Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionOtkrivenje 1,1  (1.dio) EmptyOtkrivenje 1,1 (1.dio)

more_horiz
Započeo bi sa jednim Biblijskim tekstom iz Izaije 55,10-11: : Kao što daždi i sniježi s neba bez prestanka dok se zemlja ne natopi, oplodi i ozeleni, da bi dala sjeme sijaču i kruha za jelo,11 tako će rijeć koja iz mojih usta izlazi ne vraća meni bez ploda, nego ćini ono što sam htio i obistinuje ono zbog ćega je poslah.
Inaće da vam kažem, da nebi imao hrabrost da vam pišem o Otkrivenju da me Sveti Duh ne podsjeća rijeći koje je Bog rekao u moje srce. Jer Rijeć Božja ima posebno djelovanje, djelovanje Božjeg Duha. Isus govori o tome u Ivanu 14,26: A Branitelj, Duh Sveti, kojega će Otac poslati zbog mene, naučit će vas sve i sjetiti vas svega što vam rekoh.
Još jedan put ću reći: Isus nam govori da Duh Sveti koji nas tješi, naučit će nas sve i sjetiti nas svega šta nam je on rekao. Svaki početak je težak, ali sa jednim ovakvim djelovanjem, imam hrabrost, sa Božjim Duhom pisati o Otkrivenju. To stoji u Psalmu 60,14.
Sada ću ćitati Otkrivenje 1,1. i tu stoji: Otkrivenje ISUSA KRISTA. Dali to čujete? OTKRIVENJE ISUSA KRISTA. Znaći, to nije povijesno proročanstvo, niti povijesno niti futuristično, niti o prošlosti niti o budučnosti. To je Otkrivenje ISUSA KRISTA i on je isti, i jučer i danas i u vječnost. To je Hebrejima 13,8: Isus Krist isti je jučer i danas i zauvijek će biti isti.
Otkrivenje nema neku kronološku izgradnju. Znaći, sada ovo pa ono i poslije 1000 g. kraljevstva ovo i ono pa konačno… Dragi ljudi često ćemo vidjeti, da je vrijeme Otkrivenja sada. Od Luke 10,18: Gledao sam sotonu gdje pade kao munja s neba! 19 Eto, dao sam vam vlast da bez pogibli gazite zmije i štipavce, i moć nad svakom neprijateljskom silom, te vam sigurno ništa neće moći nauditi. Od ovog vremena, znaći sad! Sada se događa!
Sljedeće bi rekao da Otkrivenje Isusa Krista nije pogled, nije mišljenje. A ima toliko pogleda, toliko stvorenih mišljenja, pronađenih, konstruiranih.
Dragi ljudi, to je Otkrivenje Isusa Krista, koji je rekao: Dajem ti život u izobilju!
I ako se to događa onda se Isus Krist otkriva u vama. I to je lijepo!
Vračam se na prvi stih. Otkrivenje ISUSA KRISTA. Želio bi za vašu pažnju. Da tu stoji Isusa Krista. To je znači jedno duplo Otkrivenje, Otkrivenje Isusa i Otkrivenje Krista.
Otkrivenje spasa ljudi preko Isusa. To je Otkrivenje Isusa kao spasitelja. I Otkrivenje njegovog pomazenja preko njegovog Duha kojeg nama daje koji vjerujemo i to je Otkrivenje Krista. Znaći Otkrivenje Isusa Krista, to je Otkrivenje da ste spašeni, da ste dijete Božje. Otkrivenje Krista kroz kojeg imate snagu Boga. Snagu Svetog Duha. Mir, bogatstvo i plod Duha Svetoga.
Knjiga Otkrivenje, ustvari je sažetak od svega što je napisano u Bibliji o planu Boga sa ljudima i sa svijetom na kojem žive. Želio bi još jedan put reći, Otkrivenje ISUSA KRISTA, zadnja Biblijska knjiga, i zbog toga i je zadnja Biblijska knjiga. To je jedan sažetak svega što je napisano o planu Boga sa ljudima i sa stvaranjem svijeta. Svijeta u kojoj oni žive.
U knjigi Postanka 1,26: I reče Bog: : Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična. Ovaj plan će se ispuniti! I to se događa kada vi doživite Otkrivenje Isusa Krista u vašem životu. I šta je to zapravo da nas Bog načini na svoju sliku i njemu slična? O tome ču više pisati. Prvo bi želio napisati da je plan Boga da načini čovjeka na svoju sliku sebi slična ali da sotona pokušava da se napravi protivno tome. Onaj koji je zaveo ljude u grijeh. Slika Boga je iskrivljena. Kasnije ću pisati kako i iz čega se to prikaziva tako da to možete doživjeti. Također i sličnost koju je Bog htjeo između njega i ljudi. Obadvoje je iskrivljeno. I to ćete uskoro primjetiti u vašem životu. I ako još nikada o tome niste razmislili sada ćete to primjetiti i doživjeti. U ovoj zadnjoj Biblijskoj knjizi je sažetak cijelog plana obnove kroz Otkrivenje ISUSA KRISTA.
Znate što je slika Boga bila. Ne da imate iste oči kao Bog ili isti nos ili uši tako da jedna slika drugoj sliči. Slika Boga je: zamislite jedan krug podijeljen na tri dijela sa jednim T, D, D što znaći da se jedan čovjek sastoji od tri dijela. Tijelo Duša i Duh koji su spojeni zajedno u jedno. Jedan arhitekt koji gradi jednu kuću ima točnu sliku toga, ovako mora biti krov, ovako dnevna i ovako spavača i ako gradi kuću za svoju ženu da bi živio sa svojom obitelji onda on ima jednu točnu sliku kako da je izgradi. Točno onako da on u njoj može živjeti. Tako je Bog mislio. Želim napraviti čovjeka sa tijelom, dušom i duhom u kojem ja mogu da živim. Jer Božiji Duh je lebdio iznad voda i nije bilo mjesta za ovog Duha. Tako da je Bog prvo uradio cijelo stvaranje zemlje i na kraju čovjeka sa tijelom, dušom i duhom. Tako je si on zamislio. I sličnost je da Bog sa svojim Duhom može duboko sa čovjekom upravljati. I kratko bi još nešto rekao.
Dvije ptice imaju sličnost jer mogu skupa letjeti. Dva zeca možete vidjeti skupa i oni imaju sličnost. Mogu se zajedno igrati i skakati. I dvije ribe imaju sličnost jer zajedno mogu biti u vodi. I tako je nas Bog napravio sebi slična tako da se možemo sa njim sporazumiti. Ako si kažemo, Bože ti si sa mnom, kao moje dvije ruke koje pripadaju jeda drugoj onda je on sa tobom .
Sliku Boga o Tijelu, Duši i Duhu možete naći u 1. Solunjanima 5,23: A sam Bog, izvor mira, neka vas potpuno posveti! I neka se cijelo vaše biće – duh, duša i tijelo- sačuva za dolazak Gospodina našega Isusa Krista. Dali ste čuli. Cijelo vaše biće, da se sačuva.

Želio bi pročitati jedan lijep tekst. To je Kološanima 3,16: Neka rijeć Kristova obilno stanuje u vama!
Znate, ukratko rečeno: Otkrivenje Isusa Krista se događa u nama! Kroz njegovu rijeć i njegov Duh. To je jedan doživljaj, to je stvarnost i to možete tako bistro vidjeti sa ovim tekstom: Rijeć Boga obilno stanuje u vama! Ako neko sa mnom u mojoj kući živi onda ja to doživljavam svaki dan. Ako ja rijeć samo znam ili poznam, onda nemoram ja to i doživljavati. Ali Biblija kaže u Kološanima 3,16: Neka rijeć stanuje u vama! Onda je tek osječaš dan i noć. Onda je doživljavaš. I znate li šta ćete još doživjeti: Ivan 10,10 Isus kaže: ja sam došao da imate život da ti imaš život i da ga imate izobilju.I to se osjeti. I to ne osjetiš sam ti već to osjete i drugi. I to je Otkrivenje.
Ako rijeć samo napamet naučiš, onda je to samo u tvojoj glavi, ali onda je ne doživljavaš.
Ja se sječam da sam jednom napamet morao naučiti pitanje: Što je tvoja jedina utjeha u životu i smrti? A odgovor je bio da sam vlasništvo Isusa Krista. I to sam točno znao! Ali nisam to doživljavao jer u to vrijeme sam imao nevjerovatno puno trauma i bio sam jako depresivan kada sam ovo morao naućiti napamet. Ali puno kasnije sam saznao da rijeć Boga može doći u moje srce.
U Bibliji piše: nemoj se bojati, jer ja sam sa tobom, nemoj imati strah jer ja sam tvoj Bog, ja te jačam, ja ti pomažem, ja te držim svojom desnicom. I to je jedan od tekstova kojem sam obilno dozvolio da u meni stanuje i to je postala realnost. Ova rijeć je ćinila što je on htio i ćinila je ono zbog ćega je je on poslao.Donjela mi je mir, hrabrost, dala mi je povjerenje i to je u mom životu donjelo jedan početak Otkrivenja Isusa Krista u meni.
Nastavak slijedi….

descriptionOtkrivenje 1,1  (1.dio) EmptyRe: Otkrivenje 1,1 (1.dio)

more_horiz
OTKRIVENJE 1,1

Otkrivenje Isusa Krista:
njemu ga dade Bog

-----------------------------------------

Tko je dao Isusu Otkrivenje?
Bog Otac Jahve Jedini
dao je Otkrivenje Isusu.
Čije je onda Otkrivenje od početka?
Pa od Sina sigurno nije,
kad ga je dobio od Oca Boga svoga.

Ali mnogi to izbacuju,
jer im se ne sviđa da netko dira u
TeTe teoriju (ne praksu)

Zašto je Bog Isosov dao Isusu
Otkrivenje?

Pa zato jer Sin sam za sebe kaže da nije
sveznajući jer samo je Jedan Sveznajući
a to je Isusov Bog Jedini Otac Jahve.

Sin ne zna budućnost.
Otac Bog Jedini zna budućnost,
te je zato dao uputstva svome Sinu
koji ne zna budućnost.

Zašto Sin ne zna budućnost?
Pa zato jer nije Bog.
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply