Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Pogled na Novi Jeruzalem

power_settings_newLogin to reply
+4
Želislav
vivi
dominik
mirjam
8 posters

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyPogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
Prije dosta godina sam vidjela Novi Jeruzalem. I , onda dugo ništa. A unazad nekoliko dana svaki dan ga vidim.

Čini se kao da je sve spremno. Da li netko od vas u duhu osjeća da je Isusov dolazak jako jako blizu? Da li još netko od vas vidi Novi Jeruzalem? Želi li netko sa mnom o tome popričati, makar i privatno? Voljela bih.

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
Sve češće razmišljam o Kristovom drugom dolasku i Novom Jeruzalemu. Kako posmatram ovaj svijet oko mene, ljude, kako su u stresu, zbunjeni, sa strahom i bez nade, osjetim da je Isusov dolazak jako blizu. Kada u Bibliji čitam upute i proročanstva koja nam je Isus moja vjera se jača i moja zapažanja potvrđuju.
Jedva čekam da Isus dođe i da me uzme na novo nebo gdje vlada mir, radost, ....cheers

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
mirjam je napisao/la:

Jedva čekam da Isus dođe i da me uzme na novo nebo gdje vlada mir, radost, ....cheers


Slava Bogu da nam je omogucio da upravo to imamo dok smo na ovom svijetu. cheers

@ Noemi

hm...moram priznati da ne vidim da je Kristov dolazak tako blizu...a kako si ti to vidjela Novi Jeruzalem? Kako je izgledao?

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
Ti dominik mislis da je Hristov dolazak jako daleko?

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
Hristov dolazak je jako blizu, to vidimo po znacima koji se ispunjavaju...i ja se jako radujem kada ce Isus doci po nas da nas odvede u novu zemlji, koji ni jedno ljudsko bice ne moze zamisliti. Tamo nece vise biti greha, tuge, jada, sve ce biti super...molimo se da se svi nadjemo jednog dana na toj zemlji i molimo se da izdrzimo!
Pozdrav svima i Bozji blagoslov

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
dominik je napisao/la:
mirjam je napisao/la:

Jedva čekam da Isus dođe i da me uzme na novo nebo gdje vlada mir, radost, ....cheers


Slava Bogu da nam je omogucio da upravo to imamo dok smo na ovom svijetu. cheers

@ Noemi

hm...moram priznati da ne vidim da je Kristov dolazak tako blizu...a kako si ti to vidjela Novi Jeruzalem? Kako je izgledao?


Shalom svima,

Eto osvrćem se na post koji je ostavio Dominik, ako možeš malo da objasnišscratch zašto misliš da je Isusov dolazak dalek?Question Mora da vidiš negde nešto, study što ti je dalo argument da napišeš ovaj post.
Zašto misliš da ljudi ne mogu da imaju viđenje stvari koje se ne vide ljudskim očima?

Neka je Bog milostiv

Pozdrav
Želislav

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
vivi je napisao/la:
Hristov dolazak je jako blizu, to vidimo po znacima koji se ispunjavaju...i ja se jako radujem kada ce Isus doci po nas da nas odvede u novu zemlji, koji ni jedno ljudsko bice ne moze zamisliti. Tamo nece vise biti greha, tuge, jada, sve ce biti super...molimo se da se svi nadjemo jednog dana na toj zemlji i molimo se da izdrzimo!
Pozdrav svima i Bozji blagoslov


AMEN!

Neka vas bog blagoslovi sve

Želislav

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
joj, dragi moji pa ja nisam rekao da je Kristov dolazak daleko...nego samo da nije "tako blizu". ;)

Ja iskreno ne znam kada ce doci Dan, slazem se da je uskoro, ali ipak mislim da jos nesto mora se ostvariti. Ne mogu to objasniti. Tako ja vjerujem.

I bojim se da ne dijelim u potpunosti vas optimizam za Dan Gospodnji.....ali to drugi put...sada nemam snage o tome pisati...

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
dominik je napisao/la:
joj, dragi moji pa ja nisam rekao da je Kristov dolazak daleko...nego samo da nije "tako blizu". ;)

Ja iskreno ne znam kada ce doci Dan, slazem se da je uskoro, ali ipak mislim da jos nesto mora se ostvariti. Ne mogu to objasniti. Tako ja vjerujem.

I bojim se da ne dijelim u potpunosti vas optimizam za Dan Gospodnji.....ali to drugi put...sada nemam snage o tome pisati...


Reci cu moje misljenje.

Ja sam juce slucajno cuo jednu variantu iako se nisam u potunosti slozio, da je to danasnji dan 17.5.2007. I pravo da kazem nije bitno da li je to taj dan ili nije, ali ja sam juce nesto shvatio, za kim ja idem tj. gde su moje misli okrenute vecinu dana.

Sta to dalje znaci... nesto jos mora da se desi i posmatrao sam to, ali zar nije u reci napisano da onaj sluga koji se opija i provodi svoje vreme tako sto kaze moj gospodar je otisao i nece se vratiti tako brzo. Pogledaj brate na sebe nemoj da zakasnis jer posle ce biti jako, jako kasno. Upravo kao sto je to bilo u dane Noa.

Zar tamo nisu bili ljudi koji su posmatrali onog "sasavog" Noa koji prica vec 120 godina da ce biti kise a nikada nije bila i sto jos gluplje on je napravio barku... ali zar tamo nisu bili neki koji gledali na njega i rekli "pa mozda... ako bi slucajno pala kisa mi cemo uskociti u Noevu barku". I da li znas da je Bog zatvorio vrata kada je Noe usao sa svojom porodicomu u Barku? I sedam dana nije padala kisa, pa onda je to pocelo kada je Noe vec bio unutar. I niko nije mogao da ude vise ni da su zeleli.
Tako ce i sada biti, zato jedan bratski savet, NEMOJ ZAKASNITI, JER SUTRA CE BITI KASNO.

Nadam se da mozete videti to jer Gospod je rekao da ce to biti kao u dane Noa i u dane Lota. Pa izvadite sami zakljucak...

Gospod neka je sa vama

Zelislav

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
današnji dan? za što? pa Otkrivenje nam govori da će kršćani biti progonjeni po cijelom svijetu, biti će gladi i ratova, kuge, kraljevstvo zvijeri po četvrtini zemlje...pečati moraju biti otvoreni do Uzeća...bolje se pripremite za otvaranje Pečata i PATNJU I BOL I MUKU nego da čekate Gospodina da se pojavi i sve vaše probleme riješi samo tako...

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
Ovo je jedan od rijetkih Danijelovih postova sa kojima se slažem. A gdje je još Antikrist koji je zauzeo položaj Boga?

Ma mislim pa stvarnoooo. Ljudi ja bih vama vjerovao da je uskoro Sudnji dan. Ali vidim da se neki igraju uloge vidovnjaka !!!

Imam jedan prijedlog - ako je netko stvarno vidio da će doći Sudnji dan uskoro, pa neka lijepo to svima nama kaže, pa ćemo uzeti svoja materijalna blaga i podati sirotinji !!!

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
Euro, brate, ide kraj:

Ovo je jedan od rijetkih Danijelovih postova sa kojima se slažem. A gdje je još Antikrist koji je zauzeo položaj Boga?

Ma mislim pa stvarnoooo. Ljudi ja bih vama vjerovao da je uskoro Sudnji dan. Ali vidim da se neki igraju uloge vidovnjaka !!!

Imam jedan prijedlog - ako je netko stvarno vidio da će doći Sudnji dan uskoro, pa neka lijepo to svima nama kaže, pa ćemo uzeti svoja materijalna blaga i podati sirotinji !!!

Jedan dio kraja - tj. "sudnjeg":
http://www.svetlostistine.com/Knjige/StaBiblijaKazePaulien/13.htm

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
Eh, da. Ovo je već analitički obrađeno.
A ono prije je pogađanje datuma i godine Sudnjeg dana.

pozdrav

Euro

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
Ok pokusacu malo da pojasnim. Prvo cu da odgovorim Danielu, pa onda cu da se okrenem ka Euro-u, jer sve sto ste rekli mora da ima negde zapisano u Bibliji.

Prvo nemojte se uhvatiti za rec koju sam rekao da je to 17.5.2007, samo sam objasnio sta je to meni znacilo da se okrenem i da mislim na drugaciji nacin jer verujem da svet trci svojich zadnjich 10metara maratona. Ja sam to naveo jer JA SAM TAKO CUO OD DRUGIH.

Izvadicu cicate:

Daniel je napisao/la:
da će kršćani biti progonjeni po cijelom svijetu,


Otk. 12:17

ako pazljivo procitamo stih tamo pise “...sa ostalim semenom njenim...“. Ako se azdaja bori protiv ostatka semena koje je tamo, koje seme je to koje nije ostatak???

odgovor se nalazi u 1Kor. 15:52. Ako pazljivo procitamo celu 15 glavu vidimo Bozji plan, i sta Bog namerava da uradi.

1KO 15:52 Iznenada, u trenutku oka, u posljednjoj trubi; jer će zatrubiti, i mrtvi će uskrsnuti neraspadljivi, i mi ćemo se promijeniti,

otici zajedno da se sretnu sa Njim u oblacima. Ako je ostatak ubijen a ovaj uzet to znaci da imamo DVE GRUPE ljudi vernika koji ce biti na kraju vremena, zar ne?

Dokaz se nalazi u Starom zavetu.

Zar Enoh nije hodao sa Bogom i jednog dana ga vise nije bilo? Zar Noe nije prolazio kroz „pakao“ ali je prosao. To je upravo slika kraja zato ga i Bog spominje „... Kao u dane Noa...“ Znaci jedni ce biti uzeti u treptaju oka, dok ce drugi biti progonjeni.

Daniel je napisao/la:
biti će gladi i ratova


Mat. 27:4

Da li je sada glad u Africi (Etiopiji)? Po celoj zemlji mozda samo 40% ljudi ne gladuju. Dalje da li je VEC bio I i II Svetski rat??? Da li i po ovim ratovima ima ratova manjich???

Mozda cu malo da zakomplikujem, ali zar nije Rec rekla da kada se bude govorilo da je mir, 1Sol. 5:13 da ce tada doci kraj? Pa kako to sada... ratovi a ljudi pricaju o miru... upravo sada ovo vreme.

Daniel je napisao/la:
kraljevstvo zvijeri po četvrtini zemlje...


Otk. 6:8

otvoren je cetvrti pecat. Kad smo kod pecata sta je pecat u srednjem veku predstavljao? Kraljevi su imali prsten pa kada su slali neku postu ili nesto vredno koristili su pecat, je li to tako? Ako bi neko slomio taj pecat tada vise to nije bila tajna... Da li se slazete?

To znaci da je nesto bilo sakriveno od ljudi. Mozemo li sada da pogledamo kada ce ti pecati biti otvoreni.

Otk. 10:7 Nego u dane glasa sedmoga anđela, kad zatrubi, svršit će se tajna Božja, kao što javi svojim slugama, prorocima.

Ako sada kazemo da je kraj blizu, a ovde u otkrivnju kaze da ce se sve tajne zavrsiti, onda neminovno sledi DA SU PECATI VEC OTVORENI.

Tako da ljudi nemorate se pripremati na
Daniel je napisao/la:
otvaranje Pečata i PATNJU I BOL I MUKU
Vec prihvatiti da su pecati otvoreni a da NEMORATE PROLAZITI KROZ PATNJE, VEC U TRENUTKU OKA MOZETE BITI PROMENJENI I UHVACENI SA GOSPODOM.cheers



Bog neka te blagoslovi Euro,

Euro je napisao/la:
A gdje je još Antikrist koji je zauzeo položaj Boga?


2Sol 2:4

Ovo je bilo tvoje pitanje. Sto ako ti kazem da taj covek vec odavno je tu koji je zauzeo polozaj Boga. Objasnicu pomocu Biblije. Ti si citirao pismo:
2SO 2:4 Koji se protivi i podiže više svega, što se zove Bog, ili što se štuje, tako da će on sjesti u hramu Božjem pokazujući sebe, kao da je Bog.

Ako pogledamo onaj koji zauzima polozaj Boga, to mora da je religiozan covek zar ne? Covek koji ce biti na mestu Boga. Ako je on religiozan covek postavlja se pitanje kojoj crkvi pripada? Hajde pogledajmo Otk 17 glavu pocecemo sa stihom 3
OTK 17:3 I odvede me u pustinju u duhu; i vidjeh ženu, gdje sjedi na zvijeri crvenoj, punu imena psovačkih, imajući sedam glava i deset rogova.

Dobro a sada pogledajmo sta kaze 7 stih. (svakako bi bilo dobro procitati celu 17 ali ja ovde navodim samo deo da se vidi sta je Bog rekao koja je ta religija i koji je taj covek Antihrist)

OTK 17:7 I reče mi anđeo: "Što se čudiš? Ja ću ti reći tajnu žene i zvijeri, koja je nosi i ima sedam glava i deset rogova.

Dobro a sada 9 stih

OTK 17:9 Ovdje je um, koji ima mudrost. Sedam glava, sedam su gora, na kojima žena sjedi.

A sada ovo je jako bitno stih 18.

OTK 17:18 I žena, koju si vidio, jest grad veliki, koji ima vlast nad kraljevima zemlje."

Ako je crkva (zena) ta koja je ujedno i veliki grad i koja sedi na sedam gora. Samo su dva Grada u svetu koja sede na sedam gora, jedam je Rim a drugi je neznam kako se zove. (Ako bas bude trebalo negde cu da nadem pa cu navesti da taj grad nema veze sa time sto je napisano u Bibliji.) Ako je Rim taj koji sedi na sedam gora, zar se tako ne zove i crkva??? Rimokatolicka crka.

Da li je to isto o cemu se prica u Otk 13:18 kde kaze „...ko ima um neka izracuna broj zveri...“ To je znak zveri. 666.

Ovde kaze da je to covek, a iznad pape u Rimu je napisano „Vicarius Filii Dei“

Vicarius Filii Dei je u prevodu „namesnik sina Bozjeg“. Ako je ovo tako hajde samo jos jedan proracun.

VICARIVS FILII DEI

5+1+100+1+5 +1+50+1+1 +500+1 =666

Samo jedno objasnjenje da neko nekaze da nije u redu Vicarius = Vicarivs jer u Rimskoj abecedi nema slova U. A u Otk 13:18 se kaze „...ko ima um neka izracuna...“

Eto Euro sada mozes da vidis zasto mnogi ljudi osecaju (iako mozda neznaju pravi razlog) da je kraj ove civilizacije jako blizu, ali nekako im to Bog daje da znaju.

Nadam se da ce vam to pomoci da vidite ove stvari koje sam ovde izneo, iako nema bas puno o NOVOM JERUSALEMU ali mislim da ima puno o tome u kakvom vremenu zivimo.

Neka vas sve Bog blagoslovi.

Zelislav

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
Lijepo je da razmišljamo o svemu.

I ja imam misao jednu: stanje na zemlji je posljedica ljudske bezobraštine i bahatosti, to što ljudi gladuju u Africi je posljedice politike i otimačine, promjena klime je posljedica onečišćenja , ratove izazivaju na lukav način diplomacije razne, jer kako da posluju tvornice oružja ako nema ratova?

A pravi rat je na duhovnim razinama, mi trebamo znake i iznutra gledati, pogledajmo kakvi su ljudi postali: nervozni, razdražljivi, tjeskobni, zalijepljeni za novac i sve se gleda kroz novac. To je zlo veliko jer je čovjek izgubio smisao postojanja, ne zna zašto više živi, zašto se rodio i kuda će sa sobom.

Mene više brine unutarnje stanje ljudi, nego ovo vanjsko. Još malo, pa će se auti voziti na energiju nultog polja. A kako čovjek vozi svoji dušu, psihu, razum?

Tjeskoba se sve više širi zemljom. Zemljotresa je bilo i bit će, ali ovakve tjeskobe i zarobljenosti depresijom, hm, to ranijih godina nije bilo tako prošireno.

Ja mislim da svijet ne vidi da se sve više i više spušta ono nešto, kao najava: evo me, ne samo na vratima nego sam uhvatio već za bravu!

Najvažnija je unutarnja promjena, to je ono što nas čini spremnima. Valja nam se "olakšati" od ovog svijeta, maknuti pažnju sa sebe i onog što je vani i trebamo gledati unutra, osluškivati Božji glas koji nam govori što trebamo sa sobom činiti da bi bili cjeloviti u Kristu, u onome što je on ostvario za nas i da to uzmemo.

Hm.

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyIspirka

more_horiz
Izvini Noemi,

sto sam u ovaj post objasnjavao neke druge stvari.
Eto slazem se sa tobom da je najbitnija unutrasnja promena...

Gospod neka je sa vama.

Zelislav

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
hehehehe, ma ne sekiraj se ništa, ja sam kao rasejani profesor, nemam pojma više ko je šta rekao i pisao, ja sam jednom nogom otišla već Very Happy

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyOtkrivenje 21,1..

more_horiz
Noemi je napisao/la:
Prije dosta godina sam vidjela Novi Jeruzalem. I , onda dugo ništa. A unazad nekoliko dana svaki dan ga vidim.

Čini se kao da je sve spremno. Da li netko od vas u duhu osjeća da je Isusov dolazak jako jako blizu? Da li još netko od vas vidi Novi Jeruzalem? Želi li netko sa mnom o tome popričati, makar i privatno? Voljela bih.

Pogledajte i poslušajte :
http://www.net2003.com/video22.ram

descriptionPogled na Novi Jeruzalem EmptyRe: Pogled na Novi Jeruzalem

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply