Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Islam

power_settings_newLogin to reply
+14
bogec
ILIJA
RahatLokum
Fazlija
Euro
Mila
senka
laodikejac
Wiklif
Jasmin(Jason)
ziger
Mali princ
Alem
Spart
18 posters

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
Noemi je napisao/la:
Sura 1


Al-Fatiha - Pristup Mekka - 7 ajeta

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

1. Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo,

2. Milostivog, Samilosnog,

3. Vladara Dana sudnjeg,

4. Tebi se klanjamo i od Tebe pomoć tražimo!

5. Uputi nas na Pravi put,

6. na Put onih kojima si milost Svoju darovao,

7. a ne onih koji su protiv sebe srdžbu izazvali, niti onih koji su zalutali!




kako je meni ova molitva lijepa i ugodna!sunny

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
Noemi__
Sura 1


Al-Fatiha - Pristup Mekka - 7 ajeta

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

1. Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo,

2. Milostivog, Samilosnog,

3. Vladara Dana sudnjeg,

4. Tebi se klanjamo i od Tebe pomoć tražimo!

5. Uputi nas na Pravi put,

6. na Put onih kojima si milost Svoju darovao,

7. a ne onih koji su protiv sebe srdžbu izazvali, niti onih koji su zalutali!
kako je meni ova molitva lijepa i ugodna!


Dokazano je naime Noemi da se ove riječi najviše izgovaraju u toku svakog dana na zemaljskoj kugli!
Svaki musliman u pet dnevnih molitvi ovu dovu El-Fatihu prouči 40-45 puta dnevno!

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
Ziger__
Evo nešto kaj bi vas zanimalo:
Pozdrav i svako dobro Ziger.
Malo ću se osvrnuti na ovaj tekst i ispraviti neke greške koje su se podkrale autoru ovog dijela!
Prije toga staviću sličan tekst koji govori o jednoj katolkinji koja piše zbog čega je prešla na islam.
Sadzida (Nataša)

Rodjena sam 1977. godine u pobožnoj katoličkoj obitelji u Tuzli. U djetinjstvu sam pohadjala redovnu katoličku vjeronauku i proučavala Bibliju i mnoge stvari u Starom Zavjetu, tj. 5 knjiga Mojsijevih. Naravno kao Kršćani i Katolici morali smo naučiti 10 zapovijedi i prva od tih zapovijedi je da je Gospod Bog jedan i da mu se klanja (licem na tlo pada i služi). Druga stvar ili zapovijed je: "Ne gradi sebi lika rezana onog sto je na nebu ni na zemlji nit mu se klanjaj nit mu sluzi", itd., itd...

Čovjek kad se nalazi u crkvi i pogleda oko sebe, šta vidi? Vidi ikone likova Isusova i Marijina i križeve i njima se molitve obavljaju. Zapitala sam se gdje je tu logika? Druga stvar koja je spomenuta je ta o padanju licem na zemlju, a mi smo obavljali molitvu stojeći; opet pitanje zašto ne padamo licem na tlo prilikom molitve?

Zatim doktrina trojstva koja uopće nema logike, zatim predskazanje u knjizi proroka Izaije koja govori o viziji u kojoj vidi dva jahača, jahača na magarcu, a iza njega jahača na DEVI!!! Ta vizija se odnosila na Isusa Krista, tj. na Isaa a.s. jer je on u Jerusalemu ili Qudsu ujahao na magarcu, međutim iza njega se pojavljuje jahač na devi i pitanje je tko je taj poslanik iza Krista? Ja kao Kršćanka sam tada učila da je Isus ili Isaa a.s. pečat poslanika, da iza njega nema poslanika, medjutim proročanstvo kaže da ima -jahač na devi.

Razmišljala sam o tome i postavila pitanje svećeniku na šta mi je bilo odgovoreno -sveta tajna. Nakon toga, naravno čitajući Bibliju detaljno, uvidjela sam proturiječnosti u Novom Zavjetu (Matej, Marko, Luka, Ivan) i kad bi se nabrajalo mozda bi se knjiga o tome mogla napisati. Željela sam se ispravno moliti Bogu, a u svojoj religiji to nisam našla, jer sam vidjela da nešto nije u redu. Čovjek ako malo razmisli, postavlja sebi mnoga pitanja na koja tu ne nalazi odgovora...

A Allah uputi onoga koga On hoće.
Allahu akbar!

Bio je mjesec Ramazan, i otišla sam kod prijateljice koja je bila muslimanka. Sjedili smo u dnevnom boravku i na polici sam ugledala knjigu na čijim koricama je bila slika dva čovjeka (jahača na devi) u Sahari, a iznad njih je velikom slovima pisalo: MUHAMMED A.S. Pogled mi se zadržao na toj knjizi, u glavi mi je bila misao: JAHAČ NA DEVI!
Zamolila sam prijateljicu da mi pozajmi knjigu, a ona je bila jako iznenađena. Tad sam se zvala Nataša. Rekla mi je: "Nataša, to je knjiga o Islamu, ne znam jesi li sigurna da želiš da je čitaš?" Odgovorila sam: "Da, molim te da mi je pozajmiš." Uzela sam knjigu i krenula k doma i tu noć sam je pročitala. Knjiga je govorila o životu našeg časnog Poslanika s.a.w.s.

SubhanAllah!

Odgovori na moja pitanja! Našla sam odgovor na pitanje ko je iza jahača na magarcu (Isaa a.s.) jahač na devi: Muhammed s.a.w.s. Zatim, molitva Allahu dž.š. padanjem licem na tlo (sedžda), zabrana ikona i slika... Da, da, da, to je to što tražim, to je prava vjera.
Nakon toga je počelo moje proučavanje Islama. Učila sam namaz, posjećivala mesdžid, srce mi se svakim danom sve više otvaralo ka Islamu. Napustila sam crkvu i roditeljima navela neki izmišljeni razlog. Učila sam Islam tajno. Bilo mi je oko 17 godina i plašila sam se njihove reakcije. Pomagao mi je jedan imam i učio me islamskim šartovima. 1995. sam zvanično primila Islam i stavila hidžab.
Nakon toga roditelji su me naprosto izbacili iz kuće zato što sam stavila hidžab i napustila vjeru svojih predaka. Sjetila sam se iskušenja kroz koja je prosao naš Poslanik s.a.w.s, koji je bio odbačen od najbližih zato sto je svjedočio o Islamu. Da, muslimani su imali jaka iskušenja i bili odbačeni od najbližih.

A hidžab je farz, ja volim Allaha i kako da izlazim bez hidžaba i da ne udovoljim Allahovim propisima? Nisam mogla podnijeti da zanemarim taj farz i stavila sam hidžab i bila izbacena iz doma. A Allah ne ostavlja njemu predane robove!

Nakon toga sam prešla u Sarajevo. Pomogla mi je jedna muslimanska obitelj, bila sam kod njih k doma. Nakon toga Allah mi je dao da nađem posao i mognem da iznajmim sobu. Učila sam o Islamu sve više i naravno imala sam i dalje teška iskušenja nakon kojih mi se iman sve vise povećavao.
Pokušala sam stupiti u kontakt sa roditeljima jer mi Allah dž. š. propisuje da poštujem roditelje iako nisu muslimani. A Islam je i to da musliman svojim ponašanjem pokaže ljudima Islam. Rekla sam sebi: ako im se ne javim reći će da me tako moja vjera uči, a ako im se javim i pokušam možda, možda da počnu razmišljati o Islamu. Uglavnom, bilo je problema, ali sam uspjela stupit sa njima u kontakt.
Danas se alhamdulillah nalazim u Jordanu. Allah mi je dao blagodat koju sam uvijek željela, a to je ta da naučim jezik Kur'ana kako bi više naučila o Islamu. Hvala Allahu koji ne zaboravlja niti ostavlja svoje robove, a nas džihad je u tome da se borimo za Islam pa makar morali ostavit svoje zemlje i roditelje na tom putu.
Allah mi je alhamdulillah dao i familiju koja me pomaže i kod kojih sam trenutno i koji me školuju, da ih Allah nagradi nagradom koju najviše žele. Molim Allaha dž. š. da uputi sve one koji su zalutali i da očvrsti iman onih koji su se vratili Islamu i da ojača i sačuva sve muslimane u svijetu i uputi one koji su zalutali. Promijenila sam ime Nataša u Sadžida (Ona koja na sedždu pada) i tim imenom sam označila svoju pripadnost Islamu.

Sadžida Mohammad Yahya (danas)

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
Dali je Allah Bog Biblije?

U Arabiji pre Muhammeda arapi su se molili Bogu po imenu Hubal a zvali
su ga Allah. Hubal je navodno imao tri cerke al-Lat, Al-Uzza I Monat.
Hubal je bio bog plodnosti I mjeseca, poznat kod drugih plemena po
raznim imenima kao Sin, u vavuloniji Bell. Ljudi se cesto zbune zato
sto paganski bogovi idu pod puno raznih imena ali kada shvatis da je
svako pleme imalo svoje ime za te bogove postane jasno da su u pitanju
samo nekoliko bogova za sve paganske vjere svijeta. Njegov kult je imao
najvazniji hram u Meki taj hram se zvao Kaba koi je I danas najvazniji
hram islama. Arapska plemena su ukupno imali 360 kipova u Kabi a glavni
medju njima je bio Huball. Muhammedov otac je imao rec Allah u svom
imenu sto dokazuje da su Arapi I pre muhameda znali ko je Allah. Allah
je specificni Arapski bog inace genericna rec za boga je raba, Hubalov
symbol je bio Mlad mjesec posto je bio bog plodnosti takodje I tornjevi
u obliku muskog uda su njegovi simboli, pogledajte dzamiju bice vam sve
jasno.

Hubalovi vjernici su stavili Hubalov kip na krov Kabe i on se zvao bog Kabe.

Hafiz Ghulam Sarwar, Muhammad The Holy Prophet (1969),

Njegovi vjernici su trcali oko Kaba, klanjali se nekoliko puta dnevno
okrenuti prema Meki, isli su godisnje na hadz u Meku, ljubili su crni
kamen, bacali kamenje na njihovu verziju djavola (to je posebna prica),
Zrtvovali su ovnove kao sto I danas rade muslimani za bajram. Postili
su ceo mjesec. Zaista bas sve paganske obicaje su zadrzali u islamu.
Pagani su bili svjesni da je kip samo simbolicna reprezentacija
njihovog boga ali mnogi su poceli davati moc kipu umjesto duhovnom bicu
iza kipa a to duhovno bice ocito nije Bog Biblije. Muhammed je razbio
kipove I zadrzao vjeru u boga Huball pod maskom Allaha da bi pokusao
prevuci hricane I Jevrje u svoju vjeru koja je imala I ima cilj da
osvoj ceo svijet.

(Maxime Rodinson, Mohammed, 1961, translated by Anne Carter, 1971, p 38-49),

Kur’an - Sura 5:101-102

5:101. O vjernici, ne zapitkujte o onome sto ce vam priciniti ne
prijatnosti ako vam se objasni a ako budete pitali za to dok se Kur’an
objavljuje, objasnice vam se, ono ranije Allah vam je vec oprostio. - A
Allah prasta i blag je.

5:102. Neki ljudi su prije vas pitali za to, pa poslije u to nisu povjerovali.

Muslimanima je zabranjeno da istrazuju oni moraju prihvatiti zdravo za
gotovo sve sto im je receno inace su proglaseni nevjernicima. Kao svaki
kult islam koristi sve moguce taktike da ispere mozak svojim vjernicima
i da ih zadrze u vjeri po svaku cjenu. Kolektivna populacija islamsih
zemlaja je oko 1.2 bilijona a sve islamske zemlje ukupno prevedu isti
broj knjiga kao Grcka. Dok pojedine vodje Arabije se valjaju u ogromnom
bogatstvu a po UN informacijama samo 78% ljudi preko 15 godina zna
citati I to su ih naucili u dzamiji pretezno da bi mogli citati kuran.

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
Wiklif__
U Arabiji pre Muhammeda arapi su se molili Bogu po imenu Hubal a zvali
su ga Allah.
Da i to je dokaz za nepozavanje materije o kojoj se želi polemisati!
Allah direktno prevedeno znači Bog!Hubal je nosio svoje ime ,a zvali su ga Allahom(Bogom)!
Prema tome ovakve nesitine nepiju vode kod onih koji su upućeni u arapski jezik,i koji su izučili odakle vuče korijen riječ Allah!
Muhammed a,s nije izmislio riječ Allah(Bog) jer je ona i prije njega označavala doslovno Boga.Zato je i njegov otac Abdullah(Božiji rob u prevodu) bilo sasvim normalno ime i prije islama.
Tako da se na ovakve riječi svaki učevan musliman može samo nasmijati.
Allah
je specificni Arapski bog inace genericna rec za boga je raba,
Takvima koji tvrde ovako nešto kažemo kratko i jasno-Dokažite to argumentima( a ne svojim izmišljotinama) to što tvrdite!?Nikada nisu mogli dokazati,a ako se nešto ne može dokazati,onda treba priznati da je svaki onaj koji nastavi da piše ovakve stvari,niko drugi nego neprijatelj islama!?Rabb-označava Gospodara a ne doslovno Boga da podučim takve!
Pitajte danas kako vaša braća hrišćani u arapskom svijetu na misama sazivaju Boga (kada ga ne spominju sa oče naš) i koja je riječ koja doslovno označava Boga?Reći ću vam -to je riječ Allah!Oduvijek je ta riječ doslovno označavala Boga,a druga je stvar što su neki dodavali imenice kao Hubal Allah ili Huballlah što će reći na našem-bog hubal itd,ili bog sunca,bog mijeseca itd..
Nema smisla izvrćati tako jasne stvari i pokušavati sa istim islam prikazati na pogrešan način.Treba imati dokaz za to,a ne samo pročitati na nekom sajtu i navodno postati poznavaoc te materije.
I tornjevi
u obliku muskog uda su njegovi simboli, pogledajte dzamiju bice vam sve
jasno.
A za ovo nemam riječi!???
Ako je ovo tvoj tekst onda je to velika sramota šta si napisao i uvreda za svakog muslimana,jer je nedolična i bezobrazna i za jedno dijete kada bi je napisalo.
Ako si napravio cpoy paste ,pa nisi to uvudio opraštam ti,ali ako je ovo tvoje dijelo sa tobom dalje neću razgovarati jer si me duboko uvrijedio!Po čemu se to razlikuju drugi hramovi Božiji od ovog što je spomenuto sa ciljem uvrede i ničim drugim?
Po čemu crkva nebi ličila takvom bezumniku na isto?Takav nečovijek koji može napisati ovaj tekst,je izliv zla i u njemu nema nikakvog dobra,neka se stidi sam sebe!
Muslimanima je zabranjeno da istrazuju oni moraju prihvatiti zdravo za
gotovo sve sto im je receno inace su proglaseni nevjernicima.
Druže moj muslimanima je naređeno da istražuju,jer prve riječi Kur´ana glase-;Ikre-Uči -Čitaj-Podučavaj!!!!Kroz čitav Kur´an se ta poruka naglašava za istarživanjem i izučavanjem,u svim naučnim segmentima.
Muhammed a.s je rekao-;Tražite nauku i izučavajte čitav svijet!
Kur´an na više mijesta nagoviještava da če naučnici i učevni koji izučavaju za dobrobit čovječanstva i koji žude za istinom,biti najodabraniji kod Boga!
Nisu muslimani ubijali naučnike niti su ikada bili protiv nauke,jer se ne boje ničega u svojoj religiji,pošto su na istini,i spremni su sa neistinom u svakom trenutku da izađu na kraj!Lako je istinom neistinu savladati.
Prema tome dovoljno govori ovaj tekst neupučene osobe u islam,i osobe koja svjesno iznosi nesitine,uz cilj da se zatruju zdravi ljudski umovi.
Dominikanskih uvreda na islam nikada nije falilo,ali je njihova sramota bila što su poslije morali sami sebe da optužuju za laži i neistinite priče o islamu i muslimanima,koje bi njihovi prethodnici prije navodili!

Smatram ako je nekome cilj neistinom kaljati islam a nemati valjanih argumenata (kao što ih nemaju) ,onda to niko od muslimana ne smije slušati,jer se poistoviječuje sa istim.
Navođenje džamije kao spolnog muškog organa,je dovoljna uvreda da se odmah ovakav forum napusti.
To neka bude na sramotu onoga ko je ovo napisao.
Žao mi je što je moralo doći do ovoga,jer ja nisam došao da vrijeđam vašu religiju niti da navodim usporedbe crkve i nekih spolnih organa.Sramota.

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
Prijatelju Jasone,

Stvarno mi je zao, ali mislim da nisi dobro shvatio poentu, jeste, ono sto je receno vrlo su neugodne reci, ali niko nije hteo da uvredi tebe ili islam.

Verujem da je covek samo hteo da ti iznese podatke koji kruze.


A ja te molim da ne uzimas srcu neke stvari. Htelo se samo pokazati ili dokazati povezanost boga plodnosti u neznabozackim religijama. Molim te nemoj se ljutiti.

Niko i ne misli da te vredja, samo su to podaci koje i ja poznajem ili sam cuo za njih. To ruzno zvuci, a ti ako ih smatras glupim argumentima, demantiraj i molim te prihvati ovo kao jednu jaku i tesku diskusiju medju nama.

Znas i sam ste sve i kakve optuzbe ne stizu na racun protestanata, da coveka zaboli glava. Molim te uzdigni se nad svim i nemoj uzeti k srcu ove reci.

Ujedno ja ti se izvinjavam za bol koji si pretrpeo.

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
Jevrejin__
Prijatelju Jasone,

Stvarno mi je zao, ali mislim da nisi dobro shvatio poentu, jeste, ono sto je receno vrlo su neugodne reci, ali niko nije hteo da uvredi tebe ili islam.

Verujem da je covek samo hteo da ti iznese podatke koji kruze.


A ja te molim da ne uzimas srcu neke stvari. Htelo se samo pokazati ili dokazati povezanost boga plodnosti u neznabozackim religijama. Molim te nemoj se ljutiti.

Niko i ne misli da te vredja, samo su to podaci koje i ja poznajem ili sam cuo za njih. To ruzno zvuci, a ti ako ih smatras glupim argumentima, demantiraj i molim te prihvati ovo kao jednu jaku i tesku diskusiju medju nama.

Znas i sam ste sve i kakve optuzbe ne stizu na racun protestanata, da coveka zaboli glava. Molim te uzdigni se nad svim i nemoj uzeti k srcu ove reci.

Ujedno ja ti se izvinjavam za bol koji si pretrpeo.
Ja nisam došao ovdije da slušam ovakve uvrede,nego da lijepo razgovaramo ,pa očito to neki ne mogu jer ih bole argumenti koji se iznose.
Dali je argument da džamija liči na ono što govori Wiklif?Po čemu onda nebi ličila i crkva na isto,ili sinagoga ili bilo koji drugi vjerski objekat?
Da li je to način na koji se debatuje i iznose argumenti?
To nije argument,jer ako to nekome tako liči,džamija je ipak vjerski objekt koji nema veze sa takvom sramotnom izjavom.
Meni iskreno nebi palo na pamet da nečiji vjerski objekt usporedim sa tako vulgarnim stvarima.
To nije dialog nego vrijeđanje,i ja ne mislim da trpim tako nešto.
Mene moja vjera uči miru i toleranciji,i kao što sam naveo u prvim svojim postovima naređuje mi da vodim dialog na lijep način a ne i sa onima koji su nepravedni i koji vrijeđaju.Ovoga puta je to slučaj.
Želim vam svako dobro i žao mi je što je se počelo vrijeđati sa ciljem da se druga strana,u ovom slučaju ukloni,jer takvi nemaju valjane argumente da vode vjerski dialog,pa je onda najjače oružje vrijeđanje.
Ja takvo nešto nisam dužan da trpim i da slušam,a niti sam odgojen da bi tako nešto pisao na vjerskim temama.
Napuštam ovaj forum a svima onima koji su bili realni i pošteni želim svako dobro.

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
A da bar sacekamo objasnjenje onog ko ti je poslao te informacije.


Molim te, budi strpljiv dok ga ne cujemo. Jer sam siguran da to nisu njegove reci.

On je to odnekud skinuo.

Ne dao Bog da zelimo da te uvredimo. Bog ne gleda ko je ko. I pravo ce suditi. A i razumem tvoj stav.

Da sam na tvom mestu isto bih se bunio.

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
Wiklif nije takav čovek da od sebe nešto kaže, jer u to čvrsto verujem, jedino je izneo iz jedne knjige koja je poznata u svetu, a verovatno će i on sam nešto da kaže o tome! To što se ljutiš-nije pravedno, možda si mislio da je to neki atak na tebe ali nije! Čovek ima knjigu i napisao je jedan deo i sad svako ko je musliman osećaće se uvređenim, ali ako je to istina što piše...Šta onda? Ti iznosiš isto svoje argumenete, naravno reći ćeš da to nikad ne bi izneo o hrišćan.crkvi ili sl.da ne bi nikog uvredio, ali ovo ja ne vidim kao uvredu! Jer On to nije izneo iz svoje glave, kao što i ti ne iznosiš na ovom forumu sve iz svoje glave!
Ti se služiš Jasone isto mnogim stvarima koje su takođe smešne što ide u prilog da se Biblija opovrgava, pa ti se niko ne ljuti! Jer i to su samo izmišljotine (bar za mene), jer Biblija je ipak Knjiga nad knjigama i nijedna ljudska misao je ne može pobit!
Svako dobro u Gospodu

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
No Jasone da se malo otrgnemo ove teme, da te pitam nešto:

1. Kako ti kao musliman(Bogu Pokoran)vidiš plan spasenja za ljudski rod i kako ga Ku ran predstavlja?
2. Kako je otkrivena Božja ljubav prema čoveku u Ku ranu?
3.Koje rešenje ima Ku ran za izbavljenje iz Greha?

Jasone svako dobro u Gospodu

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
victory Pozdrav Jasmine! Daleko bilo od toga da sam htio da te uvrjedim. Ja tebe cjenim kao čovjeka i znam da te Bog voli ko i mene jer je dao svoga sina
i za tebe vjerovao to ti ili ne.

Ako si napravio cpoy paste ,pa nisi to uvudio opraštam ti,ali ako je ovo tvoje dijelo sa tobom dalje neću razgovarati jer si me duboko uvrijedio!

Da posluzio sam se sa copy paste. Skinuo sam sa "Bosnjak.com." Da sam zapazio to o Dzamiji sigorno bi to izbrisao jer znam da bi te to uvrjedilo. Vjeruj mi da je tako. Da je drukcije reko bi jer sam iskren i ne plasim se. Kad idem Autoputem za Sarajevo bas je fino vidjeti onako Đamije na brdima sa strane.

Onome sto sam citirao vec sam dugo upoznat. Ja to nisam izmislio tako pisu istrazivaci, naucnici ili kako bi ih nazvo. To je jedna teorija koja kruzi svjetom koju sam ja htio navesti. Pa eto ti si tu da ukažes na nešto drugo. To što si rekao da i kršcani u Arabiji kažu Alah za Boga to je taćno. Baš sam bio upitao jednog Hafiza koji je prihvatio Krista kao svog spasitelja on je mi to potvrdio.
Nemoj misliti da sam ja ono naveo kao eto ja ljut na tebe sto nemam argumeneta pa ču eto tako nešto na pisati.
Sa Islamskim stavovima sam jako upoznat i vasi argumenti za mene nisu nista novo. Dosta je se puta moj Spasitelj vrijeđo i gazila njegov riječ a špekulacije zvali dokazima. Ja sam na to navikao. Ja ne trebam dokazivati Istinu ona nosi sama u sebi Božanski autoritet. Imam to unutrašnje osvjedočenje koje mi je sam Bog dao i samo može dati. Na osnovu Istine sve prosuđivam i ispitivam, zakljućujem da li je nešto od Boga ili ne. Nestavljam razum iznad Svetog Pisma nego se ponizujem da bi me Bog kroz njegovu riječ uveo u svu istinu. Ja vjerujem da je Bog jedan- Otac, Sin i Duh sveti. Da je to jedno biče. Kako to ide ja ne razumjem ali ja vjerujem. Ja vjerujem kako Sveto Pismo pise. Bog je za nas nedokučan ne svatljiv. Trebaš da razumiješ da je Bog svojim prorocima nadahnuo Božanske istine i oni su to ljudskim rjećima zapisali. Naravno da njihove rijeće su ogranićne bile da upišu bezgranićnog Boga. Biblija povezuje Božansko sa ljudskim. Riječ Trojstvo se ne spominje u Biblije to je samo pokušaj objasniti Boga kako se otkriva u Bibliji.
Knjiga kontra Bibliji i Biblijskom Isusu ima kolko hoces ali ima dosta sto govori u prilog Bibliji: Arhelogija, Prorocanstva, njena visoka moralna nacela, promjenila milijun ljudima zivot, hiljada i hiljada manuskripata koja su tacno prevedena (o tome ima cak i nauka), razni povjesnicari i od njiha paganci koja potvrđuju na primjer Isusovu smrt na Golgoti to su na primjer Tacitus (1 stoljece poslije Krista), 20 godina poslije kristove smrti palestinski Historicar Thallus potvrduje pomracinu u toku Kristove smrti. Zapazi isto da su uskrslog Isusa 500 svjedoka vidjeli da to nije bila istina bilo bi ih mnogu da otkriju tu laz. Nebi za laz bili spremni 11 apostala da ti zivot i ostali sljedbenici koji su umrjeli za njega nezna se broj.
Eto ja se malo raspisao.
cv Nadam se da smo rascistili. Nadam se da ces i dalje biti sanama.

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
Wiklif__
Da posluzio sam se sa copy paste. Skinuo sam sa "Bosnjak.com." Da sam zapazio to o Dzamiji sigorno bi to izbrisao jer znam da bi te to uvrjedilo. Vjeruj mi da je tako. Da je drukcije reko bi jer sam iskren i ne plasim se.
Uredu Wiklif sada mi je jasnije,jer zaista nisam mogao vjerovati da bi na takav način mogao da razgovaraš na jednom vjerskom forumu.
Naime i pored toga treba da se pročita tekst koji će se nalijepiti ovdije zar ne?
Ako lijepimo tek tako postove a ne čitamo ih ,možemo da iznesemo nešto što uopšte ne želimo.Ja pročitam tekst prije nego što ga nalijepim na jedn vjerski forum.
Onome sto sam citirao vec sam dugo upoznat. Ja to nisam izmislio tako pisu istrazivaci, naucnici ili kako bi ih nazvo. To je jedna teorija koja kruzi svjetom koju sam ja htio navesti. Pa eto ti si tu da ukažes na nešto drugo.
To mogu da "tvrde" i "dokazuju" samo oni koji u svom srcu i duši nemaju trunku pravde i oni koji ne mogu da razluče relanost od sopstvenih iluzija koje su popračene mržnjom prema onome o čemu govore,kao u ovom slučaju islamom!
Ne treba tu biti previše pametan pa realno zaključiti da je džamija islamski vjerski objekat u kojem se ljudi klanjaju Stvoritelju nebesa i zemlje i onoga između njih!
Ona ima na sebi prozore ,vrata i ni po čemu se mnogo ne razlikuje od drugih vjerskih objekata,tako da su usporedbe sa "muškim udom" ništa drugo nego javne i otovorene uvrede na islam i muslimane.
U Kur´anu stoji da se tuđi vjerski objekti ne smiju rušiti niti omalovažavati.
I ja sam ponosan na svoju vjeru i svoj Kur´an koji me za razliku od takvih uči ljubavi i međusobnom poštivanju sa pripadnicima druge vjeroispovjesti.
Dovoljno smo odrasli i zreli da znamo da nikakva "teorija" niti bilo šta drugo nemogu razumno potvrditi takve sramne izjave,ali bolesna i nerazumna puna mržnje i nečasti može.
Može se bilo šta tvrditi ali treba imati argumente da se to dokaže,ali avaj ovakvi ne znaju šta su ustvari argumenti.
Nemoj misliti da sam ja ono naveo kao eto ja ljut na tebe sto nemam argumeneta pa ču eto tako nešto na pisati.
Sa Islamskim stavovima sam jako upoznat i vasi argumenti za mene nisu nista novo. Dosta je se puta moj Spasitelj vrijeđo i gazila njegov riječ a špekulacije zvali dokazima. Ja sam na to navikao.
Trebaš priznati da je ovdije otvorena tema između dvije različite religije,i ako si spreman voditi pošten dialog i iznositi argumente kojima češ dokazati ispravnost svojih vjerskih temelja,onda treba da znaš da razgovaraš sa muslimanom ,koji ima drugo gledište na Isusa ,i koji ga smatra samo za velikog Božijeg poslanika i ništa više.Prema tome na tebi je da li si spreman da razgovaraš na ovu temu samnom kao muslimanom,i ne možeš onda rećio da ti ja "vrijeđam" Isusa ,ako ga ja ne vidim kao Božijeg sina ili samog Boga!?
Niti ja od vas mogu očekivati da kažete da vjerujete da je on Božiji poslanik.Zar ne?
Ali uvijek se moglo u miru i toleranciji razgovarati na ovom polju.
Ali ako meni neko kaže da džamija liči na "muški ud" iako ona nema veze sa istim,to je onda čista uvreda i za nju nema opravdanja!Kako bi bilo vama da vam ja kažem na šta liči crkva?Priznajte da se tako ne vodi vjerski dialog,i to nisu nikakve činjenice niti argumenti nego sanjarije bolesih umova!

Ali ovoga puta se neću uvrijediti jer kažeš da si to samo uradio copy paste metodom od nekog drugog.
Nadam se da smo rascistili. Nadam se da ces i dalje biti sanama.
Raščistili smo ovu stvar,ali te molim da ubuduće paziš(kao što pazim i ja) šta piše u tekstovima koje namjeravaš nalijepiti na ovakovom jednom vjerskom forumu!
Pozdrav i svako dobro.

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
Laodikejac__
Wiklif nije takav čovek da od sebe nešto kaže, jer u to čvrsto verujem, jedino je izneo iz jedne knjige koja je poznata u svetu, a verovatno će i on sam nešto da kaže o tome!
Evo on je priznao da nije imao namijeru i da nije pažljivo provijerio šta se nalazi u tekstu koji je na brzinu nalijepio.Ovoga puta ću mu povjerovati!
Čovek ima knjigu i napisao je jedan deo i sad svako ko je musliman osećaće se uvređenim, ali ako je to istina što piše...Šta onda?
Knjiga ima raznoraznih,dijela ima raznoraznih,pa i autora ima raznoraznih na svim poljima pa i na ovom.
Po čemu bi ti eto mogao da zaključiš da je to istina?Jeli nama autor tog uvredljivog teksta,otkrio neki novi kontinent o kojem mi ništa ne znamo i ne vidimo,pa kažemo -"šta ako je to istina"?Svi imamo oči i sa njima iz dana u dan gledamo džamije i crkve i druge vjerske objekte,i uvidijeli bi našta liče do sada i bez takvih zar ne?
Šta to oni imaju da nam prikažu drugačijim,što mi nismo uspijeli da vidimo čitav svoj život?
Ima li "muški ud" na sebi vrata i prozore i ulazili se u njega da se klanja Bogu?
Budimo realni molim te,i priznajmo da ovakav način ispoljavanja mržnje prema drugim religijama nema nikakvog opravdanja.
Ne trebaju pametnom čovijeku naučnici koje uče mržnji i izazivaju istoj,tamo gdije za to nema nikakve potrebe.
I o Isusu su pisali razni "naučnici" da je "kopile",pa zdrav razum se samo može nasmijati takvim glupostima zar ne?
Prema tome nema ti šta da se "provijerava"jer mi vrlo dobro znamo tu materiju i gledamo je svaki dan svojim vlastitim očima.To je podlo i sramno,i ništa drugo osim toga.
Ti iznosiš isto svoje argumenete, naravno reći ćeš da to nikad ne bi izneo o hrišćan.crkvi ili sl.da ne bi nikog uvredio, ali ovo ja ne vidim kao uvredu!
Ti ako ne vidiš kao uvredu to je tvoje pravo,ali ja je vidim,jer u ovakvim tvrdnjama kao što sam već rekao nema realnosti,nego vlastitih iluzija autora kojem je cilj da se mrzi i vrijeđa druga religija,na jedan podal i ružan način.
Ako tebi nije uvreda onda ti nebi bila uvreda ni da se tebi crkva usporedi sa nečim tako ružnim!?Dali bi ti onda bila uvreda prijatelju?
Onda bi zar ne?Prema tome ja sa takvima uopšte neću da gubim vrijeme,jer ja cijenim realnost i poštenje,a ne podle uvrede i maštarije bolesnih umova.
Ako si uz takve onda nemoj moliću te samnom da pokušavaš da nastaviš slične razgovore,nego nađi nekoga ko će smatrati da je to nešto lijepo i da nije uvreda,kao što i ti tvrdiš da nije.

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
Jasmin pise:
Uredu Wiklif sada mi je jasnije,jer zaista nisam mogao vjerovati da bi na takav način mogao da razgovaraš na jednom vjerskom forumu.
Naime i pored toga treba da se pročita tekst koji će se nalijepiti ovdije zar ne?

Pa naravno. I bio sam ga procitao ali eto to nisam zapazio. Valjda sto sam bio umoran pa me popustila koncentracija. Naj manja mi je bila namjera da kroz onaj navedeni tekst provuciram. Zao mi je sto sam mozda ostavio dojam ne tolerantne osobe. Nije tako, jasam osoba koja visoko cjeni vjersku slobodu i slobodu savjesti. I ako neko drugacije vjeruje nego ja to mene nece sprjeciti da prihvatim osubu nakvu kakva jest. Nesme Religija jednog covjeka biti prepreka da ga ljubis kao samoga sebe. Dosta imam kontakta sa muslimanima pa tako nesto sebi nemogu dozvoliti. Ali eto sad smo rascistili to mi je drago. grli


Sve naj bolje ti zelim.

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
Hvala Bogu.

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
Wiklif__
Pa naravno. I bio sam ga procitao ali eto to nisam zapazio. Valjda sto sam bio umoran pa me popustila koncentracija. Naj manja mi je bila namjera da kroz onaj navedeni tekst provuciram. Zao mi je sto sam mozda ostavio dojam ne tolerantne osobe. Nije tako, jasam osoba koja visoko cjeni vjersku slobodu i slobodu savjesti. I ako neko drugacije vjeruje nego ja to mene nece sprjeciti da prihvatim osubu nakvu kakva jest. Nesme Religija jednog covjeka biti prepreka da ga ljubis kao samoga sebe. Dosta imam kontakta sa muslimanima pa tako nesto sebi nemogu dozvoliti. Ali eto sad smo rascistili to mi je drago.
Ma ja sam se iskreno bio iznenadio,i nisam mogao da vjerujem da bi mogao tako nešto da napišeš!
Već u ranijim postovima sam primijetio da si kulturna osoba i da nisi bilo čim pokazao da ti je cilj da vrijeđaš.
Prema tome radilo se o malom nesporazumu i sada se ja tebi izvinjavam što sam te prerano i pogrešno na momenat protumačio.
I meni je izrazito drago što je tako,prema tome idemo dalje u miru i toleranciji,i slijedimo ono što nam naše vjere nalažu a to je ljubav i međusobno poštovanje!
Svako dobro i tebi.Very Happy

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
Jevrejin__
Hvala Bogu.
Very Happy
Baš tako Jevrejin.Mene je to jako povrijedilo,samo zbog toga što se to ne tiče naših tema,i što nema nikakvog smisla na taj način uspoređivati bilo koji vjerski objekat sa onako vulgarnim i ružnim stvarima.
Svaki čovjek može da uspoređuje bilo šta sa bilo čim,ali to je samo njegovo gledište koje nema veze sa realnim stanjem istih.
Međutim ni ja nisam mogao da vjerujem da bi Wiklif mogao biti autor tog dijela,i ti si Jevrejin bio u pravu kada si rekao da treba sačekati da čujemo njegov odgovor!To je bio i moj cilj i znam da sam malo požurio sa nekim izjavama,ali stvarno sam bio duboko uvrijeđen.
Ja se ne vrijeđam kada se postave pitanja koja imaju smisla,pa i kada se pita lično bilo šta u islamu što je ljudima nejasno,ali poređenje džamije na takav ružan način sa nečim sa čim ista nema nikakve veze,je vulgaran i podal napad na islam,od autora istih dijela.
Mnogi pitaju o Muhammedu a,s i njegovim ženama,i poligamiji itd.., i sve to ima smisla.Pitajte šta god poželite ja sam spreman da vam dam kvalitetne argumentovane dokaze za njih.Pa nebi posijetio ovakav forum da nisam spreman da me pitate bilo šta što ima smisla.
Ali kada se piše nešto što nema nikakvog smisla onda je to uvreda i ništa veće niti manje od toga.
Ipak pokazalo se da je to mali nesporazum,i hvala Bogu kao što i ti kažeš da je tako.
Pozdrav i svako dobro.Very Happy

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
[quote]
Već u ranijim postovima sam primijetio da si kulturna osoba i da nisi bilo čim pokazao da ti je cilj da vrijeđaš.
Prema tome radilo se o malom nesporazumu i sada se ja tebi izvinjavam što sam te prerano i pogrešno na momenat protumačio.
I meni je izrazito drago što je tako,prema tome idemo dalje u miru i toleranciji,i slijedimo ono što nam naše vjere nalažu a to je ljubav i međusobno poštovanje!
Svako dobro i tebi.Islam - Page 2 Icon_biggrin


to stari Jasmine! Taman posla da ti zamjerim.

descriptionIslam - Page 2 EmptyRe: Islam

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply