Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionReinkarnacija i kršćanstvo EmptyReinkarnacija i kršćanstvo

more_horiz
Opće je poznato da su reinkarnacija i krćanstvo nepovezani! No, isto tako je poznato da je Origen imao neke ideje o tome koje su odbačene kasnije.

Koji su vaši argumenti za i protiv reinkarnacije temeljeni na Bibliji? Bit će mnogo protiv vjerovatno, no čitajući na forumu rasprave o besmrtnosti duše, životu poslije smrti, itekako se da nazrijeti jedna dobra osnova da i u kršćanstvu postoji nešto što bi vuklo na ideju reinkarnacije. Gdje ima dima ima i vatre....

descriptionReinkarnacija i kršćanstvo EmptyRe: Reinkarnacija i kršćanstvo

more_horiz
Reinkarnacija nema nikakve veze sa kršćanstvom. Origen je crpio iz više izvora, ne samo iz Biblije. Pa je napravio jedan miks. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

descriptionReinkarnacija i kršćanstvo EmptyRe: Reinkarnacija i kršćanstvo

more_horiz
Čitao sam ovdje na forumu kako ima među nama onih koji ne vjeruju u život poslije smrti, odnosno ne vjeruju u postojanje onog tranzicijskog razdoblja između smrti i Poslijednjeg suda.

U prilog tome se navode i biblijski citati.

No, razmotrimo kakve to ima poslijedice u konačnom zaključku.

Prvo, Bog stvara čovjeka tako da mu udahne dah, dade mu život, a uzima mu život tako da taj dah povuče. I onda bude ono: prah jesi, i u prah ćeš se vratiti...
Na koncu vremena, Bog će ponovo oživjeti sve oni koji su živjeli-dakle, vratit će im dah, bit će Sud, i oni koji su zaslužili da budu uskršeni u Životu živjet će, a ostali će umrijeti, odnosno nestati-uzima li to Bog svoj dah po drugi put nazad?


Slikovito prikazano to bi bilo ovako:


Zamislimo jedan folder na računalu-Bog oživljava naše živote tako da gleda slike u tom folderu kao filmstrip, kada pređe na slijedeću završava život prethodne slike. Kada završi listanje cijelog foldera(postojanja) uključi opciju thumbnails i vidi sve slike kroz ikone odjednom-pri tom su sve slike oživljene. To je Dan suda, i onda one slike u kojima vidi sebe prebacuje na svoj DVD-trajnu pohranu, a one slike koje su mutne briše u Recycle bin, i ciao ragazzi, oslobađa prostor u memoriji za možda neke druge slike.


No, ima li to teološkog smisla?


Meni ta opcija o neživotu u tranzitnom razdoblju nije logična. Jer, Bog je stvorio Adama i samo je njemu udahnuo dah, i taj dah se širi dalje kako se ljudi množe. Poput odraza mjeseca u bačvi vode koji se množi onoliko puta koliko god posuda s vodom napunili vodom iz bačve. Mjesec je samo jedan a mnogo odraza-tako je i s Bogom-samo je jedan Život koji se grana kroz sve ljude, počev od Adama do dana današnjeg. I tada, tko sebe prepozna u Životu živjet će, a tko ne vraća se u pepeo.

I onda bi cijelo postojanja bilo život Boga, Jedinog.


No, znate li po čemu se razlikujemo od hinduizma? Po tome što oni vjeruju da neki dijelovi čovjeka nakon smrti mogu živjeti i ako nisu sebe našli u Jednome pa tako imaju kontinuitet osobnosti. A kršćani to negiraju i vele da ako se nismo probudili u Kristu propada cijeli čovjek, a Krist i dalje nastavlja kucati na duše koje se rađaju. Poput svijetla koje topi led da se probije kroz njega.

descriptionReinkarnacija i kršćanstvo EmptyRe: Reinkarnacija i kršćanstvo

more_horiz
Mali princ je napisao/la:
Čitao sam ovdje na forumu kako ima među nama onih koji ne vjeruju u život poslije smrti, odnosno ne vjeruju u postojanje onog tranzicijskog razdoblja između smrti i Poslijednjeg suda.


Hehehe, i ja sam se na nekim drugim foruma svađao sa nekim oko tog pitanja. Oni su došli sa svojim citatima iz Biblije, ja sa svojima (zagovarao sam klasično kalvinističko stanovište) ... study Na kraju nismo nigdje stigli. ya mudri zubeki Kao obično u sličnim primjerima.

descriptionReinkarnacija i kršćanstvo EmptyRe: Reinkarnacija i kršćanstvo

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply