Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Evanđeosko Pentekostna Crkva

power_settings_newLogin to reply
+4
bogec
patriot_1
magdalena
ziger
8 posters

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyEvanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
www.epc.hr
POVIJSEST:
http://www.epc.hr/hr/povijest/evandjeoski-pokret.pdf
http://www.epc.hr/hr/povijest/pentekostni-pokret.pdf
Evanđeosko Pentekostna Crkva Logo_phpBB
VJEROVANJE:

Vjerujemo da je Biblija Božja Riječ, nadahnuta Svetim Duhom,
nepogrješiva, vjerodostojna i vrhovni autoritet u svim pitanjima vjere
i življenja.
Vjerujemo u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.
I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega.
Rođenog od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga.
Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno. Koji je
radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po
Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom. Raspet također za
nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan. I uskrsnuo treći dan, po
Svetom pismu. I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu i jedini je posrednik
između Boga Oca i ljudi. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i
njegovu kraljevstvu neće biti kraja.
I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i
Sina; koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je
govorio po prorocima; koji je u Crkvi i danas djelatan te ispunjava i
oprema za pravedno i sveto življenje one koji vjeruju u Isusa Krista.
I u jednu svetu sveopću i apostolsku Crkvu koju čine svi koji su po Isusu Kristu nanovorođeni i Duhom Svetim obnovljeni.
Ispovijedamo jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujemo uskrsnuće mrtvih i život budućega vijeka.

LINKOVI:
Naše stranice:
vodič kroz EPC
|
mjesne crkve
|
vjerovanje
|
povijest
|
dokumenti






vijesti
|
knjige
|
fotogalerija
|
časopisi
|
duhovna misao
|
forum

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
PDF verzija

Da bi otvorili cijelo izdanje, kliknite na link. Da bi otvorili pojedinu stranicu, kliknite na link s tim brojem.


Cijelo izdanje Izvora

Prva stranica - 1. str Jedanaesta stranica - 11. str
Druga stranica - 2. str Dvanaesta stranica - 12. str
Treća stranica - 3. str Trinaesta stranica - 13. str
Četvrta stranica - 4. str Četrnaesta stranica - 14. str
Peta stranica - 5. str Petnaesta stranica - 15. str
Šesta stranica - 6. str Šesnaesta stranica - 16. str
Sedma stranica - 7. str Sedamnaesta stranica - 17. str
Osma stranica - 8. str Osamnaesta stranica - 18. str
Deveta stranica - 9. str Devetnaesta stranica - 19. str
Deseta stranica - 10. str Dvadeseta stranica - 20. str


JPG verzija

Da bi otvorili veću sliku u novom prozoru, kliknite na sličicu iznad broja stranice koju želite pogledati.



Evanđeosko Pentekostna Crkva Str1_mala
1. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str2_mala
2. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str3_mala
3. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str4_mala
4. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str5_mala
5. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str6_mala
6. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str7_mala
7. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str8_mala
8. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str9_mala
9. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str10_mala
10. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str11_mala
11. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str12_mala
12. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str13_mala
13. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str14_mala
14. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str15_mala
15. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str16_mala
16. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str17_mala
17. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str18_mala
18. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str19_mala
19. stranica
Evanđeosko Pentekostna Crkva Str20_mala
20. stranica

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Evanđeosko Pentekostna Crkva Naslov


Evanđeosko Pentekostna Crkva Izvori5Broj 5/2006

IZ SADRŽAJA:

  • U SJENI KRIŽA (autor nepoznat)
  • KRIST, KRIŽ, KRUNA (W. Gitt)
  • [i]STOGODIŠNJICA DUHOVNOG PROBUĐENJA U AZUSA ULICI [i](G. Piccolo)[/i][/i]
  • [i][i][i]DOLAZI PROBUĐENJE [i](Z. Hochbaum)[/i][/i][/i][/i]
  • [i][i][i][i][i]ZAŠTO JE BOG STVORIO KOMARCE? [i](E. Niday)[/i][/i][/i][/i][/i][/i]
  • [i][i][i][i][i][i][i]DONIJETI EVANĐANĐELJE SVAKOME U HRVATSKOJ [i](Z. Horvat)[/i][/i][/i][/i][/i][/i][/i][/i]
  • [i][i][i][i][i][i][i][i][i]ŠTO JE S NAŠOM DJECOM [i](J. Donhal)[/i][/i][/i][/i][/i][/i][/i][/i][/i][/i]


Časopis se može naručiti na adresi: EPC
Kosirnikova 76
10000 Zagreb
tel. 01/3700-966
e-mail: epcrh@zg.htnet.hr

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Namenjeno isključivo bot-ovima...

Joyner |
2J uvod |
2J sadržaj |


01_knjige |
02 Sveti Duh |
03 knjige bih online |
04_besplatne
05 crkva, mudrost |
06_online |
07 ljubav, stvarnost |
08_besplatne
09_knjige |
10 život i smrt |
11 greh, ljubav |
12 svet, ljudi
13_knjige |
14_online |
15 učiteljica |
16_besplatne
17_knjige |
18 zakopano blago |
19 Bog, svetlo |
20_besplatne
21_knjige |
22 mudrost knjiga |
23_download |
24 oružje
25 Gospod, knjiga |
26_online |
27_download |
28_besplatne
29_knjige |
30_online |
31 knjiga istine |
32_besplatne
33_knjige |
34_online |
35_download |
36_besplatne
37_knjige |
38 greh, bol, krst |
39_download |
40_besplatne
41_knjige |

42_Prosperitet |
43_besplatne |
44_Bog |
45_Božji vojnik
46_Cho_do_uspeha |
47_Cho_kako_do_natprirodnog |
48_cho_molitve |
49_Cho Služenje Gospodu
50_contact |
51_demonologija |
52_desetak |
53_Knjige za download
54_Hagen_imamo.htm |
55_Bonnke_Iz_minusa_u_Plus |
56_Jesse_O_prosperitetu |
57_Linkovi
58_proročanstva |
59_Mudrost |
60_Otac_nebeski |
61_Bonnke: Povratak_iz_pakla
62_Reči_su_seme |
63_Copeland: Više sile |
64_svetac_iz_koreje |
65_Svrhom_vođen_zivot
66_Svrhom_vođena_crkva |
67_Sveti Duh vodi |
68_zakoni_timskog_rada |
69_Žito_i_kukolj.htm


Link na
sitemap

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Evanđeosko Pentekostna Crkva Knjige_download Efektivna molitva - download PDF 77 k
Evanđeosko Pentekostna Crkva Knjige_download 5 koraka ka uspešnom zivotu - download PDF 66 k
Evanđeosko Pentekostna Crkva Knjige_download Kako do natprirodnog - download PDF 89 k
Evanđeosko Pentekostna Crkva Knjige_download Zašto služiti Gospoda - download PDF 111 k

Evanđeosko Pentekostna Crkva Zip Rick Joyner: Poslednja potraga - download zip 98 k

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
duhovna hrana

Zadnja promjena: ziger; sri 28 svi 2008, 10:33; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Besplatne knjige online




Efektivne KNJIGE


početak :: link vodi na startnu stranicu ::









Knjige online, besplatne.




:: Rick Joyner - knjige :: Link vodi na detaljniji uvod za knjige (i same knjige) jednog od savremenih proroka - u biblijskom smislu te reči.





Zabranjene knjige




:: Povratak iz pakla :: Vest koju se velike novinske kuće i televizije nisu usudile da objave. Jedni
će reći "probudio se iz kliničke smrti", drugi očevici kažu da je 2
dana previše da bi se ova smrt ubrajala u tu kategoriju. Tim pre što je
čovek smrskan u saobraćajnoj nesreći. Vraćen je iz mrtvih dok je propovedao Reinhard BonnkeIntervew i izveštaj, ukupno 42 k




:: Kako se izmiriti sa Bogom? :: Ako ste za ijednog savremenog propovednika čuli, onda je taj Bili Grejm. Cilj
ove mini-knjige je da odgovori običnim jezikom na pitanja: ko je Bog,
kakav je čovek, koji je put povratka u savršen život,...veličina 40 k





:: Pod vodstvom Duha Svetog :: Žalim
sve koji se u životu nisu sreli sa ovakvom knjigom! Tema zbog koje se
Isus lično pojavio 1959. godine. I zadao ovom svešteniku da to objavi.knjiga, 173 kKenet Hagen




:: U susretu s demonima :: Nabrojane
su osnovne činjenice o demonima. Iz preko pola veka ličnog iskustva.
Kod nas je popularna knjiga ovog autora "Blagoslov ili prokletstvo,
izbor je na tebi". Derek Princ




:: Kako do Božjih obećanja? :: "Tražite najpre vlast Očevu i da ste ispravni pred Njim, a sve ostalo dodaće vam se". Ovo su poznate Isusove reči. Šta nas sprečava da ih vidimo ispunjene u praksi, govori Džon Avanzini




:: Čekanjem do čuda :: Ali
ne samo strpljenjem, nego aktivnim očekivanjem. Uz upečatljive primere,
o ovome govori čovek zahvaljujući kome postoji lokalna crkva sa preko
750 000 članova. (Seul) David Yonggi Cho




Članci

:: Sila molitve :: Članak na temu molitve 10 kDavid Yonggi Cho




:: Pokretanje sile :: Članak poznatog savremenog propovednika. 18 kKenet Koplend




:: Sve nam je već dano :: Ovaj članak napisao jeKenet Hagen




Knjige Nebojše Dolića

:: Reči su seme ::Knjige Nebojše Dolića
- 1. knjiga, 95 k




:: Desetak ::Knjige Nebojše Dolića
- 2. knjiga, 81 k




:: Otac Nebeski ::Knjige Nebojše Dolića
- 3. knjiga, 76 k




:: Žito i kukolj ::Knjige Nebojše Dolića
- 4. knjiga, 92 k




:: Božji vojnik ::Knjige Nebojše Dolića
- 5. knjiga, 79 k




Sažeci, teze, citati...

:: Mudrost ::Majk Murdok
- skup praktičnih istina




:: Zakoni timskog uspeha ::Zakonitosti, ukratko




:: Svrhom vođen život ::Teze iz istoimene knjige




:: Svrhom vođena crkva ::Teze iz iste knjige




Ne tako aktuelne knjige

:: Iz minusa u plus :: Prevod starije knjige savremenog propovednika koji u Africi trenutno postiže grandiozne rezultate. 30 kReinhard Bonnke




:: O prosperitetu :: Džesi je napisao mnoge dobre knjige i snimio emisije, ali na engleskomDžesi Duplantis




:: Činjenice :: Poznati tekst. Iz naučnog ugla. (Zadovoljava intelekt, ali ne doprinosi napretku u životu)Josh McDowell

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Osijek, 27. svibnja 2007.


Evanđeosko Pentekostna Crkva 1t
Evanđeosko Pentekostna Crkva 2t
Evanđeosko Pentekostna Crkva 3t



Evanđeosko Pentekostna Crkva 4t
Evanđeosko Pentekostna Crkva 5t
Evanđeosko Pentekostna Crkva 6t



Evanđeosko Pentekostna Crkva 7t
Evanđeosko Pentekostna Crkva 8t
Evanđeosko Pentekostna Crkva 9t



Evanđeosko Pentekostna Crkva 10t
Evanđeosko Pentekostna Crkva 11t
Evanđeosko Pentekostna Crkva 12t

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Dječji kamp u Osijeku 2008.
Uživajte u gledanju!


<object width="425" height="344"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/eo712aMUHKo&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/eo712aMUHKo&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Budite blagoslovljeni u evandjeosko pentekosntnim crkvama poslusajte:





https://www.youtube.com/watch?v=5xcWzT_a1bY

https://www.youtube.com/watch?v=_qY71OoV3hQ

https://www.youtube.com/watch?v=_NsyWi6ZLpQ

https://www.youtube.com/watch?v=dv22VpEWTN0

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Ovo je prekrasno Abrahame,Hvala od srca!

Evanđeosko Pentekostna Crkva 7

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
I ja se zahvaljujem Abrahamu.
hvala i tebi Magdalna za snimke također.
Slava Bogu za sve što čini! cheers

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
ziger je napisao/la:
I ja se zahvaljujem Abrahamu.
hvala i tebi Magdalna za snimke također.
Slava Bogu za sve što čini! cheers

Lipo,,,Bogu zahvalite za duhovne divove kao Kuzmić i Volf!
Pravi su,,,
No kakav je vaš odnos i stav prema Riječi Života?
Zašto se EPC ne distancira od njih!
Pa to nije isto!
Bar mislim!

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Bio sam ne nekim njihovim sastancima i ne sviđa mi se što nešto mrmnjaju i govore tobože u tuđum jezicima.

evo malo o njima... pentekostalci

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Pentekostalka sam i nemam dar govorenja u jezicima, kao ni moj suprug. Problem je što se u našoj crkvi na tome inzistira, pa se meni dogodilo da jedna sestra, nakon propovijedanja, moli za mene u jezicima, da i ja progovorim u jezicima.
Mene je bilo užasno sram, jer ni uz svu njenu nadahnutu molitvu, koja je, jao, potrajala Smile, nisam ni zucnula u jezicima.
Isto je i s mojim suprugom.
Pastor kaže da nema smisla biti pentekostalac, ako se nema dar govorenja jezicima, ali mi i sam potvrđuje da čak 45% sveukupne svjetske pentekostne kongregacije ne koristi taj Dar. On u tome vidi problem, ja ga ne vidim.

Ukoliko ne govoriš u jezicima, ispada da si manje pentekostalac od onoga do tebe, koji šandobaranda bezveze. Da se razumijemo, to svatko može, ali to i nije dar govorenja jezicima, već samo ponavljanje besmislenih fraza, kojima se pada u neko transu slično stanje, kao kod ponavljanja mantre.

Naravno, ima slučajeva gdje ljudi uistinu imaju taj dar, slučajeva gdje govore čak i nekim izumrlim jezicima, ali je i jako mnogo onih koji misle da je svaka nebuloza izašla iz njihovih usta Duhom nadahnuta.

Nisam sugestibilna i jako dobro razlikujem autosugestiju od stvarnog djelovanja Duha. Dakle, kome je dano, neka priča u jezicima, ja nisam time darovana Smile i ne smatram da sam zbog toga zakinuta ili manje vrijedna od ostale braće i sestara.

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Često me, naime, pitaju zašto sam odabrala baš pentekostnu crkvu.
Odgovor je da ju uopće nisam odabrala, odabrala je ona mene, tako je ispalo Božjom voljom. Inače ne znam koje bih drugo objašnjenje imala, budući da je pentekostna struja bila jedina, baš jedina, koja me nije ni najmanje privlačila.

Zašto? Zato jer sam o njoj svašta čula. Ponajprije da se tamo ljudi bacaju na pod, da se tresu, govore besmisleno i nazivaju to darom govorenja u jezicima, a i sama sam znala za američki biblijski pojas, u kojem se mogu naći i posve ekstremni primjer©i sljedbenika ove struje, gdje nedjeljama za bogoslužja rukuju zmijama i piju strihinin.

Godinama sam tražila i tražila, a spašena sam od svoje 12. godine, dakle okruglo 25 godina. Nema gdje nisam išla, izuzev kod pentekostalaca i svugdje me odbijalo nekoliko identičnih stvari.

Prije svega, tu je poštivanje forme umjesto sadržaja, osuđivanje i ogovaranje suvjernika, kao i stroga doktrina kojoj se ne smiješ suprostavljati, te se svako propitkivanje o pitanjima vjere doživljava kao bunt protiv autoriteta ili napad demona i sotone.

Nisu mi dali kritički misliti, pa sam redovito odlazila. I lutala i bila nesretna. Slučaj (eh, ako vjeruješ u slučajnosti...) je tako htio, da nam u podstanarstvo dođu pastor pentekostne crkve i njegova supruga. Isprva sam bila potpuno razočarana, mislila sam, ako je ovo Božji odgovor na moje molitve, onda zaista gore ne može... Smile
Četiri godine su oni kod nas živjeli da ja niti jedan jedini put nisam otišla u njihovu crkvu. Pastor me pozvao tek nekoliko puta, ali nakon što sam se u više navrata ironično osvrnula na govorenje jezicima, čovjek je odustao.

U mom životu u međuvremenu su se dogodili neke teški i tragični momenti, smrt i bolest najbližih... silno sam trebala Boga, a nisam znala gdje više ići. Uhvatio me potpuni očaj, pa sam doslovno ovako odlučila: budući da su sve crkve jednako loše, a meni treba ići na bogoslužje i družiti se s kršćanima, svejedno je u koju ću. Pa onda mogu tako i u pentekostnu, kad već poznajem pastora, manji će mi biti stres od novoga.

I tako ja odem, bez ikakvih obrata u oduševljenju viđenim i doživljenim. Ljudi su kao i svugdje, ni bolji ni gori, ali pastor je hodajuća teološka enciklopedija, pa sam samo upijala. Nakon par puta skužim, za slavljenja nisu svi isti. Neki glasno pjevaju, neki ne pjevaju, neki sjede, neki stoje, onaj plješće, ona se ljulja u ritmu muzike, diže ruke... Za propovjedi netko pljesne, netko vikne aleluja, netko se glasno nasmije na pastorove dosjetke (Englez, naravno da je smiješan itekako)... netko je u odijelu, netko u trapericama, žene propovjedaju... I nitko to ne komentira negativno! Pastor ih ne gleda krivim okom, ne govori im da sjednu, ne ušutkava nikoga... što se tu događa? Zar ja stvarno mogu biti svoja? Kako dobro, čovječe, pa nisam pojma imala da je to u ijednoj crkvi moguće.

Onda naš pastor ode na operaciju, dođe mu zamjena iz Zagreba, a ja nova, pojma nemam što je karizmatik ni karizmatski pokret. On puše u ljude, očekuje da padnu, da se dogodi neko instant iscjeljenje, glasan, hoda po govornici, svira gitaru, ima dugu kosu, sluša white metal... Što je sad pak ovo??? Moj pastor sušta suprotnost, ma antipod ovome!

Zatim taj karizmatik sazna da je nekrštenima u našoj crkvi nedopušteno uzimati kruh i vino, pa se naljuti na mog pastora, jer on vjeruje, u Bibliji tako stoji, da vino i kruh mogu uzimati oni koji vjeruju u Krista, neovisno o tome jesu li kršteni.

Mene je to skroz zbunilo, pa sam malo istraživala na svoju ruku, što je karizmatski pokret uopće i kako se vjerovanja dvaju pastora iste denominacije toliko razlikuju... I tako otkrijem da pentekostna struja obuhvaća čitav dijapazon vjerovanja, sve od klasičnog učenja, preko modernog, pa do (ekstremnog) karizmatskog pokreta. E, sad, moj pastor kaže, da je pravi pentekostalizam samo (nazovimo ga tako) klasični, sve ostalo nema veze s nama, ma što tko mislio o tome ili napisao.

U mojoj crkvi tako neki vjeruju u nauk o prosperitetu- ja se u njih ne ubrajam. A jedni i drugi dolazimo u istu crkvu. Štaviše, i ja se, kao neki pobornici karizmatskog pokreta, usudim imati posve različit stav od onog mog pastora, u pojedinim teološkim pitanjima, iako sam se priklonila klasičnom učenju- i nitko me zbog toga ne osuđuje.
Najdraži učitelj mi je, primjerice, Derek Prince, koji smatra, kao i moj pastor i kao svi 'pravi pentekostalci', da krštenje duhom slijedi nakon obraćenja i krštenja vodom, dok karizmatici vjeruju, kao Aw-hab recimo, da se krštenje duhom događa istovremeno s obraćenjem.

Dakle, da pređem na najbitnije- pentekostna crkva vjeruje u puno evanđelje. Sve što je postojalo nekad, u prvoj crkvi, postoji i danas. Svi darovi, kao i govorenje jezicima, kao i proroci, kao i apostoli- samo što naši imaju apostolsku službu, ne i ovlasti da pišu Sv. Pisma, pa ih ne zovemo apostolima, već predsjednicima Crkve.

Ima li lažnih proroka? Vjerovatno ima, pa tko je gospodar ovog svijeta? Ima li u katoličkoj crkvi svećenika pedofila? Ima. A jel' to dokaz da je katolička crkva sotonska? Mislim da se odgovor nameće sam od sebe. Prema tome, i kod pentekostalaca, kao i drugdje, ima svega, kukolja kao i u svim drugim žitima (Crkvama), ali kod nas ima i svega onoga što je postojalo u Isusovo vrijeme, a čega, nažalost, nema nigdje drugdje. Ima žive Božje riječi, živog Boga, ima i kritičke misli, izbora, ima slobode da se bude ono što jesi, bez da te se zbog toga osuđuje.

I to je naša snaga- a slabosti? Pa borimo se s njima, svatko po Duhu koji ga savjetuje i vodi. Ne znam kako drugima, meni uopće nije problem razlučiti zdrav nauk od nezdravog, ni lažnog proroka od pravog.

Kad bih tražila idealnu crkvu, budimo iskreni, načekala bih se do Nebeskog kraljevstva.

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
I ja sam 2008. započeo u EPC.
Napisao sam u svjedočanstvima.
Ali držali su me samo 2 godine.
Pa sam dobio exkomunikaciju.
Postavljao sam previše pitanja na koja nisu imali Biblijskih odgovora.
A na Bibliju su se stalno pozivali.
Tako je u svakoj zajednici.
Svaka misli da je ona u pravu, a svi ostali ne.
Ne postoji 100% ispravna Crkva, bar je ja još nisam pronašao.
Ali i dalje sam cijeli dan sa Bogom i proučavam Njegovo Pismo.

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
Baš mi je čudno da su te ekskomunicirali i to zbog postavljanja pitanja, jer ja stalno gnjavim pastora pitanjima i nemam zbog toga ni najmanjih problema. Čak mi je dao u zadatak da svoja pitanja i dileme zapisujem, da mu ih redovito dajem, a on onda sastavlja odgovore za mene, pa o njima raspravljamo pri susretima ili na Skype.

Sve jako ovisi o tome na kakvu osobu naiđeš, neovisno o tome o kojoj crkvi se radi. Što se mene tiče, ja bolje odgovore od onih u pentekostnoj Crkvi nisam našla (a tražila sam 25 godina), ali važno je da onaj koji poučava najprije dobro sam barata doktrinom u koju vjeruje.

descriptionEvanđeosko Pentekostna Crkva EmptyRe: Evanđeosko Pentekostna Crkva

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply