Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Judina 25 – vjecnost Isusa

power_settings_newLogin to reply
4 posters

descriptionJudina 25 – vjecnost Isusa - Page 2 EmptyRe: Judina 25 – vjecnost Isusa

more_horiz
brat

Nije moje da sudim.
Reko si da se držimo teme,
ili brišeš.

Poslušaj me sad.
Izbriši ove zadnje svoje i moje postove,
ja ti dajem dozvolu.

I zamisli se malo.
Želim ti BB

descriptionJudina 25 – vjecnost Isusa - Page 2 EmptyRe: Judina 25 – vjecnost Isusa

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
Možeš pisati što hoćeš,
ali i dalje stoji da si izmijenio Božju riječ.

Napisao si namjerno da zavaraš ljude koji
ne čitaju Bibliju
citiram:

po njemu i bez njega

a
piše u Bibliji

po njoj i bez nje
---------------------------------

Svak čitaoc može vidjeti da si mijenjao!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
------------------------------------------------------------

I dalje ti po svome.
Ne želiš se niti ispraviti.

------------------------------

To što kažeš da se to odnosi na Sina - pusti na stranu.
Ti si po svome mijenjao Božju riječ zbog svoje dogme.

Dragi čovječe, što to ne želim ispraviti? Što ti pričaš?? Ti imaš rimokatolički prijevod koji krivo prevodi pa piše u ženskom rodu. Daj se malo informiraj prije nego što nekog počneš optuživati da krivotvori biblijske stihove. Čak i prijevod Novi svijet, koju su izdali Jehovini svjedoci, piše u muškom rodu "On je u početku bio kod Boga. Sve je postalo preko njega i bez njega nije postalo ništa." (Iv.1:2-3) Nemoj samo reći da i JS-i promiču dogmu o Isusovom Božanstvu Shocked

Nadalje, "Riječ" se i te kako odnosi na Sina. Ako pročitaš dalje, barem do 18. redka, to je kristalno jasno. Kao i to da svi ovi stihovi dokazuju Isusovu preegzistenciju.

descriptionJudina 25 – vjecnost Isusa - Page 2 EmptyRe: Judina 25 – vjecnost Isusa

more_horiz
Samo za Studija Ako je Hristos "rođen prije svake tvari" (Kol. 1.15-17), čim je postojao pre svake materije, znači da on nije stvorenje, jer nije tvar od koje su sva stvorenja stvorena.

To znači da je Bog napravio plan da se Isus rodi u tijelu čovjeka prije nego što je stvorio svijet, u slučaju da se stvorenja pobune.

Zato je Isus "prije svega i sve je u njemu" (Kol. 1.17).

U tom smislu je Isus "početak stvaranja Božjeg”(Otk. 3.14), to jest kroz Njega je sve počelo.

Za Isusa je Solomun napisao (mudrost je personifikacija Hrista u ovom tekstu), da je Gospod imao prije svakog vremena (Priče 8.22), i da je postavljena pre početka (23. stih). Ako je neko stvoren, on ima svoj početak i za njega vrijeme teče.

Samo za vječno biće vrijeme nema značaj, jer on nema ni početak ni kraj. Drugačije rečeno, Otac i Sin su od vječnosti zajedno, prije stvaranja svijeta.

Pošto je postojao prije stvaranja, Isus je vječan, to jest Jahve - Vječni. Vidiš da je Isus vječan.

descriptionJudina 25 – vjecnost Isusa - Page 2 EmptyRe: Judina 25 – vjecnost Isusa

more_horiz
brat je napisao/la:

Dragi čovječe, što to ne želim ispraviti? Što ti pričaš?? Ti imaš rimokatolički prijevod koji krivo prevodi pa piše u ženskom rodu. Daj se malo informiraj prije nego što nekog počneš optuživati da krivotvori biblijske stihove. Čak i prijevod Novi svijet, koju su izdali Jehovini svjedoci, piše u muškom rodu "On je u početku bio kod Boga. Sve je postalo preko njega i bez njega nije postalo ništa." (Iv.1:2-3) Nemoj samo reći da i JS-i promiču dogmu o Isusovom Božanstvu Shocked

Nadalje, "Riječ" se i te kako odnosi na Sina. Ako pročitaš dalje, barem do 18. redka, to je kristalno jasno. Kao i to da svi ovi stihovi dokazuju Isusovu preegzistenciju.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Kako si znao da imam Katoličku Bibliju?
Da mi ne ćiriš možda na moju kamericu?

Znaš tko mi je dao Katoličku Bibliju?
Jedna žena, rastavljena, samohrana majka, Adventistica,
koju su izbacili, jer se htjela opet udati da može brinuti o djetetu.
Nije u redu što se htjela ponovno udati, jer to je kontra Zakona.

Inače – prva bi Katolička trebala imati sve namješteno za Trojstvo,
jer su Trojstvo i Katolici izmislili,
a ti preuzeo lažni nauk.
A vidi čuda – Katolička –nema ništa o tome!

Bog brine da se ne falsificira Biblija.
………………………………
Koristim Jeruzalemsku Bibliju.
A preko Adventističke tražilice,
pratim i ostale ovoregijske prijevode.
…………………………………..
Pogledajmo usporedno prijevode:

Šarić
Ivan 1,3 Sve je po njoj postalo, i bez nje ništa nije postalo, što je postalo.

Jeruzalemska
Ivan 1,3 Sve postade po njoj i bez nje ne postade ništa. Svemu što postade

Dretar
Ivan 1,3 Sve bi putem nje, i ništa od onog što bi, ne bi bez nje.

Daničić-Karadžić
Jovan 1,3 Sve je kroz nju postalo, i bez nje ništa nije postalo što je postalo.

……………………………………………………………………………………..

Koliko vidim iz gornjega,
svi ovi likovi – prevoditelji,
su obični kmetovi neobrazovani.

Ti biš ih trebao kontaktirati
da im otvoriš oči,
jer očito da pojima nemaju o pravom prijevodu.

Poduči ih!

descriptionJudina 25 – vjecnost Isusa - Page 2 EmptyRe: Judina 25 – vjecnost Isusa

more_horiz
Što kaže amaterski – početnički e-Sword:

KJV

Joh 1:3 All thingsG3956 were madeG1096 byG1223
him;G846
andG2532 withoutG5565
himG846
was notG3761 any thingG1520 madeG1096 thatG3739 was made.G1096

G846
αὐτός
autos
ow-tos'

Od čestica αὐ au (možda nalik na bazu G109 kroz ideju zbunjujuće vjetar; unatrag), a povratna zamjenica sebe, koristi (samostalno ili u spoju od G1438) od treće osobe, i (s pravom osobne zamjenica) od drugih osoba: - nju, (-samo), jedna, druga, (moj) vlastiti, rekao je, ([self-]) isti, ([-mu, moja-, tvoj-]) ja, [Your-] sebe, ona je, da, njihov (-a), njih ([-sebe]), postoji [-u, po,-in,-u,-o,-o,-s], oni (ovi) stvari, to (muškarac), koji, zajedno, vrlo, koji. Usporedi G848.

(GNT-TR+) πανταG3956 A-NPN διG1223 PREP
αυτουG846 P-GSM
εγενετοG1096 V-2ADI-3S καιG2532 CONJ χωριςG5565 ADV
αυτουG846 P-GSM
εγενετοG1096 V-2ADI-3S ουδεG3761 CONJ-N ενG1520 A-NSN οG3739 R-NSN γεγονενG1096 V-2RAI-3S

Ista riječ.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
(LXX+WH+) πανταG3956 A-NPN διG1223 PREP
αυτουG846 P-GSM
εγενετοG1096[G5633] V-2ADI-3S καιG2532 CONJ χωριςG5565 ADV
αυτουG846 P-GSM
εγενετοG1096[G5633] V-2ADI-3S ουδεG3761 ADV ενG1520 A-NSN οG3739 R-NSN γεγονενG1096[G5754] V-2RAI-3S

Ista riječ.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ma vidi – i ovi su svi kmetovi neobrazovani.
Sva sreća da imamo tebe koji nam jedini daješ istinu.




descriptionJudina 25 – vjecnost Isusa - Page 2 EmptyRe: Judina 25 – vjecnost Isusa

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Samo za Studija Ako je Hristos "rođen prije svake tvari" (Kol. 1.15-17), čim je postojao pre svake materije, znači da on nije stvorenje, jer nije tvar od koje su sva stvorenja stvorena.
To znači da je Bog napravio plan da se Isus rodi u tijelu čovjeka prije nego što je stvorio svijet, u slučaju da se stvorenja pobune.
Zato je Isus "prije svega i sve je u njemu" (Kol. 1.17).
U tom smislu je Isus "početak stvaranja Božjeg”(Otk. 3.14), to jest kroz Njega je sve počelo.
Za Isusa je Solomun napisao (mudrost je personifikacija Hrista u ovom tekstu), da je Gospod imao prije svakog vremena (Priče 8.22), i da je postavljena pre početka (23. stih). Ako je neko stvoren, on ima svoj početak i za njega vrijeme teče.
Samo za vječno biće vrijeme nema značaj, jer on nema ni početak ni kraj. Drugačije rečeno, Otac i Sin su od vječnosti zajedno, prije stvaranja svijeta.
Pošto je postojao prije stvaranja, Isus je vječan, to jest Jahve - Vječni. Vidiš da je Isus vječan.


---------------------------------------------------

Samo za Studija Ako je Hristos "rođen prije svake tvari" (Kol. 1.15-17), čim je postojao pre svake materije, znači da on nije stvorenje, jer nije tvar od koje su sva stvorenja stvorena.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Samo da te poučim.
Prvo je stvoreno Nebo i Nebeska vojska.
Nebeska vojska su duhovna bića,
nisu materijalna.
Po tebi anđeli nisu stvorenja?
Zato jer su duhovan bića?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

To znači da je Bog napravio plan da se Isus rodi u tijelu čovjeka prije nego što je stvorio svijet, u slučaju da se stvorenja pobune.
-------------------------

Objasni mi
što je Isus bio na Nebu prije dolaska na Zemlju?
Duhovan ili materijalan?

Objasni mi
kako se je Isus – takav – duh ili mat
uspio začeti u Mariji?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Zato je Isus "prije svega i sve je u njemu" (Kol. 1.17).
---------------
Prije svega je prije materije,
a to je kada je bio stvoren na Nebu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

U tom smislu je Isus "početak stvaranja Božjeg”(Otk. 3.14), to jest kroz Njega je sve počelo.
----------------------
Lijepo piše
početak stvaranja je prvo stvorenje – Isus Krist.
Samo trebaš čitati
te prihvatiti istinu.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Za Isusa je Solomun napisao (mudrost je personifikacija Hrista u ovom tekstu), da je Gospod imao prije svakog vremena (Priče 8.22), i da je postavljena pre početka (23. stih). Ako je neko stvoren, on ima svoj početak i za njega vrijeme teče.
………………..
Prvo je Bog stvorio Nebo i duhovna bića – Isusa,
a onda je stvorio Zemlju – materiju.
Početkom materije – počelo je i vrijeme.

Znači Isus je stvoren kao duhovno biće,
tada na početku
još bez materije
i bez vremena.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samo za vječno biće vrijeme nema značaj, jer on nema ni početak ni kraj. Drugačije rečeno, Otac i Sin su od vječnosti zajedno, prije stvaranja svijeta.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da, ali samo od dana kada je stvoreno Nebo.
Tada još nije bili materije, samo duhovi,
nije bilo vremena.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Da li ćeš po uskrsnuću – kao čovjek postati vječan?
Da!
Znači i mi ljudi ćemo biti sa Ocem i Sinom od vječnosti!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
……………………………………………………………………………………………..

Pošto je postojao prije stvaranja, Isus je vječan, to jest Jahve - Vječni. Vidiš da je Isus vječan.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nije postojao prije stvaranja,
jer je stvoren kao prvi – što lijepo piše u Bibliji.
I ljudi će biti vječni.
Šta je vječnost?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
…………………………………………………………………………….
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

A sada opet na stih koji ruši svu tvoju ideologiju:

JUDINA 25

jedinomu Bogu, Spasitelju našemu,
po Isusu Kristu, Gospodinu našemu:
slava, veličanstvo, vlast i moć

i prije svakoga vijeka, - prije svakog vijeka – prije svakog vremena

i sada,
i u sve vijeke.
Amen.

…………….

prije svakoga vijeka – prije stvaranja – prije materije – prije Isusa.

descriptionJudina 25 – vjecnost Isusa - Page 2 EmptyRe: Judina 25 – vjecnost Isusa

more_horiz
Ne budi bezobrazan. Lijepe plodove svoje vjere pokazuješ...
Mogu i ja izvući masu prijevoda gdje je drugačije prevedeno.
Jesi ti kad čuo za prihvaćeni i za kritički prijevod?

descriptionJudina 25 – vjecnost Isusa - Page 2 EmptyRe: Judina 25 – vjecnost Isusa

more_horiz
brat je napisao/la:
Ne budi bezobrazan. Lijepe plodove svoje vjere pokazuješ...


--------------------------------------

Ovo dolje si ti meni rekao,
pa sam mislio da tako voliš da i ja tebi tako.

-------------------------------------------------
Re: Judina 25 – vjecnost Isusa
by brat Today at 12:34

Nemaš pojma.
--------------------------------------
Re: Judina 25 – vjecnost Isusa
by brat Yesterday at 21:00

malo se prepotentno postavljaš, a koliko sam upućen, relativno si friški obraćenik.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Re: Judina 25 – vjecnost Isusa
by brat Today at 07:54

Ti si težak amater i biblijski početnik. Malo se educiraj pa se onda bahati i optužuj druge da lažu. Ti bi ovdje naučavao, a nisi imao pojma da Judina poslanica ima samo jedno poglavlje.
Ili si možda neki veliki ekspert
-------------------------------------

Oprosti ako sam te povrijedio.
Samo mi je do istine.
Samo mi je do toga da se spasiš.

descriptionJudina 25 – vjecnost Isusa - Page 2 EmptyRe: Judina 25 – vjecnost Isusa

more_horiz
Ali sve što je stvoreno ima neku materiju. Anđeli nisu tijelesna bića, ali opet Lot ih je vidio kao obične ljude. Tako da i oni imaju neku materiju.

Prije svega znači i prije anđela. Tako da anđeli jesu od materije, ali ne od tijela.

Tako da ne miješaj tijelesno samo sa materijalnim. Svako stvorenje ima tvar.

Nemaš ti šta mene da podučavaš, možeš samo sebe. Isus nije stvoren, niti igdje piše da je stvoren.

Prvo živo biće za koje piše u Bibliji da je stvoreno jeste Lucifer bivši anđeo.

I naravno Otkrivenje 5,13 koje te sablažnjava.

13 I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka.

Očigledno ne znaš da je Isus prvi i posljednji. Da je stvoren bio bi najmanje drugi, treći itd.

Samo Bog je prvi i posljednji.

Takođe se za u Otk. 1.8,10; 21.6; 22.13 kaže da je Hristos alfa i omega.

Da li to neko može da kaže za sebe osim Boga?

Ako je Hristos stvorenje, on za sebe ne bi mogao da kaže da je početak (Otk. 21.6; 22.13) jer bi Bog bio početak. Isto tako Isus je prvi i poslednji (Otk. 1.10,17; 2.8; 22.13).
Naravno, Bog je prvi, a da je Isus stvorenje bio bi najviše drugi a ne prvi.
Ako je Hristos poslednji, koji je Bog? U Isaija 48.12; 41.4 Jahve za sebe kaže da je prvi i poslednji, pa pošto je Hristos prvi i poslednji, to znači da je Hristos Jahve.
"Ovako govori Gospod (Jahve), car Izrailjev i izbavitelj njegov, Gospod (Jahve) nad vojskama: ja sam prvi i poslednji, i osim mene nema Boga (Elohima)." Is. 44.6; 45.5 Pošto Jahve kaže da osim Njega nema Elohima, a nije teško pokazati da je Hristos Elohim, onda to znači: Jahve = Elohim = Hristos = prvi i poslednji. Svi drugi se samo predstavljaju da su moćni, što riječ Elohim znači, a nisu, nego postoji samo jedan Elohim.

Tako u Isaija 9.6 kaže nedvosmisleno, bez ikakve dileme, da je Isus Bog (El - skraćeni oblik reči Elohim) silni, a ne da se on sam tako predstavlja.

U Zaharija 12.10 Jahve kaže (Jahve počinje da govori od 4. stiha): "i pogledaće na mene kojega probodoše". Pošto je Sin proboden (Jn. 19.34-37), sledi da je Sin Jahve.

Ajd malo prostudiraj studente Very Happy

descriptionJudina 25 – vjecnost Isusa - Page 2 EmptyRe: Judina 25 – vjecnost Isusa

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
brat je napisao/la:
Ne budi bezobrazan. Lijepe plodove svoje vjere pokazuješ...


--------------------------------------

Ovo dolje si ti meni rekao,
pa sam mislio da tako voliš da i ja tebi tako.

-------------------------------------------------
Re: Judina 25 – vjecnost Isusa
by brat Today at 12:34

Nemaš pojma.
--------------------------------------
Re: Judina 25 – vjecnost Isusa
by brat Yesterday at 21:00

malo se prepotentno postavljaš, a koliko sam upućen, relativno si friški obraćenik.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Re: Judina 25 – vjecnost Isusa
by brat Today at 07:54

Ti si težak amater i biblijski početnik. Malo se educiraj pa se onda bahati i optužuj druge da lažu. Ti bi ovdje naučavao, a nisi imao pojma da Judina poslanica ima samo jedno poglavlje.
Ili si možda neki veliki ekspert
-------------------------------------

Oprosti ako sam te povrijedio.
Samo mi je do istine.
Samo mi je do toga da se spasiš.
Oprosti i ti meni. Nekad jezik (prsti) lete brže nego pamet. Ne moramo se slagati, ali ne moramo se ni vrijeđati.Nisam ti neprijatelj.

descriptionJudina 25 – vjecnost Isusa - Page 2 EmptyRe: Judina 25 – vjecnost Isusa

more_horiz
[quote="tripo 41"]

Osvrni se na donje podebljano
---------------------------------

JUDINA 25

jedinomu Bogu, Spasitelju našemu,
po Isusu Kristu, Gospodinu našemu:
slava, veličanstvo, vlast i moć

i prije svakoga vijeka, - prije svakog vijeka – prije svakog vremena

i sada,
i u sve vijeke.
Amen.

…………….

prije svakoga vijeka – prije stvaranja – prije materije – prije Isusa.

descriptionJudina 25 – vjecnost Isusa - Page 2 EmptyRe: Judina 25 – vjecnost Isusa

more_horiz
1.jovanova 5.gl.20. a znamo da je sin Božji došao i dao nam RAZUM da POZNAJEMO Istinitoga:mi i jesmo u Istinitom.u Sinu njegovom(istiniti je dakle Bog,te da poznamo Istinitog!) ,u Sinu njegovom Isusu Hristu. on je istiniti Bog i život večni. 21. dečice čuvajte se od idola.
dakle sve osim istine je idol ili satan. čuvajmo se toga. Istiniti Bog je jasno očitovan.samo ga treba poznati. i ne filozofirati.

descriptionJudina 25 – vjecnost Isusa - Page 2 EmptyRe: Judina 25 – vjecnost Isusa

more_horiz
1. IVANOVA 5,20
Znamo: Sin je Božji došao i dao nam razum
da poznamo ISTINITOGA. = BOGA OCA JHVH -
I mi smo u ISTINITOM, u Sinu njegovu, Isusu Kristu.
On je Bog istiniti i Život vječni. = BOG OTAC JHVH
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Sin Božji – ne-bog je došao – Taj je Gospodin Yehoshua pomazanik.
Sin Božji - Gospodin Yehoshua
dao nam da poznamo ISTINITOGA Boga Oca JHVH.
Gospodin Yehoshua ne govori svoje riječi nego riječi Boga svoga Oca JHVH.
ZATO je Gospodin Yehoshua isto ISTINITI Sin
svoga Boga i Oca JHVH ISTINITOGA.

Mi smo u Istinitom Sinu od Boga Oca JHVH - u - G Yehošui pomazaniku.
Mi smo jedno tijelo sa Gospodin Yehoshuom
i tako smo povezani sa našim Bogom Ocem JHVH.
Bog Otac JHVH je Jedini Bog ISTINIT.
Jedini Bog Otac JHVH daje život vječni.

Bog Otac JHVH je USKRSNUO Mrtvoga G Yehošuu!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ON je Bog – se odnosi na Boga ISTINITOGA Oca JHVH
kojega je Gospodin Yehoshua objavio ljudima.

---------------------------------------------------------------
ON je Bog koji je Biblijski Bog, Koji je Bog iz 1.BZ

Izlazak 20,2
"Ja sam JHVH, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
Izlazak 20,3
Nemoj imati drugih bogova uz mene.

descriptionJudina 25 – vjecnost Isusa - Page 2 EmptyRe: Judina 25 – vjecnost Isusa

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply