Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionObitelj-riznica za obnovu osobe,drustva i crkve EmptyObitelj-riznica za obnovu osobe,drustva i crkve

more_horiz
Supruznici bi u startu trebali obnavljati zivot u njeznosti,osjetljivosti,postivanju razlicitosti,topline ljudskih odnosa kako bi pokrenuli svete snage kroz vjeru.Da bi se prekinuo vlast hedonistickog trenda u svijetu i omogucio nebeski temelj obitelji i drustva.

descriptionObitelj-riznica za obnovu osobe,drustva i crkve EmptyRe: Obitelj-riznica za obnovu osobe,drustva i crkve

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Dina je napisao/la:
Supruznici bi u startu trebali obnavljati zivot u njeznosti,osjetljivosti,postivanju razlicitosti,topline ljudskih odnosa kako bi pokrenuli svete snage kroz vjeru.Da bi se prekinuo vlast hedonistickog trenda u svijetu i omogucio nebeski temelj obitelji i drustva.

Mislis Dina,da koliko je covjek vjeran toliko ce biti njezan,osjetljiv,postivati razlike?</BLOCKQUOTE>

descriptionObitelj-riznica za obnovu osobe,drustva i crkve EmptyRe: Obitelj-riznica za obnovu osobe,drustva i crkve

more_horiz
Da, od to dvoje ljudi koje postanu jedno...

...od njih toliko puno zavisi...

...od njihovog međusobnog odnosa i od njihovog odnosa prema društvu (koji su određeni njihovim odnosom prema Bogu), zavisi:

- hoće li njihova djeca primiti (pa tada i moći davati) ljubav...
- hoće li njihova obitelj biti stabilna, pouzdana i korisna društvena jedinica...
- hoće li svijet biti mjesto u kojemu se slavi Bog, ili užitak...

...ima toga još puno, što se ovdje može reći..................

descriptionObitelj-riznica za obnovu osobe,drustva i crkve EmptyRe: Obitelj-riznica za obnovu osobe,drustva i crkve

more_horiz
apostol je napisao/la:

<BLOCKQUOTE>
Dina je napisao/la:
Supruznici bi u startu trebali obnavljati zivot u njeznosti,osjetljivosti,postivanju razlicitosti,topline ljudskih odnosa kako bi pokrenuli svete snage kroz vjeru.Da bi se prekinuo vlast hedonistickog trenda u svijetu i omogucio nebeski temelj obitelji i drustva.

Mislis Dina,da koliko je covjek vjeran toliko ce biti njezan,osjetljiv,postivati razlike?</BLOCKQUOTE>

Da tocno mislim tako,ne moze covjek koji ljubi Boga ne ljubiti svoju zenu i svoju djecu.Ne moze zena koja ljubi Boga ne biti brizna i nemarna za svoj dom,za vjernost suprugu,za ljubav djeci,znaci kakav cemo imati dom ite kako ovisi o nasoj vjeri u Bogu,prihvatat ce takav covijek i takva zena jedno drugo u razlikama,s ljubavlju i to im nece stetiti,nego naprotiv imat ce vise blagoslova.Zamislite dva ista karaktera,i zapnu oko necega ko dva jarca na brvnu,tu nema dalje dok jedan,ne padne,a u braku ako jedan padne braka nema,nego raspad,i upravo zato treba postivati razlicitos svoga bracnog partnera,biti osjetljiv i njezan kao Krist.

descriptionObitelj-riznica za obnovu osobe,drustva i crkve EmptyRe: Obitelj-riznica za obnovu osobe,drustva i crkve

more_horiz
Ja sam dosta razmisljao o toj temi - razlicitost izmedju partnera i potreba za prihvacanjem i razumijevanjem. Smatram da je to osnovna stvar, o kojoj ovisi hoce li brak ici prema gore, ili prema dolje...
Smatram da mladi parovi dok su jos zaljubljeni, nisu jos dovoljno svjesni koliko je vazno i potrebno da se mijenjaju jedno za drugo, da se prilagodjavaju jedno drugome...
I takodjer mislim da nam samo Bog moze pomoci da imamo razumijevanja jedno za drugo, da budemo strpljivi jedno s drugim, da pomazemo jedno drugome, da prihvatimo jedno drugo takvima kakvi jesmo... (sad sam govorio o bracnim parovima...iako ja jos nisam u toj kategoriji, ali tko zna...tko zna kad ce me neka cura upecati...moram biti informiran, jer ako nisam, onda bi moglo biti nezgodno... Smile ).

descriptionObitelj-riznica za obnovu osobe,drustva i crkve EmptyRe: Obitelj-riznica za obnovu osobe,drustva i crkve

more_horiz
Dom, je nesto sto se gradi na zemlji,za stalno,u njemu moraju oboje dati sebe,da bi imali jedan dom.Ali pod vocstvom Bozjim,znaci u domu moraju s oba dvije strane vladati Bozji principi i nacela,u trenutku,kad se pojavi u domu samo jedan ego,dom je nestao.Mnogi se poigravaju,ovom ustanovom koju je Bog dao covjeku,za kategoriju srece,mogu se neke stvari i ispraviti i oprostiti,ali okus,ega u pojedinim trenucima dugo ostaje kao gorak okus,ne moraju to biti velike stvari,znaci supruznici su ravnopravni,moraju se jedno u drugome utopiti,dusevno,a sve pod vocstvom Boga.Takvi domovi sluze,slavnljenju Boga a radost supruznicima.Moze svako zivotno doba spruznika u braku biti radost i veselje,a moze,isto tako biti pakao,ali istinski odano jedni drugim,jer nebo je prisutno svuda,a u domu bi trebalo biti cijelo nebo,jer u njemu se radjaju i domovi nase djece,i djece nase djece,zato osnivanju doma i njegovanju doma se mora ozbiljno,i s potpunom odgovornoscu stupiti pred Kristom.

descriptionObitelj-riznica za obnovu osobe,drustva i crkve EmptyRe: Obitelj-riznica za obnovu osobe,drustva i crkve

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply