Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionZa sve one koji sebe smatraju ateistima EmptyZa sve one koji sebe smatraju ateistima

more_horiz
1. Vjerojatno je dosta bezobrazno od mene što pišem ovaj post na ovaj način bez da sam pročitao ostale ali prosudite sami na kraju posta.
Ateist je čovjek koji po službenom prijevodu rijeći ne vjeruje u išta ili ne postojanje više sile. Po mom mišljenju kriva defenicija pojma.
Dugo vremena sam bio član toga kluba pa mislim da bi dao drugu definiciju.
Ateist je čovjek koji je u gotovo u potpunosti izgubio vjeru u ljude i to manifestira tako da negira postojanje Boga koji je te ljude stvorio.Ateisti su ljudi koji nemaju nade općenito i u svom pesimizmu i tuzi nemogu spoznat Boga jer nevide božje djelovanje jer im se srce zatrovano mržnjom,zavišću,tugom ili um iluzijama.
Ako sam 1% upravu većina onih koji sebe smatraju ateistima su gore već prestali čitati ili su već dosta frustrirani u smislu :"Koji je ovaj krščanin koji vrijeđa mene samo zato što nemam vjeru u Boga".
Reći ču vam jedno što svaki ateist zna bolje od bilo kojeg krščanina: Nitko na svijetu od ljudi te nemože iskreno voljeti i cjeniti kao što to može Bog jer jedino on bezuvjetno voli.
-Bog nije taj koji je kriv za naše grijehe a i nije taj koji će te odmah ujutro otjerat na neko mjesto (ili popodne ili navečer).
-Bog nije taj koji će te uvrjediti ili ti neće pomoći ili razumjeti.
-Bog nije taj koji će te na pravom životnom putu kočiti ili ti nogu postaviti.
Nakon svega ovoga ostaje pitanje zašto bi ateist pokazao interes za vjeru ili bar zanimanje za evanđelje ili molitvu??
1.Lakše je moliti se Bogu i vjerovat njemu negoli ljudima opostiti
2.S molitvom Bog daje poniznost i razumjevanje pa na kraju krajeva čovjek uspije čovjeku oprostiti
3.Da nitko od ateista slučajno ne pomisli da je iti jedan krščanin bolji od njega ! 0 Bodova ! Nepostoji bolji postoji samo onaj koji se više trudi a vi ateisti ste Bogu draži i ima više ljubavi za jednog od vas negoli za cjelo stado krščana ( Bogu je draža nađena ovca koja je bila izgubljena negoli sve one koje nisu izgubljene ).

descriptionZa sve one koji sebe smatraju ateistima EmptyRe: Za sve one koji sebe smatraju ateistima

more_horiz
Idemo malo trenirati evanđeosku borilačku vještinu žrtvovanja za ateiste ...Današnji ateisti nisu kao nekadašnji iako im je zajedničko namjerno nevjerovnje u Boga razlozi motiva im se razlikuju u odnosu na povijest ..Više su skloni hedonizmu nego asketizmu zato su često arogantni ali nisu izdržljivi ...
Ali kada ovca traži ovcu - izgubljenu - tada je i tražilica pod blagoslovom milosti i Bog je prati sve dok ne pronađe izgubljenu..Na tom grubom bespuću nalazi tražilica stope kojima je već hodio Isus i nalazi izgubljenu..Više se izgubljena ne naziva izgubljena već nađena te se raduje svo stado ali pastir čuva da ni jedna ne bude izgubljena u tami i da je tama ne proguta..Nađena ovca kao da je ivlja te se brani od nježnosti ali ipak zaplaće i baci se u zagrljaj cijelom stadu na rukama pastira..Egzistencijalno pitanje - kako se održati bez posla, kako bez dovoljno kruha nahraniti djecu, kako bez dovoljno odjeće obući oskudne..
Pogubno je borbu za život shvatiti klasno da je prestanak ekonomske neravnopravnosti moguć samo diktaturom i eksproprijacijom...Njemački pjesnik Heinrich Heine je u pjesmi o tkalcima napisao da radnik traži raj na zemlji a ne raj na nebu..No zabluda je ateizma i ateista da se bolji svijet može postići bez Boga na osnovu društvenog poretka u kojem vlada visoka svijest i spoznata nužnost..

descriptionZa sve one koji sebe smatraju ateistima EmptyRe: Za sve one koji sebe smatraju ateistima

more_horiz
ateist ne postoiji

descriptionZa sve one koji sebe smatraju ateistima EmptyRe: Za sve one koji sebe smatraju ateistima

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply