Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Največi čovjek koji je ikada Živjeo

power_settings_newLogin to reply
5 posters

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo - Page 2 EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
brat je napisao/la:
Ne želeći opet ulaziti u ovu raspravu, samo da primjetim: to što Isus ne kaže u obliku kako ti očekuješ i koji bi tebe zadovoljio - ništa ne znači.
Analogno tvom pitanju za Tripa, da pitam i ja tebe (a i sve one koji niječu da je Isus Bog):
Da li je Bog (JHWH) dobar???
Ako ćete reći da jeste, ja vas sve molim da nađete jedan-jedini stih gdje to On kaže za sebe (može čak i sa zarezom). Very Happy


Biblija je čija knjiga?
Od Boga Oca Jahve ili od Petra, ili od Solomona?

Biblija je Od Boga Oca Jahve.

Da je Bog dobar - ne nalazimo direktno da je Bog rekao, pod navodnicima,
ali svi govore da je dobar.
A pošto je Biblija Božja knjiga - to je kao da je Bog Otac rekao sam za sebe.

Po analogiji količine stihova - daj mi ih toliko u kojima se kaže da je Isus Bog
od drugih - direktno - Isus, Sin, Krist, je Bog.


Po analogiji - ako za Boga Oca Jahvu imamo 100tine i 100tine stihova
u kojima Bog Otac Jahve sam za sebe kaže da je Bog, Jedini, drugoga nema,
gdje su nestali isti stihovi o Sinu?
Gdje?

Za "dobar" - sam Sin kaže da On nije veći od svoga Oca.
Jer samo je 1 Dobar - Bog Otac Jahve,
ne Sin.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo - Page 2 EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
BOG – DOBAR


2. LJETOPISA 5,13
I dok su trubili i pjevali složno kao jedan i jednoglasno hvalili i slavili Jahvu, podižući glas uz trube, cimbale i druga glazbala, hvaleći Jahvu "jer je dobar i jer je vječna njegova ljubav", oblak ispuni Dom Jahvin.
2. LJETOPISA 7,3
Svi sinovi Izraelovi, videći gdje se oganj sa slavom Jahvinom spustio na Dom, padoše ničice k zemlji do kamenog poda; pokloniv se, počeše slaviti Jahvu "jer je dobar i jer je vječna njegova ljubav".
PSALAM 34,9
Kušajte i vidite kako dobar je Jahve: blago čovjeku koji se njemu utječe! $JOD
PSALAM 73,1
Psalam. Asafov Kako je dobar Bog čestitima, Bog onima koji su čista srca!
PSALAM 86,5
Jer ti si, Gospode, dobar i rado praštaš, pun si ljubavi prema svima koji te zazivaju.
PSALAM 100,5
Jer dobar je Jahve, dovijeka je ljubav njegova, od koljena do koljena vjernost njegova.
PSALAM 119,68
Ti si tako dobar i dobrostiv: nauči me pravilima svojim.
PSALAM 135,3
Hvalite Jahvu jer dobar je Jahve, pjevajte imenu njegovu jer je ljupko!
PSALAM 145,9
Gospodin je dobar svima, milosrdan svim djelima svojim. $JOD
MUDRE IZREKE 4,2
jer dobar vam nauk dajem: ne prezrite moga naputka.
JEREMIJA 13,11
Jer kao što pojas prianja uz bedra čovjekova, tako sam htio da sav dom Izraelov i sav dom Judin prianja uza me - riječ je Jahvina - da budu moj narod, moj dobar glas, moj ponos, moja slava i čast. Ali nisu poslušali!
JEREMIJA 33,11
poklici radosti, poklici zaručnika i zaručnice, poklici onih koji će u Domu Jahvinu prinositi žrtve zahvalnice pjevajući: `Hvalite Jahvu nad Vojskama, jer je dobar Jahve - vječna je ljubav njegova!` Jer ja ću obnoviti zemlju da bude kao nekoć" - riječ je Jahvina.
TUŽALJKE 3,25
Dobar je Jahve onom koji se u nj pouzdaje, duši koja ga traži.
NAHUM 1,7
Jahve je dobar onima koji se u njeg` uzdaju, on je okrilje u dan nevolje, poznaje one koji se njemu utječu
MARKO 10,18
Isus mu reče: "Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar doli Bog jedini!
1. TIMOTEJU 1,8
A mi znamo da je Zakon dobar ako se tko njime služi zakonito,
JAKOVLJEVA 1,17
Svaki dobar dar, svaki savršen poklon odozgor je, silazi od Oca svjetlila u kome nema promjene ni sjene od mijene.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo - Page 2 EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Gdje Bog Otac za sebe kaže da je dobar???
Ti to isto pitaš "gdje Isus kaže za sebe da je Bog?"

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo - Page 2 EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Biti dobar - ne znači direktno da si Bog.
A - Ja sam Bog - kaže Bog Jahve za sebe 1000 puta u Bibliji.

A ako baš hoćeš,
onda je Isus rekao za svoga Oca Jedinoga Boga da je
- Dobar - i to Jedini Dobar,
što znači da nema drugoga,
što znači da je Otac Jahve Jedini Dobri Bog.

A ako baš hoćeš,
tom svojom tvrdnjom,
Sin je sam priznao da On nije Dobar
kao Otac,
Sina kaže da je samo Jedan Otac Bog Dobar.
A Sin sam sebe spušta na nivo niži od Oca,
jer to je istina.

Dobar - ne poništava ili dodaje da si Bog.

1.000 stihova - ja sam Bog Od Oca Jahve,
naprema
0,0000000000000000000
stihova od Sina za sebe.

Razmisli malo čovječe Božji.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo - Page 2 EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Ti stvarno neke stvari ne razumiješ...ili nećeš da razumiješ. drunken

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo - Page 2 EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
brat je napisao/la:
Ti stvarno neke stvari ne razumiješ...ili nećeš da razumiješ. drunken


Oteo mi riječi iz usta!

Znači - imamo samo jednu zajedničku stvar:

Svak misli za onoga drugoga - pa kako ne vidiš kraj zdravih očiju?

Vrijeme će pokazati tko je bio u pravu,
ali nažalost, mislim,
da nećemo biti na istom mjestu.

Dao Bog pravedni Sud pa da zajedno budemo tamo gdje težimo,
u Kraljevstvu Nebeskom,
makar jedan među prvima,
a ja bi se zadovoljio i sa zadnjim mjestom.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo - Page 2 EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
A čuj..ako me Isus baci u pakao zato što sam vjerovao da je On Bog...Ako ću biti kažnjen što sam previše vjerovao u Krista...ne bih rekao.
S druge strane, ti ne vjeruješ da je Krist Bog...(moći ćeš reći da je premalo bilo stihova u tom pogledu...možda ti se i uvaži prigovor Smile

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo - Page 2 EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Čekaj malo Sin, Sin Božiji su antropomorfizmi a ne kategorije pripadnosti.

Svako stvorenje pripada anđelima, ljudima, biljaka i životinjama. I naravno postoji stvoritelj Bog.

Ti Student moraš da odlučiš da li je Isus anđeo ili čovjek. Ili i jedno i drugo.

Za mene je Isus i Bog i čovjek.

A ne da kažeš Isus je Mesija. Naravno da je Isus Sin Božiji.

Ali se ne može reći da je Isus samo Sin Božiji. Kao 1. Isus ne može biti samo čovjek, jer nema biološkog oca. I upravo je to potvrda da je On i Bog, a ne samo čovjek. Jer je začet od Duha Svetog. A Duh Sveti je Bog. Ono što je od Boga je Bog. A pošto Ga je rodila žena On je postao i čovjek.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo - Page 2 EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Čekaj malo Sin, Sin Božiji su antropomorfizmi a ne kategorije pripadnosti.
Svako stvorenje pripada anđelima, ljudima, biljaka i životinjama. I naravno postoji stvoritelj Bog.
Ti Student moraš da odlučiš da li je Isus anđeo ili čovjek. Ili i jedno i drugo.
Za mene je Isus i Bog i čovjek.
A ne da kažeš Isus je Mesija. Naravno da je Isus Sin Božiji.
Ali se ne može reći da je Isus samo Sin Božiji. Kao 1. Isus ne može biti samo čovjek, jer nema biološkog oca. I upravo je to potvrda da je On i Bog, a ne samo čovjek. Jer je začet od Duha Svetog. A Duh Sveti je Bog. Ono što je od Boga je Bog. A pošto Ga je rodila žena On je postao i čovjek.


Sve je počelo sa Nebom.
Na Nebu su bili i jesu samo duhovi,
nema materijalnoga.

Bog je Duh.
I Isus je bio Duh.
Ali je materijaliziran u čovječjem obliku.
Normalno da Isus na Zemlji nije baš bio obični čovjek.
Takovog čovjeka nije bilo niti će biti.

Da li je bio Isus anđeo na nebu?

Nema baš puno stihova - direktno o tome.
Ima - da je bio manji od anđela.
HEBREJIMA 2:7 Ti ga tek za malo učini manjim od anđela, slavom i časti njega ovjenča,
i da ga je Bog napravio višeg od anđela.
HEBREJIMA 1:4
postade toliko moćniji od anđela koliko je uzvišenije nego oni baštinio ime.


Ono za što se možda JS hvataju je:

MALAHIJA 3,1
Evo šaljem glasnika da put preda mnom pripravi. I doći će iznenada u Hram svoj Gospod koga vi tražite i
anđeo Saveza koga žudite. Evo ga, dolazi već - govori Jahve nad Vojskama.

GALAĆANIMA 4:14
Svoju kušnju, moje tijelo, niste ni prezreli ni odbacili,
nego ste me primili kao anđela Božjega, kao Krista Isusa.

Ovaj zadnji stih je po meni ista stvar oko koje se kačimo.
Nabrajanje!
Primili ste me kao - anđela, i još kao i Isusa,
ali to ne mora značiti jednakost.

Tu se ne mora reč - anđeo = Isus.

Da ili ne?

Sjeti se stiha
Ivan 20,28 Odgovori mu Toma: "Gospodin moj i Bog moj!

Poštovanje - Isusu i Bogu Jahvi,
a ne izjednačavanje.
Nabrajanje!
Prvo jedan, a onda drugi.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo - Page 2 EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog. Ona bijaše u početku u Boga. Sve postade po njoj

Riječ na grčkom je logos što ima puno šire značenje nego riječ u hrvatskom naime znači logiku, matematiku, prapočelo, itd.

Otac, Sin i Duh Sveti su Bog. Sin je Logos po kojem je stvoren svijet.

Iako nije vezano uz diskusiju spomenuo bih nešto što večinu iznenađuje, a to je da je matematika dio Boga. Kako to vidimo? Ona nije stvorena, jer ni Bog ne moze uciniti da 1+1=4 u smislu prirodnih brojeva. Kao sto Bog ne moze pomaknuti skakača kao lovca u šahu bez da krši pravila šaha i time prestaje igrati šah tako ne može učiniiti da 1+1=4 bez da mijenja pravila i time više ne igra u domeni prirodnih brojeva.

Matematika je uzor po kojem je stvren svijet zato ga možemo opisati fizikom to jest matematikom stvorenog. I time postaje jasno da ako je Isus Logos on sadrži i matematiku i time ne može biti stvorenje.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo - Page 2 EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
braslav je napisao/la:

Matematika je uzor po kojem je stvren svijet zato ga možemo opisati fizikom to jest matematikom stvorenog. I time postaje jasno da ako je Isus Logos on sadrži i matematiku i time ne može biti stvorenje.


.............................................

Izbacit ćemo na silu nadodan - Logos za Sina,
i sva matematika je jako jasna i
prolazi kroz cijelu Bibliju jednako,
a to je:

1 je Bog Ocat Jahve - samo Jedan - drugoga nema.
Jedan Bog - kroz cijelu Bibliju.
Bez Boga Isusa,
Bez Boga SD.

Točno kako piše,
bez natezanja Biblije na ovu ili onu stranu.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo - Page 2 EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Tko je Isus Krist?

Isus Krist je Sin čovječji!
To i sam za sebe kaže jako puno puta.

Čitaj:

Sin Čovječji
http://biblija.biblija-govori.hr/index.php?text=Sin+%C4%8Covje%C4%8D&prijevod=stvarnost

Sina Čovječjega
http://biblija.biblija-govori.hr/index.php?text=Sina+%C4%8Covje%C4%8D&prijevod=stvarnost

-----------------------

Božji Sin ne laže.
Zato i istinito za sebe kaže da je Sin Čovječji.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo - Page 2 EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply