Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Odgoj i samoodgoj

power_settings_newLogin to reply
+5
aleksa1962
Trešnja
Justin
apostol
dominik
9 posters

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyOdgoj i samoodgoj

more_horiz
Jasno je da postoji odgoj i samo odgoj,sto je po vasem misljenju jace u karakteru odrasla covjeka,da li samoodgoj moze ispraviti odgoj?

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
Poznati su stadiji odgoja,koga covjek dobija od rodjenja i nadalje u svom razvitku,ali paralelno s odgojem,roditelja,covjek stvara iskustvom i svoj samoodgoj,sto je dominantnije u karakteru covjeka,koliko utjecaja ima i seksualni odgoj koji se dobija na satima biologije,da li je to dovoljno,da li bi roditelji morali biti educiraniji u pogledu seksualnog odgoja svoje djece kako ,ih nebi prije ucila o tome ulica,i razliciti,mediji i medju njima i internet.Zasto se javnost ne moze sloziti oko pitanja
seksualnog odgoja u skolama.

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
Najbolji je Bozji odgoj njegove djece. Smile

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
dominik je napisao/la:
Najbolji je Bozji odgoj njegove djece. Smile

Slazem se Dominice,ali koji bi bio sadrzaj tog odgoja,ovo mi je onako kekakva ajmo reci fraza.</BLOCKQUOTE>

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
Odgoj je kada roditelji odgoje dijete. Samoodgoj je ono što dijete samo nauči.

Jesi ovakvu shemu imala na umu, Dina?

Pitaš što je jače - odgoj ili samoodgoj... i odgovaraš da je samoodgoj dominantniji po pitanju karaktera...
Ti izgleda predlažeš da bi odgoj trebao doći u prvi plan, da bi se roditelji trebali ozbiljnije uhvatiti posla i utisnuti važne poruke, principe i vrijednosti duboko u umove svoje djece i na taj način vidljivo utjecati na oblikovanje dječjeg karaktera... To bi se sve po mogućnosti trebalo događati još dok je dijete jako malo... ("Uči dijete prema putu kojim treba ići, pa neće od njega odstupiti ni kad ostari." - Izreke 22:6).

Da, nažalost danas djecu sve više odgaja tv, društvo, časopisi, itd... Čak i mnogi roditelji pogrešno uče svoju djecu... Izgleda da su današnji roditelji izrazito liberalni u odgajanju svoje djece i nisu svjesni opasnosti razvijanja negativnog karaktera i loših navika u djeteta, pod utjecajem permisivne, sve-dopuštajuće discipline...

Mnogi roditelji ne razumiju ozbiljnost i važnost autoritativnog odgajanja djece...ne znaju uspostaviti balans između ljubavi i autoriteta...djeca postaju razmažena, hedonistički nastrojena, nesposobna kontrolirati svoje želje, nesposobna žrtvovati se u korist drugoga, nesposobna osnovati čvrstu i stabilnu bračnu zajednicu...ustvari, sve više mladih se boji takve zajednice...sve više mladih su slabići i kukavice...mnogi zapadaju u razne ovisnosti...današnji čovjek je veliki ovisnik...

Mladima treba pomoć, ali cijelo društvo je izopačeno i ima iskrivljene neke osnovne moralne standarde... Svijet je zbunjen i ne razumije zašto se događaju tolika zla, kad postoji toliko sloboda...ne shvaća da je upravo ta sloboda razlog za opću ovisnost i nesposobnost...

Samoodgoj...mogu li ja odgojiti samog sebe? Doista, današnji svijet teži k uzdizanju ideala odgoja prema cilju: neka svatko odgaja samog sebe! Takav pristup odgoju je početak katastrofe... Ne možemo mi odgojiti same sebe. Odgoj upravo podrazumijeva potrebu da me netko odgoji, da mi netko pokaže pravi put... A svijet sve više odbacuje ustaljene, dobro prokušane vrijednosti i principe...i sve više teži k uspostavljanju novih putova i novih vrijednosti i novih principa, koji su ipak bazirani na jednom osnovnom principu: najbolje je onako, kako meni paše!

Ovakav odgoj, samoodgoj, je samoubojstvo.

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
Justin je napisao/la:
Odgoj je kada roditelji odgoje dijete. Samoodgoj je ono što dijete samo nauči.

Jesi ovakvu shemu imala na umu, Dina?

Pitaš što je jače - odgoj ili samoodgoj... i odgovaraš da je samoodgoj dominantniji po pitanju karaktera...
Ti izgleda predlažeš da bi odgoj trebao doći u prvi plan, da bi se roditelji trebali ozbiljnije uhvatiti posla i utisnuti važne poruke, principe i vrijednosti duboko u umove svoje djece i na taj način vidljivo utjecati na oblikovanje dječjeg karaktera... To bi se sve po mogućnosti trebalo događati još dok je dijete jako malo... ("Uči dijete prema putu kojim treba ići, pa neće od njega odstupiti ni kad ostari." - Izreke 22:6).

Da, nažalost danas djecu sve više odgaja tv, društvo, časopisi, itd... Čak i mnogi roditelji pogrešno uče svoju djecu... Izgleda da su današnji roditelji izrazito liberalni u odgajanju svoje djece i nisu svjesni opasnosti razvijanja negativnog karaktera i loših navika u djeteta, pod utjecajem permisivne, sve-dopuštajuće discipline...

Mnogi roditelji ne razumiju ozbiljnost i važnost autoritativnog odgajanja djece...ne znaju uspostaviti balans između ljubavi i autoriteta...djeca postaju razmažena, hedonistički nastrojena, nesposobna kontrolirati svoje želje, nesposobna žrtvovati se u korist drugoga, nesposobna osnovati čvrstu i stabilnu bračnu zajednicu...ustvari, sve više mladih se boji takve zajednice...sve više mladih su slabići i kukavice...mnogi zapadaju u razne ovisnosti...današnji čovjek je veliki ovisnik...

Mladima treba pomoć, ali cijelo društvo je izopačeno i ima iskrivljene neke osnovne moralne standarde... Svijet je zbunjen i ne razumije zašto se događaju tolika zla, kad postoji toliko sloboda...ne shvaća da je upravo ta sloboda razlog za opću ovisnost i nesposobnost...

Samoodgoj...mogu li ja odgojiti samog sebe? Doista, današnji svijet teži k uzdizanju ideala odgoja prema cilju: neka svatko odgaja samog sebe! Takav pristup odgoju je početak katastrofe... Ne možemo mi odgojiti same sebe. Odgoj upravo podrazumijeva potrebu da me netko odgoji, da mi netko pokaže pravi put... A svijet sve više odbacuje ustaljene, dobro prokušane vrijednosti i principe...i sve više teži k uspostavljanju novih putova i novih vrijednosti i novih principa, koji su ipak bazirani na jednom osnovnom principu: najbolje je onako, kako meni paše!

Ovakav odgoj, samoodgoj, je samoubojstvo.

Dragi Justine,
hvala ti da si se javio na ovaj topik,jer nekako ljudi kad je u pitanju moral,odgoj,kao da bjeze sami od sebe,i stalno vide u tome nekog drugog.Tvoje izlaganje o odgoju,mogu prihvatiti,ali o samo odgoju,izaziva u meni neku skepsu,po meni je samoodgoj proces u covjeku koji traje do smrti.Evo ti dokaza,sto je sa odgovornoscu,kao faktoru samoodgoja,sto je sa strazenjem nad svojim karakterom,kao krscanjin,sto je i kad se desava,faza sto je odstrag,zaboravljam,sezem se ka biljezi gornjeg zvanja,sto je s onim ja vise ne zivim ,nego Krist u meni,moze li to mama,za mene uraditi,gdje je medjuljudska odgovornost,sto ja radim opcenito u drustvu.Evo sad sam stavila par stvari do duse ne redom,ali jos,po cemu se razlikuje odgoj mame covjecice od mame mackice,koja takodje mackicu odgaja uloviti misa,a mama mene odgajala,steci zvanje kako me nebi hranila.Moj punkt je veci na samoodgoju,nego na odgoju,jeli samoodgoj
zbiljam proces koji se zavrsava smrcu covjeka?

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
Ok, mogu prihvatiti samoodgoj u tom smislu...

Točno je, ne mogu nas roditelji odgajati cijeli život...
Kad se čovjek osamostali, onda on sam mora u svome životu nastaviti ovaj proces odgoja - samoodgoj.
Međutim, taj samoodgoj jako ovisi o tome, što je u čovjeka već inputirano ranijim odgojem...

Naravno, svaki čovjek ima slobodu izbora, slobodnu volju i svaki čovjek može (ako su mu roditelji bili nemoralni ili neljubazni...) nakon što postane samostalan reći samome sebi: JA NEĆU BITI POPUT NJIH i može se početi maksimalno truditi da bude moralan i pošten čovjek. Međutim, čini mi se da su minimalne takve situacije, kada se doista čovjek koji je potekao iz nevjerne i dosta nemoralne obitelji, odluči da će biti vjeran i moralan i krene živjeti tim novim životom... Čovjek je jako ovisan o utjecajima. Karakter koji je formirao već sa 7 godina, itekako je sada teško promijeniti... Uvijek je čovjeku potreban netko, na koga se može osloniti... Uglavnom su DRUGI LJUDI ti, koji čovjeku pomažu da ide ispravnim putem, da ide prema Bogu... Nisam još upoznao čovjeka, koji se u životu nije imao ni na što osloniti, već je POTPUNO SAM, oslanjajući se na najbolje što je imao u sebi, na tihi glas savjesti, odlučio biti potpuno vjeran i moralan i krenuo u borbu protiv vjetrova na životnoj stazi... Ne kažem da je to nemoguće, samo kažem da je jako, jako rijetko. U takvim situacijama kad je čovjek prepušten samome sebi, tada još uvijek nije sam i još uvijek ima unutarnji glas savjesti, preko kojega mu Bog govori; također ima slobodnu volju da odabere slijediti odgoj koji mu Bog nudi. Samo je pitanje hoće li tada čovjek vjerovati, hoće li se nadati, ili neće. Bez vjere i nade, čovjek koji je prepušten samome sebi, neće preživjeti. Nama su odnosi nužno potrebni.

Ja bih zato predložio sljedeću definiciju: samoodgoj uvijek ovisi o drugim odgojima. Utjecaji su svuda oko mene, samo je pitanje kojim utjecajima ću se prikloniti, kojim utjecajima ću dopustiti da utječu na mene...kojim utjecajima ću posvetiti svoju najveću, nepodijeljenu pažnju... Moj samoodgoj ja vršim na temelju onoga, što sam prethodno prihvatio za normu i standard mišljenja i djelovanja. Ja sam uvijek, bio toga svjestan ili ne, pod nekakvih utjecajem okoline u kojoj živim.

Stoga bih zaključio da ljudi oko mene, više od bilo čega drugoga na ovom svijetu, imaju utjecaj na moj doživotni samoodgoj. Nama je jako važno što drugi o nama misle. Činjenica je da mi jako trebamo ljude, trebamo biti dio nečega. Svi mi želimo biti dio društva, htjeli to priznati ili ne! To su sve u osnovi dobre potrebe. Bog nas je takvima stvorio, da naš samoodgoj ovisi o našim odnosima s Njim i s drugima. «Nitko ne živi samome sebi» (Rimljanima 14:7), mi smo «Gospodinovi» (8. redak). Što mislite, zbog čega je javno mišljenje danas toliko snažan faktor u razvijanju svijesti pojedinaca (danas imamo fenomen "utapljanje pojedinca u masi")? Pa zato što imamo potrebu da budemo «dio nečega»! A kakvo je današnje javno mišljenje (mnijenje)? Na kojem i kakvom odgoju je ono utemeljeno? Po kojim i čijim standardima se ono formiralo?
Smatram da svaki čovjek koji želi imati ispravni samoodgoj, koji želi slijediti pravi put u životu, mora si postaviti jedno pitanje: «Ako je javno mišljenje ono, što utječe na moj samoodgoj, ono što formira moj sustav vrijednosti - tada bih se trebao itekako preispitati: kamo ja idem, u što se ja pretvaram?!»
Mediji danas «pucaju» na to, da prikažu neku stvar, neki proizvod, ili neko ponašanje, kao općeprihvaćeno u društvu. A trgovci onda to mogu prodati. Ili mediji pomažu trgovcima da saznaju što je u društvu općeprihvaćeno, pa onda trgovci naprave upravo takav proizvod. Ljudi koji se bave marketingom su pravi profesionalci, oni znaju točno što ljudi danas žele! Oni poznaju psihologiju čovjeka savršeno! A što je još gore, oni su toliko sposobni, da mogu učiniti da čovjek počne voljeti nešto, što inače ne bi volio! Svjetonazor našeg vremena je hedonistički i utilitaristički, jer trgovcima je cilj da prodaju proizvod, a da bi ga prodali, znaju da najprije moraju privući pažnju što više ljudskih osjetila i želja... I zato oni koriste metodu pobuđivanja ljudskih želja, dubokih osjećaja i strasti, kako bi prodali svoje proizvode. Pucaju na to u reklamama, a također i u samim proizvodima. Ljudi danas postavljaju samo jedno pitanje: «Hoće li meni od ovoga biti dobro i ugodno, hoće li mi dati ugodne osjećaje, hoće li mi koristiti?» Na osnovu ovakvog razmišljanja, kasnije se postavljaju pitanja poput: «Zašto ja ne bih bio homoseksualac, kad mi je tako baš dobro?», te «Zašto mi ne bismo ozakonili homoseksualizam, kad ćemo imati puno novaca?», itd...

DAKLE: suvremeni čovjek svoj samoodgoj formira na temelju «javnog», a ne svog mišljenja, koje su mediji nametnuli društvu (ali ne prisilnim putem, nego «pucajući» na slabu ljudsku narav, pobuđujući ljudska osjetila, želje, potrebe, strasti i osjećaje), kako bi prodali svoje proizvode. Prema tome, ono što POKREĆE suvremeno društvo, nije ništa drugo nego pohlepa i sebičnost. TO JE ODGOJ KOJI NALAZIMO U OVOME SVIJETU!

Kršćani, postavimo sebi pitanje: Na temelju čega, na temelju kojih svjetonazora i principa, ja formiram svoj samoodgoj?
Svaki pravi kršćanin će svoj samoodgoj oblikovati prema uzoru na vječne principe koje sadrži Božja Riječ. Roditelji, učite djecu ovome. Nemilosrdan je i zao svijet u kojemu ona odrastaju.

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
Justine,daj molim te reci mi koliko je samodgoj,po tebi vazan za uspjesno sklapanje braka,i da li to uopce ima nekakve veze sa tim,da li se prilikom,sklapanja braka,covjek,smije usuditi,sklopiti brak s osobom koja nema snage samoodgajati se.Koliko je to psihicki stabilna osoba,ako se samo oslanja,na odgoj,roditelja.?Ne zeli nista promjeniti u svom zivotu,uvijek ostati pri svom,jer joj se cini da se je previse promjenila-osoba.Hvala

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
Smatram da osoba koja se ne zna samoodgajati, nije zrela osoba. I kao takva, nije spremna za brak. Osim ako je svjesna svog stanja i spremna da uči.

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
<BLOCKQUOTE>Da li si krscani, dopustaju,samoodgoj,ili sve mora biti potcinjeno utjecaju crkve?</BLOCKQUOTE>

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
apostol je napisao/la:

<BLOCKQUOTE>Da li si krscani, dopustaju,samoodgoj,ili sve mora biti potcinjeno utjecaju crkve?</BLOCKQUOTE>



Sama činjenica da sam kršćanin ("Kristu sličan"), podrazumijeva da ću svoj samoodgoj oblikovati prema uzoru na onaj odgoj, koji dolazi od Krista.

Kad je u pitanju crkva, ona nije najveći autoritet. Najveći autoritet je Krist. On je "Glava Crkve"! Crkva može pogriješiti i očito puno je griješila u prošlosti, a i danas.

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
Poznato je, da se samoodgojem mogu ispraviti,mnoge odgojne devijacije karaktera,pa tako i mnoge sklonosti ka grijehu,sto je velika prednost ljudi, koji teze ka cilju savrsenstva karaktera.

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
Dina je napisao/la:
Poznato je, da se samoodgojem mogu ispraviti,mnoge odgojne devijacije karaktera,pa tako i mnoge sklonosti ka grijehu,sto je velika prednost ljudi, koji teze ka cilju savrsenstva karaktera.


To je istina,eto ja sam se puno promjenila.

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>
Odgoj i samoodgoj 0234007.18












Odgojiti narcisa?



Odgoj i samoodgoj 0110007.17



Današnji učenici su za 30 posto narcisoidniji od onih iz 1982. Krivi su roditelji. Pretjeranim pohvalama odgajaju samouvjerene, prodorne i vrlo uvredljive potomke. Ali opet ne valja ni ako ih uopće ne hvalite.




Govorite im da su prekrasni, nadareni i posebni, a oni u to doista vjeruju - ipak, na duge staze, komplimenti i poticanje mogu škoditi vašoj djeci, kažu stručnjaci.

Američki istraživači tvrde da prečeste pohvale stvaraju djecu okrenutu samo sebi koja će izrasti u sebičnjake i patiti zbog neuspješnih veza, nedostatka emotivne topline, nasilno reagirati na kritike, biti nevjerni i nesposobni suosjećati s drugima.

To je pokazalo istraživanje skupine američkih psihologa pod vodstvom profesora Jeana Twengea sa Sveučilišta u San Diegu, koji su uz pomoć upitnika za procjenu narcisoidnosti u 24 godine ispitali više od 16.000 školske djece.





Što, dakle, preostaje roditeljima?

Uz previše pohvala, odgojit će sebičnu djecu, uz premalo pohvala, odgojit će djecu bez samopouzdanja skloniju drogi i nasilju.U upitniku kojim se ispituje sklonost narcisoidnosti traži se od ispitanika da ocijene tvrdnje poput: "mislim da sam poseban" ili "u svijetu bi bilo bolje kad bih ja vladao". Današnji učenici za 30 posto su narcisoidniji od onih 1982., otkrili su znanstvenici. Djeca su danas više usredotočena na sebe nego prijašnje generacije, za što je kriv "pokret jačanja samopouzdanja" za koji su se osamdesetih zauzimali roditelji i učitelji, tvrde znanstvenici.

Internetske stranice poput MySpacea i YouTubea, upozoravaju znanstvenici, potiču želju za "privlačenjem pozornosti na sebe" i narcisoidnost.

Profesor Twenge, autor knjige Ja-generacija: Zašto su današnji mladi Amerikanci samouvjereniji, prodorniji - i jadniji nego ikad prije, tvrdi kako je došlo vrijeme da prestanemo djeci govoriti da su posebna i da mogu raditi i postati što god požele, te da im umjesto toga pomognemo da postave realnije ciljeve u životu.

No posljedice suprotnoga ekstrema - premalo pohvala, poštovanja i poticanja - mogu biti jednako štetne, ako ne i još štetnije. Istraživanje je pokazalo da su ljudi s niskim stupnjem samopoštovanja skloniji destruktivnom ponašanju, posebno opijanju, drogiranju, nasilju i kriminalu.

Djeca bez samopoštovanja neće imati ni samopouzdanja potrebnog za uspjeh u životu, kaže jedna od autorica studije Shirley Yuen. "Bit će stidljivi ili strašljivi jer misle da nisu dovoljno dobri za preživljavanje u ovom svijetu ili će biti sebični i arogantni jer time žele prikriti strah", kaže Yuen.





Prava mjera:

Na kraju se, kažu stručnjaci, sve svodi na pronalaženje prave mjere: roditelji moraju izabrati pohvale, ali u tim pohvalama moraju težiti kvaliteti, a ne kvantiteti.Druga studija, provedena u Hong Kongu, pokazala je da je 30 posto od 845 ispitane djece u dobi od osam do jedanaest godina bilo povrijeđeno i uznemireno zbog negativnih kritika roditelja. "Djeci moramo pomoći da otkriju i prihvate svoje granice te da pronađu način za razvoj i postavljanje realnih ciljeva. Samopoštovanje je dobro, ali potaknuto u krivom smjeru može biti štetno", kaže Leung Li Chi-mei, glavni koordinator za Hongkonške kršćanske mreže za pomoć obiteljima.
Ključno je, kaže Yuen, naučiti djecu dobronamjernosti i promatranju svijeta iz svih perspektiva. S time se slaže i profesor Twenge, koji kaže da su najveći problem "jačanje praznoga samopoštovanja i narcisoidnosti te nesposobnost suosjećanja s drugima".

"Premda je sjajno da djeca imaju visoke ciljeve, roditelji i učitelji morali bi se pobrinuti za to da oni ipak budu realni", kaže Twenge. "Pomozite im da razviju svoj talent, ali ih pritom naučite da većina ljudi ipak neće postati slavna i bogata. Djecu se može poticati i na druge načine, a ne samo tako da im se govori da mogu raditi i biti što god požele", zaključio je Twenge.





Net.hr

27.04.2007.






</BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

Zadnja promjena: ; čet 10 svi 2007, 23:06; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
Mene su roditelji odgajali u sasvim drugim vremenima i to da budem posten,skroman i vrijedan covjek.Postao sam odlikas predsjednik razreda i najnadobuniji mladi komunista.Nakon toga je dosao rat i ispalo je da sam smotan i nesnalazljiv,jer su losi djaci postali predsjednici i sefovi bandi i mafija.Ispalo je da sam ustavri lose odgojen ako je uspjeh u drustvu tak jedini kriterijum i koliko navceka skupis od svoje skole.Nazalost nemam si sinu reci ista bolje od ove realnosti,jer takvi zakoni vladaju i na sudu gdje radim.Ako imas da platis kauciju i ako si u mocnoj starnci moze proci i po zakonu kaznjivi zlocin.Medjutim,kada seukljuci dimenzija Bozjeg suda stavri stoje dijametralno drugacije, i tu mi pomaze odgoj koji mi pruza Biblija jer rastem u spoznaji Isusa Hrista i ono sto mi je ovdje gubitak smatram za dobitak nebeski tj. samo kako bi Hrista stekao u svom zivotu.Jos kada bih samo to imao i svakodnevno na umu,da stavri koje nam na Zemlji izgkedaju kao da gubimo u nebeskoj stavrnosti su veliki dobitak u smislu da steknemo od svega preteznije spasenje duse.A to se moze samo po usavrsavanju karaktera koji opet ima jedini uzor u samome Kristu

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
Eto sto vrijedi za jedno vrijeme,ne vrijedi za drugo,ali princ ostaje princ,to ti je po onoj prici,da princ,ne moze menjati svoje manire i kad nije princ.

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
citat Justina Čovjek je jako ovisan o utjecajima. Karakter koji je formirao već sa 7 godina, itekako je sada teško promijeniti...
sa ovim se slažem 100% ali ima sile i u samoodgoju jer kad je samoodgoj u pitanju mi mislimo da je to naše no nije kao što nije ni odgoj jer neko ima uticaja uvek naši roditelji, Bog, vaspitanje života i.t.d.
mi posmatramo i tako se menjamo zato posmatrajmo Hrista u svemu dok prolazimo kroz Božiji samoodgoj , ako me razumete !
pozdrav svima !

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
Mene su moji odgajali u ljubavi vjeri,crkvi po tradiciji,trudili se no otislo ukrivo,malo krivih shvacanja tokom vremena,dosta alkohola i marihuane,pa i exera rijetko,vrag fila s glupostima dok cir nije puknuo i pokusaj samoubojstva,neuspio jer se Ljubav Boga umijesala.
Duhovni ucitelj me odveo do mog jedinog pravog odgajatelja-Isusa Krista i sad sam slobodan."jaci" nego ikad i rastem tako sto se umanjujem i cim se sjetim nacina na koji me je moj ljubljeni Isus pozvao sebi jednostavno kazem:abba Oče!
joj odma mi ljubav naraste kad pricam o Gospodinu.
Ma sve sto zelim reci je da ako vi naucite dijete od malih nogu da zavoli Isusa-sve dalje ce Duh Sveti okretati na dobro.Bog vas sve blagoslovio!

descriptionOdgoj i samoodgoj EmptyRe: Odgoj i samoodgoj

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply