Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Datum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista

power_settings_newLogin to reply
+2
Juditha
piramida4
6 posters

descriptionDatum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista - Page 2 EmptyRe: Datum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista

more_horiz
A JS, OK, no reci mi, otkud ti to da se te riječi odnose na rođendan, zar nebi te riječi bile prevedene kao i u ostalom dijelu Biblije da se radi o rođendanu.
Sad ti još jednom dobro pročitaj prvih par redaka prvog poglavlja, možda uvidiš da se to odnosi na nešto drugo Wink !

descriptionDatum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista - Page 2 EmptyRe: Datum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
BonniT je napisao/la:
student.stalni je napisao/la:
haArec je napisao/la:
I sta sada ste izracunali kada je rodjen Isus ????

ROĐENDANI SE NE SLAVE - BIBLIJSKI
Rođendane su slavili samo pogani.
Pogani = neznaBošci

Gdje piše u Bibliji da se rođendan ne slavi?
Zašto ne bi smjeli slaviti rođendan?


Gdje u B piše da treba slaviti rođendane?
NIGDJE!

Bog nije rekao da treba slaviti rođendane,
a mi slavimo.
Bog nije rekao da farbamo jajca,
a mi farbamo.
Bog nije rekao da kitimo jelke,
a mi kitimo.
........


po tvojoj logici:
Bog nigdje nije napisao da smijemo ici na Wc,
a mi idemo......

Bog nije rekao da koristimo mobitele
a mi ih koristimo....

Studente stalni. Bog ti je dao slobodnu volju da ne samo da biraš između dobra i zla nego da možeš izabrati između dobroga i vrlo dobroga. Ili vrlo dobro ga i odličnoga. Ne moraš sve vuci Boga za rukav i pitati jel smiješ to ili ne smiješ. Bog prvenstveno želi da odrasteš u duhu i da naučiš raspoznavati dobro od zloga. I naposljetku da se opustiš i da normalno na njegovu slavu živiš život.

Nema ništa loše od proslave rođendana sa svojim prijateljima i svojom obitelji. Slažem se da slavlje i druženje treba biti primjereno i normalno. Bez opijanja, drogiranja i sexa. Vec onako kako dolikuje normalnom čovjeku. Pa ak budete svojoj djeci zabranili slaviti rođendane, ona će vas zamrziti iz dna duše.

Ekipa prereligiozni ste. Nečete iči u pakao ako budete slavili rođendan i kitili jelku.

descriptionDatum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista - Page 2 EmptyRe: Datum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista

more_horiz
"sve je dopušteno ,ali nije sve na korist"....čast iznimkama, kažem čast, ali i kod najboljih Krščana nije ništa neobično da takva proslava krene putem onih primjera koje Biblija opisuje kada piše izvještaj o rođendanima, izmakne kontroli .

descriptionDatum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista - Page 2 EmptyRe: Datum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista

more_horiz
Juditha je napisao/la:
A JS, OK, no reci mi, otkud ti to da se te riječi odnose na rođendan, zar nebi te riječi bile prevedene kao i u ostalom dijelu Biblije da se radi o rođendanu.
Sad ti još jednom dobro pročitaj prvih par redaka prvog poglavlja, možda uvidiš da se to odnosi na nešto drugo Wink !

"...priređivati gozbe kod jednoga od njih, svaki u svoj dan, te su pozivali svoje tri sestre da jedu i piju s njima" (Job 1:4)

"Napokon otvori Job usta i prokle dan svoj; poče svoju besjedu i reče.." (Job 3:1)

descriptionDatum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista - Page 2 EmptyRe: Datum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista

more_horiz
meni to ne govori da se radi o bilo kakvom rođendanu. Sad

Njih je bilo desetoro, bili su bogati i Bog ih je silno blagoslovio, priređivali su gozbe, izmjenjivali se.
Izraz "svoj dan" možeš primjeniti na mnoge naćine jer nije definirano, tako da tu ti ne stoji tvrdnja Wink

descriptionDatum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista - Page 2 EmptyRe: Datum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista

more_horiz
Na 52. rođendan,
koji sam slavio da počastim prijatelje gdje badava živim,
šetao sam uobičajenim putom sa mora prema kući,
putom koji idem 2 puta dnevno,
kojim sam prije sat vremena prošao,
i opazih uz put lubenicu, veliku 30 cm.
Odakle ovdje odjednom kad sam malo prije tu prošao,
a i svaki dan tu prolazim.
Kad je stigla narasti u jednom danu?
Kako je nitko prije mene nije uzeo?
Prerežem ključem žile i stavim je u auto.
Odmah sam Bogu zahvalio.
Vozim se i mislim, a da li je zrela,
da li sam je trebao još ostaviti da raste?
Taj tren ona puče sama od sebe
i cijeli auto zamiriši na lubenicu.
To mi je najljepši poklon za rođendan.

Hvala i slava i čast našem Bogu Ocu Jahvi
i Njegovom Sinu Isusu Kristu i Njegovom Svetom Duhu.
Amen.

descriptionDatum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista - Page 2 EmptyRe: Datum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista

more_horiz
Jos nesto vise od mjesec dana i krscani slave rodjendan naseg Gospoda Isusa Krista...no gdje potvrda da se toga dana treba slaviti njegov rodjendan...u Pismu ga ne nalazimo.....

descriptionDatum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista - Page 2 EmptyRe: Datum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista

more_horiz
καιros je napisao/la:
Jos nesto vise od mjesec dana i krscani slave rodjendan naseg Gospoda Isusa Krista...no gdje potvrda da se toga dana treba slaviti njegov rodjendan...u Pismu ga ne nalazimo.....

...pa zar je to ikome danas bitno. T a informacija je dostupnija više nego ikad i zna se istina, no to nije važno jer ljudi ne slave više sunce, ne slave Isusa već slave sebe!!

descriptionDatum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista - Page 2 EmptyRe: Datum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista

more_horiz
ja ne volim sam sebe slaviti
JA VOLIM KAD MENE SLAVE

descriptionDatum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista - Page 2 EmptyRe: Datum rođenja našeg Gospodina Isusa Krista

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply