Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionMuzika u crkvi EmptyMuzika u crkvi

more_horiz
Kako treba po vasem misljennju biti muzika u crkvi?
amen ya svirka

descriptionMuzika u crkvi EmptyRe: Muzika u crkvi

more_horiz
Vesela, živahna bounce
ya

descriptionMuzika u crkvi EmptyRe: Muzika u crkvi

more_horiz
Nikako ne sladunjava niti površna, mora imati poruku kao i riječi...Primjer jake pjesme mi je Krist jednom stade na žal, Glori aleluja, Idi kaži cijelom svijetu...

To su pjesme gdje se direktno govori i pjeva o Bogu, no ima mnogo "indirektnih" kao što su dijela Mikea Oldfielda, Vangelisa, Enigme...i klasika poput Bacha, Beethovena, Straussa...

descriptionMuzika u crkvi EmptyRe: Muzika u crkvi

more_horiz
Ja jako volim Gospel pesme.
One imaju super duhovnu poruku ali su i melodicne i stvarno lepe za slusati.

descriptionMuzika u crkvi EmptyRe: Muzika u crkvi

more_horiz
Crkvi ne treba glazba. Crkvi treba slavljenje i obozavanje. A to nikakve veze s zanrom, ritmom i tempom nema.

descriptionMuzika u crkvi EmptyRe: Muzika u crkvi

more_horiz
Ja mislim da se u crkvi terba pevati, jer kroz to mozemo isto tako slaviti Boga. Naravno se meni nesvidja kada pustimo bubnjeve da nase usi mucekao na rok koncertu, ali za davanje takta su bubnjevi super.

descriptionMuzika u crkvi EmptyRe: Muzika u crkvi

more_horiz
Ja volim u prvom redu "klasiku". Dobre stare himne kao što je npr. ova:

http://www.cyberhymnal.org/htm/r/o/rockages.htm

descriptionMuzika u crkvi EmptyRe: Muzika u crkvi

more_horiz
Također mislim da treba pjevati i tako proslavljati Gospoda.
Kako je samo David pjevao i svirao,a bio je po Božjem srcu.Pa ti divni psalmi kad se uglazbe zvuče krasno.Kad je srce u miru s Bogom vjerujte pjeva djeli dan,Haleluja.Naravno nisan za neki rok u crkvi nekako mi nije lagodno ali svako ima svoj stil.Volim i afro braću kad se onako ljepo rasplešu ma njima je to u krvi,i baš su slatki.Iz njihovih patnji i ropstva izašao je tako jedan osebujan stil koji jako volim.Kad brišem kuću pa s jednog kraja na drugi kližem a partviš posluži kao mikrofon evo ti veselja i slavljenja dok se kuća ne pobriše.
Božji blagoslov od vesele seke!cheers

descriptionMuzika u crkvi EmptyRe: Muzika u crkvi

more_horiz
Svaka kultura ima neki svoj stil slavljena Boga. Ali glazba u crkvi bi ipak trebala imati svoje granice, jer pred Boga trebamo izaći sa strahopoštovanjem. Glazba danas djeluje jako na osjećana, jer je tako napravljena i tako ljudi vole da je slušaju. Ali kada izlazimo pred Boga mi treba da mu se obratimo sa razumom, pa čak i u glazbi, da razmišljamo o tome šta pjevamo i kako.

descriptionMuzika u crkvi EmptyRe: Muzika u crkvi

more_horiz
Naravno,slaviti Boga svim svojim srcem,umom i tijelom cheers

descriptionMuzika u crkvi EmptyRe: Muzika u crkvi

more_horiz
Joshua je napisao/la:
Naravno,slaviti Boga svim svojim srcem,umom i tijelom cheers



Ja sam uvijek za! svirka

descriptionMuzika u crkvi EmptyRe: Muzika u crkvi

more_horiz
Kroz muziku (hriscanske pesme) su se vec mnogi ljudi odlucili za Boga i nasli pravi put. Hvala Bogu sto nam je dao muziku ona nam daje nadu.

descriptionMuzika u crkvi EmptyRe: Muzika u crkvi

more_horiz
vivi je napisao/la:
Ja mislim da se u crkvi terba pevati, jer kroz to mozemo isto tako slaviti Boga. Naravno se meni nesvidja kada pustimo bubnjeve da nase usi mucekao na rok koncertu, ali za davanje takta su bubnjevi super.

pogledajte što se događa :
Saint Swithin's Church in Lincoln has conducted a Eucharist service based on the music of Irish rock group U2. :

http://www.bbc.co.uk/mediaselector/check/player/nol/newsid_6690000/newsid_6695700?redirect=6695731.stm&news=1&nbram=1&bbwm=1&bbram=1&nbwm=1

descriptionMuzika u crkvi EmptyRe: Muzika u crkvi

more_horiz
vivi je napisao/la:
Kako treba po vasem misljennju biti muzika u crkvi?
amen ya svirka




nije vazno nase misljenje vec Bozje, ne pjevam, slavim sebi, drugima vec Bogu. procitaj pslama 150, eto ti odgovora

descriptionMuzika u crkvi EmptyRe: Muzika u crkvi

more_horiz
Ja sam se obratio, doživio nanovo rođenje, na riječi jedne pjesme.
Vjerujem da se, kako svime što činimo, tako i pjesmom prije svega treba imati na umu proslavljanje Boga. Zato volim pjesme koje govore o njegovoj veličini, milosti, snazi, ljubavi i td.
Glazba je u tome popratni element. A kakva će biti, ovisi o podneblju. Volim kada pjevamo neke prepjevane pjesme, ali isto tako volim u pjesme koje se pjevaju recimo uz tamburicu, nešto što je u hrvatskoj uobičajeno. Volio bih recimo čuti neku pjesmu koja se pjeva u ritmu trubača iz Guče u Srbiji (mislim da se tako kaže).
Uglavno, kako se nekima sviđaju ovi ili oni stilovi glazbe, tako je dobro da se svira.
Prije svega da se Bog proslavlja.

Možda netko zna pjesmu:
O Bože moj kad ovaj svijet promatram koji Ti divno stvori rječju svom....
Tad moja duša sretno slavi Te, silni Bože, silni Bože.

Volim tu pjesmu, a jednom sam bio prisutan na službi u Londonu u crkvi All Souls, propovjedao je Jonn Stott kada ju je pjevalo 3.000 ljudi.
Ježio sam se od ljepote.

descriptionMuzika u crkvi EmptyRe: Muzika u crkvi

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply