Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Može li se život vječni zaslužiti?

power_settings_newLogin to reply
+6
tripo 41
Roby Boby
PRO testant
amos
hrvoje hrki
sivko5
10 posters

descriptionMože li se život vječni zaslužiti? - Page 2 EmptyRe: Može li se život vječni zaslužiti?

more_horiz
da li je G Isus
došao UKINUTI ZAKON?

da li se je G Isus
pridržavao Zakona?

descriptionMože li se život vječni zaslužiti? - Page 2 EmptyRe: Može li se život vječni zaslužiti?

more_horiz
piramida4 je napisao/la:
da li je G Isus
došao UKINUTI ZAKON?

da li se je G Isus
pridržavao Zakona?


Imaš pitanje na koje naravno nećeš odg. pošto voliš samo da pitaš. A Zakon držiš radi opravdanja pred Bogom, Zakon se drži iz ljubavi prema Bogu.

Jel misliš da imaš neku zaslugu da bio sa njom spašen. Naravno kao i na temi o vječnim mukama ostaje ti samo da zaobiđeš stihove iz Biblije.

descriptionMože li se život vječni zaslužiti? - Page 2 EmptyRe: Može li se život vječni zaslužiti?

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
piramida4 je napisao/la:
da li je G Isus
došao UKINUTI ZAKON?

da li se je G Isus
pridržavao Zakona?


Imaš pitanje na koje naravno nećeš odg. pošto voliš samo da pitaš. A Zakon držiš radi opravdanja pred Bogom, Zakon se drži iz ljubavi prema Bogu.

Jel misliš da imaš neku zaslugu da bio sa njom spašen. Naravno kao i na temi o vječnim mukama ostaje ti samo da zaobiđeš stihove iz Biblije.


ja sam postao vjernik - nakon što mi se Bog Jahve objavio
PO MILOSTI

RIMLJANIMA 10,20
Izaija pak hrabro veli: Nađoše me koji me ne tražahu,
objavih se onima koji me ne pitahu.

descriptionMože li se život vječni zaslužiti? - Page 2 EmptyRe: Može li se život vječni zaslužiti?

more_horiz
Pitao sam te jel misliš da bi nečim svojim zaslužio vječni život???

descriptionMože li se život vječni zaslužiti? - Page 2 EmptyRe: Može li se život vječni zaslužiti?

more_horiz
Zasluziti se vjecni zivot ne moze, to je dar Bozji.

descriptionMože li se život vječni zaslužiti? - Page 2 EmptyRe: Može li se život vječni zaslužiti?

more_horiz
sivko5 je napisao/la:
Što mislite, možemo li zaslužiti život vječni  svojim dobrim djelima?


Samim delima ne mozemo ali mozemo delima vere.


Jakovljeva 2:26
26 Dakle, kao što je telo bez duha* mrtvo,a tako je i vera bez dela mrtva.


Verom se spasavamo, tako da dela koja su proizvod vere su ono sto je vredno pred Bogom

Zbog cega mozemo dobiti vecni zivot.

Bog kaze da je vecni zivot dar.
Ne moze se zaluziti.

Jer je plata za greh smrt, a dar Božji je život večni u Isusu Hristu, Gospodu našemu. (Rimljanima 6:23)

Ali se moze dobiti ako ispunjavamo uslove koje Bog daje.


descriptionMože li se život vječni zaslužiti? - Page 2 EmptyRe: Može li se život vječni zaslužiti?

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply