Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

power_settings_newLogin to reply
+6
simply
Euro
Velikomucenik
Justin
Mila
Caesar
10 posters

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
Za sve nas pjesma nade:
http://www.cyberhymnal.org/htm/a/l/allprai2.htm

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
Hvala svima na savjetima, psalme ću pročitati kasnije, štivo za dublje razmišljanje i koncentraciju.obred

@ simply - posebno zahvaljujem na savjetima, izvrsno si izložio problem i pomogao mi savjetima, ponajviše spoznajom da nisam jedini koji se suočava s takvim problemom.
Ima li još nekoga možda koji je tako nešto prošao?

Jedino što je bitno jest vjerovati da će iskušenje proći. Usporedio bih to možda s postoperativnim bolovima - nakon operacije osjećaš bol neko vrijeme, ali znaš da će popustiti na koncu.

Također, odlično si primjetio, najvažnije je ne dati da te misli izbace iz takta, dodatno se nervirati jer to djeluje destruktivno na psihu.

Sve u svemu, vrhunski post, nastojat ću ga čitati što češće i imati ove savjete na umu!to stari

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
"Ako ćete slijediti savjest, a ne savjete ispovjednika ili pak moralni nauk, onda si morate priznati da bi Vam savjest mogla biti i neispravno oblikovana, to jest popustljiva, tzv. »laksna«. Takva savjest dopušta da se čini i ono što je objektivno moralni nered i neprihvatljivo, što je grijeh. Isto tako, glede »spontanosti« i težine grijeha koji činite: nekada bi takva laksna savjest doista i mogla subjektivno opravdavati čin jer se dogodio »spontano«, a drugi Vas puta teško optuživati jer ste počinili objektivan grijeh. Potrebno je, osim ispravno odgojene savjesti, njegovati i čistoću srca, misli i mašte."

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
Izvinite što si uzimam slobodu, rekla bih slijedeće: nečiste i hulne misle , koje nam izlaze na površinu pažnje i svjesti, pokazuju da neke stvari u sebi trebamo očistiti.
Nakon mog obraćenja Bogu, imala sam užasne kušnje, stalno su mi dolazile psovke na Boga. Ja sam postila, molila i čistila svoj um, svoj sustav razmišljanja, jer je moj um prečesto bio izložen u društvu psovača. Kada sam se maknula iz društva ljudi koji su psovali, i kada sam sebi rekla da to nije u redu, da je to prljavo, molila sam, čistila se čitanjem svetog Pisma i pjevala sam svete pjesme.

Naš mentalni prljavi svijet kada očistimo, tada nema borbe u mislima. Dođi kod Krista, reci mu svoj jad, doživjećeš očišćenje. Samo se odreci psovke zauvijek, tako snažno da cijelo tvoje tijelo, duh i razum shvati da si novi čovjek.

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
i mene to zna mučiti,ali se ne obazirem na to,jer tako samo gubim dragocjeno vrijeme koje mogu potrošiti radeći za Boga,pomažeći drugima etc.to su đavlovi trikovi.
iako,kad mi padne tako neka ružna misao,zna mi zbilja teško pasti.

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
...i meni..

tada se uhvatim u koštac s time i jednostavno ne dozvolim mjesta nečem u svojoj glavi što mi se nameće...ja gazda svog uma uz pomoć Božju...

iš...ružne misle...iš...

odakle naleću ružne misle? Iz okoline, gdje čujemo i vidimo svašta, pa to naš mozak zapamti, no kada BOG caruje u našim glavama, njegova sila ne dopušta da se nešto približi i nastani.

Netko je spomenuo: svaki dan, 24 sata nama je potrebno da budemo u prisutnost Boga. Tako je. Isus je rekao da je njegov teret i breme lako, prema tome, kada odgojimo svoj um da bude podložan Kristu, tada će nam manje dolaziti kojekavo mentalno smeće koje čujemo i vidimo.

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
Drago mi je što nisam sam u svojim tegobama, mislim da mi to najviše pomaže u mojoj borbi - ta spoznaja da će iskušenje proći ako mu se neprestano odupiremo i ustrajemo u svojoj vjeri.

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
zadnjih dana i mene opet napadaju svakakve msili...i mislim da me se kuša.sve je počelo prije oko 5 dana,zbog raznih privatnih napetosti i strke oko mature i svega toga...ne znam sad,pokušavam spriječiti te misli,ne obazirati se na njih.ali ipak,kad mi dođe psovka na Boga,zbilja imam osjećajkao da mi netko zabije mač u srce.isto

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
Češljugar,
ti znaš da to nisu tvoje misli. Isto kao što znaš da kada se vratiš iz trgovine u kojoj se "vrtila" neka pjesma, pa ti ona ni kod kuće "ne izlazi iz glave" - da riječi te pjesme nisu tvoje misli, niti tvoje namjere, niti tvoj svjetonazor. A ipak su te misli u tvojoj glavi.
Dakle, ne možemo misli spriječiti da dođu do našeg uma, do naše svijesti - koliko god ružne bile. Ali sigurno ih nećemo prihvatiti kao nešto dobro, kao nešto po čemu želimo živjeti. A to je pokazatelj da je u nama onaj pravi duh. Drugi ljudi se ovim ne opterećuju - jer su mrtvi u grijehu. Njima je normalno činiti (a ne samo misliti) sve te ružne i grešne stvari.

Zato, glavu gore. Uzmi štit - vjeru - kojom možeš ugasiti sve goruće strijele zloga. Odupri se zlim mislima, sam sebi objasni da je to što se mota po tvojoj glavi veliko zlo - i da si sretan što te Bog osposobio da to prepoznaš kao zlo. I da nikada neće takve ružne misli naći plodno tlo u tvome srcu. To sjeme zla neće kod tebe proklijati, nego će biti prepoznato kao zlo sjeme i uklonjeno molitvom i odlučnošću da živiš posvećenim životom.
Lijepi pozdrav i Gospod s tobom.

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
hvala simply

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
cesljugar samo se uzdaju u Boga i on ce ti pomoci...on sve moze! pozdrav
ps: znam ja kako je to sa maturom, ja jos jednu godinu pa sam gotova ali uspeces ti to samo se uzdaju u Boga Very Happy ya

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
hvala.uspio sam,s 5.to je zbilja Božje čudo-a manifestiralo se kroz popuštanje profesora.

što se tiče misli-i dalje se vrludaju,ali ne obraćam toliko pažnju na njih,iako me zna 'presjeći' ako je nešto ružnije.

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
hvala Bogu i on ce ti dalje pomagati Very Happy

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
Caesar je napisao/la:
Prije svega pozdrav sima.

Imam jedan ozbiljan problem/tegobu duhovno-psihičkog karaktera koja se manifestira u svakodnevnom životu već određeno vrijeme, pa budući da nisam pronašao nijedan topic koji bi pokrivao pitanja sličlnog tipa, odlučih otvoriti novi. Također, pozivam svakog tko ima sličnih pitanja da ih izloži, i naravno naročito onog tko može ikako pomoći da odgovori.

Moj problem je slijedeći. Nakon dugotrajnih nutarnjih prelamanja, vođen Božjim nadahnućem, odlučio sam nedavno da slijedim svoj unutarnji poziv. I otad mi svakodnevno padaju na pamet ružne stvari, uvrede usmjerene protiv Boga i Majke Božje. Te ideje su naravno potpuno oprečne mojoj volji, i onome što ja mislim, koliko želim ljubiti Boga. Napadaju me dakle loše primisli, protiv kojih se vrlo teško boriti. Nastojim ne misliti na to, odnosno misliti lijepe stvari, hvaliti Boga u svojim mislima, no tome se zbilja nije jednostavno oduprijeti.
Napomenut ću i da sam zbog tog istog razloga već jednom odustao od namjere da slijedim svoj poziv, zbog bojazni da time zapravo još više ne uvrijedim Boga ako mi na pamet budu dolazile takve grozne stvari. Ubrzo sam ipak promijenio tu odluku, ali tog problema se ne mogu nikako u potpunosti riješiti.

Činim li time težak grijeh, iako to jasno nisu moja uvjerenja? Je li to samo prolazno iskušenje ili ću taj križ morati nositi cijeli život ukoliko ustrajem u svom pozivu?

I najvažnije: Kako se boriti protiv toga?

Ima li netko sličnih iskustva, bilo bi mi drago ukoliko može pomoći.




Ja sam imao isto iskustvo kao i ti. Moj problem se je počeo rješavati(i još se rješava) kada sam odlučio u potpunosti slijediti Krista i odbaciti iz svoga života apsolutno sve ono što me odvaja od Krista. Pa je to ono što ti mogu preporučiti. I naravno ne zaboravimo iskrenost i poniznost u odnosu sa Kristom te umiranje svojemu ja i svojoj sebičnosti i oholosti. Danas se osjećam odlično i ssvakim danom , što sve više rastem, sve bolje. To je ono što Krist čini za mene otkako sam odlučio u potpunosti mu se predati. Hvala. Mir vam u Isusu Kristu Gospodinu našemu.

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
Caesar je napisao/la:
Prije svega pozdrav sima.

Imam jedan ozbiljan problem/tegobu duhovno-psihičkog karaktera koja se manifestira u svakodnevnom životu već određeno vrijeme, pa budući da nisam pronašao nijedan topic koji bi pokrivao pitanja sličlnog tipa, odlučih otvoriti novi. Također, pozivam svakog tko ima sličnih pitanja da ih izloži, i naravno naročito onog tko može ikako pomoći da odgovori.

Moj problem je slijedeći. Nakon dugotrajnih nutarnjih prelamanja, vođen Božjim nadahnućem, odlučio sam nedavno da slijedim svoj unutarnji poziv. I otad mi svakodnevno padaju na pamet ružne stvari, uvrede usmjerene protiv Boga i Majke Božje. Te ideje su naravno potpuno oprečne mojoj volji, i onome što ja mislim, koliko želim ljubiti Boga. Napadaju me dakle loše primisli, protiv kojih se vrlo teško boriti. Nastojim ne misliti na to, odnosno misliti lijepe stvari, hvaliti Boga u svojim mislima, no tome se zbilja nije jednostavno oduprijeti.
Napomenut ću i da sam zbog tog istog razloga već jednom odustao od namjere da slijedim svoj poziv, zbog bojazni da time zapravo još više ne uvrijedim Boga ako mi na pamet budu dolazile takve grozne stvari. Ubrzo sam ipak promijenio tu odluku, ali tog problema se ne mogu nikako u potpunosti riješiti.

Činim li time težak grijeh, iako to jasno nisu moja uvjerenja? Je li to samo prolazno iskušenje ili ću taj križ morati nositi cijeli život ukoliko ustrajem u svom pozivu?

I najvažnije: Kako se boriti protiv toga?

Ima li netko sličnih iskustva, bilo bi mi drago ukoliko može pomoći.


Moraš znati ovo:ako si zbilja vjeran i predan Bogu,đavao će te tada posebno napadati!Kakav poziv za biti kršćanin!Ali znaš što je još važnije:đavao ne može pobijediti!Ako si primio Krista u svoj život,tada si ti opečaćen Duhom Svetim(poslanica Efežanima).Bog je viknuo u duhovni svijet:"On je moj!". I đavao nema legalno pravo da ti uzme bilo koji blagoslov ili da te muči nečistim mislima.Božja Riječ vrlo jasno kaže "A mi imamo misao Kristovu." 1. Korinćanima 2:16
"Otrijeznite se! Bdijte! Protivnik vaš, đŒavao, kao ričući lav obilazi
tražeći koga da proždre.
" Đavao je moćan,ali "veći je onaj koji je u nama od onoga koji je u svijetu(đavao)!" 1. Ivanova 4:4
Nije grijeh ako te misli dođu,grijeh je ne oduprijeti im se.Kada se počneš oduprivati,one će otići od tebe.I nemoj misliti da je to zdravstveni problem,to je prije svega duševna stvar.
Samo reci Isusu:Ja vjerujem da si mi ti dao sve što mi je potrebno za život i pobožnost,da si ti uništio djela đavolska,i da đavao nema pravo da me muči.
A sotoni reci:Ja ti zapovijedam,makni se od mene u Isusovo ime!
I zapamti,te misli nisu nikakav križ,jer je jedini križ koji možemo imati progonstvo zbog Isusa.Bolest,zle misli,patnja,depresija-nisu križ i ne dolaze od Boga,nego od đavla!
=1]http://www.rijeczivota.hr/novost/article/izlaz-iz-depresije/?cHash=50a89093d0&tx_ttnews[backPid]=1

=1]http://www.rijeczivota.hr/novost/article/bez-radosti-1-dio-clanka-o-depresiji/?cHash=2d917e37e3&tx_ttnews[backPid]=1

=1]http://www.rijeczivota.hr/novost/article/bog-je-radost-2-dio-clanka-o-depresiji/?cHash=2d917e37e3&tx_ttnews[backPid]=1

descriptionDuhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu - Page 2 EmptyRe: Duhovni/psihički problemi u svakodnevnom životu

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply