Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

power_settings_newLogin to reply
+2
piramida4
tripo 41
6 posters

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Na ovoj temi ćete moći vidjeti obaranje tvrdnji sajta koji negira Trojstvo i Isusovo Božanstvo.

Evo sajta.

http://www.apokrinomai.com/

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Nedavno
letimično pregledah.

Pa to su moji ljudi!
Što se tiče TeTejstva, što uspih pogledati,
sve su mene kopirali,
ili ja njih,
ili točnije - SVE JE PO BIBLIJI.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Sajt je totalno amaterski.
Nema veze sa Biblijom.
COPY PASTE Zašto Trojstvo nije jasno i direktno otkrivenje od Boga? Ako je doktrina implicitno sadržana u Bibliji, postavlja se nekoliko pitanja.

Odg. i obaranje tvrdnji. Nije potpuno jasno jer je pobožnost tajna. Čovjek je ograničen u odnosu na Boga i ne može shvatiti upotpunosti zašto Bog djeluje u trima ličnostima, a opet je istovremeno jedinstvo jednog Boga.

I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u tijelu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovjedi se neznabošcima, vjerova se na svijetu, uznese se u slavi. 1. Timotiju 3,16

Kako nije direktno otkrivenje Boga. Pa kroz Stari kao i kroz Novi zavjet spominju se Otac, Isus sin Božiji (samo sa drugim imenom, kao Emanuilo) i Duh Sveti, negdje samo Duh. A jasno je u Novom zavjetu da je taj Duh Svet. Negdje zajedno, negdje odvojeno. Apostolski blagoslov uključuje sve 3 ličnosti jednog Boga, krštavanje kao uzvišeni čin primanja Hrista u srce spominje sve 3 ličnosti jednog Boga. Sa jednim "U ime" ne sa "u ime Oca u ime sina..."

Da to su tvoji ljudi i tekstovi za koje nisi dao izvor.

A sutra ću nastaviti sa ovim sajtom.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Tvrdnja

Zašto bi centralna nauka kršćanstva bila samo implicitno prikazana u Bibliji?

Odgovor

Nije prikazana implicitno.

Dakle, Biblija jasno uči u postojanje Boga: Oca, Sina i Svetoga Duha. Svaka osoba "Trojstva" je potpuni (celi) Bog: Otac je Bog: Jovan 6:27; Rimljanima 1:7; 1. Petrova 1:2. Sin je Bog: Jovan 1:1; Jovan 1:14; Rimljanima 9:5; Kološanima 2:9; Jevrejima 1:8; 1. Jovanova 5:20. Sveti Duh je Bog: Dela 5:3-4; 1. Korinćanima 3:16 (Onaj koji prebiva u crkvi i verniku je Sveti Duh: Rim. 8:9; Jn. 14:16-17; Dela 2:1-4). Izvor Sionska truba.

Tvrdnja

Zašto bi se centralna nauka (nauke) stoljećima razvijale da bi poprimile današnji oblik i definicije?

Odgovor

Riječ Sveto Trojstvo je upotrebljena da bi se što bolje objasnilo Božanstvo Oca, Sina i Duha Svetog. Kao što Isus nije nikada direktno rekao "Ja sam Bog" to ne znači da nije objavio da je Bog. Isto tako je i sa pojmom Trojstvo. Taj pojam ne postoji u Bibliji, ali Biblija jasno objavljuje Trojstvo kroz krštavanje i apostolski blagoslov i brojne druge stihove.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Tvrdnja Kako trinitarijanci tvrde da je vjera u trojedinog Boga temelj spasenja i prema njoj se određuje tko ide u raj i pakao, zašto se Bog nije potrudio i to jasno izrazio u Bibliji?

Odgovor Bog je jasno izrazio Trojstvo (ne direktno sa tom riječju, ali jeste veoma jasno)

Zna se da je Isus Bog. Isus objavljuje ovo.

I pristupivši Isus reče im govoreći: dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji. 19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih u ime oca i sina i svetoga Duha. Matej 28,18-19

Oni koji poriču da Isus nije Bog ovdje ne mogu ništa. Oni govore da Isus sve radi i govori ono što Mu Otac kaže. Tako da Trojstvo jeste objava Boga Oca a pošto se zna da je Isus Bog, onda i Boga Sina.

Krštenje je veoma bitan svečani čin primanja Boga u srce i zvanično pripadanje nekoj crkvi. Iako čovjek može i prije krštenja da primi Boga u srce. Kršatvanje je veoma važno. Bog u ovom stihu poziva one koji će da se krste da prime Oca, Sina i Duha Svetog u svoje srce. Jer se krštavaju u to ime. Zapazite da se radi o jednom imenu. Samo "U ime" u jedno ime, ne "U ime Oca u ime Sina... Tako da to jeste jedan od temelja spasenja. Jer svako ko smatra da Duh Sveti nije Bog, ne može da primi Duha Svetog, a bez tog primanja ne može da se pokaje i da time dobije milost Božiju za spasenje. Trinitrijanac je pogrdan naziv za sve one koji misle da je Trojstvo jedan Bog.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Tvrdnja

Zašto novozavjetni pisci ne objašnjavaju, prikazuju, ilustriraju...ovako nevjerojatno složenu doktrinu?

Odgovor

Novozavjetni pisci su pisali ono što im je Bog odredio. Bog objavljuje suštinu, onu suštinu koja je značajna za spasenje ljudi. Bog se ne bavi nebitnim stvarima. Baš zato što ljudi ne mogu potpuno shvatiti Trojstvo NZ pisci i ne pišu o tome detaljno. Oni pišu samo ono što je bitno, ono što je dovoljno za spasenje, za upoznavanje Božijeg karaktera, Njegove milosti i ljubavi itd. NZ pisci kao i svi ljudi ne mogu shvatiti tajnu pobožnosti, ali to njima nije ni trebalo, kao ni danšnjim ljudima. Bog daje čovjeku onoliko koliko može da shvati. I sam riječnik Biblije je takav.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Tvrdnja

Zašto se farizeji ne koriste ovakvom doktrinom kako bi napadali stavove prvih kršćana?

Odgovar

Fariseji su zatvorili srce za Duha Svetog i koliko god su tumačili starozavjtna proročanstva o Mesiji nisu nikako mogli da prepoznaju da je to Isus. Upravo fariseji napadom na Isusa i tvrdnjom da je bogohulnik odbacuju Trojstvo. Prvo su zatvorili srce za Duha Svetog, samim tim su Ga obacili kao Boga, zatim su odbacili Isusa kao Boga, Sina Božijeg i Mesiju.

Tvrdnja

Važnije je šta Isus misli o sebi nego interpretacija novozavjetnih pisaca o njemu.

Odgovor

Kakva notorna glupost. Upravo ono što je Isus o sebi mislio isto to su mislili i novozavjetni pisci. Po Igoru ispada da Isus nešto drugo inerpretira, a NZ pisci nešto drugo. Što ja apsurd samo po sebi. Bog nikada ne objavljuje laž, uvijek istinu. Veoma je važno i šta Isus misli o Sebi, kao i NZ pisci. Upravo sa ovom gore tvrdnjom Igor dokazuje da njegova interpretacija Isusa nije apostolska, kršćanska, jevanđeoska i samim tim Božija.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Tvrdnja
Zašto bi centralna nauka kršćanstva bila samo implicitno prikazana u Bibliji?
Odgovor
Nije prikazana implicitno.
Dakle, Biblija jasno uči u postojanje Boga: Oca, Sina i Svetoga Duha. Svaka osoba "Trojstva" je potpuni (celi) Bog: Otac je Bog: Jovan 6:27; Rimljanima 1:7; 1. Petrova 1:2. Sin je Bog: Jovan 1:1; Jovan 1:14; Rimljanima 9:5; Kološanima 2:9; Jevrejima 1:8; 1. Jovanova 5:20. Sveti Duh je Bog: Dela 5:3-4; 1. Korinćanima 3:16 (Onaj koji prebiva u crkvi i verniku je Sveti Duh: Rim. 8:9; Jn. 14:16-17; Dela 2:1-4). Izvor Sionska truba.
Tvrdnja
Zašto bi se centralna nauka (nauke) stoljećima razvijale da bi poprimile današnji oblik i definicije?
Odgovor
Riječ Sveto Trojstvo je upotrebljena da bi se što bolje objasnilo Božanstvo Oca, Sina i Duha Svetog. Kao što Isus nije nikada direktno rekao "Ja sam Bog" to ne znači da nije objavio da je Bog. Isto tako je i sa pojmom Trojstvo. Taj pojam ne postoji u Bibliji, ali Biblija jasno objavljuje Trojstvo kroz krštavanje i apostolski blagoslov i brojne druge stihove.


Bili bi bolje da u svojim tvrdnjama koje potkrepljuješ nazivima sihova,
daš puni stih.
Na taj način će se čitateljstvo koje ne čita Bibliju
još bolje uvjeriti
da tvoje tvrdnje nisu istinite.


SIN JE BOG

Ivan 1,1
U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog.
ŠTO OVO TVRDI?
OVO NEMA VEZE SA ISUSOM
GDJE PIŠE - SIN JE BOG?

Ivan 1,14
I Riječ tijelom postade i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao Jedinorođenac od Oca - pun milosti i istine.
GDJE SE TU VIDI DA JE ISUS BOG?

Rimljanima 9,5
njihovi su i oci, od njih je, po tijelu, i Krist, koji je iznad svega, Bog blagoslovljen u vjekove. Amen.
BOG BLAGOSLOVLJEN U VJEKOVE
OVAJ DIO SE NE ODNOSI NA ISUSA,
VEĆ NA JAHVU KOJI NIJE ISUS

Kološanima 2,9
Jer u njemu tjelesno prebiva sva punina božanstva; te ste i vi
BOŽANSTVO I BOG NIJE ISTO
BOŽANSTVO NIJE BOG

Hebrejima 1,8
ali za Sina: Prijestolje je tvoje, Bože, u vijeke vjekova, i pravedno žezlo - žezlo je tvog kraljevstva.
POGLEDAJ MOGUĆE PRIJEVODE ZA – „BOŽE“
UVJERIT ĆEŠ SE DA SE TO NE ODNOSI ZA – BOG ISUS.

1. Ivanova 5,20
Znamo: Sin je Božji došao i dao nam razum da poznamo Istinitoga. I mi smo u Istinitom, u Sinu njegovu, Isusu Kristu. On je Bog istiniti i Život vječni.
ČITAJ STIH PRIJE,
PA ĆEŠ UVIDJETI DA SE
ON JE BOG ISTINITI I ŽIVOT VJEČNI
ODNOSI NA BOGA JAHVU
-----------------------------------------------------------------
Ovim „jakim dokazima“
možeš uvjeriti samo one koji nikada nisu samostalno pročitali Bibliju.

Daj samo jedan stih u kojem Isus sam za sebe kaže diretko riječima,
kao što ima na 100tine mjesta za Boga Jahvu –
JA SAM BOG – kaže Isus!!!!!!!!!!!!!
Daj mi samo 1 stihić!
NEMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sveti Duh je Bog:

Djela apostolska 5,3
Petar mu reče: "Ananija, zašto ti Sotona ispuni srce te si slagao Duhu Svetomu i odvojio od utrška imanja?
Djela apostolska 5,4
Da je ostalo neprodano, ne bi li tvoje ostalo; i jednoć prodano, nije li u tvojoj vlasti? Zašto si se na takvo što odlučio? Nisi slagao ljudima, nego Bogu!
KAKVE VEZE IMA OVO?
GDJE PIŠE – SVETI DUH JE BOG?
NIGDJE.

1. Korinćanima 3,16 Ne znate li? Hram ste Božji i Duh Božji prebiva u vama.
GDJE TU PIŠE DA JE SVETI DUH = BOG?
-------------------------------------------------------------------
Nemaš niti jednoga stiha koji bi potvrdio da je Sveti Duh = Bog.
--------------------------------------------------------------------------------
Trojstvo
Taj pojam ne postoji u Bibliji
OVO TI JE JEDINA ISTINITA TVRDNJA.
AKO NE PIŠE - ZAŠTO UPOTREBLJAVAŠ TU RIJEČ?
BOG UPOZORAVA – NE DODAJI – NE ODUZIMAJ
NE PREKO NAPISANOGA,
A TI OBILATO
--------------------------------------------
ali Biblija jasno objavljuje Trojstvo
NEMA NIGDJE TROJSTVA,
SAM SI TO GORE REKO.
kroz krštavanje
IMAŠ SAMO JEDAN STIH O KRŠTENJU
BROJKOM – 1
I TU NE PIŠE ONO ŠTO LAŽNO TVRDIŠ
BOG SIN I BOG SVETI DUH.
PIŠE SAMO – OTAC SIN SVETI DUH
BEZ BOGA SINA I BEZ BOGA SVETOGA DUHA
i apostolski blagoslov
ŠTA TAMO PIŠE?
i brojne druge stihove
MOLIM TE DAJ MI TE „BROJNE“ DRUGE STIHOVE.
SADA SI IH ZABORAVIO DATI.
--------------------------------------------------------------

Ti apsolutono nemaš niti jedan jedini direktni dokaz
o svojim tvrdnjama.
Niti jedan.
Sve okolo na okolo,
da ti ja objasnim,
ne možeš sam sa Biblijom,
i slično.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Ne znam ko me više zabavlja student ili Igor.
Student Ivan 1,1
U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog.

ŠTO OVO TVRDI? OVO NEMA VEZE SA ISUSOM GDJE PIŠE - SIN JE BOG?

Odgovor

Student očigledno nisi dobro prostudirao Bibliju, pa vidiš da j Riječ Bog, nije postala Bog nego bijaše Bog. Nisi znao da je isus Riječ Božija. Ivan 1,1 baš govori da je Isus Bog, i ta Riječ je postala tijelo "i Riječ postade tijelo" Ivan 1,14. A sada Otkrivenje 19,13

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Tvrdnja

Biblija kaže; Jer ako ustima ispovijedaš da je Isus Gospodin, i srcem vjeruješ da ga je Bog uskrisio od mrtvih, bit ćeš spašen." (Rim 10;9)



Dok trinitarijanci kažu; Ako ne vjeruješ u Isusa Boga i Trojstvo nisi spašen!


Odg.

Da se ne plaši srce vaše, vjerujte Boga, i mene vjerujte. Ivan 14,1

Ovdje Isus jasno naglašava jednakost sa Ocem. I jasno se vidi da treba vjerovati i Ocu i Sinu. Tako da treba vjerovati barem u dvije osobe jednog Boga.

Tvrdnje

Koliko su ljudi odvukli od vjere trinitarijanci sa takvim nepostojećim biblijskim uvjetom???!!!



Koliko ljudi nije prihvatilo Isusa zbog nerazumljive i nebiblijske nauke o trojedinom Bogu?

Odg.

Ove dvije tvrdnje su notorne laži. Ovo je potpuno dogmatsko mišljenje bez ijednog dokaza. Upravo oni koji prihvataju Isusa za svog spasitelja vjeruju u Sveto Trojstvo. Upravo Isusa odbacuju oni (JS i muslimani i dr.) koji ne vjeruju u Trojstvo. Ovdje Igor uprkos tome što u Bibliji piše "I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti..." pokušava da shvati tu tajnu, što je apsurdno. Zatim Igor ističe jednu veliku neistinu "...zbog nerazumljive i nebiblijske nauke o trojedinom Bogu?"

Kao da je teologija o Trojstvu potpuno nerazumljiva i nejasna, što nije tačno. Teologija o Trojstvu je sasvim dovoljno jasna i razumljiva onoliko koliko čovjeku treba za spasenje. Dakle čovjeku je dato onoliko koliko može da shvati.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Da pređem na temu o Isusu sa Igorovog sajta.

Tko je Isus?


Tvrdnja
Kako je moguće da Isus istovremeno bude 100% Bog i 100% čovjek? I napokon, istovremeno i Sin Božji?

Odg.

Bog je svemoguć. Sasvim je nelogično tvrditi da Bog ne može biti ujedno i čovjek i Bog. Tvrdnja "i Sin Božiji" koju iznosi Igor je dokaz nepoznavanje antropomorfizama u teologiji. Nije to bukvalno sin, kao što otac roditelj ima sina. Radi se o antropomorfizmu a u cilju lakšeg shvatanja realnosti Boga, a ne bukvalno da je sin.

Dokaz da je Bog svemoguć nalazimo u

1. Mojsijeva 17:1

1 A kad Avramu bi devedeset i devet godina, javi mu se Gospod i reče mu: Ja sam Bog Svemogući, po mojoj volji živi, i budi pošten.


Tvrdnja

Ako je Isus Bog onda ne može biti istovremeno Sin Božji!

Odg.

Ovdje Igor jasno dokazuje da ne poznaje pojam vrste antropomorfizma u teologiji sin i otac.

Evo detaljnije odg. šta znači Sin Božiji?

http://www.gotquestions.org/Srpski/Isus-Sin-Bog.html

Tvrdnja

Da li Jahve ima Sina?

Odg.

Jahve nema sina u bukvalnom smislu. Gore već ima objašnjenje šta znači kada je neko Sin Božiji.



descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Ne znam ko me više zabavlja student ili Igor.
Student Ivan 1,1
U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog.
ŠTO OVO TVRDI? OVO NEMA VEZE SA ISUSOM GDJE PIŠE - SIN JE BOG?
Odgovor
Student očigledno nisi dobro prostudirao Bibliju, pa vidiš da j Riječ Bog, nije postala Bog nego bijaše Bog. Nisi znao da je isus Riječ Božija. Ivan 1,1 baš govori da je Isus Bog, i ta Riječ je postala tijelo "i Riječ postade tijelo" Ivan 1,14. A sada Otkrivenje 19,13



IVAN 1,1-14


IVAN 1,1
U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog.

U početku stvaranja čitamo: POSTANAK 1,3 I reče Bog
Znači – Bog kaže - reče samo jednu riječ i ta riječ se materijalizira.
Tako Svemogući Bog stvara.

-------------------------------------------------------------------------------------------

IVAN 1,2
Ona bijaše u početku u Boga.

U POČETKU STVARANJA RIJEČ JE BILA U BOGA JAHVE STVORITELJA.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

IVAN 1,3
Sve postade po njoj i bez nje ne postade ništa. Svemu što postade

Sve stvoreno je stvoreno OD Boga!
Sve stvoreno je stvoreno PO Božjoj riječi!
Sve stvorene postalo je po Božjoj riječi koja se materijalizirala.

Sve znači – sve!

Na početku je Bog Jahve bio sam.
Na početku Bog je stvorio Nebo i Nebesku Vojsku – anđele, kerubine, Nebeska bića,….

Znači – Bog je Jedini Storitelj i sve je OD Boga.

Ništa nije stvoreno OD riječi, već PO riječi.

OD označava Stvoritelja, a Taj Je samo Jedan – Bog Jahve.

---------------------------------------------------------------------------------

IVAN 1,4
u njoj bijaše život i život bijaše ljudima svjetlo;

BOG JE RIJEČJU SVOJOM STVORIO I ŽIVOT.

-----------------------------------------------

IVAN 1,5
i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze.

ŠTO / TKO JE SVJETLO U TAMI?
SIN ISUS KRIST!
NJEGA TAMA NE OBUZE.

------------------------------


IVAN 1,6
Bi čovjek poslan od Boga, ime mu Ivan.
IVAN 1,7
On dođe kao svjedok da posvjedoči za Svjetlo da svi vjeruju po njemu.

IVAN JE BIO POSLAN OD BOGA DA SVJEDOČI ZA SVJETLO – ZA SINA ISUSA KRISTA.

---------------------------------------------------------------------------------------------


IVAN 1,8
Ne bijaše on Svjetlo, nego - da posvjedoči za Svjetlo.

IVAN NIJE BIO SVJETLO – NEGO JE SVJEDOČIO ZA SVJETLO –
ZA SINA ISUSA KRISTA.

------------------------------------------------------------------------------------------------

IVAN 1,9
Svjetlo istinsko koje prosvjetljuje svakog čovjeka dođe na svijet;
IVAN 1,10
bijaše na svijetu i svijet po njemu posta i svijet ga ne upozna.

SVJETLO – SIN ISUS KRIST BIO JE NA SVIJETU I SVIJET PO (NE OD) SINU ISUSU KRISTU NASTA.

Svijet je nastao – kako čitamo u Postanku 1,1-31 i 2,1-25,
OD Jedinoga Boga Oca Jahve, Jedinoga Stvoritelja svega.
OD Boga.

Ali PO Sinu – Svjetlu.
Nigdje u Bibliji ne piše da je bilo što nastalo OD Sina Isusa Krista!

---------------------------------------------------------------------------------------

IVAN 1,14
I Riječ tijelom postade i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao Jedinorođenac od Oca - pun milosti i istine.

Analogija – kako čitamo na početku –
Bog kaže riječ i Božja riječ se materijalizira.
Gornji stih, 1,14, opet to potvrđuje – Božjom riječju tijelo postade.
Bog Stvoritelj kaže jednu riječ i materijalizira se Božji Sin.
-----------------------------------------------------------------------------------

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:

Evo detaljnije odg. šta znači Sin Božiji?
http://www.gotquestions.org/Srpski/Isus-Sin-Bog.html

--------------------------------------------
Ovo iz GotQ - možeš mački za rep zavezati.

To su obične uredbe ljudske TeTejaca.

Čitaj stihohe:
BOŽJI - SIN


POSTANAK 6,2
opaze sinovi Božji da su kćeri ljudske pristale, pa ih uzimahu sebi za žene koje su god htjeli.
TKO SU TI SINOVI

POSTANAK 6,4
U ona su vremena - a i kasnije - na zemlji bili Nefili, kad su Božji sinovi općili s ljudskim kćerima pa im one rađale djecu. To su oni od starine po snazi glasoviti ljudi.
TKO SU TI SINOVI

PONOVLJENI ZAKON 32,8
Kad je Višnji baštinu dijelio narodima, kad je razmještao sinove čovječje, odredi im međe po broju Božjih sinova:
TKO SU TI SINOVI

PONOVLJENI ZAKON 32,43
Kličite, o nebesa, s njime, obožavajte ga, sinovi Božji! Kličite, puci, s njegovim narodom, uznosite snagu njegovu, poslanici Jahvini. Jer će krv slugu svojih osvetiti, istom mjerom vratit` dušmanima, naplatit će od onih koji njega mrze, očistit` od grijeha zemlju svog naroda.
KOLIKO IMA SINOVA

JOB 1,6
Jednoga dana dođu sinovi Božji da stanu pred Jahvu, a među njima pristupi i Satan.
SATAN JE SIN BOŽJI

JOB 2,1
Jednoga dana dođu opet sinovi Božji da stanu pred Jahvu, a među njima pristupi i Satan.
SATAN = SIN B

PSALAM 29,1
Psalam. Davidov. Prinesite Jahvi, o sinovi Božji, prinesite Jahvi slavu i moć!
TKO SU TI SINOVI

PSALAM 89,7
Ta tko je u oblacima ravan Jahvi, tko li je Jahvi sličan među sinovima Božjim?
ZAPAMTI - JAHVI NITKO - NITKO - NI SIN BOŽJI NIJE NITI MALO SLIČAN
ZAPAMTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZ

MATEJ 5,9
BLAGO MIROTVORCIMA: ONI ĆE SE SINOVIMA BOŽJIM ZVATI!

Šta to znači?

LUKA 20,36
Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i SINOVI SU BOŽJI JER SU SINOVI USKRSNUĆA.

Šta to znači?

RIMLJANIMA 8,14
SVI KOJE VODI DUH BOŽJI SINOVI SU BOŽJI.

Šta to znači?

RIMLJANIMA 8,19
GALAĆANIMA 3,26
UISTINU, SVI STE SINOVI BOŽJI, PO VJERI U KRISTU ISUSU.

Šta to znači?
--------------------------
Da li ti je jasno da tvoja izmišljena dogma
ne paše u ove stihove!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Ja sam SIN BOŽJI!
To dokazujem gornjim stihovima.

Gdje je tu Isus Krist kao Bog?

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Odgledaj film od 6. do 7. minute.

https://www.youtube.com/watch?v=pVR11bOFKiE&feature=relmfu

Samo Isus nije hulio. Za razliku od ostalih sinova Božijih, Njega su optužili i ubili.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Odgledaj film od 6. do 7. minute.
https://www.youtube.com/watch?v=pVR11bOFKiE&feature=relmfu
Samo Isus nije hulio. Za razliku od ostalih sinova Božijih, Njega su optužili i ubili.


1.
Zašto mi daješ uredbe ljudske da gledam?
Tebe one više fasciniranju nego Božja riječ Biblija?

2.
Izlazak 20
DRUGA:
(4) Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.
ZAŠTO SE JOŠ DIČIŠ SA LIKOM ISUSA KOJI JE GORE NA NEBU?
NE PRAVI LIKA!!!!

3.
Odakle ti to da SAMO Isus nije hulio?

4.
Za razliku od ostalih Nebeskih Sinova Božijih,
Isus je bio na Zemlji u materijalnom obliku,
a ostali sinovi su duhovi.

Isus je dao svoj život za oprost grijeha nama.
Trebala ja nevina žrtva, a to je bio Isus.

Šta ti vjeruješ da je za oprost grijeha potrebno da
se Jedan Neizmjerljivi Sveprisutni Stvoritelj - Bog Jahve
žrtvuje svoj život - Besmrtni
da bi se za šačicu ljudi - stvorenja
obezbjedilo oproštenje grijeha?

Tebi je normalna paralela
odnos za žrtvu
1 Bog = svi ljudi
?????????????????????

1 Bog je Neizmjerljva veličina,
a ti je uspoređuješ sa jednim
obočnim stvorenjem Zemljanimom!

Za mene je to hula.
----------------------

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
"ništa ne odgovara"
(u filmu)

To me podsjeti na moju
exkomunikaciju.
Kad su se sve starješine skupile,
stale na podij, uhvatile se za ruke i molile,
a pastor drhtavim rukama držao papir iz kojeg je
čitao optužnicu kontra mene
bez dokaza,
molio sam Boga - što da napravim?

I onda mi je došlo:
I Isus je šutio!

I ja sam šutio.

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
"ništa ne odgovara"
(u filmu)

To me podsjeti na moju
exkomunikaciju.
Kad su se sve starješine skupile,
stale na podij, uhvatile se za ruke i molile,
a pastor drhtavim rukama držao papir iz kojeg je
čitao optužnicu kontra mene
bez dokaza,
molio sam Boga - što da napravim?

I onda mi je došlo:
I Isus je šutio!

I ja sam šutio.

Dobro si postupio! flower

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
Imao sam veliki mir nakon toga.
Imao sam mir,
bio sam staložen,
vratio ključeve crkve pastoru,
dao mu ruku
i zaželio BB.

Poslije mi je došlo da ako bi nešto kontrirao,
ne bi ništa napravio,
kao i ovdje na forumu,
pa se često pitam,
da li da nastavim ili ne!?

descriptionObaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.  EmptyRe: Obaranje tvrdnji sa Igorovog sajta.

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply