Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

power_settings_newLogin to reply
+3
Justin
Euro
dominik
7 posters

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 3 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
"Sve, dakle, što želite da ljudi vama čine, činite i vi njima. To je, doista, Zakon i Proroci."
"Uđite na uska vrata! Jer široka su vrata i prostran put koji vodi u propast i mnogo ih je koji njime idu. O kako su uska vrata i tijesan put koji vodi u Život i malo ih je koji ga nalaze!"
"Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima ćete ih njihovim prepoznati."
"Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: 'Gospodine, Gospodine!', nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima. Mnogi će me u onaj dan pitati: 'Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili?' Tada ću im kazati: 'Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, vi bezakonici!'"
"Stoga, tko god sluša ove moje riječi i izvršava ih, bit će kao mudar čovjek koji sagradi kuću na stijeni. Zapljušti kiša, navale bujice, duhnu vjetrovi i sruče se na tu kuću, ali ona ne pada. Jer - utemeljena je na stijeni."
"Naprotiv, tko god sluša ove moje riječi, a ne vrši ih, bit će kao lud čovjek koji sagradi kuću na pijesku. Zapljušti kiša, navale bujice, duhnu vjetrovi i sruče se na tu kuću i ona se sruši. I bijaše to ruševina velika."
Kad Isus završi ove svoje besjede, mnoštvo osta zaneseno njegovim naukom. Ta učio ih kao onaj koji ima vlast, a ne kao njihovi pismoznanci.

Lk 7,12-29

Stavio sam i malo vise teksta radi konteksta. Laughing
Da se lakse razumije sto je Isus htio reci, jer mnogi ovdje izvrcu Pismo. Sad

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 3 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
dominik je napisao/la:
"Sve, dakle, što želite da ljudi vama čine, činite i vi njima. To je, doista, Zakon i Proroci."
"Uđite na uska vrata! Jer široka su vrata i prostran put koji vodi u propast i mnogo ih je koji njime idu. O kako su uska vrata i tijesan put koji vodi u Život i malo ih je koji ga nalaze!"
"Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima ćete ih njihovim prepoznati."
"Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: 'Gospodine, Gospodine!', nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima. Mnogi će me u onaj dan pitati: 'Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili?' Tada ću im kazati: 'Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, vi bezakonici!'"
"Stoga, tko god sluša ove moje riječi i izvršava ih, bit će kao mudar čovjek koji sagradi kuću na stijeni. Zapljušti kiša, navale bujice, duhnu vjetrovi i sruče se na tu kuću, ali ona ne pada. Jer - utemeljena je na stijeni."
"Naprotiv, tko god sluša ove moje riječi, a ne vrši ih, bit će kao lud čovjek koji sagradi kuću na pijesku. Zapljušti kiša, navale bujice, duhnu vjetrovi i sruče se na tu kuću i ona se sruši. I bijaše to ruševina velika."
Kad Isus završi ove svoje besjede, mnoštvo osta zaneseno njegovim naukom. Ta učio ih kao onaj koji ima vlast, a ne kao njihovi pismoznanci.

Lk 7,12-29

Stavio sam i malo vise teksta radi konteksta. Laughing
Da se lakse razumije sto je Isus htio reci, jer mnogi ovdje izvrcu Pismo. Sad


Meni je sasvim očito iz cijelog konteksta upravo ono što Istina govori: Moguće je u Isusovo ime prorokovati, đavle izgoniti, činiti čudesa, a da svejedno Isusa nepoznamo i s njim nemamo nikakve veze....

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 3 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
forestsilvy citat je u Mateju 7:22.U originalnom prevodu Biblije spominje se i govor u jezicima,medutim i nas prevod dovoljno govori o onome sto ja ovdje hocu reci.Pogledajmo jos jedan citat nakon ovoga o ozdravljenju stotnikova sluge koji kaze ZATO VAM VELIM DA CE MNOGI DOCI S ISTOKA I ZAPADA I SJESTI ZA STOL SA ABRAHAMOM, IZAKOM I JAKOVOM U KRALJEVSTVU NEBESKOM,DOK CE SINOVI KRALJEVSTVA BITI BACENI U KRAJNU TAMU...A tko su sinovi kraljevstva nego mi,krscani...Biblija je skroz jasna u ovome o cemu ja govorim, bas kao sto kaze i Konin...Svo ovi citati koje ti navodis Domink to i dokazuje...Spasenje se ne zasluzuje, mogu ce ga je dobiti i na smtrnoj postelji bez krstenja duhom svetim,ali ga je moguce i izgubiti unatoc svim mogucim krstenjima i titulama, a godinam staza kao krscanin...

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 3 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Istina je napisao/la:
1) citat je u Mateju 7:22.U originalnom prevodu Biblije spominje se i govor u jezicima,medutim i nas prevod dovoljno govori o onome sto ja ovdje hocu reci.

2) Domink to i dokazuje...Spasenje se ne zasluzuje, mogu ce ga je dobiti i na smtrnoj postelji bez krstenja duhom svetim,ali ga je moguce i izgubiti unatoc svim mogucim krstenjima i titulama, a godinam staza kao krscanin...


1) Zapravo ne znam na koji orginalni prijevod mislis? Shocked Pogledao sam KJV (najbolji prijevod po mom misljenju) i cak grcki izvornik i nema nikakvog spominjanja jezika. Sorry. Neutral

2) S time se svakako slazem. Smile Ali svakako ne bi trebali cekati smrtnu postelju vec od pocetka od kada smo pozvani odgovoriti, obratiti se i zivjeti kako spada i kako je dostojno. Mislim, Biblija je jasna:
[Petar će im: "Obratite se i svatko od vas neka se krsti u ime Isusa Krista da vam se oproste grijesi i primit ćete dar, Duha Svetoga. (Dj 2,38)]
Obracenje - krstenje (vodom) - (krstenje) Duhom Svetim.
Posebne su okolnosti ako nesto se obrati pa ubrzo umre, pa ne stigne proci ostalo, ali sasvim drugo je ako netko ima vremena a ne zeli sve proci; kao sto sam vidio da neki ljudi prvo cekaju da osobe budu krstene Duhom a tek tada ih stavljaju pod vodu, iako je Biblija jasna po tom pitanju. Ali, nevjera u Rijec Bozju je rasirena danas. Sad

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 3 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Evo malo kasnim.

Ma ja mislim na staro grcki prevod Biblije...To kazu da je prvi prevod Biblije koji nije prved na niti jedan jezik nego ako hoces znati sto pise moras malo nauciti grcki... Very Happy Inace kaze govore u drugim jezicima originalno...

Normalno da nebi trebalo cekat smrtnu postelju,to je samo bio primjer da pokazem ono sto zelim reci...Spasenje se moze izgubiti, a moze se i jednostavno dobiti,bez nekih posebnih uvjeta kako Karizmati govore...I to je to...

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 3 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Ajde, procitaj jos jednom sto sam ja napisao, pa onda sto si ti napisala. Wink

(u vezi tocke 1) )

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 3 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply