Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionKako postici mudrost i autoritet po Bogu EmptyKako postici mudrost i autoritet po Bogu

more_horiz
<blockquote>Price 2,1-6.9 Kada Gospodin silom Svetoga Duha zavlada nad ljudskim umom taj um postaje mudar i pravedan.Kako mogu postici mudru pravednost?</blockquote>

descriptionKako postici mudrost i autoritet po Bogu EmptyRe: Kako postici mudrost i autoritet po Bogu

more_horiz
Ako je covjek krsten Duhom Svetim, on se nanovo rada i postaje nov stvor. Bez Duha Svetoga covjek sam ne moze nista, ama bas nista i zauvijek je u ropstvu grijeha. Kada je covjek krsten Duhom Svetim onda slijedi proces obnove tj suobliciju se sve vise na Kristovu sliku, umiruci svakim danom sebi.
Pravedan je samo jedan a to je Krist. Nas duh postaje pravedan pred Ocem u trenutku kad se krstimo Duhom Svetim. Mudrost ucimo postepeno, to ne dolazi odjednom, jedna je Mudrost Krist.

descriptionKako postici mudrost i autoritet po Bogu EmptyRe: Kako postici mudrost i autoritet po Bogu

more_horiz
Ja msilim kroz bliski razgovor sa Bogom i citanjem Biblije.

descriptionKako postici mudrost i autoritet po Bogu EmptyRe: Kako postici mudrost i autoritet po Bogu

more_horiz
Evo divna tema! Ajmo potražiti u Bibliji o mudrosti.

Prvo, što je Mudrost?

descriptionKako postici mudrost i autoritet po Bogu EmptyRe: Kako postici mudrost i autoritet po Bogu

more_horiz
Ja bih ipak dao brzi odgovor.


Mudrost se postize ne kroz citanje Biblije. Isto tako ni autoritet po Bogu.

Ono se jedino, iako preko Svetoga Duha, dostize u stalnim naporima detaljnog, punog molitve i zavisnosti, istrazivanja Bozje Reci.

Kao prvo, napor se mora usmeriti u upoznavanju Boga.

Kada to ucinimo, mudrost postaje rod kojim se obogacujemo. Uz to ide svaki potebni autoritet po Bogu.

Istina Bozje reci, pravo Njeno ucenje, dobija se samo i jedino u zivoj zajednici koja ima cilj da upozna Boga. Da Ga upozna ko je, kakav je, i sta On uci.

Taj napor mora biti dobrovoljan, sa spremnoscu da poslusamo sve sto nam se kroz upoznavanje od Boga otkrije kao Njegova istina.

Mislim da je nekim hriscanima ovakav put do Boga nepoznat, prema tome, zato i ne znaju put kojim treba da se ide.

Samo Biblija, ili samo Duh Sveti, kao samo nasi napori da dostignemo mudrost, nikuda nas nece odvesti.

Upoznati Boga i koga je poslao Isusa Hrista zivot je vecni.

Prema tome, ako je to zivot vecni, onda se iz tog upoznavanja dobija i sve ostalo.

descriptionKako postici mudrost i autoritet po Bogu EmptyRe: Kako postici mudrost i autoritet po Bogu

more_horiz
Dina je napisao/la:
<blockquote>Price 2,1-6.9 Kada Gospodin silom Svetoga Duha zavlada nad ljudskim umom taj um postaje mudar i pravedan.Kako mogu postici mudru pravednost?</blockquote>


Jedan od savjeta koji mi je dat, i za kojega sam jako zahvalan je da svakodnevno citam jedno poglavlje iz knjige Izreka. Izreke imaju 31 poglavlje, tako da se mogu procitati za mjesec dana.
U prvom poglavlju, prvih sedam stihova je napisan razlog zbog cega je ta knjiga napisana.
Razlog je:
1. da se spozna mudrost i pouka
2. da se shvate razumne rijeci,
3. da se primi umna pouka,
4. da se dade pamet neiskusnima
5. da se mladicima (mladim ljudima) dade znanje i umijece,
6. kad mudar cuje da umnozi znanje,
7. da razuman stece mudrije misli,
8. da se razumiju izreke i prispodobe, rijeci mudraca i njihove zagonetke

I najvaznije od svega strah je Gospodnji pocetak spoznaje.


Mir Bozji

descriptionKako postici mudrost i autoritet po Bogu EmptyRe: Kako postici mudrost i autoritet po Bogu

more_horiz
molitvom i mjenjanjem sebe možemo primit više/nadnaravno.

descriptionKako postici mudrost i autoritet po Bogu EmptyRe: Kako postici mudrost i autoritet po Bogu

more_horiz
Evo da nadopunim odgovor;

- Da bi bili plodno tijelo za Gospodarevo sijeme moramo smekšat srce da ono može primiti to sjeme, zatim moramo čuvat to sijeme i njegovat ga (moramo vršiti Božju riječ) što će nas dodatno omekšat i utoplit te čemo se topit po snagom tog stabla koji če se razvit od nas, no ako ostanemo vjerni u toj početnoj fazi koja je teška i koja zahtjeva duboke emocije, duboku žal i duboku vjeru onda čemo se izgradit iz nova jer time se svi stari temelji ruše i grade se čvrsti temelji gdje mudrost nalazi svoj dom.

descriptionKako postici mudrost i autoritet po Bogu EmptyRe: Kako postici mudrost i autoritet po Bogu

more_horiz
Početak je mudrosti strah Gospodnji; tko po njemu djeluje, dobije razboritost spasonosnu, hvala njegova traje dovijeka. Psalam 111,10
Strah je Gospodnji najviša spoznaja; samo luđaci preziru mudrost i stegu. Mudre izreke 1,7
Strah je Gospodnji mržnja na zlo. Ja mrzim na uznositost i oholost, na zao put i govor lažan.Mudre izreke 8,13
Strah Gospodnji produljuje dane života, a bezbožnicima se godine prekraćuju. Mudre izreke 10,27

U strahu je Gospodnjem pouzdanje jakomu; i djeci njegovoj pruža zaštitu. Mudre izreke 14,26
Strah je Gospodnji izvor životu; on pomaže izbjeći zamkama smrti,Mudre izreke 14,27

descriptionKako postici mudrost i autoritet po Bogu EmptyRe: Kako postici mudrost i autoritet po Bogu

more_horiz
amen Ilija

descriptionKako postici mudrost i autoritet po Bogu EmptyRe: Kako postici mudrost i autoritet po Bogu

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply