Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Evanđeosko Pentekostna Crkva

power_settings_newLogin to reply
+4
bogec
patriot_1
magdalena
ziger
8 posters

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva - Page 2 EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Pitao sam i dobivao odgovore.
Ali kako mi je Bog rekao da čitam Bibliju, poslušao sam Ga, počeo sam.
Svaka 2 mjeseca pročitam komplet Bibliju.
Do sada 16 puta komplet, NZ 20 puta.
E tu je onda nastao raskorak - pitanja - odgovori - ono što je u Bibliji.

Primjer - djela i vjera.
Po njima samo vjera, a djela sama dođu.
Kad sam im čitao Jakova - to nisu htjeli čuti.

10 Božjih zakona - za pola njih su ukinuti.

A onda su počela teža pitanja, na koja su imali imaginarne odgovore,
a ja sam tražio da mi to dokumentiraju kroz Bibliju.

E tada je nastao problem.
Propovjedaš nešto čega nema u Bibliji,
a istovremeno govoriš da je Biblija Božja riječ i da je u Njoj Istina.

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva - Page 2 EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Eto, meni još pastor nije rekao da vjera može bez djela, već mi je objašnjeno da vjeru prate djela, pa ako ih nema, onda će biti da nema ni vjere u tome koji tvrdi da vjeruje.
U tom smislu djela sama dođu, ne pomoću čarobnog štapića. Very Happy

Nitko mi nije rekao ni to da su Božji zakoni ukinuti, već da su ispunjeni u Kristu, a Njegovoj žrtvi mi nemamo što pridodati. I samo zato, više nismo pod Zakonom. Cijeli je Zakon sadržan u dvijema Kristovim zapovjedima, koje svi ovdje dobro znamo, pa nema potrebe da ih pišem. Smile
Pavao je o tome pisao naširoko i nadugačko, u Efežanima npr. o tome kako se spašavamo vjerom i milošću Božjom, da se ni bi tko hvalisao da se sam svojim djelima spasio Smile.
Jakov također o djelima piše kao o plodovima vjere.

Jednostavno rečeno, ukoliko ne živiš ono što proklamiraš, Kristov nauk, tad uopće i nisi kršćanin, barem ja to tako shvaćam. Što god netko mislio, rekao... nevažno je. Njegov život svjedoči je li on kršćanin ili nije.

Vidim da se tu uvijek lome koplja, pa jedni viču: "Spasenje nije po djelima!", drugi viču "Jest, vjera bez djela je mrtva!" Malo su i jedni i drugi doslovni, ako se mene pita. Kako sam ja to razumjela, o djelima ne treba ni govoriti, ona su nusprodukt tvoje vjere, pa ako izostaju, nisi uopće kršćanin, što znači da nisi ni spašen, jer da bi bio spašen moraš vjerovati, a budući da tvoj život svjedoči da nemaš vjere, nema riječi ni o spasenju. Spasenje jest po vjeri, ali vjera se manifestira u djelima... ak' me razmete, ne... Very Happy

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva - Page 2 EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
I ja sam 2008. započeo u EPC.
Napisao sam u svjedočanstvima.
Ali držali su me samo 2 godine.
Pa sam dobio exkomunikaciju.
Postavljao sam previše pitanja na koja nisu imali Biblijskih odgovora.
A na Bibliju su se stalno pozivali.
Tako je u svakoj zajednici.
Svaka misli da je ona u pravu, a svi ostali ne.
Ne postoji 100% ispravna Crkva, bar je ja još nisam pronašao.
Ali i dalje sam cijeli dan sa Bogom i proučavam Njegovo Pismo.
Sa ovim ću se polako ali sigurno morati složiti sa tobom, nažalost! Crying or Very sad

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva - Page 2 EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Zbog toga ne mogu ni ići u niti jednu (za sada) Crkvu,
jer ne mogu slušati da se poučava nešto
što ne piše u Bibliji.

Pitao sam neke,
kažu da znaju za te razlike,
ali - nema veze!
Tu su di su!

Po meni to nije u redu,
jer onda i ti odobravaš ono što je lažno.

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva - Page 2 EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Teodora
U svjedočanstvima sam napisao, da ne ponavljam, o daru govora jezika.

Razni su darovi.
Nema svako isti dar.
Možda netko i ima neki dar, a da ni nezna.
Možda netko nema dara.
Kaže:


1. KORINĆANIMA 12,28
I neke postavi Bog u Crkvi: prvo za apostole, drugo za proroke, treće za učitelje; onda čudesa, onda dari liječenja; zbrinjavanja, upravljanja, razni jezici.
1. KORINĆANIMA 12,30
Zar svi imaju dare liječenja? Zar svi govore jezike? Zar svi tumače?
1. KORINĆANIMA 12,31
Čeznite za višim darima! A evo vam puta najizvrsnijega!
1. KORINĆANIMA 13,2
Kad bih imao dar prorokovanja i znao sva otajstva i sve spoznanje; i kad bih imao svu vjeru da bih i gore premještao, a ljubavi ne bih imao - ništa sam!
1. KORINĆANIMA 14,1
Težite za ljubavlju, čeznite za darima Duha, a najvećma da prorokujete.
1. KORINĆANIMA 14,12
Tako i vi, budući da čeznete za darima Duha, nastojte njima obilovati radi izgrađivanja Crkve.

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva - Page 2 EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Student ja sam sokirana sa tvojom izjavom i u koju si ti to Penekosnu crkvu isao jer ja prvi put cujem za tako nesto.Ja idem u Pentekostnu crkvu na maternjem jeziku i u Pentekostnu crkvu na engleskom jeziku i svake godine imamo konferecije gdje se druzimo sa najmanje 10 istih crkvi i nikada nisam cula ovako nesto da nasa crkva propovjeda ili da se neko izbacuje/ja tebi vjerujem ali da li mozes da kaze u kojem gradu je ta crkva i nasi pastori bi sigurno popricali s njima jer to sto si naveo je neispravno ucenje i nanosi dosta stete ostalim \pentkostalnim crkvama.

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva - Page 2 EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Ruta je napisao/la:
Student ja sam sokirana sa tvojom izjavom i u koju si ti to Penekosnu crkvu isao jer ja prvi put cujem za tako nesto.Ja idem u Pentekostnu crkvu na maternjem jeziku i u Pentekostnu crkvu na engleskom jeziku i svake godine imamo konferecije gdje se druzimo sa najmanje 10 istih crkvi i nikada nisam cula ovako nesto da nasa crkva propovjeda ili da se neko izbacuje/ja tebi vjerujem ali da li mozes da kaze u kojem gradu je ta crkva i nasi pastori bi sigurno popricali s njima jer to sto si naveo je neispravno ucenje i nanosi dosta stete ostalim \pentkostalnim crkvama.


Neću ti reč u kojem je gradu,
da ne ispadne da se tužim na njih,
pa da oni imaju zbog toga problema,
ili grižnju.

Kad vidim nekoga iz EPC - svoje,
odem k njemu sa osmjehom i pozdravim ga,
i obavimo formalni razgovor.

Jedino je jedna mala - od koje sam se "zarazio" sa govorom u jezicima,
a bili smo si dobri,
jer nam je put kući bio isti,
a ja sam si sa svima dobar,
kad me vidjela nedavno u jednom marketu,
nasmiješila se, ali onda joj je došlo,
ono što su naredili - starješinstvo - ljudima-
da se ne druže sa mnom,
i okrenula glavu,
a ja skužio da su iza nje neki iz Crkve,
pa nisam ni ja njoj ništa rekao,
a došlo mi je,
pošto sam zafrkant,
da joj kažem -
pazi - Vrag je u meni - bježi!

Ali nisam.
-----------------

Ali ista situacije - exkomunikacija,
bila bi iz svake Crkve,
ili bi ja otišao,
jer ne bi mogao slušati ono što se propovijeda,
a ne piše u Bibliji.

----------------------------------

Ja sam njima kao pravi Kršćanin sve oprostio.

Problem je bio u tome što mi Biblijski nisu mogli odgovoriti

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva - Page 2 EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply