Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

power_settings_newLogin to reply
+2
piramida4
tripo 41
6 posters

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
E kako si smiješan.

Pa ti si napisao "Kako je moguće?" Very Happy

A tek lažna dogma da je Isus stvorenje.

Ako ne znaš za antropomorfizme u Bibliji onda ti je to kao da si završio osnovnu školu a ne znaš tablicu množenja. Very Happy

Ono si što misliš.

E pa stvarno si. Very Happy

Ako otac znači stariji onda i sin znači da je čovjek. Ili možda misliš da ti nisi čovjek, a samo je tvoj otac čovjek.

Bog Otac i Isus Sin Božiji predstavljaju odnos, a ne da je Otac stariji od Isusa.

To je odnos Oca i Sina. Očigledno slabo znaš biblijske priče. Kada je otac poslao jednog slugu pa su ga ubili pa drugog slugu, pa je poslao sina.

A lekciju o antropomorfizmima mogu ti dati ovdje besplatno.

Riječ Otac kojim se imenuje Bog predstavlja za ljude prije svega brigu od stran Boga. Bog se brine o ljudima. I taj izraz Otac predstavlja brigu kao brigu roditelja.

Jer se YHWH brine za vas kao roditelj za djecu.

Svakako da je Bog prije stvorenja, ali Isus je oduvijek. Jevrejima 3,7

Odoh sada malo da se zabavim na tvom sajtu.


descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Isus smatra Oca većim od sebe (Iv 14;28). Kako je to moguće ako su sva tri člana trojstva jednaka? Because Christ says, “My father is greater than all,” John 10:29. Is not the father, then greater

than the son?


Zašto je Isus rekao da je Otac veći od njega???????
28Čuli ste, rekoh vam: 'Odlazim i vraćam se k vama.' Kad biste me ljubili, radovali biste se što idem Ocu jer Otac je veći od mene. Jovan 14,28

Odgovor možemo naći u Filibljanima 2,7

8ponizi sam sebe, poslušan do smrti, smrti na križu

Poniziti se može samo neko ko je Uzvišen. A ko je Uzvišen?

Psalam 83:18

18 I neka znaju da si Ti, kome je ime Gospod (Jahve), jedini najviši nad svom zemljom.

Za anđela ne bi bilo nikakvo poniženje da se nađe na oči kao čovjek. Samo za Boga je poniženje naći se na oči kao čovjek. Anđeli koji su izveli Lota i porodicu bili su u ljudskom obliku, njima to nije bilo nikakvo poniženje.

Dakle Isus se ponizio zato što je Uzvišen. Isus samo dok je bio na Zemlji rekao je da je Otac veći od Njega. Prije dolaska na Zemlju i nakon odlaska nikada to nije rekao niti se molio za sebe.

Tek nakon što se ponizio Otac Mu daje ime nad svakim imenom.

Zato Bog njega preuzvisi i darova mu ime, ime nad svakim imenom, Jovan 14,9

Ali nad svakim imenom je samo Bog.

Psalam 83:18

18 I neka znaju da si Ti, kome je IME Gospod (Jahve), jedini najviši nad svom zemljom.

Pročtajmo sada stih 6On, trajni lik Božji, nije se kao plijena držao svoje jednakosti s Bogom, Jovan 14,6

Dakle Isus uzima lik čovjeka i privremeno se odriče svog Božanstva. Zato Mu Otac vraća ime nad svakim imenom.

Isus ne traži da se izjednači sa Ocem, ali Isus nije ni odbijao obožavanje i izjednačavanje sa Ocem.

Dakle ne traži da se izjednači sa Ocem jer je postao čovjek, a ne odbija obožavanje jer je Bog. Kao što Biblija i uči da je Isus i Bog i čovjek.

"14I Riječ tijelom postade i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao Jedinorođenac od Oca - pun milosti i istine. Jovan 1,14

Da, po sveopštem uvjerenju, veliko je tajna pobožnosti: Bog se javi u tijelu, opravda u Duhu, viđen od anđela, propovijedan među narodima, vjerovan u svijetu, uznesen u slavu. 1. Timoteju 3,16

Dakle Otac je veći od Sina samo dok je bio na Zemlji. Prije nije bio i poslje.

23da svi poštuju Sina kao što poštuju Oca. Ko ne poštuje Sina, ne poštuje ni Oca koji ga posla. Jovan 5,23


apostol Jovan je to znao. I on je jasno napisao da ljudi imaju isto poštovanje za Sina kao i za Oca.

Jahve je u SZ rekao 5 S kim ćete me IZJEDNAČITI i uporediti? Koga ćete mi uzeti za priliku da bi bio kao ja? Isaija 46,5

Naravno Bog je jedan u tri osobe i sve 3 osobe su jednake međusobom. A jasno vidimo da je Sin jednak sa Ocem. I samo dok je bio na zemlji Isus je rekao da je Otac veći od Njega.

apost. Jovan je to znao zato je i napisao stih. 5,23

Na nebu se jasno odaje ista slava, blagoslov, čast i klanjanje Ocu i Isusu.

Da je Isus jednak sa Ocem potvrđuju ovi stihovi.

I kad uze knjigu, četiri životinje i dvadeset i četiri starješine padoše pred jagnjetom, imajući svaki gusle, i zlatne čaše pune tamjana, koje su molitve svetijeh. Otkrivenje 5,8

I dvadeset i četiri starješine koje sjeđahu pred Bogom na prijestolima svojima, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu. Otkrivenje 11,16

I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka. Otkrivenje 5,13

Dakle na Nebu Isus je jednak sa Ocem. I naravno za prave hrišćane na Zemlji.

To potvrđuje Jovan u 5,23 i brojni drugi stihovi.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Duh izlazi iz Boga. Nešto što izlazi iz Boga ne može biti istovremeno i Bog iz kojeg izlazi.

Odg.

Ovo je izvan svake logike. Upravo je ono što izlazi od Boga Bog. Igor ne zna da od čovjeka izlazi čovjek, od mačke mačka itd.

Svakako da se kod Boga ne radi o bukvalnom rađanju.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Isus nije autor svoje nauke (Iv 7;16,17). Nauka pripada Bogu koji ga je poslao.

Odg.

Isus govori o nauci Očevoj prije svega radi svjedočanstva dvojice.

Naravno da su pisci NZ apsolutno sve Božije karaktristike pripisivali Isusu. Pa i Očevu nauku.

2 I učaše ih u pričama mnogo, i govoraše im u nauci svojoj:
Marko 4


Prvi hrišćani zajedno sa piscima NZ su smatrali Isusa Bogom. Sve su Isusu pripisivali. Pa valjda treba njima vjrovati nego Igoru.

Jer Isus je sam rekao da sve što je Očevo i Njegovo je.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Jer se Isus na križu molio Bogu Mt 27;64. Da li je moguće da 1/3 Boga misli da ga njegovo drugo ja tj. druga 1/3 Boga može ostaviti?

Odg.

Evo malo da utvrdiš gradivo.

Stjepan se molio Isusu pred kamenovanje. Malo uporedi rečenice Isusove sa krsta i Stjepanove pred kamenovanje.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Ako otac znači stariji onda i sin znači da je čovjek. Ili možda misliš da ti nisi čovjek, a samo je tvoj otac čovjek.

Bog Otac i Isus Sin Božiji predstavljaju odnos, a ne da je Otac stariji od Isusa.

Smile

Sve si bolji Smile

Možeš li dokazati da relacija Otac - Sin NE ZNAČI da je (Otac) Jahve stariji od Isusa (Sina)? Smile

I zašto bi učeni prijatelju ako Otac znači stariji to istovremeno značilo da je Sin čovjek? Smile Smile Smile

Helou? Nije li to pisano da MI shvatimo tko je od njih dvojice stariji? Smile I tko je gazda u obitelji? Smile


descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Bravo kada si već kod obitelji da te pitam Igore jesi li ti čovjek? Ili je samo tvoj otac čovjek?

A ti samo sin.

Za izraze otac i sin sam ti već dao post.

Evo ga opet.

Antropomorfizmi u Bibliji
Šta su antropomorfizmi?

Antropomorfizam je izraz kojim se opisuje davanje nekih specifično ljudskih karakteristika životinjama, biljkama, prirodnim ili natprirodnim fenomenima kao što su božanstva. Karakteristika antropomorfizma je da se svi ti fenomeni simbolički prikazuju sa ljudskim karakteristikama (lice, odjeća i sl.), odnosno tumače kao ličnosti sa ljudskim motivima.
Antropomorfizam ima drevnu tradiciju, odnosno predstavlja karakteristiku gotovo svih svjetskih mitologija, kao i dijela religija. Pojavljuje se u obliku basni, a u modernom dobu predstavlja karakteristiku dječje književnosti. Wikip.


U Bibliji se često susrećemo za izrazima „Otac“ i „Sin“ koji se odnose na Boga Oca i Isusa Sina Božijeg. Mnogi ljudi misle da se radi o bukvalnim izrazima. Međutim nije tako. Biblija obiluje izrazima poput antropomorfizama. Npr. Bog ima oči, ruke, uši. Boga niko nikada nije vidio. Bog nema oči, ruke, uši. Sa tim izrazima nama je predočeno da Bog čuje, vidi i djeluje.

Isto tako Isus nije bukvalno sin Oca, kao što smo mi sinovi svojih očeva. Isus nije stvoren, On nije nastao nakon Boga Oca. Antropomorfizmima u Bibliji često opisujemo božansku realnost u kategorijama logičkim i prihvatljivim za ljudski um. Na taj način je jedna nespoznatljiva Božija realnost dostupna ljudskom shvatanju. Odnos Božanskih lica tj. osoba je predstavljen odnosom Oca i Sina.

Očigledno ne znaš šta su antropomorfizmi.



descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Ne znam od kud prepisuješ odgovore ali ja ne vidim niti jedan jedini biblijski citat koji potvrđuje tvoje riječi????????

Molim BIBLIJOM, ne definicijama i tvojim/tuđim mudrovanjem, dokaži da u relaciji Otac - Sin, Otac nije STARIJI od Sina, može? Smile

Također, pokaži BIBLIJOM, ne tuđim komentarima
, da Bog NIJE jedna osoba već više osoba Smile Smile Smile

Bez dugih filozofiranja, kratko i jasno, neka citati govore sami za sebe a ne da ih ti interpretiraš kako tebi odgovara.

Kratko i jasno.


descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
I prijatelju, možeš ti pričati i o zakonu gravitacije, metaforama ili slikarstvu ali to moraš povezati s temom i DOKAZATI da je to utemeljeno, mislim ono, pukneš definiciju antrpomorfizma po n-i put i likuješ da si time nešto pametno rekao?

Otac nije stariji jer si ti sročio lijepu definiciju? Neš ti Smile

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
A ti si kao dokazao da je otac stariji. Koliko vidim nijedan stih iz Biblije nisi dao. Nego si rekao da se to podrazumijeva.

A ako ne znaš šta su antropomorfizmi onda ti zaista o Bibliji nemaš pojma. Very Happy

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Evo da vidiš da Isus nije mlađi od Oca.

Isus nije jedinorođeni nego jedinorodni. Riječ monogenes znači jedinorodni, ona uopšte ne mora da označava vremensku distancu onoga koje monogenes huios (jedinorodni sin) kao što je Isus.

I kad govorimo o Isusu ne označava vremensku distancu, nego ta riječ predstavlja odnos Isusa i Oca. Riječ koja najčešće (i koja jedina) opisuje čin rađanja je monogenetos ona označava jedinorođeni (dakle jedino dijete svojih roditelja, nema druge djece) u nekim slučajevima ne znači to nego nešto drugo kao u Bibliji "Valja van se nanovo roditi" "Koji tvori pravdu rođen je od njega" itd.

Isus jeste jedinstven, ali to uopšte ne znači da ima postojanje nakon Oca.
Čak štaviše znamo da On izlazi od Oca, On jedini zna Oca.
1 U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog. 2Ona bijaše u početku u Boga. Ivan 1,1-2 Dakle Riječ već postoji.
Ona se nalazi kod Boga i Ona je Bog. Ta Riječ je stvarala, a ne da je Ona stvorena.
Preko uopšte ne znači POSREDNIKA u smislu da Isus nije stvoritelj, Bog jeste sve stvorio preko Riječi, ali u Bibliji jasno vidimo da je Riječ (Isus) stvarala. "On reče i postade..." "Vjerom poznajemo da je svijet riječju Božijom svršen, da je sve što vidimo iz ništa (ničega) postalo"

Ako je Isus stvoren onda ne bi moglo pisati iz NIČEGA, nego iz Isusa. Ovdje ničeg znači da je ništa postojalo što je stvoreno.

Što znači da Riječ Božija (Isus) nije postala, nije stvorena. Ta Riječ stvara. Što je potvrđeno u Ivan 1,3 i u Psalmu 33,6 Rječju Gospodnjom nebesa se stvoriše.

Da stvar bude gora za one koji smatraju da je Isus STVORENO biće. Jahve u SZ kaže da ne zna nikog da je Bog osim Njega tj. Sebe. Dakle nema drugih bogova. Jahve kaže da je SAM SVE STVARAO. 24 Ovako govori Gospod, izbavitelj tvoj, koji te je sazdao od utrobe materine: ja Gospod načinih sve: razapeh nebo sam, rasprostrijeh zemlju sam sobom;

Isaija 44,24
Zapazite posebno ovaj dio "RASPROSTRIJEH ZEMLJU SAM SOBOM" Što znači da je Riječ koja je stvarala isto Bog.

I sada uporedimo stih Isaija 44,24 sa Kološanima 1,16 shvatićemo da to ne znači da je Isus stvoren. Nego da je On Bog stvoritelj. Ovdje "Sam sobom" znači da su Otac i Sin jedan isti Bog. Kao što i Isus kaže "Ja i Otac jedno smo" i ovaj drugi stih potvrđuje da je Bog sve SAM stvarao. Isaija 45,12

12 Ja sam načinio zemlju i čovjeka na njoj stvorio, ja sam razapeo nebesa svojim rukama, i svoj vojsci njihovoj dao zapovijest.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Da, zamisli, ja uzo zdravo za gotovo da Otac znači stariji od Sina Smile

neš ti mene Smile

Ja mislio da je Biblija pisana za ljude a ne za učene teologe Smile

Stari zafrkavaš me Smile Nije na meni da dokazujem nešto što ima savršeno jasno značenje već na tebi koji redefiniraš značenje tih pojmova Smile

I daklje ne vidim dokaz da Otac NE ZNAČI stariji???? Ti meni dokazuješ da je Isus postojao prije svog rođenja na zemlji i da je prije toga postojao na nebu i bio nešto posebno. Super. OKo toga se slažemo.

Ali to te ne pitam.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
kako nisi uzo zdravo za gotovo da si i ti čovjek a ne samo tvoj otac. Very Happy

Jesi ti samo sin? Nisi čovjek, samo otac čovjek jel da? Very Happy



descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Smile

Kakve veze ima jedinorođeni s tim da Isus nije mlađi od Oca???????? Smile

Odnosno, ima jer dokazuje da je Isus jedinoROĐEN, to naravno znači da je mlađi i stvoren, ne znam čemu ova igra rođen-rodni? Smile

Biti jedinac i poseban ne znači da nije rođen Smile Neš ti Smile

Tvoji svi dokazi se vrte oko toga da je Isus postojao prije zemaljskog rođenja Smile

Ja nisam Earl Doherty i nema potrebe da raspravljamo o Isusovom predpostojanju tj. postojanju Smile

Ponavljam, pomoću BIBLIJE, DOKAŽI da relacija Otac - Sin nema značenje stariji - mlađi Smile

Ne širi raspravu stihovima koji svaki posebno možemo raspravljati i iznositi argumente.

Otac - sin, dokaži da ta terminologija ne znači vremensku distancu.

Kratko i jasno.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
U veoma je bitna razlika rođen ili rodni. Prvo Isus nije mlađi od svoga oca.

Hebrejima 7,3 on, bez oca, bez majke, bez rodoslovlja; on, kojemu dani nemaju početka ni život kraja - sličan Sinu Božjemu, ostaje svećenik zasvagda.

Arijanci i unitarijanci imaju nikakav izgovor za ovo. Oni kažu "pa to se odnosi na svećeničku službu Isusa koja nema kraja".

Međutim nije tako. U Bibliji jasno stoji da će Isus tek postati sin.

Zamislite da će tek da bude sin.

Što znači da nije stvoren.

Ako se stih Jevrejima 7,3 odnosi na svešteničku službu. Zašto onda piše za Melhisedeka da nema oca i majke, a znamo da ih je imao, samo su namjerno izostavljena njihova imena jer je Melhisedek predslika Isusa, koji ostaje sveštenik dovijeka. Sa Melhisedekom i zvanično počinje sveštenička služba. Dakle stih upravo govori o Isusu.

Bez, oca bez matere bez rodoslovlja... svakako da se odnosi na Isusa a ne na svešteničku službu. Bog nema oca ni matere ni rodoslovlje.

on (Isus) kojemu dani nemaju početka ni život kraja... Znači da je Bog i da je besmrtan.

sličan Sinu Božijem... ovaj dio dokazuje da se prethodni stihovi odnose na Isusa, a ne na Melhisedeka jer se jasno porede. Melhisedek sada svakako "spava" u prahu a Isus je živ.

Da ne može biti govora o svešteničkoj službi dokazuje bez oca i bez matere, bez početka i kraja. Sveštenička služba ima početak u Melhisedeku.

I naravno Isus je jedini poglavar svoje crkve i On ostaje sveštenik zauvijek.

Svim značajnijim ličnostima iz Biblije spomenuta su imena majki i očeva. Jedino Melhisedeku nisu.


E vidiš da znači da Isus nije mlađi od Oca.

A sve imaš u mom postu prije.

Genetos je riječ koja označava čin rađanja, nastanka nakon roditelja. A monogenetos znači jedinorođen.

Jedinorodni to ne znači. Mada ga često trpaju sa ovim značenjem. Bog ne rađa niti je rođen.

Pusti Mormonizam koji kaže da ima na hiljade bogova i kako uzimaju mlade djevice i sa njima rađaju ljude na zemlji i daju ih ovozemaljskim roditeljima.

Zapamti Bog ne rađa i nije rođen.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Gledaj, nemam vremena ulaziti u detalje, moram zagrijati stolicu i cijeli dan učiti, ako neki citat vrijedi i za nekog drugog a ne samo za Isusa, tvoje dokazivanje s tim stihom da je Isus Bog je besmisleno. Sjedni i razmisli što sam ti sad rekao.

Nije mi jasno "tek će postati sin"??

Isus NIJE prije zemaljskog rođenja bio Sin Božji, to želiš reći?

Zapamti Bog ne rađa i nije rođen.

Zapamti, svoje tvrdnje moraš iznositi putem Biblije a ne time šta ti misliš da je ovako ili onako.

Tvoje tvrdnje oko rođeni/jedinorođeni/prvorođeni je vrlo lako dokazati kao pogrešne, dovoljno je sagledati upotrebu tih riječi u Bibliji i provjeriti rječnicima, međutim...

... ponavljam:

Pomoću BIBLIJE, DOKAŽI da relacija Otac - Sin nema značenje stariji - mlađi

Ne širi raspravu stihovima koji svaki posebno možemo raspravljati i iznositi argumente.

Otac - sin, dokaži da ta terminologija ne znači vremensku distancu.



descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Vidiš da sam ti dao stih i objasnio ga. Ti nikakve dokaze iz Biblije ne iznosiš.

Kako ti nije jasno. "Ja ću mu biti otac a on će mi biti sin"

2.Sa. 7.14: "Ja ću mu biti otac i on će mi biti sin."

Da je Isus stvoren odmah bi postao sin. A ne da će mu tek postati sin.

Isus Hristos je Sin Božji, i to jedinorodni. On se zaista i rodio u telu čoveka. Ali kada David kaže: "Psalam 2,7 Obznanjujem odluku Jahvinu: Gospodin mi reče: "Ti si sin moj, danas te rodih." (Ps. 2.7) u Delima 3.32,33 Luka nam objašnjava da se tu govori o Hristovom utelovljenju. U Bibliji nema ni govora da je Isus pre svog utelovljenja na Zemlji bio stvorenje.
Nasuprot, kada apostol Pavle citira ovaj stih (Jev. 10.5), on citira i 2.Sam. 7.14: "Ja ću mu biti otac i on će mi biti sin." Zapazite da će mu tek u budućnosti biti sin, da će on tek biti rođen, a ne da je ranije rođen. Isus dolazi

Isus nije bukvalno sin Oca, kao što smo ti i ja sinovi svojih očeva. Isus jeste sin Božiji, ali nije nastao nakon Oca, već sam 1000 puta rekao da se radi o antropomorfizmima.

Isus bukvalno nema oca i majku.

Hebrejima 7,3 on, bez oca, bez majke, bez rodoslovlja; on, kojemu dani nemaju početka ni život kraja - sličan Sinu Božjemu, ostaje svećenik zasvagda.

O tome se radi a ne da li je bio sin ili nije.

Tako da sam ti već dokazao i terminologijom i Biblijom da to ne znači da je Otac stariji od Isusa.

Nego se radi o odnosu Isua i Oca, kao o odnosu oca i sina.

Da li stvarno misliš da Otac ima bukvalno sina?

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Iskreno, malo sam zbunjen tvojom apologetikom Smile

Da je Isus stvoren odmah bi postao sin. A ne da će mu tek postati sin.

Ova rečenica ti je potpuno besmislena.

Međutim, zanemarimo tvoje nejasno umovanje;

Ti želiš reći da je Isus postao Sin u jednom određenom TRENUTKU tek na Zemlji?

Da li je Isus bio Sin PRIJE zemaljskog utjelovljenja?

Ili ti sad pokušavaš reći da postoji "Sin" i "Sin", DVA različita pojma "Sin" za Isusa? Smile

Ne iznosim nikakve dokaze jer znam da u Bibliji "Otac" i "Sin" imaju isključivo VREMENSKI ODNOS. Nije na meni da to dokazujem. Još čekam od tebe jedan jedini citat koji će pokazati suprotno.

Naravno da mislim da je Isus DOSLOVNO Jahvin Sin Smile

Pa to je druga temeljna istina Biblije.

1. Jahve je Bog
2. Isus je Jahvin Sin
3. Spasenje vjerom u Isusa i u onoga koji ga je poslao, Jahvu


Ali tebe očito zbunjuje kako Isus može biti doslovno "Sin" ako Jahve nije imao spolni odnos s nekom, hm, ženom/božanstvom, koju mu je rodila sina? Smile

Nije li Bogu SVE moguće? Smile

Pa i da STVORI Sina? Smile

Kakve to ima veze a antropomorfizmima i da li Bog ima prst ili ne? Smile

Ti se pronašao u rječniku tu riječ i sad je verglaš nonstop kao da je samo po sebi dokazano sve što tvrdiš Smile

Heb se odnose i na nekog drugog osim Isusa, ta druga zasigurno osoba ima oca i majku i stih očito ne znači doslovno da je taj čovjek bez rodoslovlja tj. NErođen Smile

Ali dao si dobar stih; Ja ću mu biti otac i on će mi biti sin.

Zanemoramo sad teologiju stiha, ovo upravo znači vremenski odnos, Otac je stariji, Sin mlađi.

Ne trebam davati dokaze kad ti sve odrađuješ za mene Smile

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  - Page 10 EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply