Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionOtkrivenje Isusa Krista (sada, za vas) EmptyOtkrivenje Isusa Krista (sada, za vas)

more_horiz
Ovo je nastavak onoga što sam počeo pisati o knjizi Otkrivenja Isusa Krista. Pisao sam već o snazi Duha Božjega koje nam daje mjesto u Otkrivenju.
Gospodin Isus je sam molio u Mateju 6,9: Neka dođe kraljevstvo tvoje! On je i nas učio isto to da molimo. Molite to: Neka dođe kraljevstvo tvoje! Ljudi, ako molimo nešto što nas je Isus sam učio da molimo, i ako u to vjerujemo onda se nešto događa. I da tvoje kraljevstvo dođe! I ako se to događa, u vašoj i u mojoj molitvi i ako na to aktivno zajednički mislimo onda se nalazimo usred samog Otkrivenja Isusa Krista.I onda će Otkrivenje postati doživljaj vašeg života.
Dali je vaša svadba bio doživljaj vašeg života? Najveći doživljaj? Onda će se dogoditi još veći doživljaj. Dali je vaše rođenje bio najveći doživljaj vašeg života? To može možda i biti, samo to niste tako mogli doživiti. To samo možete vjerovati jer ste tu. Ali da kraljevstvo Boga dođe, snaga Božjeg Duha i rijeći Božje kroz nas, to je doživljaj vašega života.
Želio bi vam navest jedan tekst iz Izaije 55,9 Jedan prekrasan tekst!: Visoko je iznad zemlje nebo (i je puno više), tako su puti moji iznad vaših puteva, i misli moje iznad vaših misli. I sada dolazi nešto važno jer je za to Bog dao svoju rijeć. Pazite!! Da bi mogli samnom doživjeti jedno duboko zajedništvo. To je 55,10: Kao što daždi i sniježi s neba bez prestanka dok se zemlja ne natopi, oplodi i ozeleni, da bi dala sjeme sijaču i kruha za jelo,11 tako će rijeć koja iz mojih usta izlazi ne vraća meni bez ploda, nego ćini ono što sam htio i obistinuje ono zbog ćega je poslah.
Dragi ljudi , ako se na ovaj naćin bavimo sa rijeću Božjom onda Bog dolazi do svog cilja kroz nas. Onda Bog dostiže šta se njemu sviđa na ovom svijetu. Onda Bog dostiže svoj cilj, jer onda rijeć koja u našem srcu daje korjen i nosi plod, obistinuje ono zbog ćega je on posla. Kao što daždi i sniježi s neba bez prestanka dok se zemlja ne natopi, toliko sigurno će Bog ućiniti svoj posao. I to je Otkrivenje Isusa Krista na ovoj zemlji.
Isus kaže: Ja stojim na vratima tvoga srca, ne tvoje pameti, tvoje religije, tvoje kulture, tvoje tradicije ili tvoje obitelji nego, ja stojim na vratima tvoga srca i kucam. I ako je neko puno studirao Bibliju, ja ću ući i……..NE! Gospodin kaže: ako neko moj glas čuje i svoje srce otvori, kod njega ću ući i sa njime jesti i on sa mnom.
Isus Krist želi živjeti u našim srcima. Rijeć dati, Duha dati, s nama jesti ako njegov glas ćujemo i ako otvorimo naša srca. To znaći ako želite biti osjetljivi, ako želite o tome razmišljati o svemu što ćujete onda će sjeme Boga u vaše srce pasti i korjen dati, te nositi plod.
Jedan lijep tekst o tome je u 2 Korinćanima 3,18. Poćeo bi sa tekstom 2 Korinćanima 3,16: ali kad se obrati gospodinu ( i to znaći kucati, Gospodin kuca u naše srce i mi tada otvorimo, da imamo otvoreno srce prema Gospodinu), onda će se dignuti pokrivalo.
Poglede koje ste možda imali ili nerazumjevanje ili teološke predrasude, to se sve oduzima. 3.17 A Gospodin je Duh. Gdje je Duh Gospodnji tu je sloboda. NE, ovako trebaš misliti, ovako trebaš ćiniti, to je naš moral, naša norma, naša dogma ili šta već još… Gdje je Duh Gospodnji tu je sloboda! I sada dolazi nešto važno: “ Kor 3,18: A mi svi(znaći svi i svi bez izuzetka) koji otkrivena lica (znaći sa otvorenim pogledom) odrazujemo kao ogledalo slavu Gospodnju, preobražavamo se u tu istu sliku, uvijek sve slavniju, jer dolazi od Gospodina, od Duha. I onda će se dogoditi ono što je Gospodin na početku htjeo gdje kaže: naćinimo ljude sebi slićna, na našu sliku A onda kaže sotona: dogovoreno, ali ja ču sliku onda izmjeniti i slićost smetati. Ali kroz plan rekonstrukcije ili obnove našega Boga, kroz njegovog Duha, ćemo se mi preobraziti od slave ka slavi.
Ljudi se mogu izmjeniti, mogu se obnoviti i tako Isusa otkrivati. Nikada kroz propise ili zakone, nikada kroz mišljenje većine već kroz: Božjeg Duha! To kaže Biblija u Zahariji 4,6b: Evo rijeći Jahvine Zarubabelu: Ne silom niti snagom, već Duhom mojim, će se dogoditi. I zbog toga moli Duh sedam crkava: Otvori tvoje srce. Poslušaj što Duh govori crkvama! I ako to činite, pročitajte sva proroštva koja postoje i šta nam se sve daje. Onda se preobrazujemo od slave ka slavi!
I u 2 Korinčanima 6,1 i 2 : Kao njegovi suradnici (jeste li čuli ovo?) Suradnici Boga!! Pavao kaže: Kao njegovi suradnici mi vas opominjemo da ne primate uzalud milosti Božje. Pomoć Božju, milost Božju, podršku Božju, pomoć u pravom momentu koji stoji u Hebrejima 4,16. Pavao kaže: ne primite uzalud, ne samo za ovaj jedan sat. Jedan sat koji se nalaziš u crkvi ili u nekoj sali. Jer on govori u 2 Korinčanima 6,2: uslišah te u pravo vrijeme, pomogoh ti u dan spasenja. Pazite! Sad je pravo vrijeme, sad je dan spasenja.
Dragi ljudi, ako je u Otkrivenju nešto napisano što je preodređeno za neko drugo vrijeme ali ne za sad i ne za vas, i ne u vašem mjestu već negdje drugdje, onda je to trostruka laž!
Dali to čujete? Gdje Pavao kaže: Sad je vrijeme za vas, sad je pravo vrijeme, sad je dan spasenja. Jer ja sam došao da vama ponudim pomoć. Znaći želim vam reći: Svaki pogled koji kaže, vrijeme Otkrivenja dolazi poslije, i koji kaže to nije za vas određeno, to je samo za neku zemlju na ovom svijetu ali ne za vas. I svaki pogled koji kaže da Otkrivenje nije za vas, nego za neki određeni narod, to je jedna laž! Želio bi zaključiti sa jednom strašnom slikom: Zamislite si da postoji jedna zemlja koja je kroz neku nesreću prošla (rat ili sl.) i umire od gladi. Cijela zemlja je gladna. I onda dolazi avion pun hrane, a u zrakoplovnoj luci kažu: Nije za vas! Ne sada i ne za ovu zemlju! Onda ovu hranu nemože niko dobiti i svi će umrijeti od gladi.
Dragi ljudi, Otkrivenje Isusa Krista je pravo vrijeme, ono je dan spasenja. I Pavao kaže: To je sada, za vas! Otkrivenje Isusa Krista je doživljaj izgradnje, od slave ka slavi, od snage ka snazi, od spasenja i to će se uviditi sa čuđenjem. Uviditi će se od onih koji vide.
Molio bi za jedan blagoslov: Oče molim te da se pokrenemo, za kruh nebeski što tvoj sin želi biti, također za nas, sada, da smijemo otkrivati tvog sina i zahvaljujem ti što nas imaš na oku. Amen

descriptionOtkrivenje Isusa Krista (sada, za vas) EmptyRe: Otkrivenje Isusa Krista (sada, za vas)

more_horiz
Čije je Otkrivenje?
Sin je Otkrivenje dobio od Oca Boga Jahve.

Otkrivenje je od Boga Oca Jahve,
ne od Sina,
jer je i Sin sam rekao da o tom danu On pojima nema.

-------------------------------------------------------------


OTKRIVENJE 1,1

Otkrivenje Isusa Krista:
njemu ga dade Bog

Otk je Od Boga Oca Jahve.
Bog daje Otk. svome Sinu.


da on pokaže slugama svojim ono što se ima dogoditi ubrzo. I on to označi poslavši svog anđela sluzi svomu Ivanu

OTKRIVENJE 1,2
koji posvjedoči za riječ Božju
i
za svjedočanstvo Isusa Krista - za sve što vidje.

Jasno odvojeno riječ Božja -znači nije riječ Sin,
a od Sina je Sjedočanstvo.

RIječ se uvijek veže samo za Boga Jahvu,
nikada za Sina.
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply