus. Pozvali astrologe i podijelili im datume rodjenja od ljudi. Ovi napravili horoskope i ponesto svakome pogodili. Na koncu im rekali da su im dali bezveze neke datume. Dakle, ako bilo sto opcenito kazes: bit ce vrlo lose, onda ce doci jedan veliki kralj, pa ce nastupiti bolesti i potresi, ali na kraju ce doci jedan mudri covjek... najvjerovatnije ce vecina ljudi u tome naci neko znacenje, ali daleko od toga da je to vrlo tocno predskazanje ikakvih buducih dogadjaja. Takva opcenitost se uvijek uklapa u bilo sto, a nikada tocno ne predskazuje nista.

Ta knjiga je knjiga Otkrivenja na čemu Isus gradi svoju crkvu i ona nije za ne vernike već je vernicima Otvorena.

Ali nije li pomalo cudno da je Isus nije rekao svojim ucenicima dok je osobno bio medju njima?! Nego je trebalo netko drugi (mnogo beznacajniji od Isusa) da je primi u vizijama?! Zar Isus nije mogao osobno da je kaze, nego treba neke vidioce i posrednike?! Meni je uvijek taj posao oko vidioca malo sumnjiv. Daj da ti objasnim sto Isus porucuje preko... mene?! Ono kao, Isus je zaboravio jos nesto reci dok je osobno bio prisutan, pa evo bas javlja preko... mene. Naravno, tko sumnja, taj ne vidi, tome nije dano, nije blagoslovljen i slicna opravdanja. Nije li to malo cudno?!

A onako iskreno, citiraj mi nešto što smatraš da je izmišleno možda nam Isus pomogne da vidimo šta te muči oko te knjige da imaš takvo mišljenje o njoj.

Pa bilo sto... zvijer i zena, 666, neka dva proroka ce kao doci u Jeruzalem, pa ce biti rat neki veliki, pa bolesti, pa potrovanje vode, pa ce doci Isus na nebu... pa kada ce se to vec jednom desiti. Svake godine samo sto nije, pa jos nista. Zbog toga mislm da tu knjigu treba jednostavno staviti po strani i zivjeti normalan zivot. nasojeci ciniti najbolje sto covjek moze, a ne cekati unedogled na dogadjaje koji se nikeda nece desiti.

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
Krizostom je napisao/la:
Isto tako broj 666 simbolizira oholu i buntovnu silu koja vjeruje da sve može postiči svojom vlastitom snagom (Otk 13,5)…Ona ne samo da huli na njegovo ime nego vodi rat protiv Božjeg naroda……u Danijelu I Otkrivnju ima dosta paralela…Koja sila je progonila Božji narod po Danijelovoj knjizi? Babilon koji je bio ohol i buntovan, protivio se Bogu i vrijeđao ga….Zanimljivo je da su babilonska matematika i njihov mjerni sistem temeljeni na broju 6…

Zahvaljujući starim Babiloncima mi danas mjerimo vrijeme šesticama, 60 min I 60 sek…vrijeme je novac reći će neko….a upravo je novac i bogatstvo oni krivci koji ljude odvajaju od Boga….I najzad onaj kip koji je podigao kralj Nabukodonozor je bio visok 60 a širok 6 lakata…da broj 6 je bio važan u babilonskoj religiji….[/size] Babilon koji je živio bez Boga morao je pasti jer se protivio Bogu i progonio Božji narod…Isto tako na kraju vremena će Babilon progoniti Božji narod…Svi oni koji pokušavaju svojom silom ići naprijed, ko god zaboravlja Bogu pripisati svoje uspjehe, ko god ne traži u Bogu nadahnuće i snagu za svaki svoj korak, spada u Sotonin tabor. Bez obzira je li riječ o rimskom caru, državniku, nekoj instituciji, ili meni osobno…



Mislim da antikrist ima i svoje ime, on je osoba od krvi i mesa, dakle on je čovjek, koji će kad zato dođe trenutak istupiti i progoniti kršćane širom svijeta i sve one koji ne htjednu primiti njegov znak. Bilo bi zanimljivo ako netko zna malo više o dotičnom fantomu, da to ovdje napiše, pa da znamo nešto više o budućim danima ?

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
Mnogi su pogadjali ko je ta osoba kroz istoriju, i mnogi su pogresili.I zbog tih pogreski su se rodile razlicite ideje da to zataskaju i ne prijave jasno da su pogresili.Licno verujem da je osoba koja ce biti antihrist osoba od krvi i mesa, dakle covek sa sledecim karakternim osobinama:

1.Bice politicar.
2.Bice prezren covek nedostojan te pozicije iz nekog razloga.
3.Bice jako sposoban u resavanju problema koji ce u tom trenutku zahvatiti svet.
4.Bice mirotvorac.
5.Sklopice mir izmedju Izraela i njihovih protivnika.
6.Bice prijatelj svetu, i licemerni vernik.
7.U svojim rukama ce ima ti jaku vojniu vlast koju ce koristiti vise da zastrasi nego da napadne.
8.Svi ce ga voleti i prihvatati sem iskrenih vernika.
9.Prevarom ce navesti nekog od jakih crkvenih vodja da ga podrzi.
10.Radice stvari koje njegovi predhodnici nisu radili, stvarno ce podeliti svojim sledbenicima ono sto im je obecao.
11.Njegovo stupanje na scenu i vlast ce propratiti svetske katastrofe:Poplave, zemljotresi, kriza, glad, bolesti itd...
12.U tom dobu ce se dogoditi poslednje veliko probudjenje crkve Hristove, mnogi vernici ce proci kroz jako teske situacjije odpadace od vere da bi se ponovo vratili i sa mnogo vecom silom i iskrenoscu ce svedociti i dovoditi mnoge istini.

Ovo je samo malecni uvid koliko sam mogao da razumem.Scena je vec uveliko postavljena, pitanje je momenta kada ce ta licnost biti u potpunosti razotkrivena vernicima i totalno pomracenje nevernicima.Mi zivimo u tom vremenu vec, treba se samo osvrnuti oko sebe.

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
usamljena

mnogi kršćani se ne bi složili s tvojom najavom da će ih antikrist progoniti širom svijeta, zato što vjeruju da će se Kristov drugi dolazak i uznesenje Crkve dogoditi prije antikristovog preuzimanja vlasti nad cijelim svijetom. baš sam jutros čitao propovjed starog pentekostalnog propovjednika koji je je imao jak utjecaj na pen. crkvu u Zagrebu i bivšoj Jugoslaviji. On kaže u propovjedi, kada zvijer bude otkrila svoje pravo lice, mi ćemo već biti gore s Kristom, mi nećemo osjetiti taj užas. to je vjerovanje mnogih crkava danas.

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
stranac je napisao/la:

mnogi kršćani se ne bi složili s tvojom najavom da će ih antikrist progoniti širom svijeta, zato što vjeruju da će se Kristov drugi dolazak i uznesenje Crkve dogoditi prije antikristovog preuzimanja vlasti nad cijelim svijetom. baš sam jutros čitao propovjed starog pentekostalnog propovjednika koji je je imao jak utjecaj na pen. crkvu u Zagrebu i bivšoj Jugoslaviji. On kaže u propovjedi, kada zvijer bude otkrila svoje pravo lice, mi ćemo već biti gore s Kristom, mi nećemo osjetiti taj užas. to je vjerovanje mnogih crkava danas.


O tome bi se moglo vec malo prodiskutovati zar ne? Cinjenica da ovaj svetski sistem vec progoni uveliko Hriscane po celom svetu pomalo pobija taj stav.Dali sam antihrist nije ili jeste nastupio nije poznato jasno jos uvek, ali da je scena vec postavljena jeste.Bilo ko se usudi da u potpunosti otvoreno iznese evandjelje biva proglasen netolerantnim, i bilo ko nije za ideju harmonije i mira po pravilima ovog sveta vec sada trpi.I bas iz tog razloga mnogi vernici popustaju pod tim pritiskom i pocinju da usaglasavaju evandjelje toj nakaradnoj ideji.Kada je papa Benedikt izneo svoju tvrdnju da je jedino Hriscanska vera pravi put, zamalo mu je to bilo poslednje, i sada mora da se povinuje tom pritisku da nebi bili istrebljeni od strane muslimana.Sa svih strana se vrsi pritisak na nas da budemo tolerantni i prihvatimo sve sto nam serviraju, i ko se drzne da se usprotivi tome dobije po nosu zestoko.I to ce se pogorsavati, nece antihrist progoniti Hriscane, vec teroriste, nece goniti zbog vere u Hrista vec zbog netolerancije.Zapamtite to, nemojte da vas to iznenadi , jer to se vec uveliko dogadja.Ne dozvolite da vas ovaj sistem osudjuje i sramoti zbog istine, jer to vec uveliko pokusava.To sto sama licnost antihrista jos nije u potpunosti razotkrivena ne znaci da vec ne deluje u svetu i da je vec tu.
Sve sto ovaj svet smisli ima za cilj da srusi Istinu.Sinoc sam u jednom filmu video jednu informaciju, kaze se da utelotvoreni rama u ruci ima luk i strelu.Zamislite te frapantne slicnosti, u otkrivenju prvi jahac apokalipse za koga se kaze da je antihrist ima bas luk i strelu.Ponekad me iznenadi drskost i to laganje u oci direktno i pripremanje za konacnu fatalnu zabludu nad zabludama.Biblija kaze da ce on varati i izabrane, znaci da ce ih biti.Kako sta stavovi su podeljeni, ali Hriscani trebaju biti spremni za tu cinjenicu da ce mozda ipak biti tu u to vreme, cisto da ih ne iznenadi.Licno bih voleo da si upravu, ali volim biti spreman.

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
kršćani su od početka crkve proganjani, to nam je Gospodin najavio kao sudbinu. progon i trpljenje su, kao i vjera, velika Božja milost u našim životima. apostoli su bili svjesni da je antikristov duh bio prisutan u svijetu već u njihovom dobu. također, naglašeno je da su mnogi antikristi već onda bili u svijetu, a kamoli danas. ipak, to je jedna globalna konstatacija. proroštvo o antikristu, 666 i drugim stvarima vezanim za ovu tematiku imaju i jednu precizniju najavu, kao što si analitički napisao u gornjem postu pod 12 točaka.

sve što se danas događa prirema je terena za ono konačno objavljivanje sina propasti. krizostom je odlično primjetio da je manifestacija babilonskog duha u religioznoj formi između ostalog ono što će biti logistička podrška (slikovito) antikristovom kraljevstvu na zemlji.

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
amose

kako ti gledaš na uznesenje i drugi Kristov dolazak, vjeruješ li da će se dogoditi prije antikristove vladavine od sedam godina, ili na kraju?

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
amos je napisao/la:

1.Bice politicar.
2.Bice prezren covek nedostojan te pozicije iz nekog razloga.
3.Bice jako sposoban u resavanju problema koji ce u tom trenutku zahvatiti svet.
4.Bice mirotvorac.
5.Sklopice mir izmedju Izraela i njihovih protivnika.
6.Bice prijatelj svetu, i licemerni vernik.
7.U svojim rukama ce ima ti jaku vojniu vlast koju ce koristiti vise da zastrasi nego da napadne.
8.Svi ce ga voleti i prihvatati sem iskrenih vernika.
9.Prevarom ce navesti nekog od jakih crkvenih vodja da ga podrzi.
10.Radice stvari koje njegovi predhodnici nisu radili, stvarno ce podeliti svojim sledbenicima ono sto im je obecao.
11.Njegovo stupanje na scenu i vlast ce propratiti svetske katastrofe:Poplave, zemljotresi, kriza, glad, bolesti itd...
12.U tom dobu ce se dogoditi poslednje veliko probudjenje crkve Hristove, mnogi vernici ce proci kroz jako teske situacjije odpadace od vere da bi se ponovo vratili i sa mnogo vecom silom i iskrenoscu ce svedociti i dovoditi mnoge istini.


E, ovo brate moze da se primjeni na bilo kojeg politicara i vodju od postanka svijeta i vijeka, a opet ne kazuje nista posebno?! Po ovome ispada kao da se trebalo desiti vec mnogo puta, ili kao samo sto nije... Tako ljudi uzalud cekaju i trose svoju snagu na iscekivanje, obmanuti takvim opcenitim i neodredjenim pseudo-prorocanstvima. Bila to Apokalipsa, bili to Nosterdamusi ili sta vec drugo. Moje je misljenje da se toga treba jednostavno ostaviti. Mislim, razmislite malo razumno. Takvih apokalipticnih spisa je u prvom stoljecu bilo na stotine, ovaj je slucajno uzet u kanon, a mogao je biti i odbacen i vi sada nista od toga ne bi ste znali. Isto tako, mogao je neki Papa ili tek neka skupina krscana prihvatiti Nosterdamusova prorcanstva za objavu (neki to i cine, ne vidim razliku od ovoga biblijskog), pa bi ste sada trazili smisao u njegovim pseudo-prorocanstvima. Pitali bi ste se sto znaci prorocanstvo da ce obad ujesti vepra za guzicu, kada Mars udje u sekstil sa Jupiterom, a veliki vladar dodje na sjeveru... aha, neki rat ce izbiti sigurno, bit ce gadno?!

descriptionTajna broja 666 EmptyRe: Tajna broja 666

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply