Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

power_settings_newLogin to reply
+3
Justin
Euro
dominik
7 posters

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Jos jedan od velikih znakova krstenja Svetim Duhom, osoba koja ima svetog Duha, je sposobna da prepozna sluzbu koju je Bog podigao u sadasnjem vremenu, ostali to uvek promasuju.

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Svjetlos je napisao/la:
Voljela bih upoznati nekoga tko je ispunjen Svetim Duhom. moli Pa da vidim dal je to tako kako mislim da je, ili nije.

Većinu koju poznam mogu prepoznati po stavovima, znanju ili kako se predstavljaju. Ali, one koji su puni Duha Svetoga, gdje ih se može danas naći, da vidimo i naučimo.


Prvo duhovno djelovanje tj dar je govor u jezicima,
je znak da je osoba krstena Duhom Svetim.
Rado bi te upoznala, ako zelis naravno Smile

leti

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Puno ljudi kaze da je ispunjeno Duhom a nije, zato negledaj na to kako netko izgleda i sto govori, nego sto radi i kakav mu je zivot...Jer vazni su plodovi,a ne pakovanje...A niti ispunjenje Duhom svetim ne garantira spasenje...Vazno je poznavati Isusa...Mnogo je zvanih,malo odabranih, a ja bi dodala i jednu narodnu NIJE ZLATO SVE STO SIJA... Very Happy

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Razmislimo o ovome: Bozji Duh zove se i Duh Sveti.

Znaci, koga nastanjuje Duh Sveti taj ce biti svet. Tko nije svet - logicno je sto iz toga slijedi.

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
dominik je napisao/la:
Razmislimo o ovome: Bozji Duh zove se i Duh Sveti.

Znaci, koga nastanjuje Duh Sveti taj ce biti svet. Tko nije svet - logicno je sto iz toga slijedi.


Tocno!

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Istina je napisao/la:
A niti ispunjenje Duhom svetim ne garantira spasenje...Vazno je poznavati Isusa... Very Happy


bez Duha Svetog nemas spasenje jer bez Njega ne mozes niti upoznati Isusa, mozes samo znati o Njemu iz spisa.

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Pa Bog kaze da je dovoljno priznati Isusa pred ljudima i biti spasen, kaze da ce mnogi prije smrti zazavati njegovo ime i biti spaseni, da ce mnogi zadnji biti prvi itd, ali zato kaze de ce oni koji su GOVORILI DRUGIM JEZICIMA (znaci imali Diha Svetog), prorokovali, lijecili bolesne biti baceni u pako jer nisu upoznali Isusa...Veoma kontradiktorno i zanimljivo..To kaze Rijec Bozija...

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Zapravo nije kontradiktorno Istino, Isus samo govori da su PLODOVI DUHA znak ispunjenja Duhom, a ne DAROVI.

Darovi su neopozivi i osoba moze uletiti u grijeh i otpad ali i dalje imati darove, dok su plodovi Duha direktno vezani za prisutstvo Duha Svetoga koji ih stvara u vjerniku, pa ako osoba uleti u grijeh i/ili otpad izgubiti ce plodove Duha.

Very Happy Wink

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Pa s tim sto sam napisala da je kontradiktorno, da nije onako kao se na prvu ruku cini...Znaci da se nemoze reci da bez Duha Svetog nema spasenja niti da sa Duhom Svetim ima spasenja zasigurno,kako se ovdje pokusava implicirati...Znaci jedno i drgo ovisi o nekim uzrocima i poslijedicama...Zar ne?Laicki receno! Very Happy

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Sada vise ni ja nista ne razumijem. Laughing

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
ajajajaa, totalno!!


istina ti stvarno imas pobrkane kockice u glavi, nigdje ne pise to sto tvrdis.

dominik da otprilike Smile

Govor u jezicima je jasni, "cujni"-"vidljivi" znak krstenja Duhom Svetim.

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
A sto to nepise sta ja tvrdim?Sad meni nije jasno...Ja samo tvrdim da se spasenje moze izgubiti unatoc Duhu Svetom,ako ne zivis u skladu s njim i ne poznas Boga i isto tako tvrdim da se spasenje moze zasluziti i bez ktrstenja Duha Svetog...I sto sad tu nije jasno?Mllsim bar tako pise u Bibliji a ti mozda imas neko drugo "Bibliju"?...
A o kockicama nebi... Cool

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Istina je napisao/la:
A sto to nepise sta ja tvrdim?


"ali zato kaze de ce oni koji su GOVORILI DRUGIM JEZICIMA (znaci imali Diha Svetog),... biti baceni u pako jer nisu upoznali Isusa...

da se spasenje moze izgubiti unatoc Duhu Svetom

da se spasenje moze zasluziti i bez ktrstenja Duha Svetog..."

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Stvarno te ne kuzim...
BIBLIJA KAZE LIJEPO OVAKO:TKO GOD U ONAJ DAN ZAZOVE MOJE IME BIT CE SPASEN!
Znaci tko kod,bilo kad...Ne spominje se krstenje Duhom Svetim niti bilo sto...
Dalje TKO GOD PRIZNA ISUSA PRED SVJEDOCIMA BIT CE SPASEN...Opet se ne spominje krstenje Duhom Svetim...
Ali Biblija lijepo kaze U ONAJ DAN MNOGI CE RECI ALI U TVOJJE IME SMO PROROKOVALI,GOVORILI TUDIM JEZICIMA;OZDRAVLJELI BOLESNE ITD A ISUS CE IM RECI ODLAZITE OD MENE NIKAD VAS NISAM POZNAVO..Ovo pise u mojoj Bibliji...Znaci zakljucak je Duh Sveti i njegovo krstenje nije potreban za spasenje,a i nedaje ekskluzivno pravo da smo spaseni...Bar meni to ove rijeci znace...Zaista neznam kako to jednostvanije objasniti...

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Istina je napisao/la:
Stvarno te ne kuzim...
BIBLIJA KAZE LIJEPO OVAKO:TKO GOD U ONAJ DAN ZAZOVE MOJE IME BIT CE SPASEN!
Znaci tko kod,bilo kad...Ne spominje se krstenje Duhom Svetim niti bilo sto...
Dalje TKO GOD PRIZNA ISUSA PRED SVJEDOCIMA BIT CE SPASEN...Opet se ne spominje krstenje Duhom Svetim...
Ali Biblija lijepo kaze U ONAJ DAN MNOGI CE RECI ALI U TVOJJE IME SMO PROROKOVALI,GOVORILI TUDIM JEZICIMA;OZDRAVLJELI BOLESNE ITD A ISUS CE IM RECI ODLAZITE OD MENE NIKAD VAS NISAM POZNAVO..Ovo pise u mojoj Bibliji...Znaci zakljucak je Duh Sveti i njegovo krstenje nije potreban za spasenje,a i nedaje ekskluzivno pravo da smo spaseni...Bar meni to ove rijeci znace...Zaista neznam kako to jednostvanije objasniti...


Da se ja malo ubacim u ovu raspravu. Wink
Spasanje je postizanje jedinstva s Bogom, kako Isus kaže "Vječni život je upoznati Tebe". A to je nemoguće bez Duha, jer Duh je upravo ta veza koja nas spaja i vodi Bogu, bez njega živimo po tijelu, a takav život vodi u propast.
Ti si barem pametna i dobro znaš da u Bibliji piše svašta i da nikako nije dobra praksa izvaditi jedan citat izvan konteksta i smatrati ga apsolutnom istinom ili čak nešto poput matematičke definicije.
"Priznavanje Isusa" je vrlo kompleksan i značajan pojam i ide zajedno u paketu sa ono izjavom da će se sve ljudima oprostiti osim hula na Duha Svetoga. Obe izjave sigurno ne vrijede u svijetu "riječi", niti u svijetu "ideja", već u svijetu "spoznaje i biti". Da bi mogao pohuliti na Duha, moraš ga u potpunosti spoznati i tada odbaciti, odbacivanje nečega što ne poznajemo nam Bog sigurno neće zamjeriti. Isto tako priznavanje Isusa, je istinsko priznavanje samo ako smo Isusa spoznali i tada ga u potpunosti prihvatili u sebe. A to je nemoguće bez Duha Svetoga.

S druge strane, primanje Duha nikako nije garancija "spasenja", to je samo početak. Isus je Duha nazavao Branitelj Istine, što On među drugim stvarima uistinu i je. On je naša veza i manifestacija Boga, koji Apsolutna Istina. Ali i dalje postoji slobodna volja i dalje možemo raditi sve grijehe i potpuno propasti, jedina je razlika što nakon primanja Duha ZNAMO što je ispravno, a što nije.

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
E pa drago mi je da se netko pametno i sa argumentima upleo u ovu raspravu. Very Happy
Znaci ja pokusava ovdje reci kako nemozemo biti iskljucivi..Odnosno normalno da bez prisustva Duha Svetog nema spasenja jer Bog jest trojedin i spaseni smo po Duhu na kraju krajeva.Ali nije potrebno sto u Bibliji izricito pise BITI KRSTEN DUHOM SVETIM da bi se spasilo u sto Karizmati vjeruju..O tome ja ovdje pricam.Dovoljno je priznati Boga (Duha Svetog)i biti spasen ali nije potrebno biti krsten Duhom Svetim...To su po meni dvije stvari...I ovo sto kazes na kraju upravo ja govorim i nakon krstenja Duhom Svetim, spasenje se moze izgubiti...U cemu je Biblija jako jasna ili zbog grijeha ili jednostavno zato sto nismo upoznali Boga i to je druga stvar koju ja tvrdim...Znaci spasenje nije tu i nemoze ga se izgubiti (kao sto neki tvrde) i spasenje nije samo za exluzivne nego je za svakoga i za njega netrebas krstenje Duhom Svetim...Znas jedan mi je brat jednom rekao da citat o kome ja uvijek pisem U ONAJ DAN MNOGI CE RECI U TVOJE IME SMO PROROKOVALI IZGONILI ZLE DUHOVE,GOVORILI DRUGIM JEZICIMA u biti za nespasene i i krive religije i da ce svi KARIZMATI i oni koji su krsteni Duhom biti spaseni...Mislim zaista koja glupost?Pa tko prorokuje, izbacuje zle duhove, prica u jezicima U ISISOVO IME ako ne krscani...Nevjerojatno kako neki sluze svojoj dogmi pa cak i neslusaju vlastiti razum...Ma znas da se ja nikad ne nabacujem sa citatima, samo sam htjela nesto objasniti... Smile

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Istina je napisao/la:
Dovoljno je priznati Boga (Duha Svetog)i biti spasen ali nije potrebno biti krsten Duhom Svetim...To su po meni dvije stvari...


Zavisi što smatraš pod pojmom "krštenje Duhom Svetim".
Ja recimo pod "krštenjem" smatram potpuno predavanje Kristu, otvaranje i primanje Duha. To je duhovni čin i neovisan je drugima i bilo kakvim vanjskim djelima ili ritualima i nemora imati nikakve vanjske pokazatelje. To je preobrazba, transformacija svijesti, koja priznaje poslušnost Duhu umjesto tijelu. Takvo Krštenje je u biti čin primanja Duha i to je neophodan, ali i prvi od mnogih koraka na putu do Boga i Spasenja.
"Krštenje" kakvo prakticira većina kršćana je djelo tjela, a ne duha, dio određenog rituala. A takvo nešto sigurno nije potrebno ili neophodno.

Možda sada skrećem malo s teme, što ne želim jer imaš pravo što se tiče "karizmata" i gubitka spasenja, a što mnogi ne shvaćaju. Ovo je bila samo mala digresija, samo ti nastavi. Wink

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
Istina je napisao/la:

Ali Biblija lijepo kaze U ONAJ DAN MNOGI CE RECI ALI U TVOJJE IME SMO PROROKOVALI,GOVORILI TUDIM JEZICIMA;OZDRAVLJELI BOLESNE ITD A ISUS CE IM RECI ODLAZITE OD MENE NIKAD VAS NISAM POZNAVO...


Zamolila bi te tocni navod gdje to pise u Bibliji. Hvala Puno

descriptionZnakovi ispunjenja Duhom Svetim - Page 2 EmptyRe: Znakovi ispunjenja Duhom Svetim

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply