Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Biblijski filmovi

power_settings_newLogin to reply
+21
olrak1
stefani
magdalena
SRBIJA
Edy
spetrov
Pravednik
Darko
mudri Salomon
dragan
Bhakti
DraganZ
crusader
vivi
Mali princ
svetlonakrajutunela
Blue
Spart
dominik
mirjam
kainos
25 posters

descriptionBiblijski filmovi EmptyBiblijski filmovi

more_horiz
Koji vam je najdraži biblijski film, i da li vam smeta ako u filmu nešto primjetite što ne stoji u Bibliji, ili zastupa svoje teološko gledište...npr.
Isus ulazi u Jordan koji je dubok 10 cm, a Ivan Krstitelj uzima u ruke vodu i polijeva mu po glavi...svatko tko proučava i čita Bibliju zna da se u ono vrijeme krštenje obavljalo uronjavanjem...

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
Nisam odgledalo toliko puno biblijskih filmova, jer inače na gledam filmove ali te koje sam pogledala, da la bi ti za pravo da te stvarno zna nekad iznervirati, kad prikažu nešzo što nije u skladu sa Biblijom...Sad
Ali nekad i dobro jer možeš sebe procjeniti, koliko poznaješ Bibliju...

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
Iako neka moja braca jako vole krscanske filmove...ja ih osobno ne volim. Cak ni Pasiju koja je od svakog vjernika dobila pregrst pohvala. Svi ti filmovi nekako mi nisu prisjeli.

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
Joj, gledala sam ih par ali mi nisu ostavili neki utisak; kako Hollywood zamišlja događaje iz Biblije i kako to može što bolje unovčiti. Talijani vole te biblijske teme ali su uvijek napravljene iz katoličkog kuta. obred

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>Znas Dominik od filma ti je bolja knjiga Pasija E.G.White super.To je knjiga zavrsni dio knjige Isusov zivot,svjetski bestceler koji je preveden na vise od stotinu svjetskih jezika u milionima primjeraka,napisana u obliku romana,a autorica uvjerljivo priblizava citatelju Isusov lik,njegovu patnju i uskrsnuce.Ali temelji se na biblijskom tekstu u cjelini .


<BLOCKQUOTE>
dominik je napisao/la:
Iako neka moja braca jako vole krscanske filmove...ja ih osobno ne volim. Cak ni Pasiju koja je od svakog vjernika dobila pregrst pohvala. Svi ti filmovi nekako mi nisu prisjeli.
</BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

Zadnja promjena: Dina; ned 24 pro 2006, 10:49; ukupno mijenjano 2 put/a.

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
Ovo moram samo potvrditi!!!! I mislim da je čak i bolje čitati, ako je moguće Bibliju, jer tako sam u svojoj glavi možeš stvarati slike.

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
Dina je napisao/la:
Znas Dominik od filma ti je bolja knjiga Pasija E.G.White super.To je knjiga zavrsni dio knjige Isusov zivot,svjetski bestceler koji je preveden na vise od stotinu svjetskih jezika u milionima primjeraka,napisana u obliku romana,a autorica uvjerljivo priblizava citatelju Isusov lik,njegovu patnju i uskrsnuce.Ali temelji se na biblijskom tekstu u cjelini.


Hm..hvala na ponudi, ali ne hvala.

Kao prvo cudno mi je gledati Biblijske filmove o Isusu. Ove o SZ temama mogu razumjeti i o apostolima etc. Ali filmovi o Isusu su mi nelogicni. Naime Isus je svaki dan sa mnom (osim ako Ga ne otjeram), pa mi je cudno gledati neku osobu kako glumi Isusa na telki a Isus je sa mnom. To je kao da gledas film o svojoj zeni, koju glumi neka strankinja, a tvoja zena sjedi kraj tebe. :?

Kao drugo, cuo sam da je E.G. White imala jedno prorocanstvo i da se nije ostvarilo. Pa po tome sam pretpostavio da je lazni prorok pa se cuvam bilo kakvih njenih djela i nauka. Nista osobno ali jednostavno sam oprezan prema onome sto citam o vjeri.

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
Ovih dana sam malo škicnuo da vidim kako je snimljen film o Pavlu i Petru i mogu vam reći da je to stvarno jadno snimljeno jer Pavle se prikazuje kao da je u sjeni svega što se događalo tada,sramota.

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
Joshua je napisao/la:
Ovih dana sam malo škicnuo da vidim kako je snimljen film o Pavlu i Petru i mogu vam reći da je to stvarno jadno snimljeno jer Pavle se prikazuje kao da je u sjeni svega što se događalo tada,sramota.


Nisam dobila utisak da je Pavle u sjeni već da je odbačen od židovskih kršćana i da kršćanstvo koje je on propovijedao je potvrđeno Petrom koji je slijedio Pavlov put i davao amen na njegovu nauku.

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
Nisam gledao cijeli film,ali po onome što sam vidio,ne svidja mi se interpretacija Pavlovog poslanja u tom filmu.Znamo i sami ako smo gledali holivudsku produkciju o Isusu da je velika većina prikazano na temelju ljudskog gledišta.

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
Joshua je napisao/la:
Nisam gledao cijeli film,ali po onome što sam vidio,ne svidja mi se interpretacija Pavlovog poslanja u tom filmu.Znamo i sami ako smo gledali holivudsku produkciju o Isusu da je velika većina prikazano na temelju ljudskog gledišta.



Ne zanima Hollywood propovijedanje evanđelja već zarada. Zato i ima toliko slobodne interpretacije.

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
Vidio sam isjecke tog filma. Tuzno kako izgleda propovijedanje bez Duha i bez srca, ta gluma, izgleda kao uvreda. Mislim da cu se kloniti krscanskih filmova ubuduce.

Moje misljenje naravno.

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
dominik je napisao/la:
Vidio sam isjecke tog filma. Tuzno kako izgleda propovijedanje bez Duha i bez srca, ta gluma, izgleda kao uvreda. Mislim da cu se kloniti krscanskih filmova ubuduce.

Moje misljenje naravno.


Ma nisu to kršćanski filmovi. kuca

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
Slažem se s tobom Feba.Samo pravi kršćani mogu snimiti pravi kršćanski film.

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
Kad smo već kod filmova, je li netko možda gledao film "The Fighting
Temptations" ili u hrv.prijevodu "U iskušenju" koji je prije nekih dva
tjedna bio i na novoj tv? Onako usput sam sjela za tv pogledati film,
uopće nisam znala o čemu se radi, a kada sam vidjela da glumi i Beyonce
nekako me još manje zanimao, ali sam ga na kraju ipak pogledala i
ostala cheers.
Baš sam tih dana bila u nekom lošem duhovnom stanju i moram reći da me
taj film stvarno "podigao". Film je pun glazbenih brojeva, od kojih su
gotovo svi kršćanski, i pregršt dobrih poruka. Šteta samo što glavni
glumci nisu pravi biblijski kršćani, iako se Beyonce izdaje za
kršćanku, ali ako ćemo suditi po plodovima duha i onome što možemo
vidjeti kod nje izvana, teško ću se složiti s time da je ona pravi
predstavnik kršćana, iako Bog najbolje poznaje njezino srce..

Pozdrav svima! Biblijski filmovi Icon_wink

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
Pa ako covek vec ima neko predznanje o bibliji ja mislim da moze lako da odbaci a i prihvati ono sto je u filmu prikazano,jel ?

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
Najbolji film o Isusu je "Isus iz Nazareta", "Pasija" je sasvim solidan film, a najbolji film duhovne tematike jest "Matrix"...u njemu ima puno alegorija koje imaju korijene u Novom Zavjetu...

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
Josip je moj najdrazi Bibliski film.
Ali i u njemu ima puno onoga sto ne stoji u Bibliji, zato trebamo zanti sta je od toga istina a sta nije.
Pasija je za mene jedna film sa puno krvi...
Naravno se Isus mucio za nas ali ne trebamo to jos prikazivati i plasiti ljude.
To je moje misljenje!!!!

descriptionBiblijski filmovi EmptyRe: Biblijski filmovi

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply