Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Je li Isus Bog?

power_settings_newLogin to reply
+12
marijofilo
*El,Omen
sivko5
IGOR-apokrinomai
Seljak
emanuel
TOnniBonni
tripo 41
msomi
Juditha
piramida4
kainos
16 posters

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Nikako da počnem sa obečanom analizom
te izjave,
ali pogledajete sve poslanice -
kako se pozdravlja na početku i kraju!?

Spomene se Bog Otac, onda Sin Isus,
a zatim se daje pozdrav Bogu Ocu,
a neupućeni - oni koji ne sagledavaju Bibliju cjelovito,
rekli bi da se pozdrav odnosi na zadnjega - Sina,
a nije tako
jer sam pozdrav kaže na koga se odnosi.

Kad složim - šaljem.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
student IZ SLJEDEĆEG SE JASNO VIDI RAZLIKA U OVLASTIMA I FUNKCIJAMA BOGA OCA I SINA ISUSA; I NADALJE NA NEBU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! umirem od smijeha

Odg.

Kakva notorna glupost. Oni samo imaju različit plan u spasenju ljudi, ništa više, Njihovo djelovanje je zajedničko, kao i volja i namjera.

student 1:1 Otkrivenje Isusa Krista: njemu ga dade Bog OTKRIVENJE NIJE OD SINA, VEĆ OD BOGA OCA JAHVE TKO JE KOME DAO OTRIVENJE? umirem od smijeha

Odg.

Još jedna glupost koju iznosi student.

Pa ako neko nekom nešto da, onda je to i Njegovo. Ovdje je jasno da Otac i Sin objavljuju Otkrivenje.

Zna se da je cijela Biblija Otkrivenje Boga, upravo ovaj stih Otkri. 1,1 potvrđuje da je Isus Bog. Evo cijelog stiha 1 Otkrivenje Isusa Hrista, koje dade njemu Bog, da pokaže slugama svojima šta će skoro biti, i pokaza, poslavši po anđelu svojemu sluzi svojemu Ivanu, Ovdje se jasno vidi da su ljudi sluge Isusa Hrista. Ovdje Isus šalje anđela koji prenosi Otkrivenje. I naravno Ivan je sluga Hrista. A u cijeloj Bibliji je jasno da Bog šalje anđele da prenesu ono što treba da napišu ljudi.

Nekada Bog i direktno govori.

student 1:2 koji posvjedoči za riječ Božju i za svjedočanstvo Isusa Krista JASNO ODVOJENO RIJEČ OD BOGA I SVJEDOČANSTVO SINA RIJEČ BOŽJA NIJE ISUS, NITI JE ISUS BOG umirem od smijeha

Odg.

Opet netačno. Da posvjedoči za Isusa i za Njegovo svjedočanstvo.

Isus je Riječ Božija.

Otkrivenje 19,13 13 I bješe obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se njegovo zove: riječ Božija.

Student 1:4,5 mir od Onoga koji jest i koji bijaše i koji dolazi i od sedam duhova što su pred Prijestoljem njegovim (5)

i od Isusa Krista, DVA SU – JEDAN JE BOG NA PRIJESTOLJU BOG IMA SVOJIH 7 DUHOVA I DRUGI JE SIN KOJI NIJE BOG umirem od smijeha

Odg. Opet netačno Pročitajte cijeli tekst.

Od Ivana na sedam crkava koje su u Aziji: blagodat vam i mir od onoga koji jest, i koji bješe, i koji će doći; i od sedam duhova koji su pred prijestolom njegovijem; 5 I od Isusa Hrista, Ovdje Bog Otac i Bog Sin daju blagoslov. Zapazite dio koji piše "I koji će doći".

A ko dolazi? Isus Hrist. Eno, ide s oblacima, i ugledaće ga svako oko, i koji ga probodoše; i zaplakaće za njim sva koljena zemaljska. Da, zaista.

8 Ja sam alfa i omega, početak i svršetak, govori Gospod, koji jest, i koji bješe, i koji će doći, svedržitelj.

Stihovi 7 i 8 Riječ svedržitelj, znači svemoćan.


student 3:12 ime Boga svoga i ime grada Boga svoga, novog Jeruzalema koji siđe s neba od Boga mojega, i ime moje novo ISUS IMA BOGA SVOGA JEDAN JE BOG SIN NIJE BOG. umirem od smijeha

Odg.

Kakvo glupo i proizvoljno tumačenje. Ja imam oca svog, ali ja nisam čovjek, ja sam sin, samo moj otac je čovjek. Eto to vam je student rekao samo za Boga Oca i Isusa. Isus je i čovjek i već sam dao odg. u vezi molitve Isusa Bogu Ocu i šta je ipostasno jedinstvo. Za koje nikad student nije ni čuo.

A sada ovo Koji pobijedi daću mu da sjede sa mnom na prijestolu mojemu, kao i ja što pobijedih i sjedoh s ocem svojijem na prijestolu njegovu. Stih 21.

Ovdje je jasno da i Sin ima prijesto. A samo je jedan presto na kojem sjedi Bog.


student 5:13 Onomu koji sjedi na prijestolju i Jaganjcu NA PRIJESTOLJU SJEDI BOG ZDESNA JE SIN KOJI NIJE BOG umirem od smijeha

Odg. Pročitajte cijeli stih! I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka.

U SZ Jahve kaže da ne da nikom slave osim sebi. Ovdje su jasno odvojena stvorenja od Boga Oca i Boga Isusa (to nisu dva nego jedan Bog) Ovo jasno dokazuje da je Isus Bog stvoritelj, a ne stvorenje. Stvorenja daju istu slavu, čast, blagoslov Bogu Ocu i Jagnjetu.

tako da sva prazna demagogija o većem autoritetu Oca nad Sinom padaju u vodu.


A sada dokaz da je prestol i Jagnjetov (Isusov) Otrivenje 22,3 I više neće biti nikakve prokletinje; i prijestol Božij i jagnjetov biće u njemu; i sluge njegove posluživaće ga.ovdje je jasno ko dan da su Otac i Sin jedan Bog.

Zadnja promjena: tripo 41; uto 01 svi 2012, 10:35; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
Nikako da počnem sa obečanom analizom
te izjave,
ali pogledajete sve poslanice -
kako se pozdravlja na početku i kraju!?

Spomene se Bog Otac, onda Sin Isus,
a zatim se daje pozdrav Bogu Ocu,
a neupućeni - oni koji ne sagledavaju Bibliju cjelovito,
rekli bi da se pozdrav odnosi na zadnjega - Sina,
a nije tako
jer sam pozdrav kaže na koga se odnosi.

Kad složim - šaljem.


Čim se nešto ne slaže s vašim tvrdnjama odmah je krivi prijevod. Ili je krivo postavljeno ili nešto ne valja s tim djelom Biblije. Jako zanimljivo. Zanima me tekst koji složiš.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
student

7:9 Stoje pred prijestoljem i pred Jaganjcem

NA PRIJESTOLJU SJEDI BOG
ZDESNA JE SIN KOJI NIJE BOG

odg.

Student očigledno ne zna šta znači to što Isus sjedi s desne strane Oca svog. Isus posreduje izmđu Boga i ljudi. I Bog će ljudima sa svoje desne strane reći da su spašeni. Isus samo dok posreduje sjedi s desne strane. Nakon posredovanja, On će da sjedi na prestolu jer istinski živi Bog.


student

7:10 Spasenje Bogu našemu koji sjedi na prijestolju i Jaganjcu

NA PRIJESTOLJU SJEDI BOG
ZDESNA JE SIN KOJI NIJE BOG

Odg.

Ovdje nema potreba da objašnjavam, prethodni odg. je vezan i za ovaj stih.

student

11:5 Uspostavljeno je nad svijetom kraljevstvo Gospodara našega i Pomazanika njegova i kraljevat će u vijeke vjekova

BOG JE JEDINI GOSPODAR,
A SA NJIM JE I NJEGOV SIN KOJI NIJE BOG
JER JE BOG SAMO JEDAN
BOG OTAC I SIN ĆE ZAJEDNO KRALJEVATI NA ZEMLJI

Odg.

Čovjek ako je jedna osoba onda je jedan. Student očigledno ne razumije i ne shvata da bog može biti i 3 osobe, a da je opet JEDAN BOG. Student ne shvata da Bog nije ograničen vremenom i prostorom.

Bog je sveprisutan
Jeremija 23:23

23 Jesam li ja Bog iz bliza, govori Gospod, a nisam Bog i iz daleka?

Psalam 139:7

7 Kuda bih otišao od duha Tvog, i od lica Tvog kuda bih pobegao?

On je i svemoguć

2. Mojsijeva 6:3

3 I javio sam se Avramu, Isaku i Jakovu imenom Bog Svemogući, a imenom svojim, Gospod, ne bih im poznat.

1. Mojsijeva 17:1

1 A kad Avramu bi devedeset i devet godina, javi mu se Gospod i reče mu: Ja sam Bog Svemogući, po mojoj volji živi, i budi pošten.


A šta piše u Otkrivenju 11,5

5 I ako im ko nepravdu učini, oganj izlazi iz usta njihovijeh, i poješće neprijatelje njihove; i ko htjedbude da im učini nažao onaj valja da bude ubijen.

Po studentu Bog nije svemoguć. Jer student misli da Isus nije Bog. Bog je svugdje, a opet na jednom mjestu. Tako je bio direktno sa ljudima (Isus) i na nebu na prestolu.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Igore sve tvrdnje iz tvog posta sam oborio i jasno objasnio o čemu se radi (sa prošle strane), kao i studentove. Ali ja za razliku od tebe, neću hvaliti sebe nego Boga. Hvala Bogu za to.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
IZ SLJEDEĆEG SE JASNO VIDI RAZLIKA U OVLASTIMA I FUNKCIJAMA BOGA OCA I SINA ISUSA; I NADALJE NA NEBU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! --------------------------- 1:1 Otkrivenje Isusa Krista: njemu ga dade Bog OTKRIVENJE NIJE OD SINA, VEĆ OD BOGA OCA JAHVE TKO JE KOME DAO OTRIVENJE? ----------------------------- 1:2 koji posvjedoči za riječ Božju i za svjedočanstvo Isusa Krista JASNO ODVOJENO RIJEČ OD BOGA I SVJEDOČANSTVO SINA RIJEČ BOŽJA NIJE ISUS, NITI JE ISUS BOG -------------------------------------- 1:4,5 mir od Onoga koji jest i koji bijaše i koji dolazi i od sedam duhova što su pred Prijestoljem njegovim (5) i od Isusa Krista, DVA SU – JEDAN JE BOG NA PRIJESTOLJU BOG IMA SVOJIH 7 DUHOVA I DRUGI JE SIN KOJI NIJE BOG ---------------------- 1:9 radi riječi Božje i svjedočanstva Isusova RIJEČ JE BOŽJA, I NIJE RIJEČ SIN ------------------------------------------------- 3:12 ime Boga svoga i ime grada Boga svoga, novog Jeruzalema koji siđe s neba od Boga mojega, i ime moje novo ISUS IMA BOGA SVOGA JEDAN JE BOG SIN NIJE BOG. ----------------------------------- 5:13 Onomu koji sjedi na prijestolju i Jaganjcu NA PRIJESTOLJU SJEDI BOG ZDESNA JE SIN KOJI NIJE BOG ---------------------------------------------- 7:9 Stoje pred prijestoljem i pred Jaganjcem NA PRIJESTOLJU SJEDI BOG ZDESNA JE SIN KOJI NIJE BOG --------------------------------------------- 7:10 Spasenje Bogu našemu koji sjedi na prijestolju i Jaganjcu NA PRIJESTOLJU SJEDI BOG ZDESNA JE SIN KOJI NIJE BOG -------------------------------------------- 11:5 Uspostavljeno je nad svijetom kraljevstvo Gospodara našega i Pomazanika njegova i kraljevat će u vijeke vjekova BOG JE JEDINI GOSPODAR, A SA NJIM JE I NJEGOV SIN KOJI NIJE BOG JER JE BOG SAMO JEDAN BOG OTAC I SIN ĆE ZAJEDNO KRALJEVATI NA ZEMLJI ---------------------------------------- Jel jasno ko pasulj?!?!?!?!?!?!?


Zabranjena je upotreba velikih slova. Zato student nemoj viš kucati velikim slovima!!!!!!

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Preporučam svima pročitati 1. poglavlje Hebrejima.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Tragikomedija jocolor



student 1:1 Otkrivenje Isusa Krista: njemu ga dade Bog OTKRIVENJE NIJE OD SINA, VEĆ OD BOGA OCA JAHVE TKO JE KOME DAO OTRIVENJE?
Odg.
Još jedna glupost koju iznosi student.
Pa ako neko nekom nešto da, onda je to i Njegovo. Ovdje je jasno da Otac i Sin objavljuju Otkrivenje.
Zna se da je cijela Biblija Otkrivenje Boga, upravo ovaj stih Otkri. 1,1 potvrđuje da je Isus Bog.

Smile

Nemoguće je oboriti ovakvu analizu lux

Imamo Boga, imamo Isusa, Bog daje Isusu nešto i to je onda upravo ključni dokaz da je Isus taj (isti) Bog koji mu je dao to nešto to stari




U SZ Jahve kaže da ne da nikom slave osim sebi. Ovdje su jasno odvojena stvorenja od Boga Oca i Boga Isusa (to nisu dva nego jedan Bog)

Smile

Naš tripo 41 bi sada zadao smrtni udarac svojim oponentima da može to što je napisao i pronaći u Bibliji fenforcer

- Bog Otac i Bog Isus

- to nisu dva nego jedan Bog





tako da sva prazna demagogija o većem autoritetu Oca nad Sinom padaju u vodu.

Smile

Ovo sam davno prepisao iz jedne protestantske knjige:

Uvod u teologiju; "Duh Sveti vjerom prikazan za Boga"
"Otac je apsolutni Bog"

Tako da sva prazna tripina demagogija o jednakom autoritetu Oca i Sina padaju u vodu




Čim se nešto ne slaže s vašim tvrdnjama odmah je krivi prijevod. Ili je krivo postavljeno ili nešto ne valja s tim djelom Biblije. Jako zanimljivo. Zanima me tekst koji složiš.

Smile

To bi bio sjajan komentar da nije ista stvar i s vama. JS ovo krivo prevode, JS ono krivo prevode... dobro jutro da radimo analizu samih prijevoda, zašto je to problem? Smile





Student očigledno ne zna šta znači to što Isus sjedi s desne strane Oca svog. Isus posreduje izmđu Boga i ljudi. I Bog će ljudima sa svoje desne strane reći da su spašeni. Isus samo dok posreduje sjedi s desne strane. Nakon posredovanja, On će da sjedi na prestolu jer istinski živi Bog.

Smile

Ali zati tripo 41 zna ya

U običnom razredu djeca u klupama sjede u dva reda, u svakom redu po jedan učenik. U tripinom razredu djeca sjede u jednom redu po dva učenika jer je tripo 41 progruntao iz Biblije da je to jedna te ista stvar Smile

Gdje to piše da će Isus samo dok posreduje sjediti s desne strane? Može par citata?

I otkad to biti nekome s desna znači ne biti nekome s desna? ne




Igore sve tvrdnje iz tvog posta sam oborio i jasno objasnio o čemu se radi (sa prošle strane), kao i studentove. Ali ja za razliku od tebe, neću hvaliti sebe nego Boga. Hvala Bogu za to.

umirem od smijeha

Ovo nemoj pisati jer onda ispada da je Bog idiot. Bolje zahvaljuj sebi. victory




Zabranjena je upotreba velikih slova. Zato student nemoj viš kucati velikim slovima!!!!!!

Smile

Još jedno testiranje moći naših moderatora, sa čak 6 uskličnika, bez riječi MOLIM Smile

Zabranjeno je i kopiranje tuđih uradaka u velikom opsegu pa ti to činiš neprestano.

Velika slova su praktičnija za naglašavanje nego samo boldanje prilikom obrade teksta s obzirom da se nakon svake naredbe bold, kursor ponovo vraća na sam početak teksta. Istina?

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
student.stalni je napisao/la:
IZ SLJEDEĆEG SE JASNO VIDI RAZLIKA U OVLASTIMA I FUNKCIJAMA BOGA OCA I SINA ISUSA; I NADALJE NA NEBU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! --------------------------- 1:1 Otkrivenje Isusa Krista: njemu ga dade Bog OTKRIVENJE NIJE OD SINA, VEĆ OD BOGA OCA JAHVE TKO JE KOME DAO OTRIVENJE? ----------------------------- 1:2 koji posvjedoči za riječ Božju i za svjedočanstvo Isusa Krista JASNO ODVOJENO RIJEČ OD BOGA I SVJEDOČANSTVO SINA RIJEČ BOŽJA NIJE ISUS, NITI JE ISUS BOG -------------------------------------- 1:4,5 mir od Onoga koji jest i koji bijaše i koji dolazi i od sedam duhova što su pred Prijestoljem njegovim (5) i od Isusa Krista, DVA SU – JEDAN JE BOG NA PRIJESTOLJU BOG IMA SVOJIH 7 DUHOVA I DRUGI JE SIN KOJI NIJE BOG ---------------------- 1:9 radi riječi Božje i svjedočanstva Isusova RIJEČ JE BOŽJA, I NIJE RIJEČ SIN ------------------------------------------------- 3:12 ime Boga svoga i ime grada Boga svoga, novog Jeruzalema koji siđe s neba od Boga mojega, i ime moje novo ISUS IMA BOGA SVOGA JEDAN JE BOG SIN NIJE BOG. ----------------------------------- 5:13 Onomu koji sjedi na prijestolju i Jaganjcu NA PRIJESTOLJU SJEDI BOG ZDESNA JE SIN KOJI NIJE BOG ---------------------------------------------- 7:9 Stoje pred prijestoljem i pred Jaganjcem NA PRIJESTOLJU SJEDI BOG ZDESNA JE SIN KOJI NIJE BOG --------------------------------------------- 7:10 Spasenje Bogu našemu koji sjedi na prijestolju i Jaganjcu NA PRIJESTOLJU SJEDI BOG ZDESNA JE SIN KOJI NIJE BOG -------------------------------------------- 11:5 Uspostavljeno je nad svijetom kraljevstvo Gospodara našega i Pomazanika njegova i kraljevat će u vijeke vjekova BOG JE JEDINI GOSPODAR, A SA NJIM JE I NJEGOV SIN KOJI NIJE BOG JER JE BOG SAMO JEDAN BOG OTAC I SIN ĆE ZAJEDNO KRALJEVATI NA ZEMLJI ---------------------------------------- Jel jasno ko pasulj?!?!?!?!?!?!?


Zabranjena je upotreba velikih slova. Zato student nemoj viš kucati velikim slovima!!!!!!


Netko mi reče da su velika slova - vikanje,
ja to radim samo zato da odvojim jedno od drugoga.
Dobro - prihvačam.
Da li se to odnosi samo na mene ili na sve?

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
TRIPO 41
ups!
Opet mi pobježe veliko.

tripo 41

-----------------------------
7:9 Stoje pred prijestoljem i pred Jaganjcem

piramida4:
NA PRIJESTOLJU SJEDI BOG
ZDESNA JE SIN KOJI NIJE BOG

tripo41:
odg.

Student očigledno ne zna šta znači to što Isus sjedi s desne strane Oca svog.
Isus posreduje izmđu Boga i ljudi.
I Bog će ljudima sa svoje desne strane reći da su spašeni.
Isus samo dok posreduje sjedi s desne strane.
Nakon posredovanja,
On će da sjedi na prestolu jer istinski živi Bog.
--------------------------------------------------

Čista nejednakost.
Zdesna.
Posrednik.
Ne Bog - posrednik do Boga.
Veoma jasno.

--------------------------------------------------

Kažeš:

Isus samo dok posreduje sjedi s desne strane. Nakon posredovanja, On će da sjedi na prestolu jer istinski živi Bog.
1,
Lijepo te molim daj mi stihove za gornju svoju tvrdnju.
Nešto se ne sjećam da sam to pročitao u Bibliji,
ili su mi promakli ti stihovi.
2,
I još jedno pitanje -
kad Isus sjedne na prijestolje Božje na kome sada sjedi Otac Bog,
[b]gdje će sjediti Otac Bog?

Ili misliš da će ga Isus zbaciti s prijestolja?
..........................................................................
Molim te lijepo - svoje odgovore potkrijepi stihovima.
Primijećujem da imaš odgovore na bazi uredaba ljudskih.
Nema stihova kojima biš nečije tvrdnje pobio.

Ili se možda varam?
Dokaži mi odgovorom na gornja pitanja.
Puno ti hvala u naprijed.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz


Tvrdnja

Isus uči da se treba klanjati Ocu kao jedinom istinskom Bogu Iv 17;3 Iz 44;6 Lu 4;8
Odg.

Isus ovo govori jer je i čovjek. Samim tim daje primjer svojim učenicima i drugim koji su Ga slušali.

A sada samo za Igora.

I kad iziđe na put, pritrča neko, i kleknuvši na koljena pred njim pitaše ga: učitelju blagi! šta mi treba činiti da dobijem život vječni? Marko 10,17

I dođe k njemu gubavac moleći ga i na koljenima klečeći pred njim i reče mu: ako hoćeš, možeš me očistiti. Marko 1,40

A žena uplašivši se drktaše, i znajući što joj se dogodi, dođe i kleče pred njim, i kaza mu svu istinu. Marko 5,33

I Petar ga podiže govoreći: ustani, i ja sam čovjek. Djela 10,26

8 I ja Jovan vidjeh ovo i čuh; i kad čuh i vidjeh, padoh da se poklonim na noge anđela koji mi ovo pokaza.
9 I reče mi: gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže riječi proroštva knjige ove. Bogu se pokloni.
Otkrivenje 22,8-9

10 I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva. Otkrivenje 19, 10

Tako da sva SZ klanjanja ljudima padaju u vodu, jer je Isus osudio klanjanje farisejima i drugim ljudima.

I govoraše im u nauci svojoj: čuvajte se književnika koji idu u dugačkijem haljinama, i traže da im se klanja po ulicama..." Marko 12,38

Pazite šta kaže Isus "I govoraše im o nauci svojoj" ne kaže o nauci Božijoj. To znači da je Isus Bog.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
A čudi me da nisi vidio sam. Pa kada bude dolazio neće više biti desno od Oca svog. Isus bukvalno dolazi na Zemlju. I posredovanje se završava, dolazi kazna za on koji nevjeruju u Boga i pogane se i spasenje za one koji suprotno rade. To sa desne strane je samo privremeno. Dok milost traje.

A gdje će Otac? Pa Isus i Otac su jedno. To je jedan Bog koji je na prestolu.

I više neće biti nikakve prokletinje; i prijestol Božij i jagnjetov biće u njemu; i sluge njegove posluživaće ga. Otkrivenje 22,3

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Smile

Ok, ovo je jedan od mojih zadnjih odgovora tripu 41. Ovo raspravljanje s početnicima mi oduzima previše slobodnog vremena a baš nitko nema koristi od toga.

Dat ću sve od sebe da u godinama koje dolaze, u krajnjim detaljima, gramatikom i stihovima, apsolutno i u potpunosti demantiram vašu teologiju kao nebiblijsku, lažnu i neutemeljenu.

Vaša je sreća što ljude na našim prostorima biblijska egzegeza ne zanima niti najmanje jer bi već odavno imali stotine oponenata Smile

Evo početniče tripo 41, ti samo piskaraj na forumu i unakazuj moj site a ja ću pronaći druge načine da ova tema završi u široj javnosti gdje će i drugi imati koristi od toga.



Tri glavne riječi vezane uz temu klanjanja su „shachach“, „proskuneo“i „latreuo“.

Prevodit neću jer se spremam za novi radni dan.


Iz pera tvog kolege trinitarijanca g. Stronga:


Šta znači riječ „shachach“:

1) to bow down
a) (Qal) to bow down
b) (Hiphil) to depress (fig)
c) (Hithpael)
1) to bow down, prostrate oneself
a) before superior in homage
b) before God in worship
c) before false gods
d) before angel


Šta znači riječ „proskuneo“:

1) to kiss the hand to (towards) one, in token of reverence
2) among the Orientals, esp. the Persians, to fall upon the knees and touch the ground with the forehead as an expression of profound reverence
3) in the NT by kneeling or prostration to do homage (to one) or make obeisance, whether in order to express respect or to make supplication
a) used of homage shown to men and beings of superior rank
1) to the Jewish high priests
2) to God
3) to Christ
4) to heavenly beings
5) to demons


Šta znači riječ „latreuo“:

1) to serve for hire
2) to serve, minister to, either to the gods or men and used alike of slaves and freemen
a) in the NT, to render religious service or homage, to worship
b) to perform sacred services, to offer gifts, to worship God in the observance of the rites instituted for his worship
1) of priests, to officiate, to discharge the sacred office


Nekada su se ljudi svakodnevno klanjali iz poštovanja kao što se danas rukuju. To je vidljivo iz definicija gornjih pojmova.


Lijepo si naveo primjere koji pokazuju da je to svakodnevna pojava i nema veze samo s obožavanjem Boga.


8 I ja Jovan vidjeh ovo i čuh; i kad čuh i vidjeh, padoh da se poklonim na noge anđela koji mi ovo pokaza.
9 I reče mi: gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže riječi proroštva knjige ove. Bogu se pokloni. Otkrivenje 22,8-9


Ako si ti u pravu i klanja se samo Bogu, onda je apostol Ivan upravo napravio SUPROTNO od onoga što mu je Isus rekao:

Krenuo je POKLONITI se stvorenju iako je ZNAO da se smije klanjati SAMO Bogu!

Ivan je upravo time postao idolopoklonik. Ali Ivan zna da se klanja anđelu i to jasno i sam kaže.

Zašto je onda to Ivan onda napravio? Jer klanjanja iz poštovanja ima različitih vrsta.



Pazi druge primjere koje si naveo:


I dođe k njemu gubavac moleći ga i na koljenima klečeći pred njim i reče mu: ako hoćeš, možeš me očistiti. Marko 1,40

A žena uplašivši se drktaše, i znajući što joj se dogodi, dođe i kleče pred njim, i kaza mu svu istinu. Marko 5,33


Želiš li ti vrsni poznavaoče Biblije reći da se se već na početku Isusovog propovjedanja ljudi klanjali Isusu kao Bogu Jahvi? Smile

Dok su još i Isusovi učenici nagađali tko je on? Smile



25 Kad je Petar ulazio, pohrli mu Kornelije u susret, padne mu k nogama i pokloni se. I Petar ga podiže govoreći: ustani, i ja sam čovjek. Djela 10,26

Petar je istina odbio da mu se čovjek pokloni ali Kornelijevo klanjanje je dokaz svakodnevne upotrebe takvog običaja.



Zašto se treba klanjati i Isusu, iz kog razloga i da li to znači da je on Bog Jahve?

2 Fil 2: 9 Zato Bog njega preuzvisi i darova mu ime, ime nad svakim imenom, 10 da se na ime Isusovo prigne (kampto) svako koljeno nebesnika, zemnika i podzemnika.


Prigne – pokloni

Kampto:
1) to bend, bow, the knee (the knees)
a) to one
1) in honour of one
2) in religious veneration
b) used of worshippers
2) to bow one's self

Van svake sumnje. Bog je odredio da se Isusu i njegovom imenu treba klanjati.

Koji Bog? Smile

Jahve Smile

Zašto?


Dj. Ap 5:31
"Njega Bog desnicom svojom uzvisi za Začetnika i Spasitelja da obraćenjem podari izraela i oproštenjem grijeha"


Iz 49:6
"...Premalo je da mi budeš Sluga...nego ću te postaviti za svjetlost narodima da spas moj do nakraj zemlje doneseš".


Dan 7:13,14
"...dolazi kao Sin Čovječji. On se približi Pradavnome, i dovedu ga k njemu. Njemu bi predana vlast, čast i kraljevstvo, da mu služe svi narodi, plemena i jezici. Vlast njegova je vječna i nikada neće proći, kraljevstvo njegovo neće propasti".


1. Kor 15 24 potom - svršetak, kad preda kraljevstvo Bogu i Ocu, pošto obeskrijepi svako Vrhovništvo, svaku Vlast i Silu. 25 Doista, on treba da kraljuje dok ne podloži sve nepri jatelje pod noge svoje. 26 Kao posljednji neprijatelj bit će obeskrijepljena Smrt 27 jer sve podloži nogama njegovim. A kad veli: Sve je podloženo, jasno - sve osim Onoga koji mu je sve podložio. 28 I kad mu sve bude podloženo, tada će se i on sam, Sin, podložiti Onomu koji je njemu sve podložio da Bog bude sve u svemu.




- Pazite šta kaže Isus "I govoraše im o nauci svojoj" ne kaže o nauci Božijoj. To znači da je Isus Bog.

Ne. To znači da ti nikad nisi Bibliju čitao kako spada.


Pon zak. 18:18
"Podignut ću im proroka između njhove braće kao što si ti. Stavit ću svoje riječi u njegova usta, da im kaže sve što mu zapovjedim".


Iv 7:16
Nato im Isus odvrati: "Moj nauk nije moj, nego onoga koji me posla.


Razgovor s tobom je postao potpuno gubljenje vremena.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Baš si me lijepo Very Happy

Isusovi učenici upočetku nisu dobro shvatali nauku koju im je propovijedao Isus, ali su odlično znali ko je On.

Po tebi Isus ispada da laže. Ali Isus ne laže. Već sam ti rekao da Isus nekada govori kao čovjek, a nekada kao Bog. Jer je On i Bog i čovjek.

Što ti očigledno ne možeš da svariš nikako. Pošto misliš da Bog ne može da bude čovjek. Vjerovatno misliš da nije svemoguć.

I naravno opet si stih iztrgnuo iz konteksta.

A sada kada bolje pogledamo ovaj stih i oko njega stihove vidjećemo pravo značenje ovih riječi.

14 Ali odmah u polovini praznika iziđe Isus u crkvu i učaše.
15 I divljahu se Jevreji govoreći: kako ovaj zna knjige a nije se učio?
16 Tada im odgovori Isus i reče: moja nauka nije moja, nego onoga koje me je poslao.
17 Ko hoće njegovu volju tvoriti, razumjeće je li ova nauka od Boga ili ja sam od sebe govorim.


Pošto su Isus i Otac jedno, Isus ovdje ne želi da govori kako je nauka Njegova. Isus ovdje želi da još više učvrsne uvjerenje ljudi da je ono što On priča istina od Boga data.

Jer Isus zna da Ga mnogi ne prihvataju za Boga i zato se poziva na Boga, da ljudi ne misle da Njegova nauka nije od Boga. Isus zbog ovih riječi iz stiha (15 I divljahu se Jevreji govoreći: kako ovaj zna knjige a nije se učio?)

Ovim ljudima odgovara tako da oni ne misle da je Njegova nauka, samo Njegova. On daje ljudima primjer da se ne uzdižu kada propovijedaju Božiju riječ. Nego da kažu da je to Božija nauka.

A ti ako misliš da je rasprava sa mnom gubljenje vremena, što onda stalno dolaziš? Ko te tjera da raspravljaš?

A ja ću tvoj sajt (koji jedan amaterski i antihrišćanski) da razvalim do kraja, makar mi trebale godine. Ako Bog da.

Gdje piše da je Otac rekao da se klanjaju Isusu? Ja koliko znam da Ga slušaju.

Upravo ti Igore podržavaš idolopoklonstvo, jer sam si sebi upao u stomak, rekavši da je Isus učio da se samo Ocu treba klanjati, a sada kažeš da je Otac rekao da trebaju i Sinu. A na svom antihrišćanskom sajtu smatraš da je Isus čovjek. I samim tim ti podržavaš idolopoklonstvo. Ali Ivan nije idolopoklonik, on je vidio anđela koji svijetli i više zbog uzbuđenja je pao na noge, a ne zbog želje da ga obožava.





descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
A čudi me da nisi vidio sam. Pa kada bude dolazio neće više biti desno od Oca svog. Isus bukvalno dolazi na Zemlju. I posredovanje se završava, dolazi kazna za on koji nevjeruju u Boga i pogane se i spasenje za one koji suprotno rade. To sa desne strane je samo privremeno. Dok milost traje.

A gdje će Otac? Pa Isus i Otac su jedno. To je jedan Bog koji je na prestolu.

I više neće biti nikakve prokletinje;
i prijestol Božij
i
jagnjetov

biće u njemu; i sluge njegove posluživaće ga.
Otkrivenje 22,3


------------------------------------------

Uvijek je Isus Zdesna Bogu.

Ali - recimo da si u pravu, a nisi,
gdje je treći?

Gdje je Sveti Duh iz Trojstva?

Gdje je SD u Otkrivenju?

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Stdent, ništa ti ne razumiš Smile
šala od mene!

Nigdije ih nema zajedno, ne kužim , ako su Isusa i Boga pojednačili kuda i zašto su u tu priču stavili duh.....vjerojatno zato što je uvijek prisutan kako ono što on predstavlja kod ( u ) Boga!
Svi mi imamo duh Božji Smile zar ne! ?

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
I jesam Smile

A ti mi ne stavljaj u usta stvari koje nisam rekao.


-Isusovi učenici u početku nisu dobro shvatali nauku koju im je propovijedao Isus, ali su odlično znali ko je On.

Smile

Naravno. Čim je počeo propovjedati odmah su znali da je Bog Sin i da je Bog trojstvo.

I cijeli narod je odmah znao da je Isus Bog Sin.

Ma hajde čovječe Smile



- A ti ako misliš da je rasprava sa mnom gubljenje vremena, što onda stalno dolaziš? Ko te tjera da raspravljaš?

Pa ne dolazim zbog tebe, ne brini, već zbog onih ostalih koji samo čitaju. Imaju pravo znati sve činjenice a ne ono što ima serviraju pastori i svećenici koji žive na njihovoj grbači.




-Po tebi Isus ispada da laže. Ali Isus ne laže. Već sam ti rekao da Isus nekada govori kao čovjek, a nekada kao Bog. Jer je On i Bog i čovjek.

Smile

Nato im Isus odvrati: "Moj nauk nije moj, nego onoga koji me posla.

Očito po tebi ispada da Isus laže.





Znači ti tvrdiš da je ovdje riječ o Isusu Bogu, CITIRAM:

- „Pošto su Isus i Otac jedno, Isus ovdje ne želi da govori kako je nauka Njegova. Isus ovdje želi da još više učvrsne uvjerenje ljudi da je ono što On priča istina od Boga data.

- Jer Isus zna da Ga mnogi ne prihvataju za Boga i zato se poziva na Boga, da ljudi ne misle da Njegova nauka nije od Boga. Isus zbog ovih riječi iz stiha (15 I divljahu se Jevreji govoreći: kako ovaj zna knjige a nije se učio?)“


A ja tvrdim da se ne radi o identitetu Boga već o identitu Isusa kao Pomazanika (Mesija, Krist).


Da vidimo TVOJ kontekst:



Iv 7:

1Nakon toga Isus je obilazio po Galileji; nije htio u Judeju jer su Židovi tražili da ga ubiju. 2 Bijaše blizu židovski Blagdan sjenica. 3 Rekoše mu stoga njegova braća: "Otiđi odavle i pođi u Judeju da i tvoji učenici vide djela što činiš. 4 Ta tko želi biti javno poznat, ne čini ništa u tajnosti. Ako već činiš sve to, očituj se svijetu." 5 Jer ni braća njegova nisu vjerovala u njega. 6 Reče im nato Isus: "Moje vrijeme još nije došlo, a za vas je vrijeme svagda pogodno. 7 Vas svijet ne može mrziti, ali mene mrzi jer ja svjedočim protiv njega: da su mu djela opaka. 8 Vi samo uziđite na blagdan. Ja još ne uzlazim na ovaj blagdan jer moje se vrijeme još nije ispunilo." 9 To im reče i ostade u Galileji. 10 Ali pošto njegova braća uziđoše na blagdan, uziđe i on, ne javno, nego potajno. 11 A Židovi su ga tražili o blagdanu pitajući : "Gdje je onaj?" 12 I među mnoštvom o njemu se mnogo šaptalo. Jedni govorahu: "Dobar je!" Drugi pak: "Ne, nego zavodi narod." 13 Ipak nitko nije otvoreno govorio o njemu zbog straha od Židova. 14 Usred blagdana uziđe Isus u Hram i stade naučavati. 15 Židovi se u čudu pitahu: "Kako ovaj znade Pisma, a nije učio?" 16 Nato im Isus odvrati: "Moj nauk nije moj, nego onoga koji me posla. 17 Ako tko hoće vršiti volju njegovu, prepoznat će da li je taj nauk od Boga ili ja sam od sebe govorim. 18 Tko sam od sebe govori, svoju slavu traži, a tko traži slavu onoga koji ga posla, taj je istinit i nema u njemu nepravednosti. 19 Nije li vam Mojsije dao Zakon? Pa ipak nitko od vas ne vrši Zakona." "Zašto tražite da me ubijete?" 20 Odgovori mnoštvo: "Zloduha imaš! Tko traži da te ubije?" 21 Uzvrati im Isus: "Jedno djelo učinih i svi se čudite. 22 Mojsije vam dade obrezanje - ne, ono i nije od Mojsija, nego od otaca - i vi u subotu obrezujete čovjeka. 23 Ako čovjek može primiti obrezanje u subotu da se ne prekrši Mojsijev zakon, zašto se ljutite na mene što sam svega čovjeka ozdravio u subotu? 24 Ne sudite po vanjštini, nego sudite sudom pravednim!" 25 Rekoše tada neki Jeruzalemci: "Nije li to onaj koga traže da ga ubiju? 26 A evo, posve otvoreno govori i ništa mu ne kažu. Da nisu možda i glavari doista upoznali da je on Krist? 27 Ali za njega znamo odakle je, a kad Krist dođe, nitko neće znati odakle je!" 28 Nato Isus, koji je učio u Hramu, povika: "Da! Poznajete me i znate odakle sam! A ipak ja nisam došao sam od sebe: postoji jedan istiniti koji me posla. Njega vi ne znate. 29 Ja ga znadem jer sam od njega i on me poslao." 30 Židovi su otad vrebali da ga uhvate. Ipak nitko ne stavi na nj ruke jer još nije bio došao njegov čas. 31 A mnogi iz mnoštva povjerovaše u nj te govorahu: "Zar će Krist, kada dođe, činiti više znamenja nego što ih ovaj učini?" 32 Dočuli farizeji da se to u mnoštvu o njemu šapće. Stoga glavari svećenički i farizeji poslaše stražare da ga uhvate. 33 Tada Isus reče: "Još sam malo vremena s vama i odlazim onomu koji me posla. 34 Tražit ćete me i nećete me naći; gdje sam ja, vi ne možete doći." 35 Rekoše nato Židovi među sobom: "Kamo to ovaj kani da ga mi nećemo naći? Da ne kani poći raseljenima među Grcima i naučavati Grke? 37 U posljednji, veliki dan blagdana Isus stade i povika: "Ako je tko žedan, neka dođe k meni! Neka pije 39 To reče o Duhu kojega su imali primiti oni što vjeruju u njega. Tada doista ne bijaše još došao Duh jer Isus nije bio proslavljen. 40 Kad su neki iz naroda čuli te riječi, govorahu: "Ovo je uistinu Prorok." 41 Drugi govorahu: "Ovo je Krist." A bilo ih je i koji su pitali: "Pa zar Krist dolazi iz Galileje? 42 Ne kaže li Pismo da Krist dolazi iz potomstva Davidova, i to iz Betlehema, mjesta gdje bijaše David?" 43 Tako je u narodu nastala podvojenost zbog njega. 44 Neki ga čak htjedoše uhvatiti, ali nitko ne stavi na nj ruke. 45 Dođoše dakle stražari glavarima svećeničkim i farizejima, a ovi im rekoše: "Zašto ga ne dovedoste?" 46 Stražari odgovore: "Nikada nitko nije ovako govorio." 47 Nato će im farizeji: "Zar ste se i vi dali zavesti? 48 Je li itko od glavara ili farizeja povjerovao u njega? 49 Ali ta svjetina koja ne pozna Zakona - to je prokleto!" 50 Kaže im Nikodem - onaj koji ono prije dođe k Isusu, a bijaše jedan od njih: 51 "Zar naš Zakon sudi čovjeku ako ga prije ne sasluša i ne dozna što čini?" 52 Odgovoriše mu: "Da nisi i ti iz Galileje? Istraži pa ćeš vidjeti da iz Galileje ne ustaje prorok."

Toliko o tome koga su židovi očekivali i tko je Isus i da su ga zbog proglašavanja Mesijom već tada htjeli uhvatiti.

Bog je poslao Sina. Isusov Otac je Jahve. Isus je obećani Mesija. I cijelo poglavlje govori o njemu kao o mogućem Mesiji a ne Bogu. A ti si slijep pored zdravih očiju i naveliko izmišljaš.


descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
29 Ko ima uho da čuje neka čuje šta govori Duh crkvama.
Otkrivenje 2,29

Otkrivenje 2,11

11 Ko ima uho da čuje neka čuje šta govori Duh crkvama:koji pobijedi neće mu nauditi druga smrt.

Otkrivnje 3,13

13 Ko ima uho neka čuje šta govori Duh crkvama.

Otkrivenje 3,6
6 Ko ima uho neka čuje šta govori Duh crkvama.

Otkrivenje 3,22
22 Ko ima uho neka čuje šta govori Duh crkvama.

I naravno

24 Bog je duh; i koji mu se mole, duhom i istinom treba da se mole. Ivan 4,24

U Otkrivenju jasno stoji da Duh govori. Da je samo sila, ne bi govorio. Ali je Duh Bog. E to ti je Sveti Duh. Duh govori crkvama Otkrivenje 3,22 i Ivan 4,24 "Bog je duh". Znači da Bog govori crkvama. Sveti Duh je Bog.

A jedan od darova Duha Svetog jeste proroštvo.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 13 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply