Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionExtra Ecclesiam nulla salus EmptyExtra Ecclesiam nulla salus

more_horiz
Zapoćinjem ovu temu stavljajuci misljenja crkvenih otaca i uopćeno svetaca vezanih za ovu temu:

Sv.Jeronim:
,,Kao što ne slijedim nijednog vođu osim Krista, tako se ne pridružujem u zajedništvo ni s kime osim Vašim blaženstvom [papom Damazom I.], to jest, Petrovom stolicom. Znam da je to stijena na kojoj je sagrađena Crkva. Tko god blaguje Jaganjca izvan ove kuće, svetogrdnik je. Ovo je Noina korablja, i onaj tko se ne bude u njoj nalazio, poginut će kad nadođe poplava.’’ (Pisma 15, 2)14

Sv. Beda Časni, crkveni naučitelj,,Oni tko ne bude htio svojevoljno i ponizno ući kroz vrata Crkve sigurno će biti proklet i ući kroz vrata pakla htio to on ili ne. Bez ove ispovijesti, bez ove vjere, nitko ne može ući u kraljevstvo Božje.’

sv. Irenej Lionski“Bog je postavio u Crkvi apostole, proroke, učitelje, i svako drugo djelo Duha, u kojemu nema udjela nitko od onih koji nisu suglasni sa Crkvom, i tko udi svom životu zlim umovanjima i još gorim djelima. Gdje je Crkva, tu je Božji Duh; gdje je Duh Božji, tu je Crkva i sva milost.” (Protiv krivovjerja, 3, 24, 1)2:pop: obred obred 

descriptionExtra Ecclesiam nulla salus EmptyRe: Extra Ecclesiam nulla salus

more_horiz
Sto zelis reci, da izvan RKC nema spasenja. Ovaj novi Papa Franjo, veli da ce se cak i ateisti spasiti.

descriptionExtra Ecclesiam nulla salus EmptyRe: Extra Ecclesiam nulla salus

more_horiz
Ja vise govorim iz tradicionalnog kuta gledanja iz kuta Katolickog exkluziviteta,ali nauk crkve nakon II vat je jasan,crkveni dokument kaze da u svakoj vjeri ima zrnce istine,a sto se tice Ateista samo je Bog sudija,ako su radili po svojoj savjesti,a savjest je glas Boziji

descriptionExtra Ecclesiam nulla salus EmptyRe: Extra Ecclesiam nulla salus

more_horiz
I sto onda po II Vat. koncilu - mislim na te protesntantse crkve koje imaju zrnce istine, sto ce se na kraju desiti sa milionima takvih vjernika, hoce li zavrsiti u cistilistu ili paklu, ako izvan RKC nema spasenja?

descriptionExtra Ecclesiam nulla salus EmptyRe: Extra Ecclesiam nulla salus

more_horiz
Ne razmisljam o protestantima,imam važnij stvari za mislit neg na protestante(uz duzno postovanje)

descriptionExtra Ecclesiam nulla salus EmptyRe: Extra Ecclesiam nulla salus

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply