Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Besmrtnost duše

power_settings_newLogin to reply
+41
sivko5
tripo 41
flower
Navi
servus dei
Štefek
vijesnik
jakob
Marko
emanuel
apostol
cubela
Sinke
No Nick
Naomi
Euro
imhotep
ILIJA
Bhakti
Svjedok
Aladin
Hell master
Istina
Konin
10
crusader
Peaceful_warior
Mistagog
Justin
hrvoje hrki
ziger
Živac
braslav
Daniel
samaritanka
Spart
laodikejac
Mali princ
dominik
kon
kainos
45 posters

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
"Svjetiljka je Gospodnja duh čovječji..." (Izreke 20:27)

Bog nas vodi i daje nam prosvjetljenje u našem duhu.Bog želi da znamo kako smo duhovna,a ne samo duševna i tjelesna bića.Želi da vježbamo svoj duh i učinimo ga pouzdanim vodičem.Upravo je činjenica,da smo svjesni tjelesnog i duševnog područja svoga bića,onemogućavala Tijelu Kristovom ulazak u puninu Božje volje.Cijelo vrijeme razvijamo svoje tijelo i dušu,dok duh jedva dotičemo.

-Osjećaj je glas tijela.
-Razmišljanje je glas duše,odnosno uma.
-Savjest je glas duha.

Izvadak iz knjige "Kako nas vodi Duh Sveti"-autor Kenneth E. Hagin

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Čovjek je vječni duh

"I reče Bog : 'Načinimo čovjeka na svoju sliku,sebi slična...' Na svoju sliku stvori Bog čovjeka,na sliku Božju on ga stvori..." (Postanak 1:26,27)

Čovjek je duhovno biće,stvoreno na sliku Božju.Isus je rekao kako je Bog-Duh (Ivan 4:24).
Čovjek je također duh.On ima dušu i živi u materijalnom svijetu (1 Solunjanima 5:23).
Kada čovjekovo tijelo umre i bude stavljeno u grob,njegov duh nastavlja živjeti jer je taj dio njegovog bića vječan.Duhovi ne mogu umrijeti,a svako ljudsko biće je duh.Poučavajući o fizičkoj smrti,Pavao je napisao :
"Pritisnut sam,i to s dvije strane: imam želju umrijeti i biti s Kristom,jer je to mnogo bolje...Ali je ostati u tijelu potrebnije radi vas" (Filipljanima 1:23,24)
On je znao kako će nastaviti živjeti--bilo u tijelu ili izvan tijela.Ostane li u tijelu,moći će poučavati članove Crkve u Filipima,a to je njima bilo potrebno.Pavlu je bilo bolje umrijeti i biti s Kristom.Štoviše,on je rekao: "Nastavit ću živjeti u tijelu ili ću otići iz njega kako bih bio s Kristom."
Tko odlazi iz tijela?
Kada umrem,ja odlazim iz svoga tijela.Pavao nije napisao da će njjegovo tijelo otići Gospodinu jer ono nakon smrti odlazi u grob.Naprotiv,govorio je o duhovnom,unutarnjem čovjeku,koji živi u njegovom materijalnom tijelu.
Neki bezbožni kultovi uče kako je čovjek nakon smrti mrtav kao mrtvi pas.Međutim,to nije istina.Čovjek je duh koji ima dušu i živi u tijelu.
Postoji izvanjski čovjek,ali postoji i unutarnji.Izvanjski čovjek je samo kuća u kojoj živim.Unutarnji čovjek--to je stvarni ja,a on nikada ne stari,već se obnavlja iz dana u dan.To je duhovni čovjek.

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Jopet ja. Tijelo osjeća glad, žeđ, umor, san, hladnoću, vrućinu, bol u kostima, itd...

Duša pokazuje osjećajima tugu, radost,žalost,sreću,mržnju, blaženstvo, strah, ljubav....

A Gospod želi da sve ujedini u skladnu cjelinu.

Um je instrument za pravljenje misli a sadržaj , tj. materijal za misli vadi iz podsvjesti i naučenog.

Hagin je rekao: osjećaj je glas tijela, a ja kažem da osim tijela i moja duša osjeća veličinu Gospoda mog. I duša moja osjeća radost. cheers

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Joshua je napisao/la:
Čovjek je vječni duh

"I reče Bog : 'Načinimo čovjeka na svoju sliku,sebi slična...' Na svoju sliku stvori Bog čovjeka,na sliku Božju on ga stvori..." (Postanak 1:26,27)

Čovjek je duhovno biće,stvoreno na sliku Božju.Isus je rekao kako je Bog-Duh (Ivan 4:24).
Čovjek je također duh.On ima dušu i živi u materijalnom svijetu (1 Solunjanima 5:23).
Kada čovjekovo tijelo umre i bude stavljeno u grob,njegov duh nastavlja živjeti jer je taj dio njegovog bića vječan.Duhovi ne mogu umrijeti,a svako ljudsko biće je duh.Poučavajući o fizičkoj smrti,Pavao je napisao :
"Pritisnut sam,i to s dvije strane: imam želju umrijeti i biti s Kristom,jer je to mnogo bolje...Ali je ostati u tijelu potrebnije radi vas" (Filipljanima 1:23,24)
On je znao kako će nastaviti živjeti--bilo u tijelu ili izvan tijela.Ostane li u tijelu,moći će poučavati članove Crkve u Filipima,a to je njima bilo potrebno.Pavlu je bilo bolje umrijeti i biti s Kristom.Štoviše,on je rekao: "Nastavit ću živjeti u tijelu ili ću otići iz njega kako bih bio s Kristom."
Tko odlazi iz tijela?
Kada umrem,ja odlazim iz svoga tijela.Pavao nije napisao da će njjegovo tijelo otići Gospodinu jer ono nakon smrti odlazi u grob.Naprotiv,govorio je o duhovnom,unutarnjem čovjeku,koji živi u njegovom materijalnom tijelu.
Neki bezbožni kultovi uče kako je čovjek nakon smrti mrtav kao mrtvi pas.Međutim,to nije istina.Čovjek je duh koji ima dušu i živi u tijelu.
Postoji izvanjski čovjek,ali postoji i unutarnji.Izvanjski čovjek je samo kuća u kojoj živim.Unutarnji čovjek--to je stvarni ja,a on nikada ne stari,već se obnavlja iz dana u dan.To je duhovni čovjek.


JESSS, to mi se jako sviđa , što se možemo obnavjati svaki dan sunny

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
abraham je napisao/la:
Ima tijelo zemaljsko, ima tijelo nebesko.. vidi poslanice Korincanima.Veseli se Kristovom dolasku..Važno je da smo vjerom u Njega prešli iz smrti u zivot..Umrli ili ne , radujmo se Njemu da nas zastupa na sudu.Tko vjeruje Njega ne dolazi na sud..---misli se na sud poslije tisuću godina za nepokajane griješnike koji će uskrsnuti na sramotu a ne na život(Daniel)- po Njegovom drugom dolasku..
Svaka je osoba unikat..zapisana ili ne u knjizi života, u knjizi za spomen... imamo Poglavara svećenićkog koji nas zastupa na Sudu svojim poslom pomirenja u Nebeskoj svetinji - briše krvlju svojom grijehe naše po našem istinskom pokajanju..


Dobro, večeras prije spavanja ću pročitati Korinčane. Thanks.study

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Naš način govora često zbunjuje.Koliko smo puta čuli kršćane kako kažu: "osjećam Božju prisutnost"?
Međutim mi ne osjećamo prisutnost Božju,već je duhovno doživljavamo.Počnimo mudro upotrebljavati riječ osjećaj,jer pogrešna upotreba te riječi navodi ljude na pogrešne zaključke pa misle kako je riječ o tjelesnom doživljaju.Ne smijemo mješati duhovne i tjelesne stvarnosti.
Osjećamo tijelom,umom razmišljamo,tj. dušom,a Duh Sveti svjedoči sa našim Duhom,a ne tijelom.
Pogrešno je govoriti,osjećam ili ne osjećam prisutnost Boga.To su samo naši osjećaji,reakcija tijela.Kršćanin ne bi trebao živjeti na temelju tjelesnih osjećaja.Oni koji žive na temelju osjećaja,upadaju u nevolje.Naši osjećaji nas danas mogu uzdići u visine,a već sutra nas rušiti u provaliju.

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Sve je to dobro...duša je cijeli čovjek
prah zemaljski + duh = duša... ovdje ima 5 duša ili pet ljudi...duša nije neki svjesna odvojena cjelina, koja poslije smrti ide u raj ili pakao...duh ide Bogu, što kaže Propovjednik 12,7...u grobu nema nikakve spoznaje...smrt je san...i kada Krist dođe uskrsava cjelokupni čovjek ili ti duša...

Zadnja promjena: ; sri 03 sij 2007, 21:16; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Krizostom je napisao/la:

"Kad odem te vam pripravim mjesto, vratit ću se da vas uzmem k sebi i da vi budete gdje sam ja" IVAN 14,3. "Dolazi naime čas, kada će svi koji počivaju u grobovima ČUTI NJEGOV GLAS (misli se na njegov dolazak) te izići iz njih, koji su činili dobro, na uskrsnuće - na život; koji su činili zlo, na uskrsnuće - na propast" IVAN 5,28.29.

"Pazi! Dolazim uskoro i sa sobom nosim plaću da svakome platim prema njegovu djelu" OTKRIVENJE 21,12.

"Jer će sam Gospodin sa zapovjedničkim zovom, s glasom arkanđela i sa zvukom trube Božje sići s neba i najprije će uskrsnuti umrlli u Kristu. Zatim ćemo mi živi, mi preostalibiti skupa s njima odneseni u zrak na oblacima u susret Gospodinu. I tako ćemo zauvijek biti s Gospodinom. Stoga tješite jedan drugoga tim riječima" 1 Sol 4,16-18. Stoga mrtvi, snivajte u prahu do dolaska našega Gospodina Isusa Krista! Amen!!!


Zanima me kako oni koji vjeruju da se odmah nakon smrti ide k Gospodu tumače ove stihove.

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Feba je napisao/la:
Krizostom je napisao/la:

"Kad odem te vam pripravim mjesto, vratit ću se da vas uzmem k sebi i da vi budete gdje sam ja" IVAN 14,3. "Dolazi naime čas, kada će svi koji počivaju u grobovima ČUTI NJEGOV GLAS (misli se na njegov dolazak) te izići iz njih, koji su činili dobro, na uskrsnuće - na život; koji su činili zlo, na uskrsnuće - na propast" IVAN 5,28.29.

"Pazi! Dolazim uskoro i sa sobom nosim plaću da svakome platim prema njegovu djelu" OTKRIVENJE 21,12.

"Jer će sam Gospodin sa zapovjedničkim zovom, s glasom arkanđela i sa zvukom trube Božje sići s neba i najprije će uskrsnuti umrlli u Kristu. Zatim ćemo mi živi, mi preostalibiti skupa s njima odneseni u zrak na oblacima u susret Gospodinu. I tako ćemo zauvijek biti s Gospodinom. Stoga tješite jedan drugoga tim riječima" 1 Sol 4,16-18. Stoga mrtvi, snivajte u prahu do dolaska našega Gospodina Isusa Krista! Amen!!!


Zanima me kako oni koji vjeruju da se odmah nakon smrti ide k Gospodu tumače ove stihove.


Pa to vam cijelo vrijeme pokušavam reći, nagrada se dobija kada Krist dođe, a ne kad čovjek umre...

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Što je naš duh?
Apostol Pavao je rekao: "Svi su oni koje vodi Božji Duh,sinovi Božji"(Rimljanima 8:14)
Šesnaesti stih nam daje uvid u to,kako nas vodi Duh Sveti: "Sam Duh svjedoči zajedno sa našim duhom da smo djeca Božja." Drugim riječima,Božji Duh svjedoči s ljudskim duhom.Pismo nam također govori: "Svjetiljka je Gospodnja duh čovječji"(Izreke 20:27).Svi ti stihovi potvrđuju kako Božje vodstvo dolazi u naš duh.Zbog toga trebamo shvatiti što je ljudski duh.
Gospodin Isus je rekao Nikodemu: "...tko se odozgo ne rodi,taj ne može vidjeti Kraljevstva Božjega" (Ivan 3:3)
Budući da nije bio nanovo rođen,Nikodem je razmišljao na tjelesni način pa je odvratio :"Kako se može čovjek,kad je već star,roditi?Zar može po drugi put ući u utrobu majke i roditi se?"(Ivan 3:4).
No Isus nije govorio o tjelesnom nego o duhovnom rođenju.Stoga je dodao: "Što je rođeno od tijela,tijelo je;što je rođeno od Duha,duh je" (Ivan 3:6).
Naš duh može doživjeti novorođenje i primiti vječni život--Božju prirodu i Život.Doživljavajući novorođenje,ljudski duh postaje novo stvorenje u Kristu Isusu.
Bog djeluje u našem unutarnjem čovjeku,koji zahvaljujući Njegovom djelovanju postaje novi stvor u Kristu Isusu.

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Gospodin Isus je rekao Nikodemu: "...tko se odozgo ne rodi,taj ne može vidjeti Kraljevstva Božjega" (Ivan 3:3)


nanovorođenje...tko je nanovorođen molim vas da nam piše o tome....Very Happy

ne mogu ja znati tko je nanovorođen spava na komp

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
zadnja dva posta odskaču od teme, u teologiji ima tema novorođenje...molim tamo pisati Besmrtnost duše - Page 3 Type1

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Mene zanima da forumaši koji ne dijeli Krizostomovo gledanje na stvari daju svoje viđenje biblijskih citata koje sam ranije citirala a koje je prvi Krizostom naveo. Ne radi prepiranja već radi moje izgradnje po tom pitanju. Ovako ispada da Krizo (mogao si jednostavniji nik uzeti) ima pravo. Ima li?

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Da ako su neki zaboravili, evo teksta...

Inače se besmrtnost duše prvi puta spominje u Platonovu dijalogu Fedon. Eto odakle je ušla ta dogma u kršćanstvo iz poganske filozofije. Nagradu primamo kad naš Gospod Isus dođe po drugi puta, a ne nakon smrti. "Kad odem te vam pripravim mjesto, vratit ću se da vas uzmem k sebi i da vi budete gdje sam ja" IVAN 14,3. "Dolazi naime čas, kada će svi koji počivaju u grobovima ČUTI NJEGOV GLAS (misli se na njegov dolazak) te izići iz njih, koji su činili dobro, na uskrsnuće - na život; koji su činili zlo, na uskrsnuće - na propast" IVAN 5,28.29.

"Pazi! Dolazim uskoro i sa sobom nosim plaću da svakome platim prema njegovu djelu" OTKRIVENJE 21,12. Glavna nada kršćana leži u uskrsnuću. Ako su ljudi odtišlli u raj ili pakao odmah nakon smrti, zašto uskrsnuće. Zamislite vi uživate u raju, Krist dolazi da uskrsne mrtve, hop odjedanput se iz raja premjestite u grob i onda uskrsavate. Ovo je nada koju čekamo, Krista. "Jer kao što u Adamu, svi umiru, tako će u Kristu svi oživjeti. Svaki u svom redu: prvenac Krist, potom u VRIJEME NJEGOVA DOLASKA, KRISTOVI PRIPADNICI" 1 Kor 15,22.23

"Jer će sam Gospodin sa zapovjedničkim zovom, s glasom arkanđela i sa zvukom trube Božje sići s neba i najprije će uskrsnuti umrlli u Kristu. Zatim ćemo mi živi, mi preostalibiti skupa s njima odneseni u zrak na oblacima u susret Gospodinu. I tako ćemo ZAUVIJEK BITI S GOSPODINOM. Stoga tješite jedan drugoga tim riječima" 1 Sol 4,16-18. Stoga mrtvi, snivajte u prahu do dolaska našega Gospodina Isusa Krista! Amen!!!

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
Duša okrenuta svijetu poprima obilježje svijeta, smrtnost, a duša okrenuta Bogu poprima obilježje Božje-besmrtnost. Duša sama po sebi nije ni smrtna ni besmrtna, takva postaje svojim opredjeljenjem.

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
..da ali isto si rekao da se ne možemo odrći svijeta...i da svijet nije samo zlo, nego je savršeno jer ga je Bog stvorio..i sad...sve mi se vrti u glavi.....Besmrtnost duše - Page 3 Icon_eek

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
"Gdje ti je blago tu ti je i srce", odnosno, kad u svijetu vidiš slavu Božju, tada on i nije opasan. No u svijetu tražiti ono što nalaziš u Bogu jest put u propast. Ljepota je u oku promatrača, i kojim okom gledaš, tako i primaš...

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
ne odskačite od teme...molit ću...

descriptionBesmrtnost duše - Page 3 EmptyRe: Besmrtnost duše

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply