Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Biblija ili Kuran

power_settings_newLogin to reply
+39
usamljena
stefani
amos
gane
Gubavac
crusader
otpadnik
ILIJA
Konin
bbgt1987
Magic Master
Medeni
Izrail
tetova
JustMe
Pravednik
Darko
RahatLokum
Sejfudeen
vijesnik
vivi
moki72
cubela
Velikomucenik
Euro
No Nick
Totus Tuus
Ermin
Justin
ziger
laodikejac
Spart
Van_Helsing
Wiklif
Alem
Jasmin(Jason)
Mali princ
dominik
kainos
43 posters

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
stefani je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=93750i-wbvU&feature=PlayList&p=1462428AAC627E64&playnext=1&playnext_from=PL&index=9

Samo kratko da se osvrnem na argumente ovog čoveka.
Kada bi i uzeli kao tačno da Marko,Luka,Jovan,Matej nisu upoznali Isusa, a pisali su o Njemu. I ovo sada uzmemo kao razlog da ne verujemo spisima što ćemo raditi sa Muhamedom koji je još kasnije pisao Kuran , više od 200 godina posle njih i pisao o Isusu da li se možemo koristiti istom metodom?

Da li možemo verovati Muhamedu ako ne smemo verovati Pavlu koji je takodje imao Vidjenje čak štaviše sam Bog mu se objavio na putu za Damask?

Imamo li ista merila?

Drugo Pavle je pre susreta sa uskrslim Isusom doživeo promenu u svom životu. Od ubice postao je hrišćanim. Doživeo je promenu i prestao ubijati?
Koliko ja znam čovek treba zaista preživeti nešto da bi se preko noći promenio i odstupio od svojih zlih dela.
A Muhamed?
Posle svoga susreta sa " božijim andjelom" je prestao ubijati, silovati ili ?
Ili je tek onda počeo?


pa logicno bi bilo da sam mislila na ovo, zar ne?

ali eto, posebno me zanimaju dokazi za Pavla, za ovo sto je navedeno o njemu

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Muatez je napisao/la:
draga Dino,a ko vec toliko izucavas to, daj mi odgovori gdje to Isus za sebe kaze da je Boziji sin, gdje u cijeloj Bibliji - khalid Yassin je ako iko proucavao Bibliju i sigurno nije neznalica, ali ok, o njemu misli sto god zelis, daj mi molim te odgovori na pitanja:
1) gdje Isus za sebe kaze da je Bog ili boziji sin u Bibliji
2) kao ti shvatas i objasnjavas trojstvo

[url=https://www.youtube.com/watch?v=fwdyF49aWbM&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=fwdyF49aWbM&feature=related[/quote[/url]]

1.U Ivanovom Evanđelju sačuvan je niz Isusovih izjava koje svjedoče da je bio svjestan svoje božanske naravi. On je uvijek iznova tvrdio da je više nego zemaljskog podrijetla i naravi. Naučavao je da je "sišao s neba" (Iv 3,13). Ustvrdio je: "Vi potječete odozdo, ja potječem odozgo. Vi potječete od ovoga svijeta, ja ne potječem od ovoga svijeta." (Iv 8,23) Ovi tekstovi ukazuju na preegzistenciju koja je još izričitija u pitanju: "A još da vidite Sina Čovječjega kako uzlazi gdje je prije bio…?" (Iv 6,62) ili u Njegovoj molitvi: "A sada, Oče, proslavi ti mene kod sebe samog slavom koju imadoh kod tebe prije nego postade svijet." (Iv 17,5)

Ovu svjesnost da je ontološki bio božansko biće nalazimo izraženu u više značajnih "Ja sam" kazivanja: "Ja sam kruh života" (Iv 6,35), "Ja sam svjetlo svijeta" (Iv 8,12), "Ja sam vrata ovcama" (Iv 10,7), "Ja sam pastir dobri" (r. 11), "Ja sam uskrsnuće i život" (Iv 11,25), "Ja sam put, istina i život" (Iv 14,6), "Ja sam pravi trs" (Iv 15,1).

Isus ne samo što donosi ili daje kruh, život, svjetlo ili uskrsnuće; On je svako od toga. U židovskim ušima su ove "Ja sam" izjave morale izazvati asocijacije na božansko, jer u LXX, grčkom prijevodu hebrejskog Starog zavjeta, ovim se naglašenim "Ja sam" često služi sam Bog (usp. Pnz 32,39; Iz 41,4; 43,10 i drugi). Isto razumijevanje jasno ističu drugi ulomci u kojima Gospodin rabi formulu "Ja sam" bez dodavanja modifikatora predikata, kao na primjer u Ivanu 8,24.28 i 13,19. Najočitiji takav primjer nalazimo u Ivanu 8,58: "Zaista, zaista, kažem vam, prije nego je Abraham bio, Ja Jesam." Razbješnjeli, Njegovi protivnici "digoše kamenje da ga bace na njega" (r. 59), očito smatrajući Isusovu izjavu bogohulnim iskazom o izjednačenosti s Bogom, o nepromjenljivosti, tvrdnjom da je Bog.

http://www.svetlostistine.com/Knjige/PrirucnikTeologijeSDA/4.htm#1

2.


Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, jedinstvo tri osobe iste vječnosti. Bog je besmrtan, svemoćan, sveznajući, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonačan i prelazi moć ljudskog shvaćanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je vječno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe. (Ponovljeni zakon 6,4; Matej 28,19; 2. Korinćanima 13,14; Efežanima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timoteju 1,17; Otkrivenje 14,7) ↑ Sadržaj
Otac


Bog vječni Otac je Tvorac, Vrelo, svedržitelj i Vladar cjelokupnog stvaranja. On je pravedan i svet, milostiv i pun milosrđa, spor na gnjev i obilan nepokolebljivom ljubavlju i vjernošću. Osobine i sila koje su se pokazale u Sinu i Svetom Duhu također su otkrivenje Oca. (Postanak 1,1; Otkrivenje 4,11; 1. Korinćanima 15,28; Ivan 3,16; 1. Ivanova 4,8; 1. Timoteju 1,17; Izlazak 34,6.7; Ivan 14,9) ↑ Sadržaj
Sin


Bog vječni Sin utjelovljen je u Isusu Kristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svijetu. Za svu vječnost živi Bog postao je i čovjek Isus Krist. Začet je Svetim Duhom i rodila Ga je Marija. Živio je i iskusio iskušenja kao ljudsko biće, ali je savršenim primjerom pokazao Božju pravednost i ljubav. Svojim čudima On je otkrio božansku pravednost i ljubav. Svojim čudima On je otkrio božansku silu i umro na križu za naše grijehe i umjesto nas, uskrsnuo je iz mrtvih i uznio se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doći će opet u slavi da konačno oslobodi svoj narod i da obnovi sve. (Ivan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Ivan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korinćanima 5,17-19; Ivan 5,22; Luka 1; Filipljanima 2,5-11; Hebrejima 2,9-18; 1. Korinćanima 15,3.4; Hebrejima 8,1.2; Ivan 14,1-3) ↑ Sadržaj
Sveti Duh


Bog vječni Duh bio je aktivan sa Ocem i Sinom prilikom stvaranja, utjelovljenja i otkupljenja. On je nadahnjivao pisce Svetog pisma. On je ispunjavao Kristov život silom. On privlači i ubljeđuje ljudska bića, a one koji se odazovu, obnavlja i preobražava u Božji lik. Poslat od Oca i Sina da bude stalno sa Njegovom djecom, On daje duhovne darove Crkvi, opunomoćuje je da svjedoči za Krista, i u skladu sa Svetim pismom, uvodi je u svaku istinu. (Postanak 1,1.2; Luka 1,35; 4,18; Djela 10,38; 2. Petrova 1,21; 2. Korinćanima 3,18; Efežanima 4,11.12; Djela 1,8; Ivan 14,16-18.26; 15,26.27; 16,7-13)
http://www.adventisti.info/index.php?itemid=30#toc2

Ovo su adventisticki odgovori,a ovdje ima i drugih krscanskih denominacija koje mogu dati odgovore sa svog stajalista.

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
"Isus im rece: 'Moja se hrana sastoji u tome da vrsim volju onoga koji me je poslao i dovrsim njegovo djelo.'" Ivan 4, 34

Zar ovdje Isus nije nedvosmisleno rekao da je on poslanik koji vrsi volju onoga koji ga je poslao???

" Isus im tada rece: 'Zaista, zaista vam kazem, Sin ne moze nista sam od sebe uciniti, nego samo ono sto vidi da ucini Otac. Sto ovaj ucini, to jednako cini i Sin.'" Ivan 5, 19

Kao da je znao sta ce se sve o njemu poslije njega govoriti. Zato je nedvosmisleno izjavio da nije u stanju uciniti nista, cemu ga Bog nije poducio da ucini.

"'Gospodine, vidim da si prorok...', rece mu zena." Ivan, 4, 19
"Zena mu odvrati: 'Znam da ima doci Mesija, koji se zove Pomaznik. Kad on dodje, sve ce nam objaviti.
'To sam ja koji govorim s tobom', rece joj Isus."
Ivan 4, 25-26
Ovim rijecima Isus je potvrdio da je obecani prorok.

"Ja sam od sebe ne mogu nista uciniti... jer ne trazim svoju volju, nego onoga koji me poslao." Ivan 5, 30

"Kako mozete vjerovati vi koji primate slavu jedan od drugoga, a ne trazite slave koja dolazi od jedinog Boga?" Ivan 5, 44

"Ljudi, kad vidjese cudo koje ucini Isus, rekose: 'Ovo je uistinu prorok koji ima doci na svijet." Ivan 6, 14

"'Ovo djelo Bog hoce', odgovori Isus, 'da vjerujete u onoga koga je On poslao.'" Ivan 6, 29

"Niko ne moze doci k meni ako ga ne privuce Otac koji me posla." Ivan 6, 44

"Jer ne sidjoh s neba da dovrsim svoju volju, nego volju onoga koji me posla. A volja onoga koji me posla jeste da nikoga od onih koje mi dade ne izgubim, vec da ga uskrisim u posljednji dan." Ivan 6, 38-39

tj. Bog upucuje na pravi put, a ja sam samo njegov rob i poslanik i ja nikog ne mogu uputiti ako ga Bog ne uputi.

" Jedni su od naroda, kad cuse te rijeci, govorili: - Ovaj je zbilja Prorok." " ovo je Mesija", govorili su drugi."
Ivan 7, 40-41

Zasto ih Mesija Isus, ako je bio Bog ili Boziji Sin nije uputio na istinu pa da se ne mimoilaze?

" Oce, spasi me od ovog casa!" Ivan 12, 27

Iz ovih Isusovih rijeci se vidi da je on molio Boga da ga spasi i da mu pomogne. Da je Isus sam bio Bog, ne bi mu bilo potrebno da bilo koga moli za pomoc, jer je Bog svemoguc, a trazenje pomoci je znak nemoci. Trazenje pomoci je ovdje znacilo Isusovo priznanje da je on Boziji rob i da mu je trebala Bozija pomoc.


Citate li ove dijelove Biblije ili ih obavezno preskacete? confused

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Amatullah je napisao/la:
"Isus im rece: 'Moja se hrana sastoji u tome da vrsim volju onoga koji me je poslao i dovrsim njegovo djelo.'" Ivan 4, 34

Zar ovdje Isus nije nedvosmisleno rekao da je on poslanik koji vrsi volju onoga koji ga je poslao???

" Isus im tada rece: 'Zaista, zaista vam kazem, Sin ne moze nista sam od sebe uciniti, nego samo ono sto vidi da ucini Otac. Sto ovaj ucini, to jednako cini i Sin.'" Ivan 5, 19

Kao da je znao sta ce se sve o njemu poslije njega govoriti. Zato je nedvosmisleno izjavio da nije u stanju uciniti nista, cemu ga Bog nije poducio da ucini.

"'Gospodine, vidim da si prorok...', rece mu zena." Ivan, 4, 19
"Zena mu odvrati: 'Znam da ima doci Mesija, koji se zove Pomaznik. Kad on dodje, sve ce nam objaviti.
'To sam ja koji govorim s tobom', rece joj Isus."
Ivan 4, 25-26
Ovim rijecima Isus je potvrdio da je obecani prorok.

"Ja sam od sebe ne mogu nista uciniti... jer ne trazim svoju volju, nego onoga koji me poslao." Ivan 5, 30

"Kako mozete vjerovati vi koji primate slavu jedan od drugoga, a ne trazite slave koja dolazi od jedinog Boga?" Ivan 5, 44

"Ljudi, kad vidjese cudo koje ucini Isus, rekose: 'Ovo je uistinu prorok koji ima doci na svijet." Ivan 6, 14

"'Ovo djelo Bog hoce', odgovori Isus, 'da vjerujete u onoga koga je On poslao.'" Ivan 6, 29

"Niko ne moze doci k meni ako ga ne privuce Otac koji me posla." Ivan 6, 44

"Jer ne sidjoh s neba da dovrsim svoju volju, nego volju onoga koji me posla. A volja onoga koji me posla jeste da nikoga od onih koje mi dade ne izgubim, vec da ga uskrisim u posljednji dan." Ivan 6, 38-39

tj. Bog upucuje na pravi put, a ja sam samo njegov rob i poslanik i ja nikog ne mogu uputiti ako ga Bog ne uputi.

" Jedni su od naroda, kad cuse te rijeci, govorili: - Ovaj je zbilja Prorok." " ovo je Mesija", govorili su drugi."
Ivan 7, 40-41

Zasto ih Mesija Isus, ako je bio Bog ili Boziji Sin nije uputio na istinu pa da se ne mimoilaze?

" Oce, spasi me od ovog casa!" Ivan 12, 27

Iz ovih Isusovih rijeci se vidi da je on molio Boga da ga spasi i da mu pomogne. Da je Isus sam bio Bog, ne bi mu bilo potrebno da bilo koga moli za pomoc, jer je Bog svemoguc, a trazenje pomoci je znak nemoci. Trazenje pomoci je ovdje znacilo Isusovo priznanje da je on Boziji rob i da mu je trebala Bozija pomoc.


Citate li ove dijelove Biblije ili ih obavezno preskacete? confused

Citate li ove dijelove Biblije ili ih obavezno preskacete?

Ne preskacemo draga,nego ih tumacimo da su Otac i Sin jedno.

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
impresionirana sam tim tumacenjem Smile

a sto i ostale ljude ne zovete sinovima Bozijim, posto su tako nazvani u vasoj Svetoj Bibliji??? to me eto posebno zanima Question

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
"Svi su oni koje vodi Boziji Duh sinovi Boziji." Poslanica Rimljanima 8, 14

"Gledajte koliko nam je ljubav Otac iskazao da se zovemo djeca Bozija. A to i jesmo!" Ivan 3, 1

"Blago mirotvorcima jer ce se zvati sinovi Boziji." Matej 5, 9

Iz navedenog se vidi da je Isusov nadimak Sin Boziji u prenesenom a ne u bukvalnom smislu.

Ima jos citata, a mogu i objasniti sta znaci rijec Sin Boziji, Otac, Sin, Sveti Duh etc. posto vidim da vam nije posve jasno.
Ali to samo ako zaista hocete, da se bezzzze ne opterecujem ako ne zelite Very Happy

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
" Zaista, zaista, kazem vam, prije nego sto je Abraham bio, Ja Jesam." Ivan 8, 59

Odgovor na ovu zabludu: Ovo također, bez objasnjenja ne znaci nista, jer se pod "prije" moze podrazumijevati dusom, tijelom ili zajedno i jednim i drugim. Druga i treca mogucnost su apsurd, jer je nemoguce da nesto sto nije bilo bude prije necega sto je postojalo. Ako se, pak, pod ovim misli na dusu, onda je Isus u tom pogledu jednak sa svim drugim ljudima, jer su duse svih stvorenja stvorene mnogo ranije nego njihova tijela. Da nije tako on ne bi ni izrekao pomeute rijeci. On je, naime, htio reci: " Moja je dusa postojala prije Abrahamova tijela." U ovakvom razumijevanju njegovih rijeci nema niceg cudnog, jer je to nuznost. Blagoslovljenima je Isus rekao:

" Dođite blagoslovljeni Oca mog, i primite u posjed kraljevstvo koje vam je pripravljeno od postanka svijeta." Matej 25, 34

Jer, da njihove duse nisu tada postojale ne bi im bilo nista ni pripravljeno. Zar se necemu sto ne postoji nesto pripravlja?

I sta smo zakljucili, da je Bog ili da nije? (pretpostavljam da cete reci da jeste.)

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Amatullah je napisao/la:
stefani je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=93750i-wbvU&feature=PlayList&p=1462428AAC627E64&playnext=1&playnext_from=PL&index=9

Samo kratko da se osvrnem na argumente ovog čoveka.
Kada bi i uzeli kao tačno da Marko,Luka,Jovan,Matej nisu upoznali Isusa, a pisali su o Njemu. I ovo sada uzmemo kao razlog da ne verujemo spisima što ćemo raditi sa Muhamedom koji je još kasnije pisao Kuran , više od 200 godina posle njih i pisao o Isusu da li se možemo koristiti istom metodom?

Da li možemo verovati Muhamedu ako ne smemo verovati Pavlu koji je takodje imao Vidjenje čak štaviše sam Bog mu se objavio na putu za Damask?

Imamo li ista merila?

Drugo Pavle je pre susreta sa uskrslim Isusom doživeo promenu u svom životu. Od ubice postao je hrišćanim. Doživeo je promenu i prestao ubijati?
Koliko ja znam čovek treba zaista preživeti nešto da bi se preko noći promenio i odstupio od svojih zlih dela.
A Muhamed?
Posle svoga susreta sa " božijim andjelom" je prestao ubijati, silovati ili ?
Ili je tek onda počeo?


pa logicno bi bilo da sam mislila na ovo, zar ne?

ali eto, posebno me zanimaju dokazi za Pavla, za ovo sto je navedeno o njemu


Zanimljivo, a ja mislila da te interesuje ovo o Muhamedu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Paul

Act 9:1 A Savle još dišući prijetnjom i smrću na učenike Gospodnje pristupi k poglavaru svešteničkome,
Act 9:2 I izmoli u njega poslanice u Damask na zbornice, ako koga nađe od ovoga puta, i ljude i žene svezane da dovede u Jerusalim.
Act 9:3 A kad bješe na putu i dođe blizu Damaska, ujedanput obasja ga svjetlost s neba,
Act 9:4 I padnuvši na zemlju ču glas gdje mu govori: Savle! Savle! zašto me goniš?
Act 9:5 A on reče: ko si ti, Gospode? A Gospod reče: ja sam Isus, kojega ti goniš: teško ti je protivu bodila praćati se.
Act 9:6 A on drkćući od straha reče: Gospode! šta hoćeš da činim? I Gospod mu reče: ustani i uđi u grad, pa će ti se kazati šta ti treba činiti.
Act 9:7 A ljudi koji iđahu s njim stajahu i čuđahu se, jer čujahu glas a ne viđahu nikoga.
Act 9:8 A Savle usta od zemlje, i otvorenijem očima svojijem nikoga ne viđaše. A oni ga uzeše za ruku i uvedoše u Damask.
Act 9:9 I bješe tri dana slijep, i ne jede, niti pi.
Act 9:10 A u Damasku bješe jedan učenik, po imenu Ananija, i reče mu Gospod u utvari: Ananija! A on reče: evo me, Gospode!
Act 9:11 A Gospod mu reče: ustani i idi u ulicu koja se zove Prava, i traži u domu Judinom po imenu Savla Taršanina; jer gle, on se moli Bogu,
Act 9:12 I vidje u utvari čovjeka, po imenu Ananiju, gdje uđe i metnu ruku na nj da progleda.
Act 9:13 A Ananija odgovori: Gospode! ja čuh od mnogijeh za toga čovjeka kolika zla počini svetima tvojima u Jerusalimu;
Act 9:14 I ovdje ima vlast od glavara svešteničkijeh da veže sve koji prizivaju ime tvoje.
Act 9:15 A Gospod mu reče: idi, jer mi je on sud izbrani da iznese ime moje pred neznabošce i careve i sinove Izrailjeve.
Act 9:16 A ja ću mu pokazati koliko mu valja postradati za ime moje.
Act 9:17 I pođe Ananija, i uđe u kuću, i metnuvši ruke na nj reče: Savle, brate! Gospod Isus, koji ti se javi na putu kojijem si išao, posla me da progledaš i da se napuniš Duha svetoga.
Act 9:18 I odmah otpade od očiju njegovijeh kao krljušt, i odmah progleda, i ustavši krsti se.
Act 9:19 I pošto pojede okrijepi se; i bi Savle nekoliko dana s učenicima koji bijahu u Damasku.
Act 9:20 I odmah po zbornicama propovijedaše Isusa da je on sin Božij.
Act 9:21 A svi koji slušahu divljahu se i govorahu: nije li ovo onaj što gonjaše u Jerusalimu one koji spominjahu ime ovo, i ovdje zato dođe da ih povezane vodi glavarima svešteničkijem.
Act 9:22 A Savle se većma siljaše i zabunjivaše Jevreje koji žive u Damasku, dokazujući da je ovo Hristos.
Act 9:23 A kad se navrši podosta dana, dogovoriše se Jevreji da ga ubiju.
Act 9:24 Ali Savle doznade njihov dogovor; a oni čuvahu vrata dan i noć da bi ga ubili;
Act 9:25 A učenici ga uzeše noću i spustiše preko zida u kotarici.
Act 9:26 A kad dođe Savle u Jerusalim, ogledaše da se pribije uz učenike; i svi ga se bojahu, jer ne vjerovahu da je učenik.
Act 9:27 A Varnava ga uze i dovede k apostolima, i kaza im kako na putu vidje Gospoda, i kako mu govori, i kako u Damasku slobodno propovijeda ime Isusovo.
Act 9:28 I bijaše s njima i ulazi u Jerusalim i izlazi i slobodno propovijedaše ime Gospoda Isusa.

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
stefani je napisao/la:
Amatullah je napisao/la:
stefani je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=93750i-wbvU&feature=PlayList&p=1462428AAC627E64&playnext=1&playnext_from=PL&index=9

Samo kratko da se osvrnem na argumente ovog čoveka.
Kada bi i uzeli kao tačno da Marko,Luka,Jovan,Matej nisu upoznali Isusa, a pisali su o Njemu. I ovo sada uzmemo kao razlog da ne verujemo spisima što ćemo raditi sa Muhamedom koji je još kasnije pisao Kuran , više od 200 godina posle njih i pisao o Isusu da li se možemo koristiti istom metodom?

Da li možemo verovati Muhamedu ako ne smemo verovati Pavlu koji je takodje imao Vidjenje čak štaviše sam Bog mu se objavio na putu za Damask?

Imamo li ista merila?

Drugo Pavle je pre susreta sa uskrslim Isusom doživeo promenu u svom životu. Od ubice postao je hrišćanim. Doživeo je promenu i prestao ubijati?
Koliko ja znam čovek treba zaista preživeti nešto da bi se preko noći promenio i odstupio od svojih zlih dela.
A Muhamed?
Posle svoga susreta sa " božijim andjelom" je prestao ubijati, silovati ili ?
Ili je tek onda počeo?


pa logicno bi bilo da sam mislila na ovo, zar ne?

ali eto, posebno me zanimaju dokazi za Pavla, za ovo sto je navedeno o njemu


Zanimljivo, a ja mislila da te interesuje ovo o Muhamedu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Paul

Act 9:1 A Savle još dišući prijetnjom i smrću na učenike Gospodnje pristupi k poglavaru svešteničkome,
Act 9:2 I izmoli u njega poslanice u Damask na zbornice, ako koga nađe od ovoga puta, i ljude i žene svezane da dovede u Jerusalim.
Act 9:3 A kad bješe na putu i dođe blizu Damaska, ujedanput obasja ga svjetlost s neba,
Act 9:4 I padnuvši na zemlju ču glas gdje mu govori: Savle! Savle! zašto me goniš?
Act 9:5 A on reče: ko si ti, Gospode? A Gospod reče: ja sam Isus, kojega ti goniš: teško ti je protivu bodila praćati se.
Act 9:6 A on drkćući od straha reče: Gospode! šta hoćeš da činim? I Gospod mu reče: ustani i uđi u grad, pa će ti se kazati šta ti treba činiti.
Act 9:7 A ljudi koji iđahu s njim stajahu i čuđahu se, jer čujahu glas a ne viđahu nikoga.
Act 9:8 A Savle usta od zemlje, i otvorenijem očima svojijem nikoga ne viđaše. A oni ga uzeše za ruku i uvedoše u Damask.
Act 9:9 I bješe tri dana slijep, i ne jede, niti pi.
Act 9:10 A u Damasku bješe jedan učenik, po imenu Ananija, i reče mu Gospod u utvari: Ananija! A on reče: evo me, Gospode!
Act 9:11 A Gospod mu reče: ustani i idi u ulicu koja se zove Prava, i traži u domu Judinom po imenu Savla Taršanina; jer gle, on se moli Bogu,
Act 9:12 I vidje u utvari čovjeka, po imenu Ananiju, gdje uđe i metnu ruku na nj da progleda.
Act 9:13 A Ananija odgovori: Gospode! ja čuh od mnogijeh za toga čovjeka kolika zla počini svetima tvojima u Jerusalimu;
Act 9:14 I ovdje ima vlast od glavara svešteničkijeh da veže sve koji prizivaju ime tvoje.
Act 9:15 A Gospod mu reče: idi, jer mi je on sud izbrani da iznese ime moje pred neznabošce i careve i sinove Izrailjeve.
Act 9:16 A ja ću mu pokazati koliko mu valja postradati za ime moje.
Act 9:17 I pođe Ananija, i uđe u kuću, i metnuvši ruke na nj reče: Savle, brate! Gospod Isus, koji ti se javi na putu kojijem si išao, posla me da progledaš i da se napuniš Duha svetoga.
Act 9:18 I odmah otpade od očiju njegovijeh kao krljušt, i odmah progleda, i ustavši krsti se.
Act 9:19 I pošto pojede okrijepi se; i bi Savle nekoliko dana s učenicima koji bijahu u Damasku.
Act 9:20 I odmah po zbornicama propovijedaše Isusa da je on sin Božij.
Act 9:21 A svi koji slušahu divljahu se i govorahu: nije li ovo onaj što gonjaše u Jerusalimu one koji spominjahu ime ovo, i ovdje zato dođe da ih povezane vodi glavarima svešteničkijem.
Act 9:22 A Savle se većma siljaše i zabunjivaše Jevreje koji žive u Damasku, dokazujući da je ovo Hristos.
Act 9:23 A kad se navrši podosta dana, dogovoriše se Jevreji da ga ubiju.
Act 9:24 Ali Savle doznade njihov dogovor; a oni čuvahu vrata dan i noć da bi ga ubili;
Act 9:25 A učenici ga uzeše noću i spustiše preko zida u kotarici.
Act 9:26 A kad dođe Savle u Jerusalim, ogledaše da se pribije uz učenike; i svi ga se bojahu, jer ne vjerovahu da je učenik.
Act 9:27 A Varnava ga uze i dovede k apostolima, i kaza im kako na putu vidje Gospoda, i kako mu govori, i kako u Damasku slobodno propovijeda ime Isusovo.
Act 9:28 I bijaše s njima i ulazi u Jerusalim i izlazi i slobodno propovijedaše ime Gospoda Isusa.


pa lahko je pricicu sastaviti Very Happy

treba mi dokaz u pravom smislu rijeci

A sta to za Muhammeda, sallallahu alejhi we sellem? i to me sad zanima

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
p.s. ako je nesto na wikipediji ne znaci da je tacno tongue to nije nikakav dokaz

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
pa draga moja Dino, o tvojim odgovorim se bar vidi da nema dokaza za Isusovo tvrdjenje o njegovim iskazima da je Bog. Da je imao ista od bozanskih osobina a ne ljudskih jasno bi to bilo naznaceno u samoj Bibliji a kako i sama vidis nije. evo tebi i ostalim krcanima jos jedan link u kojem , jedan krscanski ucenjak koji je presao na Islam govori o Isusu

https://www.youtube.com/watch?v=bpY5MLU92e0

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
u ovom predavanju imas navedene cinjenice iz Biblije koje bolje nego sto to ko radi na ovom forumu objasnjaju samog Isusa kroz samu Bibliju

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
javlja se jedan problem

oni nisu skoncentrirani izgleda na ono sto mi pisemo, vec na ono sto oni pisu, tako da upoce ne kontaju o cemu govorimo... tako da... mislim da nema efekta

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
za stefani
Bas i nekako dodje zanimljivo da od tolko ljudi Bog uzviseni bas da izabere Pavla pa da se njemu jos licno obrati, a ovaj je bio lovac na glave, i to glave Isusovih ucenika koje je prodavao Rimljanima. A da stvar bude skroz zanimljiva
tako je mogao neuzubilah Bog da se obrati i Hitleru, pa da ovaj sebi uzme za pravo da pise sveto pismo

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
ne zanm sta da kazem ljudima je se duzno objasnajvati , ali znas i sama da Allah upucuju koga hoce, a koga hoce u zabludi ostavlja

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Muatez je napisao/la:
ne zanm sta da kazem ljudima je se duzno objasnajvati , ali znas i sama da Allah upucuju koga hoce, a koga hoce u zabludi ostavlja


da, jeste, Allah upucuje onoga koga On hoce, a nase je samo da dostavimo istinu, pa ko prihvati prihvati
to nije do nas, subhanAllah

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Muatez je napisao/la:
za stefani
Bas i nekako dodje zanimljivo da od tolko ljudi Bog uzviseni bas da izabere Pavla pa da se njemu jos licno obrati, a ovaj je bio lovac na glave, i to glave Isusovih ucenika koje je prodavao Rimljanima. A da stvar bude skroz zanimljiva
tako je mogao neuzubilah Bog da se obrati i Hitleru, pa da ovaj sebi uzme za pravo da pise sveto pismo


da da, a usput da dodam da je Pavle bio jevrej koji je izmijenio Isusovo, alejhisselam, ucenje

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Tko želi ozbiljno prosuđivati najprije mora biti upoznat sa onim što piše u Bibliji.

Za one koji vjeruju riječima napisanima u Bibliji ovo što navodim bit će istina.

A za one koji ne vjeruju u riječi napisane u Bibliji, neće im se moći ništa dokazati.

A ja ovdje navodim crno na bijelo što stoji u Bibliji, pa tko želi to prihvatiti neka prihvati, a tko neće i ne mora.

Ja ne namjeravam ovdje polemizirati već samo prenosim tekst iz Biblije:


Mat 3:13 Tada dođe Isus iz Galileje na Jordan Ivanu da ga on
krsti.
Matej 3:14 Ivan ga odvraćaše: "Ti mene treba da krstiš,
a ti da k meni dolaziš?"
Matej 3:15 Ali mu Isus odgovori: "Pusti sada! Ta
dolikuje nam da tako ispunimo svu pravednost!" Tada mu popusti.
Matej 3:16 Odmah nakon krštenja izađe Isus iz vode. I gle!
Otvoriše se nebesa i ugleda Duha Božjega gdje silazi kao golub i spušta se na njega.
Matej 3:17 I eto glasa s neba: "Ovo je Sin moj,
Ljubljeni! U njemu mi sva milina!"
Bog se dakle nakon Isusova krštenja javio i rekao da je Isus
njegov ljubljeni Sin ( Sin Boga što znači Sin Božji )



Matej 4:5 Đavao ga tada povede u Sveti grad, postavi ga na
vrh Hrama
Matej 4:6 i reče mu: "Ako si Sin Božji, baci se dolje!
Ta pisano je: Anđelima će svojim zapovjediti za tebe i na rukama će te nositi
da se gdje nogom ne spotakneš o kamen."
Matej 4:7 Isus mu kaza: "Pisano je također: Ne iskušavaj
Gospodina, Boga svojega!"
Ovdje je riječ o tome da Isus za sebe kaže da je Bog i da
Đavao ne iskušava Gospodina Boga svojega ( Boga koji je čak i za Đavla Bog )

Matej 8:28 - Matej 8:32 – čak i zlodusi priznaju Isusa kao
Sina Božjeg


Matej 9:1 – Matej 9:7 - Sin čovječji ima vlast otpuštati
grijehe. Za farizeje to može samo Bog.

Matej 10:23 – Isus je Sin čovječji koji ima vlast nad
ljudima

Matej 11:25 - U ono vrijeme reče Isus: "Slavim te, Oče, Gospodaru neba i zemlje, što si ovo skrio od mudrih i umnih, a objavio malenima.
Matej 11:26 Da, Oče, tako setebi svidjelo.
Matej 11:27 Sve je meni predao Otac moj i nitko ne pozna Sina doli Otac niti tko pozna Oca doli Sin i onaj kome Sin hoće objaviti."
Isus kaže da ga nitko ne pozna osim Boga Oca i nitko ne pozna Boga Oca osim njega Isusa.


Matej 12:8 – Sin čovječji gospodar je Subote

Matej 12:32 - "I rekne li tko riječ protiv Sina Čovječjega,
oprostit će mu se.Ali tko rekne protiv Duha Svetoga, neće mu se oprostiti ni na ovom svijetu ni u budućem."


Matej 13:40 Kao što se kukolj skuplja i ognjem sažiže, tako će
biti na svršetku svijeta.
Matej 13:41 Sin će Čovječji poslati svoje anđele da pokupe
iz njegova kraljevstva sve zavodnike i bezakonike
Matej 13:42 i bace ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut
zubi.
Ovdje se govori da Isus ima vlast nad anđelima ( to je Božja
moć ) i da je Kralj kraljevstva zemaljskoga.

Matej 14:33 - A oni na lađi poklone mu se ničice govoreći:"Uistinu,
ti si Sin Božji!"

Matej 16:16 Šimun Petar prihvati i reče: "Ti si
Krist-Pomazanik, Sin Boga živoga."

Matej 16:27 "Doći će,doista, Sin Čovječji u slavi Oca svoga s anđelima svojim i tada će naplatiti svakomu po djelima njegovim."
Matej 16:28 "Zaista, kažem vam, neki od ovdje nazočnih neće okusiti smrti dok ne vide Sina Čovječjega gdje dolazi sa svojim kraljevstvom."
Ovdje Isus kaže da je Bog Otac njegov otac, što znači da je Isus njegov Sin.

Matej 17:5 Dok je on ( Petar ) još govorio, gle, svijetao ih oblak zasjeni, a glas iz oblaka govoraše:
"Ovo je Sin moj, Ljubljeni! U njemu mi sva milina! Slušajte ga!"

To je govorio sam Bog Otac koji je za Isusa rekao da je LJubljeni sin njegov.

Matej 18:10 "Pazite da ne
prezrete ni jednoga od ovih najmanjih jer, kažem vam, anđeli njihovi na nebu
uvijek gledaju lice Oca mojega, koji je na nebesima."

Ovdje Isus kaže da je njegov Otac na nebu ( a samo je jedan Bog na nebu) što znači da je Isus njegov Sin.

Matej 26:63 Isus je šutio. Reče
mu veliki svećenik: "Zaklinjem te Bogom živim: Kaži nam jesi li ti Mesija,
Sin Božji?"

Matej 26:64 Reče mu Isus:
"Ti kaza! Štoviše, kažem vam: Odsada ćete gledati Sina čovječjega gdje
sjedi zdesna Svemogućega i dolazi na oblacima nebeskim.

Matej 26:65 Nato veliki svećenik
razdrije haljine govoreći: "Pohulio je! Što nam još trebaju svjedoci! Evo, sada ste čuli hulu!

Mat 26:66 Što vam se čini?" Oni odgovoriše: "Smrt zaslužuje!"
I veliki svećenik smatra da je
Isus hulio na Boga, jer je potvrdio da je Mesija tj. pomazani Sin Božji. Pošto
je to Isus potvrdio po njima je hulio na Boga te zaslužuje smrt.



Matej 27:41 Slično i glavari
svećenički s pismoznancima i starješinama, rugajući se, govorahu:

Matej 27:42 "Druge je
spasio, sebe ne može spasiti! Kralj je Izraelov! Neka sada siđe s križa pa ćemo povjerovati u njega!

Matej 27:43 Uzdao se u Boga! Neka ga sad izbavi ako mu omilje! Ta govorio je: "Sin sam Božji!"
Matej 27:44 Tako ga vrijeđahu i s njim raspeti razbojnici.
Dakle i svećenici, pismoznanci i
farizeji potvrđuju da je Isus sam za sebe govorio da je Sin Božji.


Matej 27:50 A Isus opet povika iz glasa i ispusti duh.
Matej 27:51 I gle, zavjesa se hramska razdrije odozgor
dodolje, nadvoje;zemlja se potrese, pećine se raspukoše,
Matej 27:52 grobovi otvoriše i tjelesa mnogih svetih
preminulih uskrsnuše
Matej 27:53 te iziđoše iz grobova nakon njegova uskrsnuća, uđoše
u sveti grad i pokazaše se mnogima.
Matej 27:54 A satnik i oni koji su s njima čuvali Isusa
vidješe potres i što se zbiva, silno se prestrašiše i rekoše: "Uistinu,
Sin Božji bijaše ovaj."


Matej 28:18 Isus im pristupi i
prozbori: "Dana mi je sva vlast na nebu i na zemlji!

Matej 28:19 Pođite dakle i
učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga

Matej 28:20 i učeći ih čuvati sve što sam vam zapovjedio! I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka
svijeta"

Ovdje je riječ o trojstvu Otac,
Sin i Duh Sveti. Isus još jednom spominje sebe kao Sina ( Sin Božji )



Marko 1:10 I odmah, čim izađe iz
vode, ugleda otvorena nebesa i Duha poput goluba gdje silazi na njega,

Marko 1:11 a glas se zaori s
nebesa: Ti si Sin moj, Ljubljeni! U tebi mi sva milina!


Marko 2:10 Ali da znate: ima vlast Sin Čovječji na zemlji
otpuštati grijehe!"


Marko 3:11 A nečisti duhovi, čim bi ga spazili, padali bi
preda njega i vikali:"Ti si Sin Božji!
Marko 3:12 A on im se oštro prijetio da ga ne prokazuju.
Dakle nečisti duhovi prepoznaju Isusa kao Sina Božjeg


Marko 5:2 Čim iziđe iz lađe, odmah mu iz grobnica pohiti u
susret neki čovjek s nečistim duhom.
Marko 5:3 Obitavalište je imao u grobnicama. I nitko ga više
nije mogao svezati ni lancima
Marko 5:4 jer je već često bio i okovima i lancima svezan,
ali je raskinuo okove i iskidao lance i nitko ga nije mogao ukrotiti.
Marko 5:5 Po cijele bi noći i dane u grobnicama i po brdima
vikao i bio se kamenjem.
Marko 5:6 Kad izdaleka opazi Isusa, dotrči i pokloni mu se,
Marko 5:7 a onda u sav glas povika: "Što ti imaš sa
mnom, Isuse, SineBoga Svevišnjega? Zaklinjem te Bogom, ne muči me!"
Marko 5:8 Jer Isus mu bijaše rekao: "Iziđi, duše nečisti,
iz ovoga čovjeka!"
Marko 5:9 Isus ga nato upita: "Kako ti je ime?" Kaže
mu:"Legija mi je ime!Ima nas mnogo!"
Marko 5:10 I uporno zaklinjaše Isusa da ih ne istjera iz
onoga kraja.
Dakle i nečisti Duhovi su prepoznali u Isusu Sina Boga
Svevišnjega.


Marko 14:61 A on je šutio i
ništa mu nije odgovarao. Veliki ga svećenik ponovo upita: "Jesi li ti
Mesija Sin Preslavnoga?

Marko 14:62 A Isus mu reče: "Ja
jesam! I gledat ćete Sina čovječjega gdje sjedi zdesna Svemogućega i dolazi s
oblacima nebeskim."

Marko 14:63 Nato veliki svećenik
razdrije haljine i reče: "Što nam još trebaju svjedoci?

Marko 14:64 Čuli ste hulu. Što
vam se čini?" Oni svi presudiše da zaslužuje smrt.

Isus je potvrdio da je on Sin
Boga Preslavnoga pred velikim svećenikom i farizejima.



Luka 1:28 Anđeo uđe k njoj i
reče: "Zdravo, Marijo milosti puna! Gospodin s tobom!"

Luka 1:29 Na tu se riječ ona
smete i stade razmišljati kakav bi to bio pozdrav

Luka 1:30 No anđeo joj reče:
"Ne boj se, Marijo! Ta našla si milost u Boga.

Luka 1:31 Evo, začet ćeš i
roditi sina i nadjenut ćeš mu ime Isus.

Luka 1:32 On će biti velik i
zvat će se Sin Svevišnjega. Njemu će Gospodin Bog dati prijestolje Davida, oca njegova
"
I ovdje anđeo potvrđuje da je Isus Sin Boga Svevišnjega.


Luka 1:35 Anđeo joj odgovori:
"Duh Sveti sići će na te i sila će te Svevišnjega osjeniti. Zato će to čedo
i biti sveto, Sin Božji."

Ovo je još jedna izjava o Isusu kao Sinu Božjem.


Luka 22:70 Nato svi rekoše:
"Ti si, dakle, Sin Božji!" On im reče: "Vi velite! Ja
jesam!"

Isus je dakle rekao za sebe "Ja jesam ( Sin Božji )".


Ivan 1:32 I posvjedoči Ivan
Krstitelj: "Promatrao sam Duha gdje s neba silazi kao golub i ostaje na
njemu.

Ivan 1:33 Njega ja nisam
poznavao, ali onaj koji me posla vodom krstiti reče mi: "Na koga vidiš da
Duh silazi i ostaje na njemu, to je onaj koji krsti Duhom Svetim."

Ivan 1:34 I ja sam to vidio i svjedočim: on je Sin Božji."
Ivan Krstitelj svjedoči što mu je Bog rekao za Isusa – na Isusa je sišao Duh Sveti što je znak Ivanu da je Isus Sin Božji."



pozdrav

Euro

descriptionBiblija ili Kuran - Page 32 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply