Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Največi čovjek koji je ikada Živjeo

power_settings_newLogin to reply
5 posters

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyNajveči čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Tko je za vas najveći čovjek koji je ikada na zemlji živjeo? Za mene je Isus

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Biblija je jako jasna:

1. Timoteju 2,5

Jer jedan je Bog,

jedan je i posrednik između Boga i ljudi,

čovjek - Krist Isus,


--------------------------

Tu je sve jasno,
šta se ima dalje ovdje diskutirati?
Zatvaraj temu!

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Da se uvjere nevjerni Tome,
evo što kažu istiniti Božji stihovi
iz istinite Biblije,
kako su apostoli nazivali Isusa Krista:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

isus krist – čovjek - od apostola
.................................................

djela apostolska 2,22
"izraelci, čujte ove riječi: isusa nazarećanina, čovjeka kojega bog pred vama potvrdi silnim djelima, čudesima i znamenjima koja, kao što znate, po njemu učini među vama -

rimljanima 5,15
ali s darom nije kao s grijehom. jer ako su grijehom jednoga mnogi umrli, mnogo se obilatije na sve razlila milost božja, milost darovana u jednom čovjeku, isusu kristu.

rimljanima 5,19
doista, kao što su neposluhom jednoga čovjeka mnogi postali grešnici tako će i posluhom jednoga mnogi postati pravednici.

1. korinćanima 15,21
doista po čovjeku smrt, po čovjeku i uskrsnuće od mrtvih!

1. korinćanima 15,45
tako je i pisano: prvi čovjek, adam, postade živa duša, posljednji adam - duh životvorni.


1. korinćanima 15,47
prvi je čovjek od zemlje, zemljan; drugi čovjek - s neba.

1. timoteju 2,5
jer jedan je bog, jedan je i posrednik između boga i ljudi, čovjek - krist isus,

-------------------------------------------

Gornje jasno pokazuje da Isus Krist nije Bog,
jer da je,
onda bi Ga apostoli
tako i nazivali,
a nisu nikada.

Nego su ga nazivali onako kako je istinito -
čovjek.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Posrednik između Boga i ljudi može biti samo neko ko je i čovjek i Bog.

Za mene je Isus i čovjek i Bog.

Kako Ga nisu nazivali. Ivan, Tomo i prorok Isaija.

Svjedočanstvo dvojice dovoljno, a imamo barem trojicu. Naravno ima ih više.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Kada je Filip tražio od Isusa da im pokaže Oca

Isus mu kaže: "Toliko sam vremena s vama i nisi me poznao, Filipe? Koji vidje mene, vidje Oca; pa kako ti govoriš: pokaži nam Oca?" (Ivan 14.9)

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Posrednik između Boga i ljudi može biti samo neko ko je i čovjek i Bog.

Za mene je Isus i čovjek i Bog.

Kako Ga nisu nazivali. Ivan, Tomo i prorok Isaija.

Svjedočanstvo dvojice dovoljno, a imamo barem trojicu. Naravno ima ih više.


Nemaš niti jednoga.
To što se spominje Bog kraj Isusa,
ne znači da su Isusu govorili da je Bog,
već je to kao u svakom normalnom razgovoru
kada se u sred rečenice ili na kraju zausti - Bog.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Kada je Filip tražio od Isusa da im pokaže Oca

Isus mu kaže: "Toliko sam vremena s vama i nisi me poznao, Filipe? Koji vidje mene, vidje Oca; pa kako ti govoriš: pokaži nam Oca?" (Ivan 14.9)



Da je to istina, a nije,
objasni
Boga nitko nije vidio - Isus vidjeli?
Bog ne može umrijeti - Isus umro?

Po tome je Biblija u kontradikciji -
ali samo za TeTejce.

Pravednost, praštanje, izlječenje, ....
to je ono što Sin kaže da je kao od Oca.

Sin nikada nije rekao - ja sam Otac.
Nije nikada rekao - Ja sam Bog.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Gdje ti vidiš studente da u Bibliji piše Otac = Jahve??? Zašto se pokušava samo Otac poistovjetiti sa JHVH???

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Efescima 5,14

14 Zato govori: ustani ti koji spavaš i vaskrsni iz mrtvijeh, i obasjaće te Hristos.

Isaija 60,1-2
1 Ustani, svijetli se, jer dođe svjetlost tvoja, i slava Gospodnja (Jahvina) obasja te.

2 Jer, gle, mrak će pokriti zemlju i tama narode; a tebe će obasjati Gospod (Jahve) i slava njegova pokazaće se nad tobom.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Jahve se predstavio kao "onaj koji jest" (2.Moj. 3.14)

A i Isus isto je rekao da je "onaj koji jest" (Otk 1.Cool

7 Eno, ide s oblacima, i ugledaće ga svako oko, i koji ga probodoše; i zaplakaće za njim sva koljena zemaljska. Da, zaista.

8 Ja sam alfa i omega, početak i svršetak, govori Gospod, koji jest, i koji bješe, i koji će doći, svedržitelj.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
brat je napisao/la:
Gdje ti vidiš studente da u Bibliji piše Otac = Jahve??? Zašto se pokušava samo Otac poistovjetiti sa JHVH???


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Da je Otac = Jahve,
piše na više mjesta,
ali evo ti samo par:

IZAIJA 63,16
jer Otac si naš! Abraham nas ne poznaje i ne spominje nas se Izrael; Jahve, ti si naš Otac, Otkupitelj naš - ime ti je oduvijek.
IZAIJA 64,7
Pa ipak, naš si otac, o Jahve: mi smo glina, a ti si naš lončar - svi smo mi djelo

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ne pokušava se Otac poistovjetiti sa Jahvom,
već je Jahve=Otac

Evo ti još jedan:


PONOVLJENI ZAKON 32,6
Tako li uzvraćaš Jahvi, narode glupi i bezumni! Nije li on Otac tvoj, Stvoritelj, koji te sazdao, po kom postojiš?

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
A u NZ otkupitelj je Isus. Znači Isus je Jahve.

Hvala student na stihu. Cool

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
A u NZ otkupitelj je Isus. Znači Isus je Jahve.
Hvala student na stihu. Cool

------------------------------------------------------------------------
Miješaš stvari.

Nemaš niti jednoga stiha kojim biš dokazao svoju tvrdnju.
Izdižeš stvorenje i izjednačuješ ga sa Stvoriteljem.
Jedan je to pokušao, pa nije dobro za Njega ispalo.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Sve ono što Isus radi na Zemlji je po nalogu Njegovoga Oca Boga Jedinoga Jahve.
Sin ništa - ništa ne radi samostalno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ivan 12,(49) Jer nisam ja zborio sam od sebe, nego onaj koji me posla - Otac - on mi dade zapovijed što da kažem, što da zborim. (50) I znam: zapovijed njegova jest život vječni. Što ja dakle zborim, tako zborim kako mi je rekao Otac."
....................................................................................................................................

A sve titule koje ima - dobio je od svoga Boga Oca Jahve.
Ali to što je dobio - to je počasna titula,

Djela apostolska 2,36
Pouzdano dakle neka znade sav dom Izraelov da je toga
Isusa kojega vi razapeste
Bog učinio i Gospodinom i Kristom.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

a Glava Isusu je Bog i nadalje.

1. Korinćanima 11,3
Ali htio bih da znate: svakomu je mužu glava Krist, glava ženi muž,
a glava Kristu Bog.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Kad jednom shvatiš da je Isus Krist,
moj Gospodin
vjerni sluga Božji, a nije Bog,
- bit će ti lakše u istini.


DJELA APOSTOLSKA 3,13
Bog Abrahamov, Izakov i Jakovljev, Bog otaca naših, proslavi slugu svoga, Isusa kojega vi predadoste i kojega se odrekoste pred Pilatom kad već bijaše odlučio pustiti ga.

DJELA APOSTOLSKA 3,26
Vama najprije podiže Bog Slugu svoga i posla ga blagoslivljati vas da se svatko obrati od opačina svojih.

DJELA APOSTOLSKA 4,27
Rote se, uistinu, u ovome gradu na svetog Slugu tvoga Isusa, kog pomaza, rote se Herod i Poncije Pilat zajedno s narodima i pucima izraelskim

DJELA APOSTOLSKA 4,30
Pruži ruku svoju da bude ozdravljenja, znamenja i čudesa po imenu svetoga Sluge tvoga Isusa.

FILIPLJANIMA 2,7
nego sam sebe "oplijeni" uzevši lik sluge, postavši ljudima sličan; obličjem čovjeku nalik,

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
FILIPLJANIMA 2,7
nego sam sebe "oplijeni" uzevši lik sluge, postavši ljudima sličan; obličjem čovjeku nalik.

7 Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovjek.

Vidiš da se ponizio i postao čovjek. Neko ko je stvorenje za njega nije poniženje da postane na oči stvorenje.

Ali Isus je Bog koji se ponizio. Tako da stih u Fib. jasno dokazuje da je Isus Bog.

Ja kada bi rekao da je Isus samo Bog onda bi ovi tvoji stihovi mene demantovali. Ajd jednom shvati da ja smatram da je Isus i čovjek.

Tako da ti iznošenjem stihova koji govore da je Isus čovjek ne možeš oboriti jasnu nauku Biblije da je Isus i Bog. Isus je i Bog i čovjek. Tako da se džabe upireš sa stihovima koji govore da je Isus i čovjek. Jer sa tim stihovima ne obaraš dokaze da jeste Bog.

Naravno da je Isus izdignut sa Ocem jer je Isus Bog.

23 Da svi poštuju sina kao što oca poštuju. Ko ne poštuje sina ne poštuje oca koji ga je poslao Ivan 5,23


I kad uze knjigu, četiri životinje i dvadeset i četiri starješine padoše pred jagnjetom, imajući svaki gusle, i zlatne čaše pune tamjana, koje su molitve svetijeh. Otkrivenje 5,8

I dvadeset i četiri starješine koje sjeđahu pred Bogom na prijestolima svojima, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu. Otkrivenje 11,16

Vidiš da je Isus jednak Ocu.

A Onaj kojeg si spomenuo što se izdigao i započeo rat na nebu, e on ti je prvo stvorenje.

Pa ja ću od tvojih tvrdnji umirem od smijeha

Ma jesi li ti čitao Bibliju uopšte ili si samo onaj Igorov kvaziteološki sajt pročitao? Very Happy

A sam sebi skačeš u stomak. Kada sam rekao da je Isus jednak sa Ocem. Ti si rekao da je to On zaslužio, a sada mene kritikuješ kada ponovo tvrdim da Isus jeste ravan Svom Ocu.

A nigdje ne piše da je Isus stvorenje, a stalno se pozivaš na Bibliju.

I ne znaš da je On (Isus) prije svega. Samo Bog je prije svega.

A sada da znaš prije čega je Bog Isus.

16 Jer kroz njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prijestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza nj i za nj sazda.

17 I on je prije svega, i sve je u njemu.
E Isus je prije svega, a to prije čega je nabrojano u 16. stihu Kološanima 1

A evo da naučiš šta znači "kroz"

1. Solunjanima 5:9

9 Jer nas Bog ne postavi za gnev, nego da dobijemo spasenje kroz Gospoda svog Isusa Hrista,


Luka 19:10

10 Jer je Sin čovečiji došao da nađe i spase šta je izgubljeno.

Luka 1:68

68 Blagosloven Gospod Bog Jakovljev što pohodi i izbavi narod svoj,

Spasitelj Bog Isus i Bog Otac.

A znamo da je Bog jedan.

5. Mojsijeva 4:35

35 Tebi je to pokazano da poznaš da je Gospod Bog, i da nema drugog osim Njega.

5. Mojsijeva 33:26

26 Izrailju! Niko nije kao Bog, koji ide po nebu tebi u pomoć, i u veličanstvu svom na oblacima.


7 Eno, ide s oblacima...Otkrivenje 1,7

30 I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom. Matej 24,30

3 Vodom si pokrio dvorove svoje, oblake načinio si da su ti kola, ideš na krilima vjetrnijem. Psalam 104,3




descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Tebi se jako zamiješalo to što ti je Bog i Isus isto,
a nije niti će biti.

Još jedna druga stvar gdje jako skrećeš
je to što sve Božje pripisuješ Sinu,
a to nije niti će ikada biti.

Na Nebu - zadnji stihovi u Otkrivenju
kažu ti da je odnos hijerarhijski,
od početka do kraja,
između Oca i Sina.

Otk21,(22) Hrama u gradu ne vidjeh.
Ta Gospod, Bog, Svevladar, hram je njegov - i Jaganjac!

Čiji je Hram? - Božji!
A čiji je Jaganjac=Isus? - Božji!


(23) I gradu ne treba ni sunca ni mjeseca da mu svijetle.
Ta Slava ga Božja obasjala
i
svjetiljka mu Jaganjac!

Tko je svjetiljka? - Isus.
Tko je Glavni? - Bog Otac Jahve.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Pisci Biblije Mu pripisuju, ne ja. A oni sigurno nisu lagali, Bog im je objavljivao šta treba da napišu. Pa Isus je Bog, zato Mu se pripisuje ono što je Božije. Bogu Božije, caru carevo.

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Pisci Biblije Mu pripisuju, ne ja. A oni sigurno nisu lagali, Bog im je objavljivao šta treba da napišu. Pa Isus je Bog, zato Mu se pripisuje ono što je Božije. Bogu Božije, caru carevo.


Ma šta pričaš?
Ako imaš jedan sumnjivi stih gdje iza zareza piše Bog,
a ti to pripisuješ da se odnosi na Sina,
to ne poništava 100tine stihova gdje je
Isus = Sin, Božji Sin, Čovječji Sin, Mesija, .......
ali nikada - Bog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

---------------------------------------------------------------------
Da uvjeriš čitateljstvo u svoje tvrdnje
daj sada sve - sve stihove u kojima pisci Biblije
zovu Isusa - Bog.
Molim te - nemoj zaboraviti.
Daj sve - sve te stihove.
Direktno - Bože Isuse
Bog moj Isus,
sve što imaš
molim te lijepo.


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Zašto Isus nikada, ama baš nikada nije za sebe rekao -
Ja sam Bog???????????????????????????????????????
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Zašto Bog Jedini uvijek za sebe kaže -
Ja sam Bog Jedini Otac Jahve!
???????????????????????????
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Zašto u međusobnoj komunikaciji
Isus
uvijek zove Boga Jedinoga Oca Jahvu -
"Bože"!
????????????????????????????????????
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
Ne želeći opet ulaziti u ovu raspravu, samo da primjetim: to što Isus ne kaže u obliku kako ti očekuješ i koji bi tebe zadovoljio - ništa ne znači.
Analogno tvom pitanju za Tripa, da pitam i ja tebe (a i sve one koji niječu da je Isus Bog):
Da li je Bog (JHWH) dobar???
Ako ćete reći da jeste, ja vas sve molim da nađete jedan-jedini stih gdje to On kaže za sebe (može čak i sa zarezom). Very Happy

descriptionNajveči čovjek koji je ikada Živjeo EmptyRe: Največi čovjek koji je ikada Živjeo

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply